forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eva-9-coltul-liric-ordine-disciplina-9630.html)

valery 12 oct 2011 01:40:19

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 814127)
multumesc frumos, draga mea!
ma bucur ca mai treci pe la mine din cand in cand!
~o):bz uite ti am pregatit un ceai cu miere :)) pentru data viitoare cand treci pe la mine! sa-l sorbi usor, e fierbinte!! >:D<:x:-*

greierasul meu harnicel , multumesc ptr ceai :-* imi prinde f bine un ceai fierbinte , la mine a venit iarna , daca o tine tot asa ...imi aduce aminte de jingle bells ...woow se apropie numaratoarea inversa si .... se apropie tot mai mult craciunul , minunat :"> ma bucur ca un copil :">:">
greieras care este parera ta despre pudra de roscove ? pare f dietetica si -mi pare f permisiva in dieta de slabire , dar pana sa ma arunc astept parerea ta , am o reteta de muffins grozava cu pudra de roscove si migdale , eu cred ca ...e un desert fff potrivit , te pup cu mult drag , iti doresc mult spor la slabit , eu am inceput sa ma indop cu tarate de psyllium , poate ma ajuta sa ma scap de plusul kg-urilor si de toxine , astept si aici sfatul si parerea ta , pup cu muuult muuult drag >:D<:-*

valery 12 oct 2011 01:42:49

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
si ceva foarte important , casa de piatra scumpa mea in continuare si la multi ani fericiti si tot mai uniti pana la adanci batraneti ,va doresc tot binele din lume :-*

mai am si eu nitel si minten ajung la a 23-a aniversare ...wooow de cati ani il suport :)))

eva 9 12 oct 2011 12:18:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de valery (Post 814909)
greierasul meu harnicel , multumesc ptr ceai :-* imi prinde f bine un ceai fierbinte , la mine a venit iarna , daca o tine tot asa ...imi aduce aminte de jingle bells ...woow se apropie numaratoarea inversa si .... se apropie tot mai mult craciunul , minunat :"> ma bucur ca un copil :">:">
greieras care este parera ta despre pudra de roscove ? pare f dietetica si -mi pare f permisiva in dieta de slabire , dar pana sa ma arunc astept parerea ta , am o reteta de muffins grozava cu pudra de roscove si migdale , eu cred ca ...e un desert fff potrivit , te pup cu mult drag , iti doresc mult spor la slabit , eu am inceput sa ma indop cu tarate de psyllium , poate ma ajuta sa ma scap de plusul kg-urilor si de toxine , astept si aici sfatul si parerea ta , pup cu muuult muuult drag >:D<:-*

wow felicitari... mai aveti putin si faceti un sfert de secol impreuna !! felicitari!! >:D<
de asemenea, multumesc de urari! si la mine a venit iarna... de prin septembrie ma tot ploua, ma tot sufla vantul.. dar stiam ca as o sa fie.. noi nu prea murim de cald pe aici...
pudra de roscove e ok, daca te uiti in topicul 'la cumparaturi cu monti' o sa vezi ca am trecut-o acolo, si cu poze si cu magazine care o au... sau tu ai deja? e ok, poti sa folosesti cu incredere! dar mare grija, cu dulciurile! cand si cand da? :-*
pana data viitoare... @};-~o):bz

eva 9 12 oct 2011 16:25:19

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
am primit un e-mail... cu informatiile astea. daca intereseaza pe cineva!

DUPA CE ANI DE ZILE A SPUS PACIENTILOR CA CHIMIOTERAPIA ESTE SINGURA CALE PENTRU A INCERCA (CUVANTUL CHEIE E A INCERCA !) SA SE ELIMINE CANCERUL, JOHN HOPKINS (NOTA Andrei- Celebra Universitate americană) S-A HOTARAT SA PREZINTE SI CALEA ALTERNATIVA DE TRATAMENT A MALADIEI.

1.. Cu totii avem celule canceroase in corp. Aceste celule nu apar,insa, la testele standard daca nu sunt in numar de miliarde. Cand doctorii spun bolnavilor ca nu mai exista celule canceroase in corpul lor dupa tratamentele efectuate,inseamna doar ca testele sunt incapabile sa le masoare deoarece nu mai sunt in numar detectabil.

2. Celulele canceroase apar in corp de 6 pana la 10 ori in timpul vietii unui om.

3. Cand sistemul nostru imunitar este puternic, celulele canceroase sunt distruse si astfel este impiedicata multiplicarea lor si formarea de tumori.

4. Cand este diagnosticat cancerul, inseamna ca persoana respectiva are deficiente nutritionale multiple. Aceste deficiente pot sa apara din cauze genetice, a noxelor din mediul inconjurator, a alimentatiei si stilului de viata gresite..

5. Pentru a preintampina deficitele nutritionale multiple , este necesara schimbarea dietei si administrarea de suplimente nutritive, ceea ce va duce la intarirea sistemului imunitar.

6. Chimioterapia presupune "otravirea" celulelor canceroase cu rata mare de crestere, dar astfel sunt distruse si celulele sanatoase cu
crestere rapida din maduva spinarii , tractul gastro - intestinal ,etc, iar organe importante ,cum ar fi ficatul, rinichii, inima sau plamanii pot fi iremediabil afectate.

7. Radioterapia distruge celulele canceroase, dar, in acelasi timp arde, cicatrizeaza si distruge celule, tesuturi si organe sanatoase

8..... Chimioterapia si radioterapia vor reduce, la inceput, dimensiunea tumorilor. Folosirea indelungata a acestor tratamente nu va duce, insa, la distrugerea definitiva a lor.

9. Cand in corp se acumuleaza prea multe "deseuri" toxice rezultate in urma chimio- si radioterapiei, sistemul imunitar este fie compromis, fie distrus, iar pacientul poate muri din cauza unor infectii banale si a complicatiilor lor.

10. Chimioterapia si terapia cu radiatii pot favoriza mutatii genetice in celulele canceroase care le fac foarte rezistente la tratament, si greu de distrus. Interventiile chirurgicale pot determina diseminarea ( imprastierea ) celulelor canceroase la alte organe (metastaze )...

11. O metoda foarte buna de lupta impotriva celulelor canceroase este de a le infometa, adica a se evita alimentele de care acestea au nevoie pentru a se multiplica.

CELULELE CANCEROASE SE DEZVOLTA CU:

a. ZAHAR
Eliminand din alimentatie zaharul, se elimina astfel una din cele mai importante surse de hrana a celulelor canceroase .Inlocuitorii de zahar, indulcitorii sintetici cum ar fi zaharina sau alte produse ( Nutrasweet, Equal, Spoonful, etc ) au ca baza aspartamul ( E 951), o substanta chimica daunatoare. Un inlocuitor natural al zaharului ar fi mierea de albine si melasa, dar in cantitati moderate. Sarea de bucatarie contine adaosuri chimice pentru a avea culoarea alba.. Alternativa ar fi sarea de mare ..

b. LAPTELE SI PRODUSELE LACTATE
Laptele favorizeaza productia de mucus in corp, in special la nivelul
tractului gastro - intestinal. Cancerul este hranit de acest mucus.
Renuntand la lapte si produsele derivate , celulele canceroase "mor" de foame .......

c. PH ACID
Celulele canceroase "infloresc" in mediu acid . O alimentatie preponderent carnivora induce un pH acid in corp, si ar fi mai bine sa se consume peste si pasare in cantitati mici, decat carne de vita sau porc.
Carnea mai poate contine substante administrate animalelor : antibiotice ,
hormoni de crestere si paraziti, ce dauneaza in special persoanelor cu
cancer

d. O dieta bazata 80 % pe legume proaspete consumate ca atare sau sub forma de suc, grau integral, seminte, nuci si fructe schimba pH-ul corpului in alcalin. 20 % din alimentatie poate fi din alimente gatite, inclusiv fasole boabe . Sucurile proaspete din legume asigura necesarul de enzime digestive, usor absorbabile, care ajung la nivel celular in 15 minute de la consumare si care hranesc si favorizeaza cresterea de celule sanatoase . Este bine sa se consume sucuri proaspete de 2-3 ori pe zi. Enzimele sunt distruse la 4o grade Celsius .

e. Evitati cafeaua ,ceaiul si ciocolata ce pot contine cantitati mari de
cofeina . Ceaiul verde este o alternativa foarte buna , avand si proprietati anti - canceroase. Cea mai buna bautura este APA - purificata
sau filtrata pentru a fi astfel eliminate toxinele sau metalele grele ..
Apa distilata este acida , deci evitati-o !

12. Proteinele din carne sunt dificil de digerat si necesita o cantitate
mare de enzime digestive. Carnea nedigerata ramane in interiorul intestinului, intra in putrefactie si se creste astfel cantitatea de
reziduuri toxice din corp.

13. Celulele canceroase sunt acoperite de un perete gros de proteine ...
Renuntarea la carne sau reducerea ei in alimentatie duce la eliberarea de cantitati din ce in ce mai mari de enzime ; acestea ataca proteinele din peretele celular si permit astfel celulelor specializate sa distruga aceste celule canceroase .

14. Unele suplimente nutritive ajuta la intarirea sistemului imunitar, cum
ar fi: IP6 (inozitolul sau vitamina B9, continut de taratele de grau,
seminte, nuci ), Essiac (ESSIAC este o formula din plante ce a fost
utilizata din anul 1922 de o sora medicala din Canada numita Rene Caisse pentru a ajuta pacienti cu afectiuni grave. Cele opt plante din reteta originala sunt: ciuline sfant, radacina de brusture, laminaria, trifoi
rosu, ulm cu coaja neteda, radacina de revent turcesc, nasturel, macris marunt), antioxidanti, vitamine, minerale, etc., toate stimuland imunitatea sa lupte si sa distruga celulele canceroase. Alte suplimente cum ar fi vitamina E produc apoptoza sau moartea programata a celulelor, metoda naturala a corpului de a scapa de celulele bolnave, nedorite si inutile.

15... Cancerul este o boala a mintii, corpului si spiritului.. ..
Gandirea pozitiva si o fire activa ajuta pe cel care lupta cu cancerul sa
supravietuiasca . Furia, neiertarea si amaraciunea "construiesc" un mediu stresant si acid in corp . Trebuie sa invatam sa avem un spirit iubitor si iertator, sa ne relaxam si sa ne bucuram de viata !

16.. Celulele canceroase nu se pot dezvolta in prezenta oxigenului. Facand exercitii fizice zilnice si de respiratie, oxigenul ajunge adanc, la nivel celular. Terapia cu oxigen este foarte importanta pentru distrugerea celulelor canceroase

ATENTIE
1. Nu introduceti recipienti de plastic in cuptorul cu microunde
2. Nu congelati apa
3. Nu puneti in microunde recipiente cu capace de plastic ....

Dioxina este o substanta ce provoaca cancer in special la sani.
Este extrem de toxica pentru celulele corpului. Dioxina este eliberata din plasticul sticlelor cu apa introduse la congelator. Recent, Dr. Edward Fujimoto, manager al programului de sanatate din cadrul Castle Hospital,
a vorbit, in cadrul unei emisiuni TV, despre pericolele care pandesc
sanatatea. A vorbit despre dioxina si raul pe care il poate face... Sa nu se incalzeasca mancarea la cuptorul cu microunde in vase de plastic..... Este vorba, mai ales, de mancarea ce contine grasime. A recomandat, in schimb, folosirea de vase de sticla sau ceramica pentru a incalzi mancarea. Se obtin aceleasi rezultate, dar fara dioxina.

Acesta este un material ce ar trebui trimis tuturor celor care sunt importanti in viata voastra.

laurra 12 oct 2011 17:37:58

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Si ce crezi Eve,nu sunt adevarate?eu zic ca da ,In cateva din afirmatiile de acolo m-am regasit si eu

miras 13 oct 2011 00:44:02

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
noapte buna evuto, pe maine >:D<

miras 13 oct 2011 10:25:34

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
am trecut pragul, sunt pe 63 :D
neata buna evut >:D<

eva 9 13 oct 2011 12:17:37

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816315)
am trecut pragul, sunt pe 63 :D
neata buna evut >:D<

[*47*][*55*][*55*][*10*][*52*][*52*][*129*][*20*]

BRAVO BRAVO BRAVO !!!!!!!!!!! >:D<:-*:x

eva 9 13 oct 2011 12:19:46

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
acum vreau sa te vad cu 63,8, 63,7... si tot asa.
eu una stiu ca am sa fiu EXTREM DE FERICITA cand am sa mi vad cantarul la 79.9 :)):)) mai e cale lunga... inca vreo luna cred (SPER)
momentan sunt cu cm-ul ... nu ma cantaresc. am mancat si prostii in ultimele zile.. de la ziua mea tot aiurea o tin. si faceam asa frumoas inainte... tre sa mi regasesc echilibrul :-*

miras 13 oct 2011 13:21:29

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 816408)
de la ziua mea tot aiurea o tin. si faceam asa frumoas inainte... tre sa mi regasesc echilibrul :-*

hai cu mine eva, nu te lasa! incepand de acum! stii exact ce ai de facut, nu mai amana.
cm trece si vei fi multumita apoi. stiu starea...
omu tau mai e acasa?

eva 9 13 oct 2011 16:30:36

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816459)
hai cu mine eva, nu te lasa! incepand de acum! stii exact ce ai de facut, nu mai amana.
cm trece si vei fi multumita apoi. stiu starea...
omu tau mai e acasa?

da, omu e gramada pe mine... oricum cred ca din noiembrie decembrie cel tarziu incep lucru... si o sa mi fie mai usor sa tin dieta ca la serviciu nu prea mananc... decat legume crude sau migdale, sau cioco :D rontaieli din astea
vin, stai linistita ca nu ma pierzi pe drum... is eu ratacita dar te prind din urma o data si o data, ca doar unde ai sa te duci? la 0? =))=))=))8-x

miras 13 oct 2011 16:44:38

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 816587)
da, omu e gramada pe mine...

Sarut: 70 de calorii
Scoaterea hainelor: 10 calorii
Masaj: 80 de calorii
Sex: 150 calorii
Sex oral: 100 de calorii
io in locul tau nu m as mai duce la sala :)) din pacate io am doar suveniruri cumparate din hamburg reeperbahn :D =))

eva 9 13 oct 2011 17:08:17

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816600)
Sarut: 70 de calorii
Scoaterea hainelor: 10 calorii
Masaj: 80 de calorii
Sex: 150 calorii
Sex oral: 100 de calorii
io in locul tau nu m as mai duce la sala :)) din pacate io am doar suveniruri cumparate din hamburg reeperbahn :D =))

ma
sunt la CM ca doar ti am zis de tzanschpe ori :D
DAAAAR sta gramada pe mine, la figurat, toata ziua da din gura aia si e agitat... acu ne am cumparat o lampa... luni vine mobila.. sunt jucarii pe el, insurubeaza si dessurubeaza :P
pana una alta mergem la sala :))

eva 9 13 oct 2011 18:03:45

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816600)
Sarut: 70 de calorii
Scoaterea hainelor: 10 calorii
Masaj: 80 de calorii
Sex: 150 calorii
Sex oral: 100 de calorii
io in locul tau nu m as mai duce la sala :)) din pacate io am doar suveniruri cumparate din hamburg reeperbahn :D =))

suveniruri de pe reeperbahn? ai adus acasa o prostituata :P
... la scoaterea hainelor poti sa treci mai multe calorii... suntem bine imbracata... a venit iarna! :))

miras 13 oct 2011 18:48:21

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
nuuuu alte jucarii! doar tot am fost acolo si unul dintre magazine era trecut ca obiect turistic in brosura :D

eva 9 13 oct 2011 19:45:54

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
oooff :(
m/a lovit un dor de casa.............

miras 13 oct 2011 21:04:38

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
uita te la o alta comedie si gandeste te ca i urat acasa. :) daca nu ti ajunge sa ti treaca, citeste stirile de azi de prin ziarele online si sigur iti trece :)) sa te uiti si la ilustrate :D si daca tot nu ti trece zi mi si caut niste manele sa ti le trimit ...

eva 9 13 oct 2011 21:26:37

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816811)
uita te la o alta comedie si gandeste te ca i urat acasa. :) daca nu ti ajunge sa ti treaca, citeste stirile de azi de prin ziarele online si sigur iti trece :)) sa te uiti si la ilustrate :D si daca tot nu ti trece zi mi si caut niste manele sa ti le trimit ...

trec peste comedie si crimele de la ora 5 ... trimite mi maneaua ca e groasaaaa :))
am in nari aerul ala de bucuresti!

pitic zuz 13 oct 2011 21:40:38

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
eva, stiu ca tu ma poti indruma, asa ca ma destainui. de 2 zile am o durere in partea ovarului drept care se intensifica la mers.
nu e prima data cand patesc si de fiecare data cand am mers la un ginecolog mi-a zis ca am chist.
acum pun seama pe o anexita pentru ca a venit frigul si am stat zilele astea pe afara,
sunt satula de eco si prescriptii medicale de toate felurile, asa ca prefer sa aud parearea ta si sa incerc sa tratez problema si fara prea multe alergaturi.
:*

eva 9 13 oct 2011 22:09:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de pitic zuz (Post 816862)
eva, stiu ca tu ma poti indruma, asa ca ma destainui. de 2 zile am o durere in partea ovarului drept care se intensifica la mers.
nu e prima data cand patesc si de fiecare data cand am mers la un ginecolog mi-a zis ca am chist.
acum pun seama pe o anexita pentru ca a venit frigul si am stat zilele astea pe afara,
sunt satula de eco si prescriptii medicale de toate felurile, asa ca prefer sa aud parearea ta si sa incerc sa tratez problema si fara prea multe alergaturi.
:*

cat de mare e chistul? ce e peste 4-5 cm, se opereaza.
durerile dintr un ovar sunt relativ normal, esti la ovulatie? probabil ovulezi din ovarul respectiv. daca a venit frigul si la voi (nu numai la mine :P) si ai mers in picioarele goale, sau ai avut picioarele inghetate e posibila si o anexita...
in orice caz... durerea poti sa o pui pe seama chistului, linistita!
de clamydia te ai cautat? e foarte frecventa, se transmite sexual si e tacuta...

miras 13 oct 2011 22:12:23

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
hahaha
vroiam sa ti aduc aminte de ce ti e tie dor :))

eva 9 13 oct 2011 22:16:01

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
dumnezeule mi ai infectat jurnalul, schimba acum linkul cat mai ai alea 15 min de edit........... plsssssssssssssss

eva 9 13 oct 2011 22:20:02

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816892)
hahaha
vroiam sa ti aduc aminte de ce ti e tie dor :))

mi a trecut dorul!
dar sa stii ca am ascultat vreo 45 de sec
am rezistat cam mult, deci dorul a fost mare!!

miras 13 oct 2011 22:26:01

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
lol
am luat o la intamplare... cautam defapt alta, care ar fi exprimat mult mai multe sentimente dar nu imi mai aduceam aminte cum s o caut :))

eva 9 13 oct 2011 22:28:53

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 816907)
lol
am luat o la intamplare... cautam defapt alta, care ar fi exprimat mult mai multe sentimente dar nu imi mai aduceam aminte cum s o caut :))

a fost de ajuns si asta...
m am intors acum in germania :))
mi o trecut de romania

GinaViesianu 14 oct 2011 09:39:45

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Am trecut la tine numai sa iti multumesc pt inspiratie!...am mancat aseara naut cu o lgt de chimen si iaurt, dupa ce am citit in meniul tau ceva astemanator..si tin sa iti spun ca papilele mele gustative erau in al 9lea cer...
ai facut un om fericit ieri>:D<

pitic zuz 14 oct 2011 13:10:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 816890)
cat de mare e chistul? ce e peste 4-5 cm, se opereaza.
durerile dintr un ovar sunt relativ normal, esti la ovulatie? probabil ovulezi din ovarul respectiv. daca a venit frigul si la voi (nu numai la mine :P) si ai mers in picioarele goale, sau ai avut picioarele inghetate e posibila si o anexita...
in orice caz... durerea poti sa o pui pe seama chistului, linistita!
de clamydia te ai cautat? e foarte frecventa, se transmite sexual si e tacuta...

chistul avea acum o luna 2 cm. nu sunt la ovulatie. m-am controlat de clamydia tot acum o luna si nu aveam nimic.
si aici a venit frigul iar eu mai mereu am mainile si picioarele reci.
o sa ma protejez cateva zile de frig si daca durerea persista o sa caut un ginecolog bun in bucuresti.
mersi pt sfat.
te pup

eva 9 14 oct 2011 13:51:57

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de pitic zuz (Post 817460)
chistul avea acum o luna 2 cm. nu sunt la ovulatie. m-am controlat de clamydia tot acum o luna si nu aveam nimic.
si aici a venit frigul iar eu mai mereu am mainile si picioarele reci.
o sa ma protejez cateva zile de frig si daca durerea persista o sa caut un ginecolog bun in bucuresti.
mersi pt sfat.
te pup

si eu am dureri din astea sa stii.. si le ignor :D
nu ti face griji daca dispar dupa cateva zile... poate e constelatia hormonala mai nebuna.... daca persista !! o sa rebuiasca sa te adresezi unui medic. incearca sa gasesti unul, o femeie, eu iti pot recomanda din bucuresti daca vrei medici... si tine-te de ea. e foarte important pentru un medic, sa aiba pacienti pe care sa-i cunoasca, cand zic sa-i cunoasca ma refer la istoric medical, la evolutie... gandeste te ca fiecare nou medic care te vede habar nu are nimic despre tine... :-*
cu placere! >:D<

eva 9 14 oct 2011 13:55:18

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 817230)
Am trecut la tine numai sa iti multumesc pt inspiratie!...am mancat aseara naut cu o lgt de chimen si iaurt, dupa ce am citit in meniul tau ceva astemanator..si tin sa iti spun ca papilele mele gustative erau in al 9lea cer...
ai facut un om fericit ieri>:D<

eheeee... daca ai stii tu ce minunatii stiu eu sa fac cu nautul... dar sunt neconforme :( !!! :)):))
poti sa incerci si ... naut de la conserva cu usturoi pisat (cred ca un catelush ajunge) cu chimen, putin ulei de masline (f putin, sau daca vrei maxim de conformitate poti sa renunti la el) si cu zeama de lamaie (sau otet) e delicios ... sa incerci o data. mancat cu wasa sau chiar lipie libaneza ( exista integrale fara adaos de zahar si coloranti...)
conserva de naut o versi intr o olicica mica si o pierbi, unu doua clocote cu zeama aia in care e ... nu mancat asa rece >:D<

Lala26 15 oct 2011 14:43:12

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Heeey, ce mai faci? Cu dieta cum mai stai zilele astea? Eu iar ma aflu in perioada- timpul saptamanii OK, weekend disaster, dar tot incerc sa-mi gasesc echilibrul. Adica macar sa nu fie abaterile foarte mari..
M-am hotarat sa alternez pentru pranz.. o saptamana in care sa consum carne -de curcan la gratar, nu multa si nu chiar in fiecare zi- si o saptamana cu branza..sau ma rog, urda sau vad ce gasesc satisfacator. Ce parere ai ?

miras 16 oct 2011 10:14:22

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
neata buna evut dragut! :D

eva 9 16 oct 2011 11:30:45

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 818656)
neata buna evut dragut! :D

neata buna mirut!
ai slabit prin somn? eu tot la cm.. tot semi-umflata sunt :P
si am senzatia ca cu toate porcariile pe care le am tot mancat am cam luuat ceva grame in plus... vedem dupa cm.. ideal ar fi macar sa stagnez si sa nu iau!:)

eva 9 16 oct 2011 11:31:54

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de Lala26 (Post 818302)
Heeey, ce mai faci? Cu dieta cum mai stai zilele astea? Eu iar ma aflu in perioada- timpul saptamanii OK, weekend disaster, dar tot incerc sa-mi gasesc echilibrul. Adica macar sa nu fie abaterile foarte mari..
M-am hotarat sa alternez pentru pranz.. o saptamana in care sa consum carne -de curcan la gratar, nu multa si nu chiar in fiecare zi- si o saptamana cu branza..sau ma rog, urda sau vad ce gasesc satisfacator. Ce parere ai ?

tu macar esti conforma in timpul saptamanii... nu e grav daca maic alci pe alaturi doar as ain weekend! :-*

miras 16 oct 2011 12:28:27

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
am slabit dara! 400 gr. azi e o vreme superba, o scot pe heidi mai tarziu minim 2 ore. trebuie sa mi pun manusi pentru ca e tare frig si imi ingheata mainile pe ghidon. iti tin pumnii! eu am crescut dupa cm vreo 500 si apoi am scazut dar am luat din nou avans greu.

GinaViesianu 17 oct 2011 10:54:02

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 817528)
eheeee... daca ai stii tu ce minunatii stiu eu sa fac cu nautul... dar sunt neconforme :( !!! :)):))
poti sa incerci si ... naut de la conserva cu usturoi pisat (cred ca un catelush ajunge) cu chimen, putin ulei de masline (f putin, sau daca vrei maxim de conformitate poti sa renunti la el) si cu zeama de lamaie (sau otet) e delicios ... sa incerci o data. mancat cu wasa sau chiar lipie libaneza ( exista integrale fara adaos de zahar si coloranti...)
conserva de naut o versi intr o olicica mica si o pierbi, unu doua clocote cu zeama aia in care e ... nu mancat asa rece >:D<


deseara oricum vreau sa imi fac din nou...si adevarul e ca parca imi doream sa fie o mancare calduta pe vremea asta..o sa incazlzesc de data asta...
Nu stiam ca nautul merge cu usturoi..:-? nu ca mi-ar displacea, sunt amatoare de mancaruri cu "damf":">
Ms de idee din nou;;)

eva 9 17 oct 2011 17:09:49

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
pentru cei ce asculta cu placere soundtrackuri.....

BORKED

miras 18 oct 2011 12:21:20

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
evuto, eu ma uit doar la comedii sa rad si sa fiu vesela :D muzica de mai sus ma deprima :))
mi am terminat exercitiile pe azi, mai am de scos heidi din garaj si mers la cumparaturi. tu? :D

eva 9 18 oct 2011 13:37:59

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de miras (Post 820610)
evuto, eu ma uit doar la comedii sa rad si sa fiu vesela :D muzica de mai sus ma deprima :))
mi am terminat exercitiile pe azi, mai am de scos heidi din garaj si mers la cumparaturi. tu? :D

neata!
ma rog, nu chiar... dar neata!
mi am luat MD-ul: niste paine integrala ( 1 felie) si un cracker wasa cu quark de la exquisa 0,2% grasime.. si niste castravete si rosie... am rontait si niste migdale/alune de padure/caju.. in fine un mix.. vreun pumn
nu le mai numar... manac cand am chef ce am chef cu mentiunea sa fie conforma.. si incerc sa nu l intrec pe Bunul Simt :)):))
eu tre sa vizitez un doctor astazi si apoi niste sala (n am niciun chef) si apoi om mai vedea.
planuiesc niste salata pe mai tarziu.. niste forelle (cum s o traduce oare pe ro, crap?)

eva 9 18 oct 2011 13:39:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
azi m am trezit complet umflata... in loc de degete carnaciori... nu se mai duce cm-ul asta o data.. n am sa pot sa mi schimb tickerul pe 19 asa cum planuiam... maine fac exact 4 luni de dieta cu toate calcaturile mele pe alaturi...
ieri n am mancat carne... si ma gandeam astazi... n am mai mancat de mult un copanel de pui... mananc peste si am mai mancat acum cateva zile niste pipotele de pui inabusite... delicioase...

miras 18 oct 2011 13:42:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
pastrav :P
asta i secretul, bunul simt si sportul :D restul sunt amanunte :D
cheful vine, imbraca o haina stramta si ti dai seama apoi ce chef ai :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:21:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO