forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Disa... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-disa-9400.html)

Denisea24 14 iun 2011 00:06:58

Jurnal Disa...
 
Draga Jurnal,

sunt Denisa,am 24 ani si o multime de kg de carat in spate :((:((:(( si aceasta problema o am de cand ma stiu.Apogeul...120 kg de revelion 2011.:-o:-o:-o OK recunosc ca m-am speriat cand m-am vazut in poze. Am inceput o dieta pana la paste ajunsesem la 112 ,sigur ca de paste am mai pus ceva.Am gasit forumul slabutelor in urma cu o luna ,m-am inregistrat si am inceput sa citesc de prin jurnalele slabutelor care au reusit.Am strans din dinti si am inceput lupta cu kg #:-so lupta grea si luuunga dar cu ajutorul lui Dumnezeu si al slabutelor sper sa o castig...

LicuriciColorat 14 iun 2011 09:13:42

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de Denisea24 (Post 687832)
Draga Jurnal,

sunt Denisa,am 24 ani si o multime de kg de carat in spate :((:((:(( si aceasta problema o am de cand ma stiu.Apogeul...120 kg de revelion 2011.:-o:-o:-o OK recunosc ca m-am speriat cand m-am vazut in poze. Am inceput o dieta pana la paste ajunsesem la 112 ,sigur ca de paste am mai pus ceva.Am gasit forumul slabutelor in urma cu o luna ,m-am inregistrat si am inceput sa citesc de prin jurnalele slabutelor care au reusit.Am strans din dinti si am inceput lupta cu kg #:-so lupta grea si luuunga dar cu ajutorul lui Dumnezeu si al slabutelor sper sa o castig...

Buna Denisa si bine ai venit
in primul rand felicitari pt kg date jos pana acum si pt ca te'ai hotarat sa slabesti
nu e un drum usor de parcurs,insa nu e imposibil,daca iti doresti o sa reusesti
puterea de a reusii sta in tine,sunt sigura ca v'ei fii o slabuta daca te tii de o alimentatie sanatoasa si sport
spui ca ai ai citit prin jurnalele fetelor,inseamna ca ai vazut ca cele mai multe rezultate le au cele care au adoptat o alimentatie sanatoasa si sport
alimentatie sanatoasa:fucte,legume,cereale,lactate,proteine,du lciuri dietetice
in legatura cu sportu incerca mersul cate 1-2h pe zi daca poti,apoi poti incerca cv mai usor,pana te obisnuiesti
trebuie sa tii cont de cateva reguli:3 mese si 2-3gustari pe zi,peste 1000cal,fara infometare(infometarea dulce la efect yo-yo,dai 5kg jos pui inapoi 10 si tot asa),trebuie sa'ti faci masaj cu creme anticelulitice sau pt fermintate daca poti de 1-2ori pe zi,sa bei apa suficienta
ne dai exemplu de un meniu de'al tau?sa ne dam seama daca e oki cum papi
mult succes

Denisea24 14 iun 2011 09:34:51

Re: Jurnal Disa...
 
Buna Licurici si multumesc, eram obijnuita cu o alimentatie sanatoasa asta pana sa raman insarcinata, am o fetita de 1 anisor... in timpul sarcini am ajuns al 110kg iar restul le-am pus din delasare cred :-s:((,chestea e ca in timpul sarcini nu mancam cum se zice pentru 2, mancam cu atentite tocmai pentru a nu ma ingrasa, dar cred ca si aerul care il inspiram se depunea. Eu am mai salbit cu vreo 4 ani in urma in jur de 30 kg tot printr-o alimentatie sanatoasa si sport atunci eram in italia iar acuma sunt in romania de vreo 2 ani. De cand am descoperit portalul slabutelor m-am hotarat sa readopt stilul de viata sanatos si rezultatul au fost kg. slabite pana acum.#:-s
Stiu ca cu ajutorul vostru slabutelor am sa reusesc.

LicuriciColorat 14 iun 2011 09:44:47

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de Denisea24 (Post 688161)
Buna Licurici si multumesc, eram obijnuita cu o alimentatie sanatoasa asta pana sa raman insarcinata, am o fetita de 1 anisor... in timpul sarcini am ajuns al 110kg iar restul le-am pus din delasare cred :-s:((,chestea e ca in timpul sarcini nu mancam cum se zice pentru 2, mancam cu atentite tocmai pentru a nu ma ingrasa, dar cred ca si aerul care il inspiram se depunea. Eu am mai salbit cu vreo 4 ani in urma in jur de 30 kg tot printr-o alimentatie sanatoasa si sport atunci eram in italia iar acuma sunt in romania de vreo 2 ani. De cand am descoperit portalul slabutelor m-am hotarat sa readopt stilul de viata sanatos si rezultatul au fost kg. slabite pana acum.#:-s
Stiu ca cu ajutorul vostru slabutelor am sa reusesc.


Sa'ti traiasca fetita si sa creasca mare si frumoasa:-*
daca ai mai slabit inseamna ca vointa ai si poti,inseamna ca si de data asta v'ei iesi invingatoare
o sa reusesti cu singuranta,important e sa tii cont si de sfaturile noastre,sa nu te infometezi si sa faci sport atunci cand v'ei putea desigur
conteaza foarte mult sa'ti schimbi stilul de alimentatie pe viata,nu doar pt o perioada,trebuie sa fii sanatoasa pt fetita ta si pt ai oferii si ei un stil de viata sanatos
o sa reusesti:)

cora 14 iun 2011 09:54:08

Re: Jurnal Disa...
 
buna denisa si bine ai venit.
spor in lupta cu kg>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Denisea24 14 iun 2011 12:12:09

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 688183)
Sa'ti traiasca fetita si sa creasca mare si frumoasa:-*
daca ai mai slabit inseamna ca vointa ai si poti,inseamna ca si de data asta v'ei iesi invingatoare
o sa reusesti cu singuranta,important e sa tii cont si de sfaturile noastre,sa nu te infometezi si sa faci sport atunci cand v'ei putea desigur
conteaza foarte mult sa'ti schimbi stilul de alimentatie pe viata,nu doar pt o perioada,trebuie sa fii sanatoasa pt fetita ta si pt ai oferii si ei un stil de viata sanatos
o sa reusesti:)

merci licurici:-* da asta si vreau sa imi schimb stilul alimentar nu numai pentru mine ci si pt. fetita mea, deoarece nu vreau sa ajunga ca mine sa se lupte cu kg. in plus cand va fi mare, as dori sa ii fiu un exemplu.
Multumesc de incurajari>:D<

nicoleta100 14 iun 2011 12:21:54

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de Denisea24 (Post 687832)
Draga Jurnal,

sunt Denisa,am 24 ani si o multime de kg de carat in spate :((:((:(( si aceasta problema o am de cand ma stiu.Apogeul...120 kg de revelion 2011.:-o:-o:-o OK recunosc ca m-am speriat cand m-am vazut in poze. Am inceput o dieta pana la paste ajunsesem la 112 ,sigur ca de paste am mai pus ceva.Am gasit forumul slabutelor in urma cu o luna ,m-am inregistrat si am inceput sa citesc de prin jurnalele slabutelor care au reusit.Am strans din dinti si am inceput lupta cu kg #:-so lupta grea si luuunga dar cu ajutorul lui Dumnezeu si al slabutelor sper sa o castig...

Salutare !!!!
Bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<
Multa bafta in lupta cu kg!!! Sunt sigura ca vei castiga !!!!;)
Citat:

Anterior postat de Denisea24 (Post 688161)
Buna Licurici si multumesc, eram obijnuita cu o alimentatie sanatoasa asta pana sa raman insarcinata, am o fetita de 1 anisor... in timpul sarcini am ajuns al 110kg iar restul le-am pus din delasare cred :-s:((,chestea e ca in timpul sarcini nu mancam cum se zice pentru 2, mancam cu atentite tocmai pentru a nu ma ingrasa, dar cred ca si aerul care il inspiram se depunea. Eu am mai salbit cu vreo 4 ani in urma in jur de 30 kg tot printr-o alimentatie sanatoasa si sport atunci eram in italia iar acuma sunt in romania de vreo 2 ani. De cand am descoperit portalul slabutelor m-am hotarat sa readopt stilul de viata sanatos si rezultatul au fost kg. slabite pana acum.#:-s
Stiu ca cu ajutorul vostru slabutelor am sa reusesc.

Aici ma regasesc si eu:sunt insarcinata cu cel de-al 2 copil si desi am avut grija ce mananc ,am pus pe mine 20 kg!!!:-o:-o:-oLa prima sarcina am pus doar 10 kg ,si am mancat tot felul de prostii!!!:-o:-o:-o
Iti doresc multa bafta ,sunt convinsa ca vei reusi!!!>:D<

Denisea24 14 iun 2011 12:49:36

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de cora (Post 688200)
buna denisa si bine ai venit.
spor in lupta cu kg>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Merci pt. incurajari Cora, sper sa reusesc si de data asta :-*>:D<>:D<

Denisea24 14 iun 2011 13:03:31

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 688395)
Salutare !!!!
Bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<
Multa bafta in lupta cu kg!!! Sunt sigura ca vei castiga !!!!;)

Aici ma regasesc si eu:sunt insarcinata cu cel de-al 2 copil si desi am avut grija ce mananc ,am pus pe mine 20 kg!!!:-o:-o:-oLa prima sarcina am pus doar 10 kg ,si am mancat tot felul de prostii!!!:-o:-o:-o
Iti doresc multa bafta ,sunt convinsa ca vei reusi!!!>:D<

Merci nicoleta, pai in primul rand sa iti traiasca copilasul sa iti creasca mare si frumos si nastere usoara cu cel de-al 2 sa fie sanatos si mamica lui la fel,aste e mai important ca de slabit ai sa slabesti cu ajutorul slabutelor,:) se zice ca sarcinile difera de la una la alta, eu am loat 30 kg la prima mea sarcina, :(spar ca la a doua sa nu mai iau atata:-o ca ce fac ...slabesc ma ingras si tot asa... /:)[-(

nicoleta100 14 iun 2011 13:06:03

Re: Jurnal Disa...
 
Citat:

Anterior postat de Denisea24 (Post 688451)
Merci nicoleta, pai in primul rand sa iti traiasca copilasul sa iti creasca mare si frumos si nastere usoara cu cel de-al 2 sa fie sanatos si mamica lui la fel,aste e mai important ca de slabit ai sa slabesti cu ajutorul slabutelor,:) se zice ca sarcinile difera de la una la alta, eu am loat 30 kg la prima mea sarcina, :(spar ca la a doua sa nu mai iau atata:-o ca ce fac ...slabesc ma ingras si tot asa... /:)[-(

Multumesc!!!>:D<>:D<>:D<
Si tie sa iti traiasca minunea!!!
Sigur ca vom slabi cu ajutorul slabutelor!!!!;););)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:35:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO