forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal lauram22 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lauram22-6533.html)

lauram22 01 oct 2010 10:17:24

Jurnal lauram22
 
cu ce as putea sa incep? sa va spun ca sunt gurmanda si pofticioasa?! nu e cazul aici discutam lucruri mult mai serioase.
trebuie sa incep prin a va spune ca am in plan sa slabesc 11 kg pana pe 31.12 (3 luni). ce fac pentru asta? am inceput sa mananc sanatos is fac sport.

micul dejun:
- 1 fruct - nectarina, piersica, mar (cu jumatate de ora, o ora inainte de masa)
- cereale (sano vita) - secara sau orz cu iaurt degresat ) 0.1%
pranz:
- supa, ciorba - pui sau legume
- gratar de pui, peste sau porc (stiu ca e gras, dar mananc rar) cu legume sau orez si salata
cina:
- f rar mananc ceva la cina pentru ca de cele mai multe ori chiar nu-mi este foame
gustari:
- fructe
- alune, migdale, caj sau seminte - crude
- inghetata fara topinguri sau cornet, dar se intampla f rar
- cand mi-e f pofta de ceva dulce mananc magiun de topoloveni cu crackers.
lichide: cam 2-2.5 l de lichide/zi: cafea, apa multa si ceai verde. nu beau sucuri deloc, rar scap bere sau limonada.. dar astea mi le permit doar in weekend ;)

sport: am inceput cu aerobic de 3 ori pe saptamana, dar programul nu prea-mi permite. in concluzie m-am apucat de alergat. in prezent ale 5.5 - 6 km, in 40-50 de min, de 3-4 ori pe saptamana. cand am timp ma plimb si cu rolele.
probabil ca frigul ma va obliga sa renunt la jogging si sa ma mut intr-o sala de fitness.

vreau sa slabesc 11 kg in prima faza si mai vedem ce s-o intmpla dupa aceea. sper sa ma tin de treaba si sa nu fac prostii. sunt f pofticioasa si cele mai multe ori nu ma pot abtine... :(

Slabuta 01 oct 2010 10:38:53

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 349016)
cu ce as putea sa incep? sa va spun ca sunt gurmanda si pofticioasa?! nu e cazul aici discutam lucruri mult mai serioase.
trebuie sa incep prin a va spune ca am in plan sa slabesc 11 kg pana pe 31.12 (3 luni). ce fac pentru asta? am inceput sa mananc sanatos is fac sport.

micul dejun:
- 1 fruct - nectarina, piersica, mar (cu jumatate de ora, o ora inainte de masa)
- cereale (sano vita) - secara sau orz cu iaurt degresat ) 0.1%
pranz:
- supa, ciorba - pui sau legume
- gratar de pui, peste sau porc (stiu ca e gras, dar mananc rar) cu legume sau orez si salata
cina:
- f rar mananc ceva la cina pentru ca de cele mai multe ori chiar nu-mi este foame
gustari:
- fructe
- alune, migdale, caj sau seminte - crude
- inghetata fara topinguri sau cornet, dar se intampla f rar
- cand mi-e f pofta de ceva dulce mananc magiun de topoloveni cu crackers.
lichide: cam 2-2.5 l de lichide/zi: cafea, apa multa si ceai verde. nu beau sucuri deloc, rar scap bere sau limonada.. dar astea mi le permit doar in weekend ;)

sport: am inceput cu aerobic de 3 ori pe saptamana, dar programul nu prea-mi permite. in concluzie m-am apucat de alergat. in prezent ale 5.5 - 6 km, in 40-50 de min, de 3-4 ori pe saptamana. cand am timp ma plimb si cu rolele.
probabil ca frigul ma va obliga sa renunt la jogging si sa ma mut intr-o sala de fitness.

vreau sa slabesc 11 kg in prima faza si mai vedem ce s-o intmpla dupa aceea. sper sa ma tin de treaba si sa nu fac prostii. sunt f pofticioasa si cele mai multe ori nu ma pot abtine... :(

Bun venit Laura :)

Ai probleme cu stomacul, aciditatea.....gastrita?

Te-as ruga sa iti calculzei meniul ca sa ne spui cat este aportul caloric intr-o zi. :) Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

Felicitari pentru activitatea sportiva. :)

Si mult succes in drumul catre slabuta din tine. :)

lauram22 01 oct 2010 11:09:00

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 349061)


Bun venit Laura :)

Ai probleme cu stomacul, aciditatea.....gastrita?

Te-as ruga sa iti calculzei meniul ca sa ne spui cat este aportul caloric intr-o zi. :) Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

Felicitari pentru activitatea sportiva. :)

Si mult succes in drumul catre slabuta din tine. :)

e departe de mine gandul de a sta sa-mi calculez zi de zi caloriile... adica nu asa vad eu restul vietii mele... mi se pare frustrant sa ma gandesc de cate ori mananc cate calorii are x aliment.
p.s. e doar parerea mea, nu dati cu rosii...

Slabuta 01 oct 2010 11:15:39

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 349109)
e departe de mine gandul de a sta sa-mi calculez zi de zi caloriile... adica nu asa vad eu restul vietii mele...

Nu asta am vrut sa iti sugerez. :)
Ca sa iti calculezi sa vezi ca esti sub limita sau ai un aport caloric sanatos.
Pentru ca eu sunt sigura ca esti sub 1000, asta numai daca nu ai cantitati extra mari la alimentele ingerate. :)

lauram22 01 oct 2010 11:19:41

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 349114)


Nu asta am vrut sa iti sugerez. :)
Ca sa iti calculezi sa vezi ca esti sub limita sau ai un aport caloric sanatos.
Pentru ca eu sunt sigura ca esti sub 1000, asta numai daca nu ai cantitati extra mari la alimentele ingerate. :)

am inteles ce zici tu... sub 1000? pai...
ieri: 1/2 iaurt degresat + cereale secara, salata de pui, maioneza si telina, cotlet de porc haiducesc, orez cu legume, 2 struguri, iar seara... 2 linguri de salata cu maioneza, porrumb si ciuperci si 2 crackers cu icre... seara am cam facut-o de oaie, dar nu m-am putut abtine... :(
azi: 1 nectarina, 1/2 iaurt degresat + cereale secara, iar la pranz mi-am comandat ciorba de fasole cu afumatura (nu mananc decat zeama, ca doar aia imi place), pulpe de pui la gratar si salata de varza alba. diseara am in plan 2 crackers cu magiun de topoloveni.
cum ti se pare meniul zilnic? ah... si de marti n-am mai alergat ca sunt racita cobza, cred ca duminica mai ajung :(
p.s. la pranz mananc mancare de la firma de catering, asa ca ma adaptez in fiecare zi...

Slabuta 01 oct 2010 11:23:31

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 349124)
am inteles ce zici tu... sub 1000? pai...
ieri: 1/2 iaurt degresat + cereale secara, salata de pui, maioneza si telina, cotlet de porc haiducesc, orez cu legume, 2 struguri, iar seara... 2 linguri de salata cu maioneza, porrumb si ciuperci si 2 crackers cu icre... seara am cam facut-o de oaie, dar nu m-am putut abtine... :(
azi: 1 nectarina, 1/2 iaurt degresat + cereale secara, iar la pranz mi-am comandat ciorba de fasole cu afumatura (nu mananc decat zeama, ca doar aia imi place), pulpe de pui la gratar si salata de varza alba. diseara am in plan 2 crackers cu magiun de topoloveni.
cum ti se pare meniul zilnic?
p.s. la pranz mananc mancare de la firma de catering, asa ca ma adaptez in fiecare zi...

Am mai avut o intrebare mai sus. :)
Daca ai probleme cu stomacul de orice natura?
Pentru ca, daca ai, nu ai voie fructe pe stomac gol. :)

Micul dejun e ok.
La pranz, nu se combina orezul cu carnea.
Doar orez cu salata sau doar carne cu salata.

Trebuie sa existe si o cina, fie ea si una foarte lejera, dar trebuie sa o incluzi. :)

lauram22 01 oct 2010 11:27:38

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 349135)


Am mai avut o intrebare mai sus. :)
Daca ai probleme cu stomacul de orice natura?
Pentru ca, daca ai, nu ai voie fructe pe stomac gol. :)

Micul dejun e ok.
La pranz, nu se combina orezul cu carnea.
Doar orez cu salata sau doar carne cu salata.

Trebuie sa existe si o cina, fie ea si una foarte lejera, dar trebuie sa o incluzi. :)

n-am nici un fel de probleme de sanatate, sunt sanatoasa tun. ma rog, cu exceptia acestei raceli... stiu ca nu se combina carnea cu orez, dar mai dau rateuri uneori... :( mai grav e ca le dau in cunostinta de cauza....
stiu ca ar trebui sa existe cina, dar nu-mi e foame seara si in plus atunci cand alerg n-am timp. ajung la 19:30 acasa, ma schimb si plec repede la alergat. daca as manca inainte ar trebui sa alerg de la ora 21 si e cam tarziu pt o fata singura sa alerge prin cartier la ora aia...

Slabuta 01 oct 2010 11:32:18

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 349140)
n-am nici un fel de probleme de sanatate, sunt sanatoasa tun. ma rog, cu exceptia acestei raceli... stiu ca nu se combina carnea cu orez, dar mai dau rateuri uneori... :( mai grav e ca le dau in cunostinta de cauza....
stiu ca ar trebui sa existe cina, dar nu-mi e foame seara si in plus atunci cand alerg n-am timp. ajung la 19:30 acasa, ma schimb si plec repede la alergat. daca as manca inainte ar trebui sa alerg de la ora 21 si e cam tarziu pt o fata singura sa alerge prin cartier la ora aia...

Atunci e ok daca nu ai probleme cu stomacul. :)
Legat de cina, la ce ora te culci?
In general, dupa sport trebuie sa existe o mini gustare. :)

lauram22 01 oct 2010 11:38:25

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 349145)


Atunci e ok daca nu ai probleme cu stomacul. :)
Legat de cina, la ce ora te culci?
In general, dupa sport trebuie sa existe o mini gustare. :)

23:30 - 00:30, depinde de la o zi la alta. dar ce as putea sa mananc seara....?

Slabuta 01 oct 2010 11:50:32

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 349153)
23:30 - 00:30, depinde de la o zi la alta. dar ce as putea sa mananc seara....?

Este ok ora, deci neaparat trebuie sa papi.
Ultima masa este cu 4 ore inainte de somn.
Pai dupa sport sau inainte de sport se mananca asa:
Alimentatia inainte si dupa sport - Slabute.ro

lauram22 01 oct 2010 12:28:23

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 349173)

Este ok ora, deci neaparat trebuie sa papi.
Ultima masa este cu 4 ore inainte de somn.
Pai dupa sport sau inainte de sport se mananca asa:
Alimentatia inainte si dupa sport - Slabute.ro

am inteles. ;;) o sa incerc sa tin cont de sfatul tau si sa mananc si seara

lauram22 04 oct 2010 11:01:30

Re: Jurnal lauram22
 
in continuare sunt racita si nu am mai alergat de 1 saptamana :(. cat despre mancat, mi-am cam facut de cap.
sambata:
mic dejun: cereale cu iaurt degresat, magiun de topoloveni
pranz: pastrama de oaie, fara garnitura fara nimic
cina: ciorba de burta, vin rose demisec
gustari: 1 mini prajitura intre mic dejun si pranz

duminica:
mic dejun: iaurt degresat cu cereale
pranz: tochitura, dar n-avea carne grasa... doar niste carnati...
cina: tarta cu fructe de padure

eh... sper sa saptamana asta voi fi cuminte si cu putin noroc o iau de la capat cu alergatul.

lauram22 04 oct 2010 11:20:20

Re: Jurnal lauram22
 
astazi am baut un iaurt degresat si la pranz mananc supa de pui, ompleta (facuta fara ulei) si salata de rosii.
credeti ca pe timp de iarna as putea inlocui joggingul cu alergatul pe banda si aerobic?

andra_aly 04 oct 2010 20:59:12

Re: Jurnal lauram22
 
Buna seara laura:) pana la urma ai fost cumintica azi? ai respectat plenul de azi dimineata?;;)
Eu zic ca e ok , important e sa arzi calorii:D
Mult succes!>:D<

lauram22 05 oct 2010 11:40:23

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 352576)
Buna seara laura:) pana la urma ai fost cumintica azi? ai respectat plenul de azi dimineata?;;)
Eu zic ca e ok , important e sa arzi calorii:D
Mult succes!>:D<

buna!
l-am respectat, doar ca am mancat 2 felii de pizza aseara... :(
teoretic ard calorii prin jogging, practic sunt racita si tusesc destul de nasol, astept sa-mi treaca si ma reapuc de alergat de 4 ori/sapt.
astazi am urmatorul meniu:
md: nectarina si dupa 1 ora iaurt degresat zuzu
pranz: ciorba de legume, pangasius+ broccoli
cina: nu stiu...

curly.light 07 oct 2010 23:32:43

Re: Jurnal lauram22
 
Buna ,laura>:D<

Mi se pare ca ti-ai stabilit un target cam mare:) Nu zic,poate e realizabil 11 kg in 3 luni ,dar mai bine slabesti mai lent si mai sigur. Asa, cand vei reveni la stilul de viata anterior le vei pune la loc.
Ai grija de tine:-*

lauram22 11 oct 2010 09:41:59

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 356957)
Buna ,laura>:D<

Mi se pare ca ti-ai stabilit un target cam mare:) Nu zic,poate e realizabil 11 kg in 3 luni ,dar mai bine slabesti mai lent si mai sigur. Asa, cand vei reveni la stilul de viata anterior le vei pune la loc.
Ai grija de tine:-*

buna,
inseamna mai putin de 1 kg/saptamana. nu stiu ce sa zic, dar in condtitiile in care fac si sport.... nu mi se pare mult. plus ca ideea de baza e sa nu mai revin la stilul de viata anterior ca ar insemna sa ma chinui acum degeaba... :-s

Adella 11 oct 2010 09:57:01

Re: Jurnal lauram22
 
>:D<Buna Laura:-*
Ce mai faci?Cum merge treaba? Daca faci sport incearca totusi sa nu papi lucruri nesanatoase ,axeaza-te pe mancare sanatoasa:)

curly.light 11 oct 2010 15:35:10

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 360747)
buna,
inseamna mai putin de 1 kg/saptamana. nu stiu ce sa zic, dar in condtitiile in care fac si sport.... nu mi se pare mult. plus ca ideea de baza e sa nu mai revin la stilul de viata anterior ca ar insemna sa ma chinui acum degeaba... :-s

Corpul nostru nu slabeste in mod egal in doua saptamani ,daca tinem acelasi regim. Uneori slabim mai mult,alteori mai putin, mai apar perioade lungi de stagnari . . . Nu spun ca tu nu vei reusi ,fiecare organism e diferit si reactioneaza altfel la diete. Vreau doar sa iei in considerare faptul ca s-ar putea sa fie o lupta mai lunga decat crezi. Dar o vei castiga,in cele din urma,asta conteaza.
Bafta!>:D<

lauram22 12 oct 2010 09:33:20

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 361291)

Corpul nostru nu slabeste in mod egal in doua saptamani ,daca tinem acelasi regim. Uneori slabim mai mult,alteori mai putin, mai apar perioade lungi de stagnari . . . Nu spun ca tu nu vei reusi ,fiecare organism e diferit si reactioneaza altfel la diete. Vreau doar sa iei in considerare faptul ca s-ar putea sa fie o lupta mai lunga decat crezi. Dar o vei castiga,in cele din urma,asta conteaza.
Bafta!>:D<

merci, sa fie!
in primul rand am renuntat la dulciuri si asta e un pas urias pentru mine. si daca nu voi reusi sa dau jos cat am in plan, nu-i un capat de tara. continui lupta cu kg pana-mi ating targetul :D

lauram22 12 oct 2010 09:34:10

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 360766)
>:D<Buna Laura:-*
Ce mai faci?Cum merge treaba? Daca faci sport incearca totusi sa nu papi lucruri nesanatoase ,axeaza-te pe mancare sanatoasa:)

merge tot mai greu! mai ales din cauza moralului. am o problema la o unghie la picior si nu am mai alergat de 2 saptamani. chestia asta chiar ma deprima! :((

Adella 12 oct 2010 09:58:17

Re: Jurnal lauram22
 
Neata Laura ..pai ce faci? eu in vizita si tu nimic? Uite ti-am adus eu o cafea:)~o)sa bem impreuna[*124*]

Adella 12 oct 2010 09:59:42

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 362487)
merge tot mai greu! mai ales din cauza moralului. am o problema la o unghie la picior si nu am mai alergat de 2 saptamani. chestia asta chiar ma deprima! :((

:D:D:DOpaaaa ..ai aparut;;)>:D<
Offf ...incearca sa gasesti alte metode daca nu merge alergatul ...prin casa niste exercitii de tonifiere la saltea;;)
Hai capul sus :-*>:D<

lauram22 12 oct 2010 10:04:31

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 362508)
:D:D:DOpaaaa ..ai aparut;;)>:D<
Offf ...incearca sa gasesti alte metode daca nu merge alergatul ...prin casa niste exercitii de tonifiere la saltea;;)
Hai capul sus :-*>:D<

scuze, pregateam cafeaua ~o)
da, ar fi o idee. am tot sperat sa se repare degetul, dar cred ca ar trebui sa ajung la doctor totusi. si pana ma voi dezmetici vine iarna :(

curly.light 12 oct 2010 18:47:05

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 362484)
merci, sa fie!
in primul rand am renuntat la dulciuri si asta e un pas urias pentru mine. si daca nu voi reusi sa dau jos cat am in plan, nu-i un capat de tara. continui lupta cu kg pana-mi ating targetul :D

Esti pe drumul cel bun! Tine-ti motivatia sus,te astept cu rezultate frumoase :-*>:D<

lauram22 13 oct 2010 12:38:55

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 363212)

Esti pe drumul cel bun! Tine-ti motivatia sus,te astept cu rezultate frumoase :-*>:D<

diseara as vrea sa alerg, indiferent daca ma doare degetul sau nu. simt nevoia sa fac miscare :D

curly.light 13 oct 2010 13:58:02

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 364121)
diseara as vrea sa alerg, indiferent daca ma doare degetul sau nu. simt nevoia sa fac miscare :D

Sanatatea e pe locul 1. Dar daca simti ca faci fata la putin alergat ,e perfect. E super ca faci sport ;;)>:D<

lauram22 14 oct 2010 10:59:28

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 364240)

Sanatatea e pe locul 1. Dar daca simti ca faci fata la putin alergat ,e perfect. E super ca faci sport ;;)>:D<

am alergat 5 km :D asta in loc de 6 cat alergam de obicei. si am urcat 6 etaje in alergare plus abdomene :D sunt f incantata!
ieri am comis-o cu 2 mini pateuri pe seara :(
azi am manact un mar si juma' de covrig. la pranz mananc pui cu ciuperci si o supa, iar diseara poate mananc sufleul pe care nu l-am mancat ieri (de conopida).
gata, acum vin la tine sa vad cum ami esti ;)

otiliaa 14 oct 2010 14:24:55

Re: Jurnal lauram22
 
salut!iaca am venit si eu in vizita la tine:-*...bravo pt sportulet.ce bine e ca poti alerga.si mie mi-ar place dar daca nu as avea sanii asa mari:(

curly.light 14 oct 2010 15:06:00

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 365578)
am alergat 5 km :D asta in loc de 6 cat alergam de obicei. si am urcat 6 etaje in alergare plus abdomene :D sunt f incantata!
ieri am comis-o cu 2 mini pateuri pe seara :(
azi am manact un mar si juma' de covrig. la pranz mananc pui cu ciuperci si o supa, iar diseara poate mananc sufleul pe care nu l-am mancat ieri (de conopida).
gata, acum vin la tine sa vad cum ami esti ;)

Buna,laura!>:D<
Esti tare harnica si cuminte ,eu nu fac atat de mult sport ca tine. De vreo saptamana nu am facut mai deloc, scoala asta abia daca imi mai lasa ceva timp:(
Ai facut si azi sport ?;;):-*

lauram22 14 oct 2010 16:32:21

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 366021)

Buna,laura!>:D<
Esti tare harnica si cuminte ,eu nu fac atat de mult sport ca tine. De vreo saptamana nu am facut mai deloc, scoala asta abia daca imi mai lasa ceva timp:(
Ai facut si azi sport ?;;):-*

azi sunt inca la serviciu, dar nu voi face sport. as vrea sa fac o zi da, una nu... ;) eu alerg doar seara, de la 8... ai putea si tu sa incerci...

curly.light 14 oct 2010 16:46:25

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 366129)
azi sunt inca la serviciu, dar nu voi face sport. as vrea sa fac o zi da, una nu... ;) eu alerg doar seara, de la 8... ai putea si tu sa incerci...

E bine asa,lasi muschii sa se odihneasca:D
As vrea,dar ma imbolnavesc foarte-foarte usor. Am fost deja blnava de doua ori toamna asta,si e abia la inceput! :( Si sunt si ocupata cu scoala..astept caldura!:D

lauram22 14 oct 2010 16:47:16

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 366141)

E bine asa,lasi muschii sa se odihneasca:D
As vrea,dar ma imbolnavesc foarte-foarte usor. Am fost deja blnava de doua ori toamna asta,si e abia la inceput! :( Si sunt si ocupata cu scoala..astept caldura!:D

ehe, asta nu-i bine. ca pana vine caldura... ce faci??

curly.light 14 oct 2010 16:50:32

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 366143)
ehe, asta nu-i bine. ca pana vine caldura... ce faci??

Ma straduiesc sa raman sanatoasa!:))
Mai fac exercitii pe acasa,abdomene mai ales. Si prin martie,cum vine prima raza calduta de soare... merg la sala! Imi place la nebunie sa merg,dar acum e frig si nu am timp.
In majoritatea zilelor am ore de la 8 dimineata la 16.00! Pana ajung acasa,pana pap ..se face 17.00! Si am si mult de scris si invatat,chiar nu e timp. Abdomenele le fac dimineata deobicei ,ma trezesc la 6 sa am timp de ele:)

lauram22 15 oct 2010 10:05:41

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de otiliaa (Post 365936)
salut!iaca am venit si eu in vizita la tine:-*...bravo pt sportulet.ce bine e ca poti alerga.si mie mi-ar place dar daca nu as avea sanii asa mari:(

crezi ca 85 D sunt suficient de mari?? :)) mi-am cumparat un sutien special pt jogging de la tr...ph ;) face minuni, crede-ma :D

lauram22 15 oct 2010 10:08:39

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 366148)

Ma straduiesc sa raman sanatoasa!:))
Mai fac exercitii pe acasa,abdomene mai ales. Si prin martie,cum vine prima raza calduta de soare... merg la sala! Imi place la nebunie sa merg,dar acum e frig si nu am timp.
In majoritatea zilelor am ore de la 8 dimineata la 16.00! Pana ajung acasa,pana pap ..se face 17.00! Si am si mult de scris si invatat,chiar nu e timp. Abdomenele le fac dimineata deobicei ,ma trezesc la 6 sa am timp de ele:)

eu dimineata as face orice pentru 5 minute in plus de somn. nu m-as putea trezi un pic mai devereme sa fac abdomene nici moarta.
ce legatura are sala cu prima raza de soare?? :)) la sala poti merge indiferent ce anotimp e... ;) eu pana prin aprilie nu mai facusem sport de 8-10 ani.., dar nimic nimc! in aprilie am inceput sa merg la aerobic de 3-4 ori pe saptamana, iar cand au schimbat antrenoare (si nu mi-a mai placut programul) m-am apucat de jogging :D

curly.light 15 oct 2010 22:24:17

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 366966)
eu dimineata as face orice pentru 5 minute in plus de somn. nu m-as putea trezi un pic mai devereme sa fac abdomene nici moarta.
ce legatura are sala cu prima raza de soare?? :)) la sala poti merge indiferent ce anotimp e... ;) eu pana prin aprilie nu mai facusem sport de 8-10 ani.., dar nimic nimc! in aprilie am inceput sa merg la aerobic de 3-4 ori pe saptamana, iar cand au schimbat antrenoare (si nu mi-a mai placut programul) m-am apucat de jogging :D

Sunt o persoana care se imbolnaveste foarte-foarte usor ,avand o predispozitie pentru pneumonii si bronsite acute. Si oricat de bine te-ai imbraca,orice ai face,de la sala tot iesi transpirat,in frig. Si am fost deja bolnava de doua ori pana acum toamna asta.Bolile ma slabesc foarte tare, si culmea, nu ma ajuta la pierderea kilogramelor,imi dezechilibreaza pur si simplu metabolismul.
Asa ca astept prima raza de soare;;)
>:D<>:D<

lauram22 18 oct 2010 13:14:22

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 367987)

Sunt o persoana care se imbolnaveste foarte-foarte usor ,avand o predispozitie pentru pneumonii si bronsite acute. Si oricat de bine te-ai imbraca,orice ai face,de la sala tot iesi transpirat,in frig. Si am fost deja bolnava de doua ori pana acum toamna asta.Bolile ma slabesc foarte tare, si culmea, nu ma ajuta la pierderea kilogramelor,imi dezechilibreaza pur si simplu metabolismul.
Asa ca astept prima raza de soare;;)
>:D<>:D<

am inteles! atunci, multa bafta in continuare! si ar fi bine totusi sa faci ceva exercitii acasa :D

lauram22 18 oct 2010 13:16:21

Re: Jurnal lauram22
 
eu sunt happy! am reusit sa dau jos 3 kg :D sa speram c-o voi tine tot asa! ;)
mic dejun astazi: un pumn mic de migdale si caju (crude) + 1 iaurt degresat zuzu
pranz: supa de pui, tocanita de pui
gustare: struguri
cina: nu stiu inca, ceva usor sigur ;)
p.s. am restanta la jogging, dar poate nu mai ploua si recuperez

otiliaa 18 oct 2010 13:30:30

Re: Jurnal lauram22
 
Citat:

Anterior postat de lauram22 (Post 370520)
eu sunt happy! am reusit sa dau jos 3 kg :D sa speram c-o voi tine tot asa! ;)
mic dejun astazi: un pumn mic de migdale si caju (crude) + 1 iaurt degresat zuzu
pranz: supa de pui, tocanita de pui
gustare: struguri
cina: nu stiu inca, ceva usor sigur ;)
p.s. am restanta la jogging, dar poate nu mai ploua si recuperez

felicitari lauram(banuiesc ca e laura,nu?)tine-o tot asa.:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:01:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO