forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal LarisaLali (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-larisalali-4449.html)

LarisaLali 11 iul 2010 15:33:26

Jurnal LarisaLali
 
In primul rand Buna tuturor:-*

Am decis sa imi creez propriul jurnal unde sa va povestesc cat de bine imi merge dieta ori cate greseli fac. Am inceput dieta de la 61kg prin infometare :-s si am reusit sa slabesc 4 kg. Stiu ca nu este bine de aceea am decis sa ma axez pe o dieta sanatoasa, sa incep sa fac sport deoarece singurul sport care il practic e plimbarea.
Acum 3 zile m-am hotarat sa tin o dieta disociata si am ajuns sa tin o dieta hipocalorica. Acum optez din nou pt una disociata. Ideea ca mi se pare mai usoara cea hipocalorica deoarece pot manca ce vreau, normal fara dulciuri prajeli etc., insa daca vreau pot sa ma abtin si sa mananc doar un fel de mancare pe zi. Cand sunt la dieta hipocalorica simt ca nu tin nicio dieta, deci in concluzie simt ca nu slabesc. Nu imi doresc sa slabesc cele 7 kilograme in 7 zile fiindca vreau sa slabesc frumos pentru ca deja am niste vergeturi#-o, dar totusi imi doresc ca dupa o saptamana macar un kilogram doua sa dau jos sa reusesc sa ma ambitionez. Acum va cer sfatul voua deoarece poate ca nu gandesc bine.
P.S Am gasit aici o gramada de retete dietetice si suna foarte bine nu stiu care sa o fac mai repede:))
V-am pupat
[*10*]

ali_lumi 11 iul 2010 15:42:58

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 249535)
In primul rand Buna tuturor:-*

Am decis sa imi creez propriul jurnal unde sa va povestesc cat de bine imi merge dieta ori cate greseli fac. Am inceput dieta de la 61kg prin infometare :-s si am reusit sa slabesc 4 kg. Stiu ca nu este bine de aceea am decis sa ma axez pe o dieta sanatoasa, sa incep sa fac sport deoarece singurul sport care il practic e plimbarea.
Acum 3 zile m-am hotarat sa tin o dieta disociata si am ajuns sa tin o dieta hipocalorica. Acum optez din nou pt una disociata. Ideea ca mi se pare mai usoara cea hipocalorica deoarece pot manca ce vreau, normal fara dulciuri prajeli etc., insa daca vreau pot sa ma abtin si sa mananc doar un fel de mancare pe zi. Cand sunt la dieta hipocalorica simt ca nu tin nicio dieta, deci in concluzie simt ca nu slabesc. Nu imi doresc sa slabesc cele 7 kilograme in 7 zile fiindca vreau sa slabesc frumos pentru ca deja am niste vergeturi#-o, dar totusi imi doresc ca dupa o saptamana macar un kilogram doua sa dau jos sa reusesc sa ma ambitionez. Acum va cer sfatul voua deoarece poate ca nu gandesc bine.
P.S Am gasit aici o gramada de retete dietetice si suna foarte bine nu stiu care sa o fac mai repede:))
V-am pupat
[*10*]

Buna Larisa si bine ai venit printre noi :)
In primul rand felicitari pentru cele 4 kg date jos , totusi nu trebuia sa optezi pt infometare , cu toate ca majoritatea fetelor cred ca asta e cel mai bun lucru de facut . Nu nu este.

Pana la urma sa inteleg ca ti dieta disociata nu ?
CE sport te ai gandit sa faci ?

LarisaLali 11 iul 2010 16:17:52

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc de primire:)

Da, de maine incerc sa tin disociata. Am gasit aici pe site niste videoclipuri tae bo cu Billy Blsnks ieri am facut prima parte din 5 astazi primele 2 si tot asa adaug cate una pe zile deoarece dupa un minut gafai deja:)) Nu prea execut muscarile foarte corect desi stiu ca e important insa pentru inceput e bine si in plus transpir bine:) Sper sa reusesc sa le execut cat mai bine si sa ma obisnuiesc cu sportul...

Observ ca tu ti-ai atins target-ul:) FELICITARILE MELE:) Ce dieta ai tinut?

LicuriciColorat 11 iul 2010 20:59:26

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna si bine ai venit
sper ca de acum incolo sa nu mai recurgi niciodata la infometare,nu e o solutie deloc buna,se poate slabii si cu mancare(dar sa alegi mancarea corecta)
desi eu ti-as zice sa mergi pe o alta dieta decat disociata,decizia iti apartine,dar incerca sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi,si sa papi intre 1100-1300calorii,ca apoi sa ai de unde sa scazi
e bine ca faci sport,si eu tot tae-bo fac si imi place:x
mult succes si sa ne tii la curent cu meniul tau si cum evolueaza kg

LarisaLali 11 iul 2010 21:30:07

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna LicuriciColorat:)

Bine v-am gasit:) Sunt foarte incantata ca v-am gasit. Sunt mult mai ambitioasa asa, cu voi alaturi.
Iti multumesc de sfaturi. In mare doresc sa tin aceasta dieta 2 saptamani, sper sa reactioneze organismul bine la ea, dupa care trec la dieta hipocalorica. Dar de infometat nu mai vreau m-am simtit foarte slabita in acea perioada...
Cel mai mult imi doresc sa slabesc in cm deoarece am picioarele destul de groase si sunculite. Insa cu sport si o dieta buna sper sa se rezolve toate problemele:)

LarisaLali 11 iul 2010 21:32:56

Re: Jurnal LarisaLali
 
Si doresc sa te felicit si pe tine pentru kg pierdute;;)

LicuriciColorat 11 iul 2010 22:23:00

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 249782)
Si doresc sa te felicit si pe tine pentru kg pierdute;;)


merci
mult succes si tie
sunt sigura ca o sa reusesti daca te tii de treaba si esti perseverenta dar mai ales sa tii cont de unele chestii>:D<

andra_aly 11 iul 2010 22:55:33

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna larisa:) ma bucur ca ai decis sa iti faci jurnal, asa stim unde te gasim>:D<
deja ti-am mai zis ca nu e bine ce ai facut si sper ca ai renuntat complet la ideile alea de a face foamea. slabitul sanatos nu inseamna infometare. asa ca apeleaza la o dieta sanatoasa si fa multa miscare. si sa vezi cum se duc kg:) iti doresc mult succes!!

LarisaLali 11 iul 2010 23:15:06

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc mult slabutelor de incurajari>:D<
Dupa pe am citit povestile fetelor am realizat ca nu e buna infometarea ca sunt o gramada de diete si la fel cum ma ambitionam sa tin o dieta bazata pe infometare la fel pot sa tin o dieta corecta si sanatoasa. Acum sunt foarte ambitionata sper sa nu imi treaca prin minte sa cedez. In orice caz sunt sigura ca voi nu o sa ma lasati sa cedez ispitelor:)
Va pup[*128*]

andra_aly 11 iul 2010 23:17:47

Re: Jurnal LarisaLali
 
Bravo! asa merge:) ma bucur ca te-ai ambitionat citind povestile noastre:x
si fii sigura ca suntem cu ochii pe tine si nu te lasam sa calci stramb:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:36:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO