forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diana-iepuras-viata-mai-buna-inseamna-alimentatie-corecta-mult-sport-7813.html)

iepuras 20 ian 2011 01:38:10

Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
:-* Buna fetelor......hmmm va cam urmaresc de multa vreme,dar abia akum am kam prins curaj.....sa ma pot destainui..:*:*:*
Ma numesc Diana,am 19 ani akum locuiesc in Italia cu prietenul meu,mai precis de 6 luni;)in care am tot incercat sa slabesc ca sa zik asha....am devenit kam lenesa...:( si deasta ma kam oftik cel mai rau....cu 10 ani jumate de handbal,,in spate"....antrenamente zi de zi de la 7 dimineatza pana la 9:30,am ajuns inkat ma chinui sa alerg 40 de minute:((:(( e de rau.....si m-as cam trage singura de urechiuse<cum zic eu de coditze> :D pt k nu e un semn bun.
Anul trecut am terminat liceul,si am kam un an de zile de cand am kam incetat-o k sportu :(( si iata rezultatele negative......multe kg da multe :-sinkat am ajuns sa nu ma mai suport.Totul a inceput in vara lui 2008,cand slabisem pana la 57 de kg....dar fara sa-mi dau seama:D....si fara diete,regim sau etc,decat ca mai mergeam la alergat cu fetele de 2 ori pe sapt. maxim,dar ce era frumos avea sa se sfarsasca,odata ajunsa la mami in Spania,unde am luat 5 kg plus intr-o singura luna :( si dupa metabolismu meu dereglat....a cam tot crescut kg in plus....sper ca nu v-am pliktisit :-* dar eu zic ca e bn sa ne cam cunoastem una pe alta.....:-* va poop si sper ca o sa reusesc cu ajutorul vostru....sa ajung la kg dorite!

happygirldiana 20 ian 2011 11:34:31

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Buna,Diana!!!si eu tot Diana sunt;)) bine ai venit aici printre slabute si felicitari pentru casuta!:*:**:
ce dieta tii tu?in ce consta dieta a la iepuras?:)

iepuras 20 ian 2011 13:04:50

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
msik Diana...:*:*:* poi e o dieta personalizata ca sa zic asha:D........
dimineatza un iaurt activia natural......
gustarika un frukt:::kiwi sau mandarina
la pranz: depinde::: ce vleau::::salata de rosioare cu ton,sau salata verde,ori legume inabusite cu piept de pui :D ceva in genu
gustare 2: un iaurt activia u fibre si kiwi + 4 kiwi,4 mandarine......defapt eu din astea imi fac ca o salata de frukte:*
si seara nush...ceva cat mai usor....sau supa

andra_aly 20 ian 2011 13:06:56

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Buna Diana si bine ai venit si in jurnalul tau>:D< Ti-am raspuns si la mine si abia dupa am vazut ca ai jurnal:P
Cam asta e si povestea mea...sport si dupa ce am ajuns aici... nimic:| si incet incet - dar sigur:P am inceput sa acumulez. cel mai rau s-a pus pe aripioare - ca la italiencex-( cred ca si din cauza la pasta. ca la inceput cand am venit mancam ca spartul:">
dar de mai bine de un an, de cand sunt cu slabutel, am reusit sa elimin tot ce nu e bun:P acum sunt la mentinere, deci imi permit una alta in plus:)
E bine ca ai inceput ca de cat cu putintel sport. o sa vezi, dupa ceva timp o sa te obisnuiesti:)
Despre mancarica...ce ne spui?;;)
Iti doresc mult succes!

iepuras 20 ian 2011 13:09:06

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
dokamdata m-am acomodat bine cat de cat :*....cu acest regim :D e a 4-a zi de cand e cam batut in cuie k iaurt si iaurt...:((:(.....pt k am avut parte de o chestie urata...adika constipatie.......dar deeaia najpa rau:(....k balonari groaznice.....nu skaun zile si zile intregi:(:* ma intelegi u,pt moment o tzin pe asta asha :D......pe viitor nush inka ma mai uit la fete prin jurnale:* sa vad ce dieta mi-ar face cu ochiu........poooop

andra_aly 20 ian 2011 13:09:49

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Cam multe fructe pentru gustare. 4 mandarine? trebuie sa ai grija si cu fructele. adicasunt bune, dar sa nu exageram. contin zahar. La cina cam putin...:-s nici asta nu imi place. sunt de acord cu ceva usor...dar numai supa?:-/
si dimineata e putin un iaurt:-s
din ce zici, mananci cam putin. nu stiu daca ajungi la 1000 kcal:-/

iepuras 20 ian 2011 13:12:10

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 483686)
Buna Diana si bine ai venit si in jurnalul tau>:D< Ti-am raspuns si la mine si abia dupa am vazut ca ai jurnal:P
Cam asta e si povestea mea...sport si dupa ce am ajuns aici... nimic:| si incet incet - dar sigur:P am inceput sa acumulez. cel mai rau s-a pus pe aripioare - ca la italiencex-( cred ca si din cauza la pasta. ca la inceput cand am venit mancam ca spartul:">
dar de mai bine de un an, de cand sunt cu slabutel, am reusit sa elimin tot ce nu e bun:P acum sunt la mentinere, deci imi permit una alta in plus:)
E bine ca ai inceput ca de cat cu putintel sport. o sa vezi, dupa ceva timp o sa te obisnuiesti:)
Despre mancarica...ce ne spui?;;)
Iti doresc mult succes!

msik mulllt andra..:*:*:*:*.....mdap....la mine nu prea sa pus....decat in prima luna cand tot asha o luasem pe paste:(...dar dupa am zis gata...dupa ce ca aveam eu + kam mult......sa mai pun in continuare...NUUU..:*:D........si de atunci sunt atenta la ce manank.....dar cam oscilez intre 66.5 si 67.5..........:( pffff

andra_aly 20 ian 2011 13:12:56

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Citat:

Anterior postat de iepuras (Post 483693)
dokamdata m-am acomodat bine cat de cat :*....cu acest regim :D e a 4-a zi de cand e cam batut in cuie k iaurt si iaurt...:((:(.....pt k am avut parte de o chestie urata...adika constipatie.......dar deeaia najpa rau:(....k balonari groaznice.....nu skaun zile si zile intregi:(:* ma intelegi u,pt moment o tzin pe asta asha :D......pe viitor nush inka ma mai uit la fete prin jurnale:* sa vad ce dieta mi-ar face cu ochiu........poooop

O dieta personalizata e chiar ok - zic eu. asa am slabit si eu. mi se pare cea mai usoara. dar trebuie sa stii ce si cum.ca de nu poti sa faci in asafel sa nu slabesti... depinde si ce papi.
daca papi putin, nu inseamna ca o sa si slabesti...la inceput da. dar dupa o vreme organismul se obisnuieste asa. si ce o sa faci? o sa papi si mai putin?:-s

iepuras 20 ian 2011 13:14:40

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 483694)
Cam multe fructe pentru gustare. 4 mandarine? trebuie sa ai grija si cu fructele. adicasunt bune, dar sa nu exageram. contin zahar. La cina cam putin...:-s nici asta nu imi place. sunt de acord cu ceva usor...dar numai supa?:-/
si dimineata e putin un iaurt:-s
din ce zici, mananci cam putin. nu stiu daca ajungi la 1000 kcal:-/

:d......dap asha e.....si mie mii se pare ca pap....cam putinel :(.....dar inka mi-e frika sa nu dau din una in alta :D.......ieri ...am ajuns pe la 1200 si ceva parka :*...k am papat o bucatica de panettone cu un pahar de laptik:(....ceea ce nu a fost bn...jtiu:(

andra_aly 20 ian 2011 13:15:30

Re: Jurnal Diana (iepuras) - o viata mai buna inseamna o alimentatie corecta si mult sport
 
Citat:

Anterior postat de iepuras (Post 483698)
msik mulllt andra..:*:*:*:*.....mdap....la mine nu prea sa pus....decat in prima luna cand tot asha o luasem pe paste:(...dar dupa am zis gata...dupa ce ca aveam eu + kam mult......sa mai pun in continuare...NUUU..:*:D........si de atunci sunt atenta la ce manank.....dar cam oscilez intre 66.5 si 67.5..........:( pffff

E bine ca ai zis stop. u de 3x pe saptamana mancam la scoala la amiaza. ca aveam progr lung. deci iti dai seama ca m-am obisnuit sa mananc ca ei.nu ma gandeam eu la 14 ani la silueta:)) mereu am fost o slabanoaga, asa ca ziceam ca nu mi-ar strica ceva in plus dar cand am vazut ca se punea pe burtica nu imi placea:((


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:31:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO