forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-kiki26-sper-slabuta-2465.html)

mika_me 27 ian 2010 15:03:51

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 72407)
e destul de grea, dar merita efortul

hmmm...clar..nu am cum sa o tin, pentru ca sunt alimente pe care eu nu le manac deloc in general..asta ar insemna sa fie zile in care sa stau practic flamanda...multumesc tare mult oricum:)...
si bravo tie ca ai putut sa o tii over and over again;)

anqutz 27 ian 2010 15:07:51

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
O sa iti creitic dieta tinuta. Vad ca toate dietele restrictive sunt dusmanii mic dejunului. Nu imi place asta. Mananca sanatos la si bogat ina limente care iti dau energie la mic dejun si o sa vezi cum nu o sa iti mai fie foame la pranz si cina.

kiki26 27 ian 2010 15:09:51

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 72415)
hmmm...clar..nu am cum sa o tin, pentru ca sunt alimente pe care eu nu le manac deloc in general..asta ar insemna sa fie zile in care sa stau practic flamanda...multumesc tare mult oricum:)...
si bravo tie ca ai putut sa o tii over and over again;)

nimic nu e imposibil, iar in ceea ce priveste alimentele sunt de aceeasi parere cu tine, eu de ex nu mai suport carnea de vita deloc de cand am tinut dieta, dar sper sa nu mai fiu nevoita sa o reiau.
daca o sa vad ca nu o pot scoate la capat cu kg pe care as vrea sa le dau jos, o sa o reiau in mod sigur, pentru ca e unica dieta care stiu sigur ca da rezultate#:-s

kiki26 27 ian 2010 15:12:10

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 72420)
O sa iti creitic dieta tinuta. Vad ca toate dietele restrictive sunt dusmanii mic dejunului. Nu imi place asta. Mananca sanatos la si bogat ina limente care iti dau energie la mic dejun si o sa vezi cum nu o sa iti mai fie foame la pranz si cina.

acum iti dau dreptate dupa ce m-am mai documentat si eu, dar la vremea respectiva as fi facut orice sa dau jos 10 kg
:D

Slabuta 27 ian 2010 15:13:45

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Pare sa fie dieta daneza, sau gresesc?

kiki26 27 ian 2010 15:18:25

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 72430)
Pare sa fie dieta daneza, sau gresesc?

nu e daneza, seamana, dar nu e restrictiva la cantitati
din cate retin eu daneza are cantitatile stabilite deja, iar duminica e mult mai restrictiva, din punctul meu de vedere#:-s

kiki26 29 ian 2010 11:26:05

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 72413)
Ei...uite ca ai reusit sa iti faci si jurnal;)

Fii bine venita >:D<

multumesc pentru primirea calduroasa!>:D<>:D<>:D<

Sabine_28 29 ian 2010 13:40:12

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 72402)
5 kg in doua saptamani, dar raman 4 kg slabite, deoarece la reintoarcerea la vechile obiceiuri alimentare 1 kg se depune imediat
cam asa arata dieta:

LUNI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 2 oua fierte tari si spanac fiert (cu putina sare) - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si telina - cat vrei (exclus paine)

MARTI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga - cat vrei (exclus paine)

MIERCURI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr. paine intermediara
La pranz: 2 oua fierte tari cu salata verde si rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: sunca de Praga si salata verde - cat vrei (fara paine)

JOI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr paine intermediara
La pranz: 1 ou + morcovi fierti (sau cruzi) + Schwitezer - cat vrei (exclus paine)
Seara: fructe cu iaurt - cat vrei (exclus paine)

VINERI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) +morcovi cruzi, rasi cu lamaie si nimic altceva
La pranz: peste fiert + rosii - cat vrei (exclus paine)
Seara: 1 gratar de vaca + salata verde - cat vrei (fara paine)

SAMBATA
Dimineata: cafea fara zahar sau lapte + 50 gr. paine intermediara
La pranz: pui la gratar - cat vrei (exclus paine)
Seara: 2 oua fierte tari + morcovi cat vrei (fara paine)

DUMINCA
Dimineata: ceai cu lamaie si nimic altceva
La pranz: 1 gratar de vaca + fructe - cat vrei (exclus paine)
Seara: orice si cat vrei (mancarea preferata)

(NU alcool sau dulciuri)

LUNI se reia dieta pentru inca o saptamana

ATENTIE: nu se inlocuieste nici un produs din dieta.

Buna,
Si felicitari pt. kilogramele pierdute.
Am tinut si eu dieta asta anul trecut prin martie , si am slabit vreo 3-4 kg, pe care, asa cum ziceai le-am pus repejor la loc. Acum nu stiu daca as mai tine-o, am avut zile in care mi-era rau de la ea, ameteli si dureri de cap, plus ca mergeam la sala dupa serviciu si abia apoi mancam si se intampla sa-mi fie f f rau dupa atata antrenament ( cred ca-mi scadea glicemia de tot). Dar atunci nu-mi doream decat sa slabesc repede, pt. ca aveam o excursie in Amsterdam , la un tip care-mi placea f mult si vroiam sa se minuneze. :) Si exact asa s-a intamplat, dar, nimic mai mult de atat, nici cu dieta , nici cu tipul. :))
Acum in schimb m-am hotarat, ca si tine din cate vad, sa imi schimb stilul de viata si incet incet sa ajung si la greutatea dorita. Nu mai vreau sa fac foamea si sa mananc chestii care nu-mi plac (dupa dieta asta nu ma mai pot apropia de spanac, poate cu ou ochi si mamaliguta doar...suna bine, nu-i asa?:).
Oricum tu mai ai f putin de dat jos, iar apoi trebuie sa te mentii.
Si cred ca nu e asa greu de facut, daca nu te arunci inapoi in painea pufoasa si dulciuri dupa ce termini dieta ;) (asa cum faceam eu de obicei).

Succes! >:D<

kiki26 29 ian 2010 13:49:20

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 73721)
Buna,
Si felicitari pt. kilogramele pierdute.
Am tinut si eu dieta asta anul trecut prin martie , si am slabit vreo 3-4 kg, pe care, asa cum ziceai le-am pus repejor la loc. Acum nu stiu daca as mai tine-o, am avut zile in care mi-era rau de la ea, ameteli si dureri de cap, plus ca mergeam la sala dupa serviciu si abia apoi mancam si se intampla sa-mi fie f f rau dupa atata antrenament ( cred ca-mi scadea glicemia de tot). Dar atunci nu-mi doream decat sa slabesc repede, pt. ca aveam o excursie in Amsterdam , la un tip care-mi placea f mult si vroiam sa se minuneze. :) Si exact asa s-a intamplat, dar, nimic mai mult de atat, nici cu dieta , nici cu tipul. :))
Acum in schimb m-am hotarat, ca si tine din cate vad, sa imi schimb stilul de viata si incet incet sa ajung si la greutatea dorita. Nu mai vreau sa fac foamea si sa mananc chestii care nu-mi plac (dupa dieta asta nu ma mai pot apropia de spanac, poate cu ou ochi si mamaliguta doar...suna bine, nu-i asa?:).
Oricum tu mai ai f putin de dat jos, iar apoi trebuie sa te mentii.
Si cred ca nu e asa greu de facut, daca nu te arunci inapoi in painea pufoasa si dulciuri dupa ce termini dieta ;) (asa cum faceam eu de obicei).

Succes! >:D<

ca bine zici "daca nu te arunci inapoi in painea pufoasa si dulciuri dupa ce termini dieta "; de asta imi e teama si mie, tocmai de aceea vreau un alt stil de viata si alimentatie

kiki26 01 feb 2010 16:12:15

Re: jurnal kiki26 - sper sa fiu slabuta!
 
de astazi am inceput dieta SB
va rog pe cele care tineti aceasta dieta , sa ne tinem companie sa ne fie mai usor
spor la slabit!!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:43:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO