forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dessire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dessire-3490.html)

dessire 15 apr 2010 19:53:37

Jurnal dessire
 
Buna:D
In sfarsit !!! Am reusit sa ma apuc de dieta! Ar fi trebuit sa o fac de mult, dar mereu am zis : de maine, de luni, de luna viitoare :((
M-am trezit prea suparata pe mine intr-o buna dimineata (a dat Domnul)...si uite-ma aici^:)^, deja de mai bine de o saptamana .
Ma bucur nespus ca sunteti aici si ca nu sunt singura in suferinta.

mika_me 15 apr 2010 19:57:12

Re: jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 152614)
Buna:D
In sfarsit !!! Am reusit sa ma apuc de dieta! Ar fi trebuit sa o fac de mult, dar mereu am zis : de maine, de luni, de luna viitoare :((
M-am trezit prea suparata pe mine intr-o buna dimineata (a dat Domnul)...si uite-ma aici^:)^, deja de mai bine de o saptamana .
Ma bucur nespus ca sunteti aici si ca nu sunt singura in suferinta.

Buna desirre!...bun venit in marea noastra familie a slabutelor si a viitoarelor slabute
ei si...care e planul de bataie?vad ca esti din iasi:)..si eu sunt iaici la facultate:D
multa bafta!

dessire 15 apr 2010 20:06:20

Re: jurnal dessire
 
Bine v-am gasit! Ma bucur sa fac parte din marea familie a viitoarelor slabute!
Planul de bataie e sa scap de toate kilogramele acumulate in decursul ultimilor 5 ani.
Momentan faza 1 SB...dupa care mai vad eu ce fac...oricum m-am inarmat cu multa rabdare, ce s-a acumulat in 5 ani nu o sa dispara in 2 luni..nu mi-am impus un termen limita, vreau sa vad in prima faza cum merge...si apoi mai vedem...

sonya 15 apr 2010 20:09:29

Re: Jurnal dessire
 
Buna desiree, vad ca tinem aceeasi dieta, si eu m'am apucat iarasi recent si am destul de multe kilograme de dat jos. O sa reusim impreuna, cu vointa si rabdare >:D<
La vara propun o reuniune a slabutelor din Iasi si Piatra Neamt ( eheh eu sunt din Piatra ) ca sa ne laudam cu rezultatele ;;)

dessire 15 apr 2010 20:11:49

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152637)
Buna desiree, vad ca tinem aceeasi dieta, si eu m'am apucat iarasi recent si am destul de multe kilograme de dat jos. O sa reusim impreuna, cu vointa si rabdare >:D<
La vara propun o reuniune a slabutelor din Iasi si Piatra Neamt ( eheh eu sunt din Piatra ) ca sa ne laudam cu rezultatele ;;)

E o idee foarte buna!
De reusit o sa reusim, intrebarea se pune cand?:))

jolye79 15 apr 2010 20:15:12

Re: Jurnal dessire
 
Mai conteaza cand? Important este ca ati inceput (sau reinceput pentru Sonya) si in cazul asta...clar o sa slabiti. Bafta fetele!

sonya 15 apr 2010 20:23:39

Re: Jurnal dessire
 
Stiti, am putea incerca sa punem o limita, de exemplu 15 iunie..ca azi suntem in 15 sa fie fix doua luni..si sa ne motivam in plus ca slabim si pentru intalnire :)) ceva gen 4 kg la luna deci in iunie sa cantarim cu minim 8 kilograme in minus.
Si avand in vedere ca mai multe sunteti din iasi o sa mi misc eu fundul pana la voi ( numai sa nu ma lasati amanet pe acolo ca nu's asa de practica prin iasi ).
Care se baga ?! buhuhuh

mika_me 15 apr 2010 20:26:56

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152672)
Stiti, am putea incerca sa punem o limita, de exemplu 15 iunie..ca azi suntem in 15 sa fie fix doua luni..si sa ne motivam in plus ca slabim si pentru intalnire :)) ceva gen 4 kg la luna deci in iunie sa cantarim cu minim 8 kilograme in minus.
Si avand in vedere ca mai multe sunteti din iasi o sa mi misc eu fundul pana la voi ( numai sa nu ma lasati amanet pe acolo ca nu's asa de practica prin iasi ).
Care se baga ?! buhuhuh

eu ma bag..ar trebui sa am in jur de 60 kg atunci..ma bag ma bag:D....eu sunt din roman sonya...deci la mijloc..intre piatra si iasi:D

sonya 15 apr 2010 20:29:48

Re: Jurnal dessire
 
Trebuie sa o contactam si pe madalina :)) si care mai este, apel catre toata lumea !! In cel mai rau caz ramanem doar noi doua mik :)))

mika_me 15 apr 2010 20:30:50

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152686)
Trebuie sa o contactam si pe madalina :)) si care mai este, apel catre toata lumea !! In cel mai rau caz ramanem doar noi doua mik :)))

sunt sigura ca vine si mada;)...deci in cel mai rau caz vom fi 3...dar vii in tara sonya?:)

sonya 15 apr 2010 20:34:06

Re: Jurnal dessire
 
da da , am sesiune si vin pe 23 mai si stau cam o luna zic eu deci pe data aia trebuie sa fiu acasa, daca intervine ceva eventual putem muta o zi doua ( sper ) chiar imi place ideea si vreau vreau ;;)

mika_me 15 apr 2010 20:43:05

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152691)
da da , am sesiune si vin pe 23 mai si stau cam o luna zic eu deci pe data aia trebuie sa fiu acasa, daca intervine ceva eventual putem muta o zi doua ( sper ) chiar imi place ideea si vreau vreau ;;)


oky:D...eu ma cam retrag fetelor...ca de 2-3 zile tot zic ca ma uit la un film si nu mai apuc...

ianna 15 apr 2010 21:12:09

Re: Jurnal dessire
 
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

mika_me 16 apr 2010 08:03:19

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 152737)
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

mare adevar ai spus tu acolo ianna!...

Buna dimineata desiree...iti doresc o zi cat mai frumoasa si fara tentatii!...;;)

dessire 17 apr 2010 06:31:11

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152686)
Trebuie sa o contactam si pe madalina :)) si care mai este, apel catre toata lumea !! In cel mai rau caz ramanem doar noi doua mik :)))

Si eu as vrea sa ma alatur, dar cum nu stiu inca ce voi face si pe unde voi fi la data intalnirii nu promit nimic.

dessire 17 apr 2010 06:41:23

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 152737)
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

Multumesc ianna!!:-*
Si mie o sa imi ia ceva vreme. Cu siguranta o sa am si perioade de rasfat, stiu ca drumul o sa fie lung si anevoios, o sa am si perioade de stagnare, sung sigura, momentan se duc kg dar acceeasi dieta nu o sa aiba aceleasi rezultate de fiecare data.
Momentan mi se pare ca trebuie sa mananc toata ziua, de multe ori nu reusesc 3 mese si 2 gustari, stiu ca aici am gresit si in trecut..uite cum arata inainte de dieta o zi din viata mea:
*trezit dimineata (de obicei pe la 10) - o cafea sau 2 savurate pe indelete, nimic de mancare
*mers la servici sau in oras- mancat pizza, fast food, dulciuri, tot felul de junk food cam pe la ora 14
* ajuns sera acasa cu o foame de lup - cina foarte copioasa sa recuperez ce n-am mancat toata ziua, apoi rontait pop corn, seminte, dulciuri in fata tv
Ziceti si voi, cum sa nu ma ingras?:((

dessire 17 apr 2010 07:29:51

Re: Jurnal dessire
 
Toata viata mea am fost mai plinuta...pana si la 64 de kg tot plinuta ma vedeam..toata viata mi-am spus ca trebuie sa incep sa slabesc...doar mi-am spus
...in ultimii 2 ani s-au adunat cele mai multe kg, acum in urma cu 2 ani m-am mutat cu prietenul meu, tot atunci am inceput sa iau in mod constant anticonceptionale (recomandate de un medic) din cauza ca aveam niste dureri menstruale cumplite...dar acelasi medic m-a avertizat ca o sa ma ingras de la ele, asa ca sa am grija ce mananc...
asta imi amintesc acum stand si privind in urma, dupa ce am vazut cat de bine ma simt luandu-le am uitat de sfatul sau..nu spun ca doar asta a fost cauza..dar cu siguranta a avut impact asupra greutatii actuale...acum nu le mai iau, e prima luna fara ele, deja imi intarzie menstruatia...da, atunci cand nu le luam ciclul menstrual dura vrea 35 de zile la mine...

dessire 17 apr 2010 07:37:09

Re: Jurnal dessire
 
Momentan dieta da rezultate, cel putin prima faza...marti va fi a 14 zi, asta inseamna ca de miercuri trebuie sa incep faza 2, sper sa mearga si cu faza 2, macar o vreme...
Eu am ales sa tin SB pentru ca nu iti spune ce sa mananci zi de zi, ramane la alegerea ta sa combini alimentele permise, tin sa precizez ca URASC dietele care iti spun ce sa mananci in fiecare zi si la fiecare masa, nu as putea vreodata sa tin o asa dieta!

mika_me 17 apr 2010 08:05:50

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154559)
Si eu as vrea sa ma alatur, dar cum nu stiu inca ce voi face si pe unde voi fi la data intalnirii nu promit nimic.

Buna dimineata Desiree...nu-i nicio problema..noi am lansat ideea oricum ramane sa mai vorbim:)...nici eu nu am de unde sa stiu pe unde voi fi:)

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154562)
Multumesc ianna!!:-*
Si mie o sa imi ia ceva vreme. Cu siguranta o sa am si perioade de rasfat, stiu ca drumul o sa fie lung si anevoios, o sa am si perioade de stagnare, sung sigura, momentan se duc kg dar acceeasi dieta nu o sa aiba aceleasi rezultate de fiecare data.
Momentan mi se pare ca trebuie sa mananc toata ziua, de multe ori nu reusesc 3 mese si 2 gustari, stiu ca aici am gresit si in trecut..uite cum arata inainte de dieta o zi din viata mea:
*trezit dimineata (de obicei pe la 10) - o cafea sau 2 savurate pe indelete, nimic de mancare
*mers la servici sau in oras- mancat pizza, fast food, dulciuri, tot felul de junk food cam pe la ora 14
* ajuns sera acasa cu o foame de lup - cina foarte copioasa sa recuperez ce n-am mancat toata ziua, apoi rontait pop corn, seminte, dulciuri in fata tv
Ziceti si voi, cum sa nu ma ingras?:((

micul dejun e cea mai importanta masa a zilei...si tu tocmai peste ea sareai...da, intr-adevar..nu aveai obicieiuri prea sanatoase..si e pacat..parca nu-ti dai seama cand pui kg peste kg...parca numai la un moment dat imbraci ceva ce n-ai imbracat de mult timp si iti dai seama ca pocneste pe tine..cel putin asa am patit eu...si eu m-am apucat de astazi de sb....

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154574)
Toata viata mea am fost mai plinuta...pana si la 64 de kg tot plinuta ma vedeam..toata viata mi-am spus ca trebuie sa incep sa slabesc...doar mi-am spus
...in ultimii 2 ani s-au adunat cele mai multe kg, acum in urma cu 2 ani m-am mutat cu prietenul meu, tot atunci am inceput sa iau in mod constant anticonceptionale (recomandate de un medic) din cauza ca aveam niste dureri menstruale cumplite...dar acelasi medic m-a avertizat ca o sa ma ingras de la ele, asa ca sa am grija ce mananc...
asta imi amintesc acum stand si privind in urma, dupa ce am vazut cat de bine ma simt luandu-le am uitat de sfatul sau..nu spun ca doar asta a fost cauza..dar cu siguranta a avut impact asupra greutatii actuale...acum nu le mai iau, e prima luna fara ele, deja imi intarzie menstruatia...da, atunci cand nu le luam ciclul menstrual dura vrea 35 de zile la mine...

si eu mi-am spus pana acum ca mereu am fost grasuta...dar uitandu-me pe poze din generala, din liceu...imi dau seama ca aratam bine..nu eram silfida si cred ca nu voi fi niciodata pentru ca nu am constitutia de asa natura...nu ma ajuta nici inaltimea..ironia sortii..de regula cele inalte sunt cele mai nororcoase..daca esti mica..ai toate sansele sa fii bondoaca..daca nu ai grija...
cat despre anticonceptionale...nu pastilele in sine te ingrasa...ci e posibil sa iti dea poate un apetit mai mare de mancare si daca nu esti in stare sa il controlezi...ajungi sa te ingrasi...parerea mea e ca nu ar fi trebuit sa renunti la pastile, ci sa te controlezi foarte bine din punct de vedere alimentar...si eu iau anticonceptionale, tot pentru ca am ceva probleme...si n-as putea renunta la ele..pentru ca la fel ca si tine, din prima luna as avea din nou dereglari

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154579)
Momentan dieta da rezultate, cel putin prima faza...marti va fi a 14 zi, asta inseamna ca de miercuri trebuie sa incep faza 2, sper sa mearga si cu faza 2, macar o vreme...
Eu am ales sa tin SB pentru ca nu iti spune ce sa mananci zi de zi, ramane la alegerea ta sa combini alimentele permise, tin sa precizez ca URASC dietele care iti spun ce sa mananci in fiecare zi si la fiecare masa, nu as putea vreodata sa tin o asa dieta!

sa te cantaresti marti sa stim si noi cat ai slabit in primele 2 saptamani...
daca te simti in stare..poti sa mai tii faza 1 inca o saptamana sau 2...ai sanse sa mai scapi de cateva kg mai repede..sau daca nu..tine si faza 2 2 saptamani si apoi intoarce-te la faza 1..
si nu uita de micasrica...minimum 30 minute pe zi..abia dupa 20 minute incepi sa arzi din depozite...deci e nevoie de ceva efort sustinut:)

dessire 17 apr 2010 08:48:37

Re: Jurnal dessire
 
Am de gand sa trec la faza 2 pentru o vreme, simt ca nu o sa mai rezist mult in faza 1, si decat sa continui faza 1 si sa o dau in bara trec o vreme la faza 2, si eu m-am gandit sa alternez cele 2 faze, cred ca asa e cel mai bine.
Cat despre anticonceptionale chiar era vremea pentru pauza, dupa 2 ani, 3 luni de pauza.

mika_me 17 apr 2010 09:13:38

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154628)
Am de gand sa trec la faza 2 pentru o vreme, simt ca nu o sa mai rezist mult in faza 1, si decat sa continui faza 1 si sa o dau in bara trec o vreme la faza 2, si eu m-am gandit sa alternez cele 2 faze, cred ca asa e cel mai bine.
Cat despre anticonceptionale chiar era vremea pentru pauza, dupa 2 ani, 3 luni de pauza.

tu stii cel mai bine ce e ok pentru tine:)

ianna 17 apr 2010 12:03:56

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154574)
Toata viata mea am fost mai plinuta...pana si la 64 de kg tot plinuta ma vedeam..toata viata mi-am spus ca trebuie sa incep sa slabesc...doar mi-am spus
...in ultimii 2 ani s-au adunat cele mai multe kg, acum in urma cu 2 ani m-am mutat cu prietenul meu, tot atunci am inceput sa iau in mod constant anticonceptionale (recomandate de un medic) din cauza ca aveam niste dureri menstruale cumplite...dar acelasi medic m-a avertizat ca o sa ma ingras de la ele, asa ca sa am grija ce mananc...
asta imi amintesc acum stand si privind in urma, dupa ce am vazut cat de bine ma simt luandu-le am uitat de sfatul sau..nu spun ca doar asta a fost cauza..dar cu siguranta a avut impact asupra greutatii actuale...acum nu le mai iau, e prima luna fara ele, deja imi intarzie menstruatia...da, atunci cand nu le luam ciclul menstrual dura vrea 35 de zile la mine...

in mod normal, anticonceptionalele nu ar trebui sa ingrase daca sunt "recomandate" special pentru tine, in urma analizelor si a unui control ginecologic. Eu atat in tara cat si aici ... din pct asta de vedere, am avut noroc (ca sa zic asa) ca mi s-au prescris exact cele potrivite pentru organsimul meu si nu m-am ingrasat de la ele....sau cel putin asa cred eu ...ba chiar in tara tin minte ca am si slabit pe ele (tinand dieta, normal). Plus ca la recomandarea doctorului (acu fiecare cu ideile lui) mi s-a spus ca din 6 in 6 luni trebuie facuta o pauza de min 3 luni:). Sa stii ca si dieta contribuie mult la durata ciclului menstrual. Eu beau f multe lichide in perioada de inainte si in timp... ca sa se "spele"/duca mai repede ... habar nu am daca e o metoda buna, dar la mine functioneaza. Primele zile potop dupa care in 3 -5 zile sunt ca noua;;).



Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154628)
Am de gand sa trec la faza 2 pentru o vreme, simt ca nu o sa mai rezist mult in faza 1, si decat sa continui faza 1 si sa o dau in bara trec o vreme la faza 2, si eu m-am gandit sa alternez cele 2 faze, cred ca asa e cel mai bine.
Cat despre anticonceptionale chiar era vremea pentru pauza, dupa 2 ani, 3 luni de pauza.


pai faza 1 e recomandata oricum doar 14 zile;). Si cand treci la faza 2 sa nu uiti de calculatorul caloric... sa nu te arunci in frigider papand ce nu trebuie si in cant mai mari...asa facand calcul macar ai un oarecare control asupra dietei... si in stilul asta faci o combinatie intre SB II si dieta hipocalorica;). Cand stagnezi sau te simti pregatita poti relua faza II de la SB.

Eu, dat unor probleme simtite mai mult psihic, am intrerupt faza I pentru ca dulcele se facea simtit necesar...si nu zic dulce si ma refer la cioco...ci la fructe.:) Am sa reiau si eu faza I cand ma simt pregatita din toate pct de vedere.:)Dieta nu trebuie sa fie un chin/stres, trebuie urmata ca si cum e stilul tau de viata... ca si cum asta ai in frigider, asta papi, ceva normal,:)ca altfel...e prapad...mai ales cand o intrerupi:))

dessire 18 apr 2010 22:36:43

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 154832)
in mod normal, anticonceptionalele nu ar trebui sa ingrase daca sunt "recomandate" special pentru tine, in urma analizelor si a unui control ginecologic. Eu atat in tara cat si aici ... din pct asta de vedere, am avut noroc (ca sa zic asa) ca mi s-au prescris exact cele potrivite pentru organsimul meu si nu m-am ingrasat de la ele....sau cel putin asa cred eu ...ba chiar in tara tin minte ca am si slabit pe ele (tinand dieta, normal). Plus ca la recomandarea doctorului (acu fiecare cu ideile lui) mi s-a spus ca din 6 in 6 luni trebuie facuta o pauza de min 3 luni:). Sa stii ca si dieta contribuie mult la durata ciclului menstrual. Eu beau f multe lichide in perioada de inainte si in timp... ca sa se "spele"/duca mai repede ... habar nu am daca e o metoda buna, dar la mine functioneaza. Primele zile potop dupa care in 3 -5 zile sunt ca noua;;).







pai faza 1 e recomandata oricum doar 14 zile;). Si cand treci la faza 2 sa nu uiti de calculatorul caloric... sa nu te arunci in frigider papand ce nu trebuie si in cant mai mari...asa facand calcul macar ai un oarecare control asupra dietei... si in stilul asta faci o combinatie intre SB II si dieta hipocalorica;). Cand stagnezi sau te simti pregatita poti relua faza II de la SB.

Eu, dat unor probleme simtite mai mult psihic, am intrerupt faza I pentru ca dulcele se facea simtit necesar...si nu zic dulce si ma refer la cioco...ci la fructe.:) Am sa reiau si eu faza I cand ma simt pregatita din toate pct de vedere.:)Dieta nu trebuie sa fie un chin/stres, trebuie urmata ca si cum e stilul tau de viata... ca si cum asta ai in frigider, asta papi, ceva normal,:)ca altfel...e prapad...mai ales cand o intrerupi:))

Eu aveam si niste probleme cu chisturile ovariene, erau anticonceptionale cu o doza mai mare de hormoni - chiar si in prospect avertizau ca te poti ingrasa de la ele, le-am luat dupa cum mi-a recomandat ginecologul, dupa care tot la recomandarea lui le-am schimbat cu altele cand chisturile disparusera.
Stiu ca si dieta contribuie la durata ciclului, si stresul.
Si eu beau multe lichide in acea perioada- asa imi cere organismul, si mai si retin multe (de cele mai multe ori imi simt burtica ca un balonas), cu toate ca incerc sa mananc ceva mai putin sarat,


Bineinteles, asa am sa fac, voi tine in continuare cont de calorii si mai ales de carbo, o sa fac exact ca la carte si in faza a 2 a . Si eu am de gand sa mai reiau din cand in cand faza 1 daca nu sunt multumita de rezultatele de la faza 2. Eu as fi fericita daca ar ''pleca'' cate 1 kg pe saptamana in continuare.#:-s

dessire 18 apr 2010 23:08:09

Re: Jurnal dessire
 
Azi ma simt groaznic!!!
Dis de dimineata m-am trezit ''cu o falca in cer si una in pamant'' la propriu!!! O nesuferita de masea de minte si-a amintit acum ca trebuie sa isi faca loc sa creasca printre gingiile mele!!! Am dat fuga la farmacie dupa antiinflamatorii si povestindu-i farmacistului ce am patit acesta imi zice ca trebuie sa merg fuguta la dentist sa imi taie el gingia - ca de nu, nu o sa mai pot deschide gura , si eu deja puteam sa o deschid doar pe jumatate!![*lacrimi*]
Deci...maine dimineata la dentist cu mine[*ingrijorat*]
Si unde mai pui ca am si racit[*gripa*]

dessire 18 apr 2010 23:12:33

Re: Jurnal dessire
 
Am uitat sa zic - in sfarsit mi-am luat cantar! m-am cantarit dupa ce mancasem azi, asa ca ma cantaresc si maine dimineata, adica azi, ca tocmai ce a trecut de miezul noptii!

dessire 19 apr 2010 03:15:45

Re: Jurnal dessire
 
de miercuri am voie si fructe!! chiar daca doar un fruct pe zi la inceput, imi este asa dor de fructe!!
am tot citit diverse articole pe forum zilele astea de cand m-am apucat de dieta...si parca simt o usoara repulsie cand ma gandesc la toate ''bunatatile''- prajituri, ciocolata, sucuri & co - pe care le mancam inainte zi de zi, niciodata nu m-am gandit ca pot fi atat de daunatoare - si acum ma refer la continutul lor in substante nocive pentru organism...de azi inainte voi fi mult mai atenta la etichetele produselor si cu siguranta ma voi gandi de 2 ori inainte sa dau iama in ceva ''bun''

mika_me 19 apr 2010 07:34:12

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 156164)
Azi ma simt groaznic!!!
Dis de dimineata m-am trezit ''cu o falca in cer si una in pamant'' la propriu!!! O nesuferita de masea de minte si-a amintit acum ca trebuie sa isi faca loc sa creasca printre gingiile mele!!! Am dat fuga la farmacie dupa antiinflamatorii si povestindu-i farmacistului ce am patit acesta imi zice ca trebuie sa merg fuguta la dentist sa imi taie el gingia - ca de nu, nu o sa mai pot deschide gura , si eu deja puteam sa o deschid doar pe jumatate!![*lacrimi*]
Deci...maine dimineata la dentist cu mine[*ingrijorat*]
Si unde mai pui ca am si racit[*gripa*]

:((...imi pare rau pentru tine desirre...sper sa se rezolve cu maseluta....eu nu stiu daca mi-a crescut maseaua de minte...daca da inseamna ca nu a fost asa dureros...daca trebuie sa fie asa dureros....inseamna ca nu mi-a crescut...
o zi frumoasas i fara tentatii!ai grija d etine!

ali_lumi 19 apr 2010 07:41:38

Re: Jurnal dessire
 
http://www.uncledshow.com/wp-content...ning-coffe.jpg

ianna 19 apr 2010 14:23:13

Re: Jurnal dessire
 
astept sa te cantaresti pe stomacelul gol si sa ne spui rezultatul;;)

dessire 19 apr 2010 15:59:34

Re: Jurnal dessire
 
;;)Ok, azi dimineata pe stomacelul gol cantarul arata -3,5 kg:D
E bine zic eu, cel putin eu una sunt multumita, pentru luna asta mi-am propus sa scap de 5 kg, si daca in 2 saptamani s-au dus 3,5 poate se mai duc 1,5 pana la sfarsitul lunii. Nu vreau sa intind coarda prea tare, stiu ca nu e bine pentru piele sa slabesti foarte mult!
Pentru luna mai imi propun - 4kg, sper sa reusesc!:-"

dessire 19 apr 2010 16:04:01

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 156256)
:((...imi pare rau pentru tine desirre...sper sa se rezolve cu maseluta....eu nu stiu daca mi-a crescut maseaua de minte...daca da inseamna ca nu a fost asa dureros...daca trebuie sa fie asa dureros....inseamna ca nu mi-a crescut...
o zi frumoasas i fara tentatii!ai grija d etine!

La unele persoane cresc fara probleme, fara dureri, poate esti una dintre norocoase!:D
Eu am fost la dentist azi - merg pe antiinflamatorii si apa de gura dezinfectanta, nu mi-a facut nici o incizie cum m-am asteptat, a zis sa o lasam sa creasca in legea ei, si poate intr-o saptamana scap! Bine ca e ultima! Eu am avut probleme si cu primele 3 dar la dentist nu am ajuns, nu dureau chiar asa tare!
Partea buna in toata treaba asta e ca nu prea imi arde de mancare, doare cand mestec, am papat supica de pui cu zarzavat si iaurt - astea nu trebuiau mestecate:D

ianna 21 apr 2010 14:55:26

Re: Jurnal dessire
 
Cum rezisti la South Beach? Ai trecut la faza 2?

dessire 21 apr 2010 16:01:21

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 159797)
Cum rezisti la South Beach? Ai trecut la faza 2?

Am incheiat ieri faza I:D, de astazi sunt la faza II...dar cum nu am apucat sa merg la cumparaturi azi mananc ca pana acum + 1 kiwi;;).
In cele 2 saptamani de faza I am reusit sa scap de 4 kg;), acceptabil nu?
Nu pot sa ma bucur de rezultat intrucat sunt foarte racita:-s si m-am saturat de luat pastile:-w- parca nu au nici un efect:(( si imi vine sa [*125*] pe cineva.

La tine cum merge treaba?

ianna 21 apr 2010 16:25:16

Re: Jurnal dessire
 
:-o4 kg ! wow superb! felicitaaaaaaaaari>:D<

eu sunt la pauza ca tre sa vina rusii si sunt "invadata" de pofte :))

dessire 21 apr 2010 17:18:17

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 160007)
:-o4 kg ! wow superb! felicitaaaaaaaaari>:D<

eu sunt la pauza ca tre sa vina rusii si sunt "invadata" de pofte :))

Multumesc ianna!
Si la mine trebuiau sa vina dar se lasa asteptati:))

dessire 21 apr 2010 19:20:00

Re: Jurnal dessire
 
Mi-am promis ca dupa astea 2 saptamani de faza I ma apuc si de sport!:> sincer nici eu nu ma cred ce spun[*12*]
Momentan am scuza ca sunt foarte racita si ma dor muschii chiar si fara sport:((...dar raceala asta trece...si de saptamana viitoare ..
.prietenul meu ma :-@ca trebuie si sport, dar eu sunt o mare lenesa!!:-t
Ma tot gandesc ce sport sa fac..sa ma duc la sala[*25*], sa fac cardio acasa[*15*], hmm grea decizie... cred ca sportul meu preferat e somnul!!

dessire 21 apr 2010 19:33:56

Re: Jurnal dessire
 
[*64*]Am avut o revelatie, cred ca o sa ma apuc de dans...candva imi placea foarte mult sa dansez. Dau fuguta sa imi fac un playlist cu melodii mai ritmate[*20*]

andra_aly 21 apr 2010 19:43:57

Re: Jurnal dessire
 
Orice miscare este buna>:D< pune muzica si danseaza si sa vezi cum arzi caloriile:)

ianna 21 apr 2010 19:51:59

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 160301)
[*64*]Am avut o revelatie, cred ca o sa ma apuc de dans...candva imi placea foarte mult sa dansez. Dau fuguta sa imi fac un playlist cu melodii mai ritmate[*20*]

fii un pic smechera...uita-te la o "tzopiala" gen zumba...ce miscari fac... mai trage cu ochiul si la tae-bo...si apoi iti pui ce muzica iti place tie in playlist si danseaza facand si ceva miscari din ce ai vazut la zumba si sau tae bo;)

dessire 21 apr 2010 21:03:33

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 160329)
fii un pic smechera...uita-te la o "tzopiala" gen zumba...ce miscari fac... mai trage cu ochiul si la tae-bo...si apoi iti pui ce muzica iti place tie in playlist si danseaza facand si ceva miscari din ce ai vazut la zumba si sau tae bo;)

Superrr taaaaare ideea cu zumba!!! chiar imi place, cu asta o sa incep!![*3*][*3*][*3*]
thanks ianna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:53:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO