forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena19 - La revedere neincredere! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena19-revedere-neincredere-10523.html)

Elena19 07 nov 2011 23:42:20

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Iness (Post 838369)
Buna :-*
Eu bine, spre victorie :D
Cum te-ai simtit azi?
Explica-mi si mie te rog cum e turbo fire? Chiar sunt curioasa.
Te pup .

Ma bucur pentru victoria ta b-) si EU am fost azi victorioasa :x! Ma simt foarte bine. Cand nu ma indop lumea e mai frumoasa. M-am simtit foarte bine,am facut sport,am mancat sanatos si am fost fericita si linistita. In acelasi timp mandra de mine si cu corpul asa .. flu,flu .. in sensul ca nu ma simteam balonata sau umflata de la prea multa mancare.Am inceput bine saptamana si am de gand sa o continui. Turbo fire este cel mai tare program din punctul meu de vedere,Chalean,antrenoarea are atat de muuuuuuuuulta energie,te face sa nu te dai batut , sa iti dai sufletul. E cardio,deci bun pentru arderea burticii :P (ca am o burtaaaaaa),e sport pe muzica :D foarte frumos.Sfatul meu este sa il descarci si sa te apuci de treaba. Il gasesti pe torrenti. Dar .. ca sa inveti pasii mai intai descarca turbo jam si fa 2-3 zile cat sa te obisnuiesti cu miscarile. :-*>:D<

Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 838470)
Buna Elena ,
Ziua de astazi pentru mine pana pe la ora 14 a fost ok ... adica am papat fructe dimineata . la pranz o salata evident cu peste rosii ridichi ceapa verde ... iar supriza cand m am apucat sa gatesc pt iubi in jur de ora 2 nu m am putut abtine am papat o lingura de orez cu ciuperci?( facut fara ulei) si 5 pipote de pui prajite in ulei ... numai pot de nervi ca am cedat nici foamea nu ma ia acum seara.. sunt putin suparata pe mine dar asta e .merg inainte trebuie sa reusesc....pupici:-*

Pisoi..din cate stiu eu (nu sunt deloc experta in domeniu dar am citit pe slabute o gramada de timp) micul dejun trebuie sa fie consistent iar fructele nu trebuie sa inlocuiasca micul dejun. Oricum greseala ta nu e mare,o lingura ? Ce naiba .. lingura aia de ciuperci cu orez s-a ars in timpul cat i-ai facut de mancare lui iubii ... iar pipotele de pui prajite in ulei :) sunt o placere vinovata probaabil.. si eu am probleme cu snitelele facute de mami.Cu toate ca stiu ca le prajeste intr-un litru de ulei de floarea soarelui nu pot sa ma abtin de la ele ... oricum nu trebuie sa te simti vinovata,e ok :-*! >:D< Cheer up,maine va fi mai bine!

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 838653)
Buna,Elena!Ma bucur din suflet ca macar tu ai avut o zi buna azi, ca ai reusit sa invingi marea problema.Sper sa te urmez.Hotarata am fost si eu dar....degeaba.Ispite peste tot, ...am aruncat tot, i-am dat lui iubi prajiturile de la ziua surorii mele desi azi am facut-o de oaie.iar.....maine incep cu Rina.stiu...am mai zis de atatea ori asta incat abia ma mai cred eu dar parca sunt mai hotarata un pic.eu iti sunt alaturi, sincer, pentru ca te inteleg perfect, pentru ca stiu cum te simti in momentele alea grele....Te pup si sa ai o seara frumoasa!>:D<

Buna Dianita!Intr-adevar am reusit sa inving marea problema dar a trecut doar o zi... pot in orice moment sa bag pe mine incontinuu...sper sa nu se mai intample asta prea curand oricum :-s. Iar tu sigur ma vei urma :D!Chiar daca nu ai avut azi cea mai buna zi .. cu siguranta maine va fi mai bine. O noua zi e un nou inceput.Multumesc ca esti alaturi de mine,fi sigura ca si eu o sa fiu aici pentru tine :-*! Si un mic sfat daca imi permiti ... hipocalorica mi se pare cea mai usoara si simpla dieta de tinut,nici macar nu poate fi numita asa. Rina ... nu zic ca nu se slabeste cu ea dar .. fructe la micul dejun ? :-? Sa nu iti fie mai greu sa o tii .. Te cunosti mai bine si stii cum reactioneaza corpul tau,eu dupa experientele mele chiar n-as putea tine Rina. M-am gandit de atatea ori sa o urmez dar ... clar,nu mi se potriveste! Pupiii,maine cu siguranta o sa fie bine pentru tine! :-*>:D<

Citat:

Anterior postat de Mai (Post 838681)
Elena, ma bucur ca ti-a mers bine azi!! :-* De departe se simte ca esti fericita si gandesti mai pozitiv. Sper sa ai o saptamana minunata si mult spor la sport!:-*

Multumesc! Mi-a mers bine,asta cu ajutorul vostru. Intr-adevar sunt fericita si gandesc mai pozitiv.M-am simtit foarte bine azi,cu mai multa incredere in mine. Sper din suflet ca saptamana asta sa fiu cuminte iar lunea viitoare sa imi iau rezultatele. Tie cum ti-a mers azi ? :-* >:D<

happygirldiana 08 nov 2011 04:53:54

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Scumpica Elena, cunosc hipocalorica indeaproape, foarte bine as spune, cu ea am slabit 18 kg fooooarte frumos!Si as face-o in continuare daca nu as fi scrofita.Asa cum spuneam, in ultimul timp am luat-o razna cu mesele si tot ce tine de dieta.Simt nevoia de o dieta, cu program cum sar spune, ceva ca la carte.Pentru ca mie hipocalorica mi se pare destul de permisiva si oricand pot calca stramb.Nu zic ca nu as face la fel cu Rina, e destul de permisiva si asta, dar mi-e mie jena sa calc stramb stiind ca e o dieta clara, pe zile:) Am eu nevoie de educatia asta. Se slabeste foarte bine cu Rina daca esti disciplinat.Acum...sa vedem, daca nu reusesc, ma intorc la hipocalorica, madescurc eu cumva.Trebuie doar sa am un inceput, sa revin usor usor cu picioarele pe pamant.

Ce sa zic, adevarat ca a trecut doar o zi dar asa cum a trecut asta o sa treaca si altele.Inceputul e greu, mereu, si stii si tu asta.Ai sa te obinsuiesti, sunt convinsa.Primul pas a fost facut:)Mult spor in tot ce iti propui si sunt aici oricand, am nevoie de suport si ofer suport cu cel mai mare drag!

basalic gina 08 nov 2011 07:54:51

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Pisoi..din cate stiu eu (nu sunt deloc experta in domeniu dar am citit pe slabute o gramada de timp) micul dejun trebuie sa fie consistent iar fructele nu trebuie sa inlocuiasca micul dejun. Oricum greseala ta nu e mare,o lingura ? Ce naiba .. lingura aia de ciuperci cu orez s-a ars in timpul cat i-ai facut de mancare lui iubii ... iar pipotele de pui prajite in ulei :) sunt o placere vinovata probaabil.. si eu am probleme cu snitelele facute de mami.Cu toate ca stiu ca le prajeste intr-un litru de ulei de floarea soarelui nu pot sa ma abtin de la ele ... oricum nu trebuie sa te simti vinovata,e ok :-*! >:D< Cheer up,maine va fi mai bine

Neata Elena,
Multumesc pentru incurajari.... desi ieri am calcat putin stramb multumesc lui d zeu ca am avut puterea sa merg mai departe si nu am continuat sa pap( de obicei asa se intampla ma indopam si imi spuneam :" de maine gata"... mai pap azi si de maine gata...)Am citit si eu pareri pro si contra despre fructele la micul dejun ... dar cateodata am probleme cu constipatia nu mereu .... dar cik este indicat sa papi un mar pe stomacul gol ( te ajuta sa mergi la baie)pe langa renumitul pahar de apa...si vreau sa iti spun ca e ok pentru mine acum cu cafea si mere ma ajuta iar de ceva timp mi am cam reglat organismul si merg zilnic in baie... nu ca inainte de 2 ori pe saptamana:((....O zi buna iti doresc si plina de ambitie:-*:-*

Mai 08 nov 2011 12:26:31

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 838806)
Ma bucur pentru victoria ta b-) si EU am fost azi victorioasa :x! Ma simt foarte bine. Cand nu ma indop lumea e mai frumoasa. M-am simtit foarte bine,am facut sport,am mancat sanatos si am fost fericita si linistita. In acelasi timp mandra de mine si cu corpul asa .. flu,flu .. in sensul ca nu ma simteam balonata sau umflata de la prea multa mancare.Am inceput bine saptamana si am de gand sa o continui. Turbo fire este cel mai tare program din punctul meu de vedere,Chalean,antrenoarea are atat de muuuuuuuuulta energie,te face sa nu te dai batut , sa iti dai sufletul. E cardio,deci bun pentru arderea burticii :P (ca am o burtaaaaaa),e sport pe muzica :D foarte frumos.Sfatul meu este sa il descarci si sa te apuci de treaba. Il gasesti pe torrenti. Dar .. ca sa inveti pasii mai intai descarca turbo jam si fa 2-3 zile cat sa te obisnuiesti cu miscarile. :-*>:D<



Pisoi..din cate stiu eu (nu sunt deloc experta in domeniu dar am citit pe slabute o gramada de timp) micul dejun trebuie sa fie consistent iar fructele nu trebuie sa inlocuiasca micul dejun. Oricum greseala ta nu e mare,o lingura ? Ce naiba .. lingura aia de ciuperci cu orez s-a ars in timpul cat i-ai facut de mancare lui iubii ... iar pipotele de pui prajite in ulei :) sunt o placere vinovata probaabil.. si eu am probleme cu snitelele facute de mami.Cu toate ca stiu ca le prajeste intr-un litru de ulei de floarea soarelui nu pot sa ma abtin de la ele ... oricum nu trebuie sa te simti vinovata,e ok :-*! >:D< Cheer up,maine va fi mai bine!



Buna Dianita!Intr-adevar am reusit sa inving marea problema dar a trecut doar o zi... pot in orice moment sa bag pe mine incontinuu...sper sa nu se mai intample asta prea curand oricum :-s. Iar tu sigur ma vei urma :D!Chiar daca nu ai avut azi cea mai buna zi .. cu siguranta maine va fi mai bine. O noua zi e un nou inceput.Multumesc ca esti alaturi de mine,fi sigura ca si eu o sa fiu aici pentru tine :-*! Si un mic sfat daca imi permiti ... hipocalorica mi se pare cea mai usoara si simpla dieta de tinut,nici macar nu poate fi numita asa. Rina ... nu zic ca nu se slabeste cu ea dar .. fructe la micul dejun ? :-? Sa nu iti fie mai greu sa o tii .. Te cunosti mai bine si stii cum reactioneaza corpul tau,eu dupa experientele mele chiar n-as putea tine Rina. M-am gandit de atatea ori sa o urmez dar ... clar,nu mi se potriveste! Pupiii,maine cu siguranta o sa fie bine pentru tine! :-*>:D<



Multumesc! Mi-a mers bine,asta cu ajutorul vostru. Intr-adevar sunt fericita si gandesc mai pozitiv.M-am simtit foarte bine azi,cu mai multa incredere in mine. Sper din suflet ca saptamana asta sa fiu cuminte iar lunea viitoare sa imi iau rezultatele. Tie cum ti-a mers azi ? :-* >:D<

Buna Elena! Mie imi merge rau ....mai ales azi sunt deprimata la maxim si imi vine sa fug in lume! Dar pana la urma trece si asta .....si merg inainte fie ce o fii ....cumva reusim sa trecem peste cu BINE! Tie cum iti merge? :-*

Elena19 08 nov 2011 17:01:06

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 838826)
Scumpica Elena, cunosc hipocalorica indeaproape, foarte bine as spune, cu ea am slabit 18 kg fooooarte frumos!Si as face-o in continuare daca nu as fi scrofita.Asa cum spuneam, in ultimul timp am luat-o razna cu mesele si tot ce tine de dieta.Simt nevoia de o dieta, cu program cum sar spune, ceva ca la carte.Pentru ca mie hipocalorica mi se pare destul de permisiva si oricand pot calca stramb.Nu zic ca nu as face la fel cu Rina, e destul de permisiva si asta, dar mi-e mie jena sa calc stramb stiind ca e o dieta clara, pe zile:) Am eu nevoie de educatia asta. Se slabeste foarte bine cu Rina daca esti disciplinat.Acum...sa vedem, daca nu reusesc, ma intorc la hipocalorica, madescurc eu cumva.Trebuie doar sa am un inceput, sa revin usor usor cu picioarele pe pamant.

Ce sa zic, adevarat ca a trecut doar o zi dar asa cum a trecut asta o sa treaca si altele.Inceputul e greu, mereu, si stii si tu asta.Ai sa te obinsuiesti, sunt convinsa.Primul pas a fost facut:)Mult spor in tot ce iti propui si sunt aici oricand, am nevoie de suport si ofer suport cu cel mai mare drag!

Daca ti se potriveste e totul ok :) eu mor de foame cu fructe la micul dejun :)). Eu am tot insistat pe sb dar acum voi tine hipocalorica! Mi-am dat seama ca regimurile nu mi se potrivesc asa ca voi incerca sa mananac cat mai sanatos si sa fac sport. Stai linistita ca iti vei revenii incet,incet. Si eu incep sa imi revin.. ai dreptate,inceputul e mai greu. Uite ..si in momentul de fata am asa o tentativa de binge..am primit azi 5 bomboane de la colegi dar m-am hotarat sa nu mananc nici macar una pentru ca daca voi manca una le mananc pe toate 5 iar dupa asta baga dulciuri cu tona si paine alba multa... asa ca m-am limititat sa imi iau cina la ora 5,asta pentru ca pur si simplu imi vine sa mananc ... nu stiu de unde pofta asta de mancare :)))8-|cred ca din cauza faptului ca nu am ce face(defapt am dar nu am chef) sau nu stiu ... sper ca ti-a mers bine azi :-*>:D<

Elena19 08 nov 2011 17:04:42

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Neata Elena,
Multumesc pentru incurajari.... desi ieri am calcat putin stramb multumesc lui d zeu ca am avut puterea sa merg mai departe si nu am continuat sa pap( de obicei asa se intampla ma indopam si imi spuneam :" de maine gata"... mai pap azi si de maine gata...)Am citit si eu pareri pro si contra despre fructele la micul dejun ... dar cateodata am probleme cu constipatia nu mereu .... dar cik este indicat sa papi un mar pe stomacul gol ( te ajuta sa mergi la baie)pe langa renumitul pahar de apa...si vreau sa iti spun ca e ok pentru mine acum cu cafea si mere ma ajuta iar de ceva timp mi am cam reglat organismul si merg zilnic in baie... nu ca inainte de 2 ori pe saptamana:((....O zi buna iti doresc si plina de ambitie:-*:-*[/QUOTE]

Gina felicitari ca ai reusit sa iti salvezi ziua,esti de apreciat,am de invatat de la tine! :) Cu marul pe stomacul gol sunt si eu de acord,mananci un mar,un fruct ce vrei tu si la 30 de minute dupa ce ai papat fructul sa iei micul dejun. Mai poti sa bei si ceai verde(desi are un gust oribil)e foarte bun la digestie. Ai fost cuminte azi ? :-*

Iness 08 nov 2011 17:06:46

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Si eu am primit bomboane la facultate :D evident le-am luat, dar le-am aruncat. Poate nu e frumos din partea mea, dar decat sa le mananc...mai bine asa.
Elena, daca mananci la 5 pana te culci nu ti se face foame? Poti manca un mar ca sa rezisti pana la 6-7. Te pup :-*

Elena19 08 nov 2011 17:08:26

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Mai (Post 839278)
Buna Elena! Mie imi merge rau ....mai ales azi sunt deprimata la maxim si imi vine sa fug in lume! Dar pana la urma trece si asta .....si merg inainte fie ce o fii ....cumva reusim sa trecem peste cu BINE! Tie cum iti merge? :-*

Imi pare rau :( Sper ca vei fi bine... Mie mi-a mers foarte bine azi,am mancat paine integrala,o pulpa de pui,mancare de mazare,salata de varza si o gustare-30 de grame de alune.Desi aveam pofta de fructe..le-am amanat pana maine ca sunt o lenesa si mi-a fost asa de leneeee sa ma imbrac si sa cobor dupa mere :)) Am facut si 15 minute de turbo-fire.. si acum vreau sa ma bag la niste teste de gramatica ... Tu ce ai facut azi ? :-*

Elena19 08 nov 2011 17:14:02

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Iness (Post 839615)
Si eu am primit bomboane la facultate :D evident le-am luat, dar le-am aruncat. Poate nu e frumos din partea mea, dar decat sa le mananc...mai bine asa.
Elena, daca mananci la 5 pana te culci nu ti se face foame? Poti manca un mar ca sa rezisti pana la 6-7. Te pup :-*

Eu le-am adus acasa,am o sora care baga tot timpul dulciuri si nu se ingrasa deloc :))). Le-am pus frumusel in frigider si acolo au ramas. Dar daca nu aveai cui sa le dai mai bine le aruncai decat sa le mananci:))) Inteleapta decizie.. asa as fi facut si eu,te inteleg :P
Intr-adevar am luat cina prea devreme,asta ca sa evit sa bag pe mine bomboanele :))) ca eram hotarata pe ele dar acum daca m-am saturat nu mai am nevoie.. Problema e ca pe la 8 ies afara (pana la 8 nu o sa mi se faca foame) dar de la 8 pana la 11 voi fi ocupata cu alte lucruri si uit de mancare :))) iar pe la 11 jumate cand ajung acasa,ZzZzZzZz somnnnn de voie ca ma trezesc dimineata si sunt obosita. Dimineata bineinteles ca ma trezesc cu o foame de lup :))) Si da,daca o sa mi se faca foame cu siguranta voi manca un mar,niste salata sau ceva mai slab caloric. Potrivite ar fi iaurturile dar nu imi plac decat cele cu fructe si implicit zahar,care nu sunt deloc sanatoase. Asa ca renunt de tot la ele .. de la iaurturile simple imi vine sa vomit 8-|. Vad ca merge treaba la tine,inlaturi orice tentatie :)).

Iness 08 nov 2011 17:19:01

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 839619)
Eu le-am adus acasa,am o sora care baga tot timpul dulciuri si nu se ingrasa deloc :))). Le-am pus frumusel in frigider si acolo au ramas. Dar daca nu aveai cui sa le dai mai bine le aruncai decat sa le mananci:))) Inteleapta decizie.. asa as fi facut si eu,te inteleg :P
Intr-adevar am luat cina prea devreme,asta ca sa evit sa bag pe mine bomboanele :))) ca eram hotarata pe ele dar acum daca m-am saturat nu mai am nevoie.. Problema e ca pe la 8 ies afara (pana la 8 nu o sa mi se faca foame) dar de la 8 pana la 11 voi fi ocupata cu alte lucruri si uit de mancare :))) iar pe la 11 jumate cand ajung acasa,ZzZzZzZz somnnnn de voie ca ma trezesc dimineata si sunt obosita. Dimineata bineinteles ca ma trezesc cu o foame de lup :))) Si da,daca o sa mi se faca foame cu siguranta voi manca un mar,niste salata sau ceva mai slab caloric. Potrivite ar fi iaurturile dar nu imi plac decat cele cu fructe si implicit zahar,care nu sunt deloc sanatoase. Asa ca renunt de tot la ele .. de la iaurturile simple imi vine sa vomit 8-|. Vad ca merge treaba la tine,inlaturi orice tentatie :)).

Aseara nu prea a mers treaba, ca am mancat o punga de stafide :D
Dar na, le-am mancat si gata, asta e... ce sa mai fac?
Le-am aruncat, ca daca ar fi fost sa mananc numai una sau 2 era bine. Stiam urmarile si decat sa stric tot... mai bine asa.

Have fun :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:31:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO