forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dr jekil: Hai ca poti! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dr-jekil-hai-ca-poti-8003.html)

dr jekil 02 feb 2011 20:19:55

Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Este ziua 3 din SB!Imi place f mult dieta si este f usoara!Vreau sa tin prima faza 3 saptamani.Nu vreau sa ma cantaresc pe parcursul fazei1,ci numai la sfarsit!M-am gandit sa ma apuc sa fac un pic de miscare cand o sa stagnez. Totusi ma simt balonata si simt lipsa fructelor...

dr jekil 02 feb 2011 20:50:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Am avut pofta de ceva dulce si am rezistat eroic tentatiei de a manca finnetti!Tare mandra sunt de mine!:P Mi-am bagat un pic nasul prin retele postate aici si am facut desertul cu gelatina.A fost mai bun decat ma asteptam.Nu e ca si o savarina sau un ecler dar merge(decat de loc....):D Maine sunt in ziua 4,nici nu stiu cum au trecut zilele astea.Sper ca o sa fiu la fel de cuminte in continuare!

LicuriciColorat 02 feb 2011 20:54:45

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507047)
Este ziua 3 din SB!Imi place f mult dieta si este f usoara!Vreau sa tin prima faza 3 saptamani.Nu vreau sa ma cantaresc pe parcursul fazei1,ci numai la sfarsit!M-am gandit sa ma apuc sa fac un pic de miscare cand o sa stagnez. Totusi ma simt balonata si simt lipsa fructelor...

Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507093)
Am avut pofta de ceva dulce si am rezistat eroic tentatiei de a manca finnetti!Tare mandra sunt de mine!:P Mi-am bagat un pic nasul prin retele postate aici si am facut desertul cu gelatina.A fost mai bun decat ma asteptam.Nu e ca si o savarina sau un ecler dar merge(decat de loc....):D Maine sunt in ziua 4,nici nu stiu cum au trecut zilele astea.Sper ca o sa fiu la fel de cuminte in continuare!

felicitari pt ca ai rezistat eroic in fata finettiului(nu stiu cum,k e moartea mea:X uhh)
sigur o sa treaca repede si urmatoarele zile
sigur o sa ai rezultate frumoase
incerca sa papi iaurt si legume,oricum lipsa fructelor se simte,si mie mi asa dor de un mar sau o porto pff:x
da eu de luni is la faza 2 si o sa pot papa:D
succes in continuare:-*

dr jekil 02 feb 2011 21:07:40

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
ei,da...ar merge o portocala!!!Problema mea cu iaurturile e ca nu imi plac cele dietetice!Merge sa pun niste stafide in el?Ar fi super dc as putea!!

LicuriciColorat 02 feb 2011 21:43:09

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507130)
ei,da...ar merge o portocala!!!Problema mea cu iaurturile e ca nu imi plac cele dietetice!Merge sa pun niste stafide in el?Ar fi super dc as putea!!


nu cred ca avem voie stafide nu stiu sigur intreaba'le pe fete din gasca:D
eu nu pap dietetice:)) ci doar cu 2%grasime ,nu tin cont de grasimi si deastea pt ca sunt grasimi bune:)

dr jekil 03 feb 2011 12:14:06

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Neata (desi e aproape pranz:P).Pt ca ieri m-am tot plans ca am fata f uscata,aseara m-am rasfatat!Mi-am facut o masca cu argila si galbenus de ou si dupa am dat cu ulei de migdale.Am veam pielea la fel de moala ca si un curulet de bebelus!:D Pana la ora asta am fost cumintica,am respectat dieta si gustarica de rigoare..Va pupic

LicuriciColorat 03 feb 2011 12:22:54

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507934)
Neata (desi e aproape pranz:P).Pt ca ieri m-am tot plans ca am fata f uscata,aseara m-am rasfatat!Mi-am facut o masca cu argila si galbenus de ou si dupa am dat cu ulei de migdale.Am veam pielea la fel de moala ca si un curulet de bebelus!:D Pana la ora asta am fost cumintica,am respectat dieta si gustarica de rigoare..Va pupic


hey Jekil
ehh e buna masca cu argila,si uleilu si eu il mai foloseam cand mi se usca fatza:>
bravo sa fii cumintica toate ziua:-*

madautza 03 feb 2011 12:36:09

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Eu sunt in ziua de SB faza 1 si chiar imi place.E prima data cand o tin.Si deja a inceput parca sa se cunoasca ceva pe ici pe colo:DMai tinem legatura sa vedem ce progrese avem ca vad ca am inceput-o in aceelasi timp:-*

dr jekil 03 feb 2011 13:45:44

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de madautza (Post 507963)
Eu sunt in ziua de SB faza 1 si chiar imi place.E prima data cand o tin.Si deja a inceput parca sa se cunoasca ceva pe ici pe colo:DMai tinem legatura sa vedem ce progrese avem ca vad ca am inceput-o in aceelasi timp:-*

Cum sa nu,chiar ma bucur ca suntem amandoua la fel,am si eu colega de suferinta!:P Si eu incerc tot pt prima data SB,si mi se pare f usora!Pupicuti

madautza 03 feb 2011 14:57:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Si mie imi place deoarece nu te infometezi si ai cat de cat de unde alege ce sa mananci:DSi se si slabeste.

dr jekil 03 feb 2011 17:12:59

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Nu mi-e foame!Nu mi-e foame!Nu mi-e foame!!!:(((((( Cred ca e foame gen pitic pe creier!!Ca am mancat acum 30 de minute gustarea2!:(( Ma duc sa imi fac un ceai,poate trece...Bafta fetelor!

dr jekil 03 feb 2011 20:20:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 507948)
hey Jekil
ehh e buna masca cu argila,si uleilu si eu il mai foloseam cand mi se usca fatza:>
bravo sa fii cumintica toate ziua:-*

Pai si dc nu il mai folosesti?Am citit ca e f bun si previne si ridurile..

LicuriciColorat 03 feb 2011 20:28:02

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 508724)
Pai si dc nu il mai folosesti?Am citit ca e f bun si previne si ridurile..


pt ca am tenul gras:)))
si nu am nevoie tot timpu de masca si de ulei
am alte ritualuri de ingrijire acum:)))

dr jekil 03 feb 2011 20:59:27

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 508730)
pt ca am tenul gras:)))
si nu am nevoie tot timpu de masca si de ulei
am alte ritualuri de ingrijire acum:)))

Uite ca la asta nu ma gandisem!Ups...Sunt in minim de inteligenta si maxim de erotism!(macar de-ar fi asa..):P

dr jekil 04 feb 2011 13:43:52

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Big porky me a dat-o in bara astazi!Rusinica mie!Bad girl!Am mancat la 6 dimineata 1conserva de ton si 2 felii de branza.La 11 am iesit in oras cu colegii si am papat o salata da urechi de lemn(super buneeeeee).Toate bune si frumoase pana aici...iar pe la 12 am mancat un baton cu susan!Vai cum mirosea...Urasc covrigariile de la metrou!Ar trebui interzise!Acum e aproape 2 si iar mi-e foame!!Hai cu ceai mamica ca e bun..

LicuriciColorat 04 feb 2011 14:39:59

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 509538)
Big porky me a dat-o in bara astazi!Rusinica mie!Bad girl!Am mancat la 6 dimineata 1conserva de ton si 2 felii de branza.La 11 am iesit in oras cu colegii si am papat o salata da urechi de lemn(super buneeeeee).Toate bune si frumoase pana aici...iar pe la 12 am mancat un baton cu susan!Vai cum mirosea...Urasc covrigariile de la metrou!Ar trebui interzise!Acum e aproape 2 si iar mi-e foame!!Hai cu ceai mamica ca e bun..


hey
asta e ,se mai intampla,ai grija sa nu fie prea des
sa nu cumva sa sari peste vreo masa,sa ai 3 mese si 2 gustari
papa ceva consistent sa'ti tina de foame;) si fa cu 10min sport in plus pt batonu ala afurisit:))

madautza 05 feb 2011 09:46:33

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Eu stiu ca avem voie susan in SB.Acum problema este ca banuiesc ca era cu miere nu?
Nu te descuraja :-*

ayssa 05 feb 2011 12:58:46

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Iti doresc mult succes in dieta... si sa ajungi la kg pe care ti le doresti... >:D<. Hai ca se poate:-*

dr jekil 05 feb 2011 13:35:31

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de ayssa (Post 510944)
Iti doresc mult succes in dieta... si sa ajungi la kg pe care ti le doresti... >:D<. Hai ca se poate:-*

Saru manaaaaaaa!!!Multa bafta si tie si cat mai putine tentatii!:D

dr jekil 05 feb 2011 13:38:00

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de madautza (Post 510696)
Eu stiu ca avem voie susan in SB.Acum problema este ca banuiesc ca era cu miere nu?
Nu te descuraja :-*

Problema era a fost foietaj cu susan!!M-a pocnit miroscul cand am iesit de la metrou si aratau si incredibil de bine,proaspat scoase din cuptor!!Tu ce faci cum te descurci??

dr jekil 05 feb 2011 13:45:27

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Fetelor dupa lupte seculare, care au durat 2 ani :D,am reusit sa imi conving prietenul sa ne luam un catel!Uraaaaa!!!Problema mare acum e ca nu stiu ce rasa...Nu imi plac cateii mici,mi se pare ca au o energie vecina cu isteria!(sa ma injurati cele care aveti catei de talie mica).Ii prefer pe cei mari gen Brack,dar din pacate stam la bloc si pana pe la vreo 5 suntem plecati..Mi-ar placea buldogul englez dar are un pret enorm 500euro,asa ca il tai de pe lista sau un Baset Hound(e linistit si imi plac mult urechile lungi) dar aici nu ma inteleg cu teroristul meu ca cica are o mocuta f deprimanta...Asa ca help cu idei..Pupicuti

dr jekil 05 feb 2011 15:55:26

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Inca un Uraaaaaaa pt mine pe ziua de azi!Drept rasplata pt vestea cu catelul i-am facut micului meu terorist cartofi prajiti cu carnaciori si ou...si am rezistat tentatiei de a nu papa nici macar un cartof!:P Cred ca eram pea bine dispusa sa ma gandesc la papa..:))

LicuriciColorat 05 feb 2011 16:11:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 511153)
Inca un Uraaaaaaa pt mine pe ziua de azi!Drept rasplata pt vestea cu catelul i-am facut micului meu terorist cartofi prajiti cu carnaciori si ou...si am rezistat tentatiei de a nu papa nici macar un cartof!:P Cred ca eram pea bine dispusa sa ma gandesc la papa..:))


felicitari pt ca te'ai abtinut
in curand no sa mai poftesti asa tare,o sa te obisnuesti sa faci papica si sa nu gusti ;)

dr jekil 06 feb 2011 01:27:39

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 511174)
felicitari pt ca te'ai abtinut
in curand no sa mai poftesti asa tare,o sa te obisnuesti sa faci papica si sa nu gusti ;)

Sper ca tare greu e...:(

ras_cristalin 08 feb 2011 12:59:05

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 511153)
Inca un Uraaaaaaa pt mine pe ziua de azi!Drept rasplata pt vestea cu catelul i-am facut micului meu terorist cartofi prajiti cu carnaciori si ou...si am rezistat tentatiei de a nu papa nici macar un cartof!:P Cred ca eram pea bine dispusa sa ma gandesc la papa..:))

Felicitari, mie mi-ar fi foarte greu sa nu gust macar. Of, ca uneori imi doresc sa ma fi nascut fara papile gustative, ca prea multe tentatii sunt in jur.
Eu am observat ca daca sunt tot timpul satula, nu mai am pofte :)
V-ati luat catelus?

dr jekil 08 feb 2011 21:03:57

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 515289)

Felicitari, mie mi-ar fi foarte greu sa nu gust macar. Of, ca uneori imi doresc sa ma fi nascut fara papile gustative, ca prea multe tentatii sunt in jur.
Eu am observat ca daca sunt tot timpul satula, nu mai am pofte :)
V-ati luat catelus?

In martie se naste puiutul mic!Abia astept!!M-am uitat de cosulete pt eu,papica ca ii trebuie cu continut scazut de proteine,am ales zgarda,lesa,medalionul sub forma de labuta :P.Tot...doar puiutu mai lipseste..Nu mai am rabdare pana o sa am sforaitorul in casa..:)) Am ales bulldog englez si sunt renumiti pt ca sforaie rau..:)))

dr jekil 12 feb 2011 10:15:46

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Raportez primele 3 kg date jos!Foarte happy sunt!Nu imi vine sa cred ce repede s-au dus..nu ca mi-ar fi dor de ele!:P Am fugit ca sunt dadaca astazi pt nepotelul meu!

ras_cristalin 17 feb 2011 11:59:46

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 521886)
Raportez primele 3 kg date jos!Foarte happy sunt!Nu imi vine sa cred ce repede s-au dus..nu ca mi-ar fi dor de ele!:P Am fugit ca sunt dadaca astazi pt nepotelul meu!

Felicitari pentru pierderea de kg ! Ai slabit foarte bine ! Care a fost secretul tau si in cat timp le-ai dat jos?
Si eu am o nepotica frumoasa de 3 ani pe care o iubesc ca pe ochii din cap, acum vorbeste vrute si nevrute. Ea m-a facut sa-mi doresc un bebe al meu, cine stie de la vara poate poposeste barza si pe la noi ;))

dr jekil 26 feb 2011 14:24:04

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Asaaaa..Am revenit.Saptamana trecuta nu m-am tinut de dieta,si nu am mai intrat..Mi-a fost frica sa ma urc pe cantar,peste 2 saptamani vad verdictul..:P

dr jekil 27 feb 2011 16:56:35

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Nici nu mai spun ce prostie am facut azi,am mancat o gramada de coliva.Nu mai imi trebuie dulce cel putin 3 saptamani!Mi s-a facut un pic rau de la ea ca a fost f dulce..da nici eu nu am fost pe creanga mea!!Vedeam ca nu mai pot si nimic..am mancat in continuare,parca sa ma pedepsesc singura ca am mancat dulce..[*16*] Mi-a filat rau lampa azi!!Oricum important e ca acum nu imi mai trebuie dulce!:P

dr jekil 02 mar 2011 20:22:54

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Hello dragutul meu!:-*

Nu m-am masurat cand am inceput dieta,dar am observat acum ca nu mai sunt asa pufoasa in talie:D si nici burticosul meu nu mai e asa umflat cu pompa!Uraaaa!!Sunt happy happy!Abia astept faza 2 cu fructeeeee,ca nu mai pot fara ele!

dr jekil 07 mar 2011 18:44:23

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Poftesc asa de rau la o merdenea ca la noapte nu cred ca o sa numar oi ci merdenele!:)) Deci prima zi de SB faza 2..imi e un pic teama dar sper sa o scot la capat.Am mancat astazi jumatate de felie de paine dupa 1 luna de zile.Nu a fost ea graham sau neagra dar de..asta era.Maine cumpar neagra.pupic dragutul meu jurnal

dr jekil 09 mar 2011 22:55:02

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Porky me a macat azi la mucenici pana a crapat!Un borcan de 700 de grame..eu singura!Cred ca dc mai aveam mai mancam..offf..si dc stau sa ma gandesc nici mustrati de constiinta nu am avut..Dar gata de maine nu mai fac dezmatul asta,gata iar cumintica!! Pupicei

dr jekil 10 mar 2011 21:27:02

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
M-am uitat pe pozele slabutelor si m-au motivat rezultatele lor!Gata de maine la sport cu mine!!E si frumos afara,nu mai am nici o scuza sa fiu delasatoare!Planul pt maine 15 minute sarituri coarda si 10 minute alergat si 10 minute ex pt picioare si posterior!Sper sa nu imi scuip plamanii maine..ca mai am nevoie de ei..:P

dr jekil 11 mar 2011 08:50:50

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
M-am hotarat maine am zi de cantar![*103*] Nu m-am mai cantarit de vreo 3 saptamani,sper sa se miste acul de la cantar!Am fugit acum,te las singurel

dr jekil 11 mar 2011 18:07:33

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Bun m-am tinut de promisiune![*65*]Am facut sport!Numai 15 minute ca nu mai puteam mai mult!Simteam ca ma sufoc!Plus ca la final am incercat sa mai sar coarda si ma incurcam de fiecare data!:)) Maine sper sa fac 20 de minute..vreau sa incep treptat ca sa nu fac febra musculara.Ma mai uit pe pozele fetelor...ca dc vad rezultatele la ele ma ambitionez si eu!Pupic dragutul meu!

dr jekil 14 mar 2011 08:09:09

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Neata dragutule.Astazi sport,da?E f frumos afara,gata la treaba!Jos cu suncosul!Pana in iunie-iulie fara pic de celulita si sunci!Clar,da?

ali_lumi 14 mar 2011 16:25:16

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 566952)
Bun m-am tinut de promisiune![*65*]Am facut sport!Numai 15 minute ca nu mai puteam mai mult!Simteam ca ma sufoc!Plus ca la final am incercat sa mai sar coarda si ma incurcam de fiecare data!:)) Maine sper sa fac 20 de minute..vreau sa incep treptat ca sa nu fac febra musculara.Ma mai uit pe pozele fetelor...ca dc vad rezultatele la ele ma ambitionez si eu!Pupic dragutul meu!

Lasa , nu te simtii vinovata , 15 minute alea conteaza mai mult decat nimic;)

dr jekil 16 mar 2011 20:14:56

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Offf Doamne ce greu e cu sportul asta!Am tras de mine sa fac sport iar cand oboseam si vruiam sa renunt ma gandeam la corsetul meu minuscul in care vreau sa incap!!Vai ce ma dor aripioarele(Die you beasts!!)Am citit de o fata ca face 600 de abdomene pe zi!!!Nici nu cred ca pot sa numar pana la 600 fara sa ma plictisesc,dar sa si fac abdomene..Oricum nu as putea sa le fac din cauza coloanei,dar asa ca idee!Stai ca a lucrat neuronul...As putea sa incerc sa fac 600 de ex tot pt abdomen,ridicat picioarele!Daaaa buna idee! Termen limita 3luni!Dc ea poate,pot si eu!(desi nu cred ca ea isi moare acolo dupa 30 de minute de sport)Deci asa ramane!!

ali_lumi 17 mar 2011 14:57:27

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 574227)
Offf Doamne ce greu e cu sportul asta!Am tras de mine sa fac sport iar cand oboseam si vruiam sa renunt ma gandeam la corsetul meu minuscul in care vreau sa incap!!Vai ce ma dor aripioarele(Die you beasts!!)Am citit de o fata ca face 600 de abdomene pe zi!!!Nici nu cred ca pot sa numar pana la 600 fara sa ma plictisesc,dar sa si fac abdomene..Oricum nu as putea sa le fac din cauza coloanei,dar asa ca idee!Stai ca a lucrat neuronul...As putea sa incerc sa fac 600 de ex tot pt abdomen,ridicat picioarele!Daaaa buna idee! Termen limita 3luni!Dc ea poate,pot si eu!(desi nu cred ca ea isi moare acolo dupa 30 de minute de sport)Deci asa ramane!!

600 ? hmmm... mi se pare unpic exagerat .. poate sa le faci 100 acum 100 peste o ora si tot asa...


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:13:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO