forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ella2810 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ella2810-10657.html)

ella2810 27 nov 2011 19:25:13

Jurnal ella2810
 
Buna Slabutelor!
Ma numesc Mihaela (Ela) si am 17 ani.
M-am decis sa imi fac acest jurnal deoarece vreau sa slabesc cel putin 7 kg si am nevoie de ajutorul vostru pentru a ma ajuta cu sfaturi si pentru a ma sustine in lupta cu kilogramele in plus. In trecut am avut mai multe tentative de a tine diete dar au fost un esec deoarece mancam destul de putin si rezistam cel mult o saptamana in care slabeam in jur de 3 kg pe care apoi le puneam inapoi in 2 zile. Am 1.67 m si 66 de kg. M-am gandit sa tin dieta hipocalorica, sa mananc in jur de 1400 de kcal si sa fac o ora de sport pe zi. Maine mi-am propus sa mananc la micul dejun iaurt simplu cu fulgi de ovaz, la gustare ceva fructe deoarece sunt la scoala , apoi la pranz o pulpa de pui pe gratar cu salata, la gustarea 2 si cina nu mai am idei, ma puteti ajuta? Ce parere aveti pana acum?
O seara frumoasa!
V-am pupat pe toate!!!>:D<

ella2810 28 nov 2011 17:51:14

Re: Jurnal ella2810
 
Prima zi de dieta a fost un succes, am reusit sa ma incadrez in cele 1400 de kcal si am facut si o ora de sport. Cum a fost ziua voastra? Voi ce ati mancat si cat sport ati facut? :>

ella2810 29 nov 2011 07:24:36

Re: Jurnal ella2810
 
Buna dimineata Slabutelor!
Ce faceti? Cum v-ati inceput ziua, sper ca, cu un mic dejun sanatos!
O zi frumoasa!:)

ella2810 29 nov 2011 14:07:10

Re: Jurnal ella2810
 
Voi ce sport faceti?

ella2810 01 dec 2011 15:59:07

Re: Jurnal ella2810
 
Zilele astea am cam dat-o in bara cu dieta...dar nu ma dau batuta, maine incep din nou cu dieta si sport si pana la Craciun sper sa slabesc cateva kilograme...

ella2810 01 dec 2011 16:17:33

Re: Jurnal ella2810
 
Daca am febra musculara cum este mai bine sa fac, sa continui cu sportul sau sa fac pauza pana imi trece? Ma poate ajuta cineva? Va rog...

GCM 01 dec 2011 17:52:34

Re: Jurnal ella2810
 
Continua...cui pe cui se scoate!

andra_aly 01 dec 2011 18:04:38

Re: Jurnal ella2810
 
Buna Ela si bine ai venit printre slabute:) Vad ca esti constincioasa- si sport si dieta sanatoasa, bravo!>:D<
Nu-i nimic daca mai gresesti... din greseli inveti;) Nimeni nu e perfect. important e sa nu gresesti mereu:P
O abatere asa din cand in cand nu este grav;)
Legat de febra..la inceput este normal. apoi o sa te obisnuiesti si nu mai faci asa. Sa nu faci pauza pana trece. ca asa nu te obisnuesti niciodata. o sa ai mereu febra. eventual nu fortezi asa tare...;) si iei o aspirina, stai la caldurica si faci masaje si o sa fie bine:)
Succes in continuare si asteptam vesti bune:)

Polux 02 dec 2011 16:05:07

Re: Jurnal ella2810
 
Citat:

Anterior postat de ella2810 (Post 859502)
Buna Slabutelor!
Ma numesc Mihaela (Ela) si am 17 ani.
M-am decis sa imi fac acest jurnal deoarece vreau sa slabesc cel putin 7 kg si am nevoie de ajutorul vostru pentru a ma ajuta cu sfaturi si pentru a ma sustine in lupta cu kilogramele in plus. In trecut am avut mai multe tentative de a tine diete dar au fost un esec deoarece mancam destul de putin si rezistam cel mult o saptamana in care slabeam in jur de 3 kg pe care apoi le puneam inapoi in 2 zile. Am 1.67 m si 66 de kg. M-am gandit sa tin dieta hipocalorica, sa mananc in jur de 1400 de kcal si sa fac o ora de sport pe zi. Maine mi-am propus sa mananc la micul dejun iaurt simplu cu fulgi de ovaz, la gustare ceva fructe deoarece sunt la scoala , apoi la pranz o pulpa de pui pe gratar cu salata, la gustarea 2 si cina nu mai am idei, ma puteti ajuta? Ce parere aveti pana acum?
O seara frumoasa!
V-am pupat pe toate!!!>:D<

Draga Mihaela, bine ai venit!>:D<
Bravo pentru planul tau de a renunta la infometare si de a manca de 1400 calorii pe zi, e numai bine asa! Iti recomand pentru inceput sa faci doar de 4-5 ori pe saptamana sport, ulterior sa cresti la 5-6 ori. O zi pe saptamana lasa-ti-o pentru relaxare si refacerea muschilor.

Ce sport faci? Iti recomand pentru inceput cardio (aerobic, tae bo, zumba, bicicleta, jogging) .
Ca sport eu fac Turbo Fire, e un sport intens, cardio cu antrenament pe intervale.

La gustari poti manca fructe/iaurt/30 de migdale, nuci, alune, fistic, caju/ou fiert/bucatica mica de sunca slaba/morcovi/un fruct cu 1 lg de unt de arahide/2-3 patratele de ciocolata neagra.

Multa bafta!>:D<

ella2810 02 dec 2011 20:46:00

Re: Jurnal ella2810
 
Buna slabutelor!>:D<
Este bine daca ma cantaresc la doua zile sau trebuie mai rar? Stiu ca nu e bine sa ma
cantaresc foarte des dar nu ma pot abtine, deobicei ma cantaresc zilnic...:(
O seara frumoasa!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:23:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO