forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena19 - La revedere neincredere! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena19-revedere-neincredere-10523.html)

basalic gina 11 nov 2011 08:55:35

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 842090)
Iar m-am binge-uit cu paine multa cu dulceata si muuuuuuulte alune :((( ... i'm so sad :(

Capul sus Elena .... trece... don` t be sad.....astazi e o noua zi si cu siguranta va fi mai buna!:-*

Elena19 11 nov 2011 18:29:43

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Sper sa imi gasesc toata ambitia necesara sa nu mananc din placinta si din musuroiul de cartita care sunt in curs de "fabricare" momentan. Ca sa evit asta,sa mai imi ia din pofta am mancat bine ... acum ca sunt satula nu prea am pofta dar stiti voi .. sunt calde si bune si.. calde...

Elena19 12 nov 2011 17:23:13

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Jurnalut,jurnalel m-am hotarat in sfarsit la dieta... Hipocalorica respectand principiile monti..azi am mancat monti dar nu prea mi-a cantarit alimentele,oricum eu zic ca am vreo 1000 si un pic. Am fost cumintica azi,am papat corect si am facut sport.Am rezistat cu brio la musuroi,placinta cu branza si clatite cu gem si finetti :P. E asa de mare satisfactia cand treci cu bine peste tot :). M-am inscris si la "raport la sport" sa ii spun asa,alaturi de fete.Anqutz a avut o idee foarte buna,sunt foarte motivata,sper sa nu-mi pierd motivatia pe drum.Vreau un corp frumos,vreau sa ajung acolo unde mi-am propus demult. E destul de greu (azi cand faceam sport curgeau niste ape,pfoaa) dar cu ambitie voi ajunge acolo sus,sus!

Elena19 14 nov 2011 16:50:38

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
I feeeel good,ta na na na na!! Cred ca de la prea mult gem mi se trage :)) (Fara zahar ce-i drept dar am mancat o jumatate de borcan mic :)) ... sunt o calica. :P Cu toate astea mi-am numarat caloriile iar diseara,la cina pesteee :X Mhmm... sunt foarte motivata de concurs,ma motivez singura,acum o ora imi era lene sa incep sa fac sport dar pana la urma am inceput .. iar acum ma simt atat de bine.Dupa o jum de ora de sport ma incarc cu energie pozitiva si incredere in mine. Azi am primit un compliment foarte frumos,mi-a spus un coleg ca am slabit :">.Deja am inceput sa ma visez la vara,cum imi voi etala eu perfectul meu corp pe plaja,la mare,dupa admiterea la facultatea de drept si cum voi fi eu tare mandra atat de faptul ca voi intra la drept cat si de faptul ca am corpul la care am visat mereu. Pentru a ajunge unde imi doresc nu exista decat 2 cuvinte definitorii : MULTA MUNCA!

Elena19 18 nov 2011 06:09:43

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Buna dimi my dear! Voi scrie ceva asa cu noaptea in cap ... short but intens today :P. Am o gramada de probleme azi : o lucrare la istorie la care cu toate ca m-am chinuit sa invat ... am o mare repulsie fata de istorie ... cantarul meu minunat care ... imi arata 60 de kg :)) pfff ... "SUPER" Si eu .. care am obosit ..
Asa ca scriu aici pentru a-mi lua doza de energie pozitiva. La istorie sunt convinsa ca totul o sa fie bine,profa nu va fi exagerata iar eu ma voi descurca la frumosul eseu de la partea a 3a ... De slabit nu ma lassssssssssssss,nu ma las nici sa ma taie cineva! Poate sa creasca nr kilogramelor cu inca 50,nu ma las nici de sport nici de mancat sanatos sa-mi fie clar.Daca as putea eu sa ma las si de mancatul seara,ce bine ar fi,mama lor de pofte sa fie.
Iar pentru a imi lua supradoza de bunadispozitie ma duc frumusel sa fac 15 minute de Turbo Fire Hit sa imi disper vecinii la prima ora :))! Iar acuml.. Doamne ajuta! Voi avea o zi perfecta!

Elena19 18 nov 2011 06:12:15

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Buna dimi my dear! Voi scrie ceva asa cu noaptea in cap ... short but intens today :P. Am o gramada de probleme azi : o lucrare la istorie la care cu toate ca m-am chinuit sa invat ... am o mare repulsie fata de istorie ... cantarul meu minunat care ... imi arata 60 de kg :)) pfff ... "SUPER" Si eu .. care am obosit ..
Asa ca scriu aici pentru a-mi lua doza de energie pozitiva. La istorie sunt convinsa ca totul o sa fie bine,profa nu va fi exagerata iar eu ma voi descurca la frumosul eseu de la partea a 3a ... De slabit nu ma lassssssssssssss,nu ma las nici sa ma taie cineva! Poate sa creasca nr kilogramelor cu inca 50,nu ma las nici de sport nici de mancat sanatos sa-mi fie clar.Daca as putea eu sa ma las si de mancatul seara,ce bine ar fi,mama lor de pofte sa fie.
Iar pentru a imi lua supradoza de bunadispozitie ma duc frumusel sa fac 15 minute de Turbo Fire Hit sa imi disper vecinii la prima ora :))! Iar acuml.. Doamne ajuta! Voi avea o zi perfecta!

Elena19 20 nov 2011 12:25:34

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Cu toate ca azi imi propusesem sa-mi iau liber de la sport,admirandu-mi fizicul in oglinda parca nu m-a lasat constiinta sa nu ma misc deloc.Mai ales ca am restante de saptamana trecuta ... N-am facut turbo fire ca ma simt cam obosita sa ma zbengui si sincer si putin plictisita de el,mai diversific putin.Asa ca azi am facut 20 de minute de exercitii pentru muschi (ce am stiut eu)+10 minute de cardio (ce am retinut de pe la turbo fire). Imi fac frumusel exercitiile de gramatica pe care le am ca tema si ma duc sa pap frumusel niste proteine,piept de pui cu cascaval mai exact si pentru ca legumele nu trebuie sa lipseasca din meniu putem si rosii la meniu :P. Am de invatat o tona azi,sper sa imi gasesc motivatia sa invat ... mi-am luat grija oricum de la sport si de la tema la engleza,deja rezolvata. Bafta mie,trebuie sa tocesc comentariile toata ziua ca daca ma apuc sa fac un comentariu de capul meu mai mult de 7 nici nu visez sa iau..

Mai 20 nov 2011 14:20:53

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 851018)
Cu toate ca azi imi propusesem sa-mi iau liber de la sport,admirandu-mi fizicul in oglinda parca nu m-a lasat constiinta sa nu ma misc deloc.Mai ales ca am restante de saptamana trecuta ... N-am facut turbo fire ca ma simt cam obosita sa ma zbengui si sincer si putin plictisita de el,mai diversific putin.Asa ca azi am facut 20 de minute de exercitii pentru muschi (ce am stiut eu)+10 minute de cardio (ce am retinut de pe la turbo fire). Imi fac frumusel exercitiile de gramatica pe care le am ca tema si ma duc sa pap frumusel niste proteine,piept de pui cu cascaval mai exact si pentru ca legumele nu trebuie sa lipseasca din meniu putem si rosii la meniu :P. Am de invatat o tona azi,sper sa imi gasesc motivatia sa invat ... mi-am luat grija oricum de la sport si de la tema la engleza,deja rezolvata. Bafta mie,trebuie sa tocesc comentariile toata ziua ca daca ma apuc sa fac un comentariu de capul meu mai mult de 7 nici nu visez sa iau..


Buna Elena! Ma bucur ca iti merge bine, esti ambitioasa si te tii de treaba! Tocmai din acest motiv vin cu o propunere, eu gina si alte 2 fete ne-am inscris la consursul pt craciun, grupul trebuie sa fie format din 7 fete, noi suntem doar 4, ce zici te alaturi grupului nostru? Sa slabim impreuna pana la craciun?:-*

Elena19 21 nov 2011 07:08:48

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Mai (Post 851115)
Buna Elena! Ma bucur ca iti merge bine, esti ambitioasa si te tii de treaba! Tocmai din acest motiv vin cu o propunere, eu gina si alte 2 fete ne-am inscris la consursul pt craciun, grupul trebuie sa fie format din 7 fete, noi suntem doar 4, ce zici te alaturi grupului nostru? Sa slabim impreuna pana la craciun?:-*

Cum sa nu,cu cea mai mare placere! Te astept cu mai multe informatii in jurnalul meu,te rog :-*!

Elena19 21 nov 2011 07:13:30

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Sunt cea mai fericitaaaaaaaa :x! Am slabit,am slabit!! 600 de grame,ceea ce mie imi da un imens impuls de a continua lupta cu mine insami! Am 57,9 iar la greutatea asta frumoasa n-am reusit sa ajung de mult timp,de 1 an si ceva cu toate ca m-am chinuit. Sunt atat de bine-dispusa 8-> si acum hotarata mai mult ca niciodata sa nu renunt. Ma bucur ca am putut lasa binge-uitul cu paine si dulceata si rezultatele n-au intarziat sa apara.In sfarsit e si munca mea rasplatita :x! Si cand ma gandesc ca mai am putin pana la jumatateeeea ticker-ului!!!O zi frumoasa tuturor,a mea cu siguranta va fi splendida!


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:38:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO