forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal LarisaLali (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-larisalali-4449.html)

LarisaLali 11 iul 2010 15:33:26

Jurnal LarisaLali
 
In primul rand Buna tuturor:-*

Am decis sa imi creez propriul jurnal unde sa va povestesc cat de bine imi merge dieta ori cate greseli fac. Am inceput dieta de la 61kg prin infometare :-s si am reusit sa slabesc 4 kg. Stiu ca nu este bine de aceea am decis sa ma axez pe o dieta sanatoasa, sa incep sa fac sport deoarece singurul sport care il practic e plimbarea.
Acum 3 zile m-am hotarat sa tin o dieta disociata si am ajuns sa tin o dieta hipocalorica. Acum optez din nou pt una disociata. Ideea ca mi se pare mai usoara cea hipocalorica deoarece pot manca ce vreau, normal fara dulciuri prajeli etc., insa daca vreau pot sa ma abtin si sa mananc doar un fel de mancare pe zi. Cand sunt la dieta hipocalorica simt ca nu tin nicio dieta, deci in concluzie simt ca nu slabesc. Nu imi doresc sa slabesc cele 7 kilograme in 7 zile fiindca vreau sa slabesc frumos pentru ca deja am niste vergeturi#-o, dar totusi imi doresc ca dupa o saptamana macar un kilogram doua sa dau jos sa reusesc sa ma ambitionez. Acum va cer sfatul voua deoarece poate ca nu gandesc bine.
P.S Am gasit aici o gramada de retete dietetice si suna foarte bine nu stiu care sa o fac mai repede:))
V-am pupat
[*10*]

ali_lumi 11 iul 2010 15:42:58

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 249535)
In primul rand Buna tuturor:-*

Am decis sa imi creez propriul jurnal unde sa va povestesc cat de bine imi merge dieta ori cate greseli fac. Am inceput dieta de la 61kg prin infometare :-s si am reusit sa slabesc 4 kg. Stiu ca nu este bine de aceea am decis sa ma axez pe o dieta sanatoasa, sa incep sa fac sport deoarece singurul sport care il practic e plimbarea.
Acum 3 zile m-am hotarat sa tin o dieta disociata si am ajuns sa tin o dieta hipocalorica. Acum optez din nou pt una disociata. Ideea ca mi se pare mai usoara cea hipocalorica deoarece pot manca ce vreau, normal fara dulciuri prajeli etc., insa daca vreau pot sa ma abtin si sa mananc doar un fel de mancare pe zi. Cand sunt la dieta hipocalorica simt ca nu tin nicio dieta, deci in concluzie simt ca nu slabesc. Nu imi doresc sa slabesc cele 7 kilograme in 7 zile fiindca vreau sa slabesc frumos pentru ca deja am niste vergeturi#-o, dar totusi imi doresc ca dupa o saptamana macar un kilogram doua sa dau jos sa reusesc sa ma ambitionez. Acum va cer sfatul voua deoarece poate ca nu gandesc bine.
P.S Am gasit aici o gramada de retete dietetice si suna foarte bine nu stiu care sa o fac mai repede:))
V-am pupat
[*10*]

Buna Larisa si bine ai venit printre noi :)
In primul rand felicitari pentru cele 4 kg date jos , totusi nu trebuia sa optezi pt infometare , cu toate ca majoritatea fetelor cred ca asta e cel mai bun lucru de facut . Nu nu este.

Pana la urma sa inteleg ca ti dieta disociata nu ?
CE sport te ai gandit sa faci ?

LarisaLali 11 iul 2010 16:17:52

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc de primire:)

Da, de maine incerc sa tin disociata. Am gasit aici pe site niste videoclipuri tae bo cu Billy Blsnks ieri am facut prima parte din 5 astazi primele 2 si tot asa adaug cate una pe zile deoarece dupa un minut gafai deja:)) Nu prea execut muscarile foarte corect desi stiu ca e important insa pentru inceput e bine si in plus transpir bine:) Sper sa reusesc sa le execut cat mai bine si sa ma obisnuiesc cu sportul...

Observ ca tu ti-ai atins target-ul:) FELICITARILE MELE:) Ce dieta ai tinut?

LicuriciColorat 11 iul 2010 20:59:26

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna si bine ai venit
sper ca de acum incolo sa nu mai recurgi niciodata la infometare,nu e o solutie deloc buna,se poate slabii si cu mancare(dar sa alegi mancarea corecta)
desi eu ti-as zice sa mergi pe o alta dieta decat disociata,decizia iti apartine,dar incerca sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi,si sa papi intre 1100-1300calorii,ca apoi sa ai de unde sa scazi
e bine ca faci sport,si eu tot tae-bo fac si imi place:x
mult succes si sa ne tii la curent cu meniul tau si cum evolueaza kg

LarisaLali 11 iul 2010 21:30:07

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna LicuriciColorat:)

Bine v-am gasit:) Sunt foarte incantata ca v-am gasit. Sunt mult mai ambitioasa asa, cu voi alaturi.
Iti multumesc de sfaturi. In mare doresc sa tin aceasta dieta 2 saptamani, sper sa reactioneze organismul bine la ea, dupa care trec la dieta hipocalorica. Dar de infometat nu mai vreau m-am simtit foarte slabita in acea perioada...
Cel mai mult imi doresc sa slabesc in cm deoarece am picioarele destul de groase si sunculite. Insa cu sport si o dieta buna sper sa se rezolve toate problemele:)

LarisaLali 11 iul 2010 21:32:56

Re: Jurnal LarisaLali
 
Si doresc sa te felicit si pe tine pentru kg pierdute;;)

LicuriciColorat 11 iul 2010 22:23:00

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 249782)
Si doresc sa te felicit si pe tine pentru kg pierdute;;)


merci
mult succes si tie
sunt sigura ca o sa reusesti daca te tii de treaba si esti perseverenta dar mai ales sa tii cont de unele chestii>:D<

andra_aly 11 iul 2010 22:55:33

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna larisa:) ma bucur ca ai decis sa iti faci jurnal, asa stim unde te gasim>:D<
deja ti-am mai zis ca nu e bine ce ai facut si sper ca ai renuntat complet la ideile alea de a face foamea. slabitul sanatos nu inseamna infometare. asa ca apeleaza la o dieta sanatoasa si fa multa miscare. si sa vezi cum se duc kg:) iti doresc mult succes!!

LarisaLali 11 iul 2010 23:15:06

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc mult slabutelor de incurajari>:D<
Dupa pe am citit povestile fetelor am realizat ca nu e buna infometarea ca sunt o gramada de diete si la fel cum ma ambitionam sa tin o dieta bazata pe infometare la fel pot sa tin o dieta corecta si sanatoasa. Acum sunt foarte ambitionata sper sa nu imi treaca prin minte sa cedez. In orice caz sunt sigura ca voi nu o sa ma lasati sa cedez ispitelor:)
Va pup[*128*]

andra_aly 11 iul 2010 23:17:47

Re: Jurnal LarisaLali
 
Bravo! asa merge:) ma bucur ca te-ai ambitionat citind povestile noastre:x
si fii sigura ca suntem cu ochii pe tine si nu te lasam sa calci stramb:D

Paulikaa 12 iul 2010 21:21:54

Re: Jurnal LarisaLali
 
Eu ti-am ziiiss ca prin infometare nu rezolvi nimic numai te chinui :P si acuma sper ca te-ai convins dupa ce ai vazut mai multe pareri :>
[*118*]

LarisaLali 12 iul 2010 21:34:55

Re: Jurnal LarisaLali
 
Buna seara slabutelor>:D<

Nu am avut timp pana acum sa scriu in jurnal insa recuperez eu acuma;))
Astazi a fost prima zi de disociata. Am inceput cu fructe deoarece mi se pare cea mai grea zi. Insa a trecut. Am mancat 2 mere mici 2 nectarine, vreo 500 gr prune si un gref... DAR am facut si o prostie normal:( Nu am rezistat la o punguta de jeleuri...
Ce am observat mai problema la mine e ca nu reusesc sa adun 1000 kal.. Ieri am mancat apox 600 de kal si am ars 150.. Astazi am mancat 850 de kal din care 250-300 am ars..
Si nici nu simt ca mi-e foame ma simt chiar plina... E mare problema?
Va pup


andra_aly 12 iul 2010 21:37:59

Re: Jurnal LarisaLali
 
Nu e mare problema. e foarte mare! nu e bine. trebuie sa papi MACAR 1000 kcal.
vrei sa ti se faca rau? nu conteaza ca te simti plina:-s

LarisaLali 12 iul 2010 21:43:24

Re: Jurnal LarisaLali
 
Maine e ziua de carne slaba... Sper asau sa strang macar 1000 de kal din care sa mai ard... Asa si azi am ramas cu 600 kal.. Stiu ca e putin da am mancat destul de bine. Si inca si cu tot cu jeleuri care au 200 kal am strans 800 de kal:(

andra_aly 12 iul 2010 21:45:27

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 250943)
Maine e ziua de carne slaba... Sper asau sa strang macar 1000 de kal din care sa mai ard... Asa si azi am ramas cu 600 kal.. Stiu ca e putin da am mancat destul de bine. Si inca si cu tot cu jeleuri care au 200 kal am strans 800 de kal:(

Pai si mai rau. inseamna ca tu nu ai papat nici 400 kcal de mancare sanatoasa:-s ca jeleurile alea au multe kcal.:-s pai vezi, meriti bataita! daca sti ca e putin, de ce nu ai mai papat ceva?:-/

LarisaLali 12 iul 2010 21:48:56

Re: Jurnal LarisaLali
 
Fructele au putine calorii... Oricum banuiesc ca de vina e dieta mea minune unde m-am obisnuit sa ma infometez si acum organismul meu se multumeste cu putin. Din pacate bananele nu imi plac si astea am inteles ca au calorii in plus fata de celelalte. Dar nu mai mananc de 5 ani banane... A fost oricum o zi grea.. Insa am refuzat o pizza:) Sa ma si laud cu ceva bun:)) Greu greu dar am refuzat

andra_aly 12 iul 2010 21:51:59

Re: Jurnal LarisaLali
 
Bravo ca aizis nu la pizza;)
crede-ma ca reusesti sa aduni si 1100 kcal din fructe;) eu am reusit:) trebuie doar sa vrei. sper ca maine o sa fii cuminte;;) si nu v-a trebui sa te cert. cu toate ca ai fi putut papa o salata daca tot nu ai ajuns la 1000 kcal. nu s-ar fi intamplat nimic;)

LarisaLali 12 iul 2010 21:54:19

Re: Jurnal LarisaLali
 
O sa ma obisnuiesc incet incet ca nu e bine asa nu rezolv nimic. Cand voi fi la mentinere o sa reusesc sa adun 1000 si ceva de kal si pe urma voi pune inapoi kg.

andra_aly 12 iul 2010 22:03:57

Re: Jurnal LarisaLali
 
Stai ca nu inteleg:-/ la mentinere crei sa ajungi la 1000 kcal?

LarisaLali 12 iul 2010 22:22:07

Re: Jurnal LarisaLali
 
Nu.. Peste 1000 calorii.. Cam 1500 1700 ma gandesc nu?

andra_aly 12 iul 2010 22:25:22

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 250995)
Nu.. Peste 1000 calorii.. Cam 1500 1700 ma gandesc nu?

#:-s Asa inteles ca numai 1000:-s
e bine asa atunci;) pai acum sa faci cumva sa ajungi la 1000. asta e important acum:-s

LarisaLali 12 iul 2010 22:32:15

Re: Jurnal LarisaLali
 
O sa ma straduiesc mai tare:) PRomit! Azi dimineata cantarul mi-a aratat un kg in minus... Ceea ce e de bine dar nu vreau sa incep sa ma bucur prea tare vreau sa vad cum mai decurg lucrurile. Oricum kg asta e dat jos in decurs de 4 zile. Era si cazu deja ca de o vreme nu am mai dat jos nimic. Si oricum acum important pentru mine e sa ma obisnuiesc sa mananc ce trebuie si cum trebuie nu neaparat sa dau jos repede kg. Normal ca ma bucura dar cel mai mult vreau sa ma obisnuiesc sa mananc sanatos.

andra_aly 12 iul 2010 22:51:53

Re: Jurnal LarisaLali
 
Cam mult in 4 zile:-s ai grija! nici prea repede , ca nu e sigur. si nu cred ca ai vrea sa le pui inapoi#:-s
deci, incer dar sigur! si sa te straduiesti sa papi corect si bine:) maine astept raportul:D
somnic usor>:D<

LarisaLali 12 iul 2010 23:06:24

Re: Jurnal LarisaLali
 
Ok. Iti multumesc mult ca ma certi si ma ajuti sa invat ce si cum>:D< Noapte buna:-*

andra_aly 12 iul 2010 23:20:03

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 251052)
Ok. Iti multumesc mult ca ma certi si ma ajuti sa invat ce si cum>:D< Noapte buna:-*

Cu placere:) suntem aici pentru a ne ajuta una pe alta:-*>:D< somnic usor

ali_lumi 12 iul 2010 23:28:51

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 249569)
Multumesc de primire:)

Da, de maine incerc sa tin disociata. Am gasit aici pe site niste videoclipuri tae bo cu Billy Blsnks ieri am facut prima parte din 5 astazi primele 2 si tot asa adaug cate una pe zile deoarece dupa un minut gafai deja:)) Nu prea execut muscarile foarte corect desi stiu ca e important insa pentru inceput e bine si in plus transpir bine:) Sper sa reusesc sa le execut cat mai bine si sa ma obisnuiesc cu sportul...

Observ ca tu ti-ai atins target-ul:) FELICITARILE MELE:) Ce dieta ai tinut?

Eu nu am tinut o dieta anume.
Doar am incercat sa mananc cat mai sanatos+ sport.

LarisaLali 13 iul 2010 22:26:20

Re: Jurnal LarisaLali
 
Ufff astazi din nou nu am apucat sa scriu mai repede doar acuma.. Am avut o zi mai incarcata insa m-am tinut de treaba si zic eu ca am fost cat de cat cuminte :D
Astazi am avut de tinut ziua cu carne si a mers destul de bine:) Am reusit sa adun 1000 de calorii;;) si am ars 300. Insa tot e mai bine decat ieri. Am mancat piept de pui cu o rosie ca nu a mers gol, 2 pulpe inferioare 3 crenvusti si putina carne de vita:D Am baut si o cafea dimineata cu putintel zahar ca altfel nu merge si putina putina cofeta. Si am mai mancat si un baton de cereale cu seminte si miere.. Ca deh... Nu ma puteam abtine dar avea doar 50 kal:D
Cam asa a decurs dieta mea azi...
[*hug*]

andra_aly 13 iul 2010 23:18:31

Re: Jurnal LarisaLali
 
Bravo! ma bucur ca te.ai tinut de treaba:) esti sigura ca ai strabs 1000 kcal:D? sper... ca de nu iei bataita. asa sa faci de acum in colo. si chiar daca depasesti nu e nimic. sa te incadrezi intre 1000-1200. asa poti sa scazi daca stagnezi. dar sa speram ca nu o sa fie nevoie;) >:D<

LarisaLali 13 iul 2010 23:22:59

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc:) Da da sunt sigura ca am calculat aici pe site;;) mai exact 1005:)Nu imi era foame deloc dar mancam mancam ca trebe:))
Maine am lactate. Mi-am facut proviziile de azi si am calculat sa am 1000 si ceva de calorii:)

andra_aly 13 iul 2010 23:28:33

Re: Jurnal LarisaLali
 
Bravo! asa mai merge:) parca ne intelegem acum. vorbim aceeasi limba:P
glumesc scumpo>:D<:-* e pentru sanatatea ta:)

succes maine cu lactatele. mie la disociata aculo mi s-a facut rau:-s

LarisaLali 13 iul 2010 23:33:25

Re: Jurnal LarisaLali
 
:)) ehh incep si eu sa pricep:))
Sper sa nu patesc si eu ceva rau vedem cum ma descurc o sa revin maine cu noutatile:)
Noapte buna>:D<:-*

andra_aly 13 iul 2010 23:35:18

Re: Jurnal LarisaLali
 
Ce sa patesti rau?:-/ nu ai ce daca esti cuminte:-*
bine, daca esti la prima incercare cu disociata, nimic nu e exclus. asa ca ai grija. daca ti-e rau uita de ea si pune mana si papa sanatos;)
somnic usor>:D<

LarisaLali 15 iul 2010 16:38:40

Re: Jurnal LarisaLali
 
Salutare>:D<

Ieri nu am mai apucat sa scriu deoarece am fost plecata de acasa si normal am facut o mare prostie:( Toata ziua am mancat lactate a fost o zi foarte buna de dieta... pana seara... cand ne-am strans la cineva acasa si am mancat pizza[*ingrijorat*] Reusesc sa ma abtin o vreme dupaia iar cad in capcana mancarurilor.
Azi sunt la legume pana acuma a fost bine am mancat niste orez fiert cu legume. Dar iar am doar 300 de calorii intr-un fel acuma nu imi pare rau ca am strans pana acuma din cauza prostiei mele de aseara. Am si umblat vreo 3 ore pe jos si mai am 2 ore cel putin... Zi grea azi. Merg mai departe cu dieta nici nu am avut curaj sa ma pun pe cantar azi dimineata dupa seara trecuta. Si acum simt ca sunt super satula desi am mancat doar o farfurie de legume cu putin orez.
Asa ciuda mi intr-un fel pe mine ca m-am dat batuta desi ieri tot asa in vizita s-au facut cartofi pai cu carnati si la fel imi place mult si mancarea asta si am reusit sa spun NU. Dar seara...
Sper sa nu mai fac prostii din astea macar daca eram la mentinere si nu la dieta se mai ierta cumva... Da asa... Asa e de cald afara ca toata ziua nu am pofta de nimic iar seara am o foame de ma rupe...
Dar nu ma las batuta merg mai departe sper sa nu mai patesc dinastea asa vinovata ma simt parca acuma si asa plina, satula ma simt:( OFfff....

VentoFreddo 15 iul 2010 16:57:43

Re: Jurnal LarisaLali
 
Punct si de la capat, draga Lari, abateri am avut si eu , dar am reinceput si cu timpul au devenit din ce in ce mai rare..pana au disparut.Asa ca nu te pierde cu firea, cand ti-e foame seara mananca, nu sta cu foame, dar lucruri permise la dieta ta:-*Hai ca poti, bafta!>:D<

LarisaLali 15 iul 2010 17:35:40

Re: Jurnal LarisaLali
 
Multumesc de incurajari,:-* Ma bucur sa aud ca nu sunt singura care a abvut cedari. Dar... merg mai departe. Nu ma las. Is ambitioasa asa de fel dar uite.. Mai fac si prostii. Inca ii tineam teorii ma rog nu teorii o ajut si pe varamea tinem deodata dieta si o cert ca nu e ambitioasa si eu fac prostii. Oricum merg mai departe nu ma las si data viitoare sper sa fiu mult mai hotarata. E greu sa ma abtin de la pizza is moarta dupa ea. Mancam destul de des inainte:( Dar de acuma trebuie sa devina dusmanul meu!
>:D<


LarisaLali 16 iul 2010 18:59:21

Re: Jurnal LarisaLali
 
Saluut>:D<

Uite ca incet a trecut si ziua de azi. Azi am fost la ziua cu fructe.. Deci cea mai grea pt mine. Am mancat prune caise si pepene rosu. Mai incolo mai pap cate putin din fiecare deoarece inca nu am strans caloriile necesare pe ziua de azi. Am mancat si o inghetata. Nu pot sa ma abtin sa nu mananc o inghetata pe zix-( In rest azi nu am avut abateri da ajunge si asta.. Apa am baut 2 l.. Dar oricum caloriile de la ingheta le-am ars.. Am si o nelamurire. Daca ard caloriile de exemplu de la inghetata de azi se mai pune ca am mancat-o? Sau nu? :-*

Dadutz 20 iul 2010 15:15:41

Re: Jurnal LarisaLali
 
buna larisa >:D<
cum mai merge dieta?:-*

Paulikaa 22 iul 2010 19:16:08

Re: Jurnal LarisaLali
 
Citat:

Anterior postat de LarisaLali (Post 255564)
Salutare>:D<

Ieri nu am mai apucat sa scriu deoarece am fost plecata de acasa si normal am facut o mare prostie:( Toata ziua am mancat lactate a fost o zi foarte buna de dieta... pana seara... cand ne-am strans la cineva acasa si am mancat pizza[*ingrijorat*] Reusesc sa ma abtin o vreme dupaia iar cad in capcana mancarurilor.
Azi sunt la legume pana acuma a fost bine am mancat niste orez fiert cu legume. Dar iar am doar 300 de calorii intr-un fel acuma nu imi pare rau ca am strans pana acuma din cauza prostiei mele de aseara. Am si umblat vreo 3 ore pe jos si mai am 2 ore cel putin... Zi grea azi. Merg mai departe cu dieta nici nu am avut curaj sa ma pun pe cantar azi dimineata dupa seara trecuta. Si acum simt ca sunt super satula desi am mancat doar o farfurie de legume cu putin orez.
Asa ciuda mi intr-un fel pe mine ca m-am dat batuta desi ieri tot asa in vizita s-au facut cartofi pai cu carnati si la fel imi place mult si mancarea asta si am reusit sa spun NU. Dar seara...
Sper sa nu mai fac prostii din astea macar daca eram la mentinere si nu la dieta se mai ierta cumva... Da asa... Asa e de cald afara ca toata ziua nu am pofta de nimic iar seara am o foame de ma rupe...
Dar nu ma las batuta merg mai departe sper sa nu mai patesc dinastea asa vinovata ma simt parca acuma si asa plina, satula ma simt:( OFfff....


"acuma seara vrei sa mananci pufuleti si inghetata?? hai mai bine comandam o pizza" =))

LarisaLali 23 iul 2010 23:05:56

Re: Jurnal LarisaLali
 
Seara buna jurnalule si slabutelor>:D<

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris... Doar atat cat intram sa imi calculez repede caloriile... Pfff cu ce sa incep oare?
NU mai reusesc sa tin o dieta dar nu vreau sa ma dau batuta... NU vreau sa fiu acea fata care la inceput e super incantata si pe urma nu o mai intereseaza si se da batuta. Nu pot sa zic ca m-am pus si mananc ca o nebuna ca nu e asa insa mananc alimente care imi sunt interzise putina paine o ciocolatica umpic de cola si uite cum se duce dieta mea chiar daca nu depasesc 1200 de calorii. TREBUIE sa ma ambitionez si mai tare sa reusesc sa tin disociata 2 saptamani. NU mi-a fost greu deloc cu ea nu pot sa zic vai ce greu mi-a fost 4 zile. trebuia eu neaparat sa fac ceva si sa cedez. De ingrasat nu m-am ingrasat cum am zis nu mananc mult dar mananc prostii. Nu stiu mi-ar placea sa am un meniu anume sa stiu asta mananc la 10 asta la 12 etc.. Cum era la Balerina mea unde m-am infometat insa ce mi-a placut la ea era ca aveam un program fix de care 90% ma tineam de el. Nu ma gandesc sa tin iar dieta insa mi-ar placea ceva de genu sa tin. Si mai multa AMBITIE!!! NU care sa tina doar 4 zile... Intr-un fel parca m-am culcat pe o ureche ca am slabit de la 61 la 56 dar imi doresc mai mult. Insa ispitele astea is groaznice. Singurul lucru bun care l-am realizat e ca m-am dezobisnuit de paine. Pot sa zic ca inainte orice masa care o luam continea paine. Acuma nu sunt si 2 3 zile ca trec si nu am mancat paine.

Ajutor slabutelor. NU VREAU SA MA LAS PRADA ISPITELOR!!!

LarisaLali 26 iul 2010 17:37:35

Re: Jurnal LarisaLali
 
Saluuutare diary si slabutelor>:D<

De azi am inceput din nou cura:> Am inceput saptamana intr-o stare foarte buna sper sa o tin tot asa sunt foarte bine dispusa:) Astazi normal a fost ziua de carbo iar meniul este urmatorul:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 11:30
Cartofi fierti, 800g - 696 calorii, 15.2 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 160.8 carbohidrati, 16 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea cu lapte si zahar, 100ml - 59 calorii, 0.4 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 12.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prune, 100g - 46 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 9.9 zahar

Gustare 2, ora 18:53
Porumb fiert traditional, 200g - 200 calorii, 10 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 40 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1001 calorii, (mic)26.3 proteine, (mic)2 grasimi, 0 colesterol, (mult)224.3 carbohidrati, 19.4 fibre, 0 sodiu, 9.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 15min/km, 120min - 284 calorii
Spalat, vase, 5min - 10 calorii
Stat in picioare, 60min - 94 calorii
Metabolism bazal - 1333 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1721 calorii


E de bine cat de cat?
Pupici>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:23:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO