forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lola S (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lola-s-8002.html)

Lola S 02 feb 2011 16:22:58

Jurnal Lola S
 
Salutare Slabutelor,numele meu este Luana si sunt din Rm.Valcea.Am 14 ani,dar de la varsta de 9 ani m-am ingrasat si nu am mai slabit.Acum m-am decis sa slabesc si sunt foarte hotarata;;);;);;)

Va voi tine la curent cu ce mananc zilnic:D

lucia ely 02 feb 2011 16:24:12

re: Jurnal Lola S
 
buna Luana si bine ai venit printre noi>:D<
cum te-ai decis sa slabesti?
sport faci?:>:*:*

iti doresc succes>:D<

Lola S 02 feb 2011 16:25:14

re: Jurnal Lola S
 
Astazi a fost prima zi:D

Am mancat asa:
MD-un mar si o portocala
P-nimic ca nu am avut timp
C-o ciorba cu perisoare de carne de pui si lamaie
G-o portocala

Si am mai facut vreo 100 de abdomene si 10 flotari:D:x:x:x

Cassy 02 feb 2011 16:28:06

re: Jurnal Lola S
 
Citat:

Anterior postat de Lola S (Post 506590)
Astazi a fost prima zi:D

Am mancat asa:
MD-un mar si o portocala
P-nimic ca nu am avut timp
C-o ciorba cu perisoare de carne de pui si lamaie
G-o portocala

Si am mai facut vreo 100 de abdomene si 10 flotari:D:x:x:x

Asa, bravo, infometeaza-te, cu siguranta vei slabi 4 kg intr-o saptamana iar apoi te vei trezi cu 10 inapoi:).
Nu mai da vina pe " n-am timp" .. nu cred ca n-ai 5 minute sa mananci ceva rapid;).. sau puteai manca un baton fara zahar.. un sandwich ceva.. nu exista n-am timp, exista nu vreau;)

Lola S 02 feb 2011 16:30:33

re: Jurnal Lola S
 
Pai Cassy,am fost la meditatie:D:D:D
Dar de maine nu mai fac oricum.

Cassy 02 feb 2011 16:34:44

re: Jurnal Lola S
 
Citat:

Anterior postat de Lola S (Post 506607)
Pai Cassy,am fost la meditatie:D:D:D
Dar de maine nu mai fac oricum.

Pai hai sa-ti zic.. si eu fac mediatii. In fiecare zi am ore de la 8 la 14:00 iar de la 14:30 am meditatii. Eu de la fix pana la si jumate mananc si ajung si la meditatii. Poate tu nu stai asa aproape.. dar un sandwich poti sa iti faci cu o zi inainte si il papi imediat sau un baton ceva..cum am zis si mai sus. Si ca sa stii..daca iti e foame nici nuprea intelegi nimic..pentru ca nu te poti concentra..
Nu mai faci meditatii?

lucia ely 02 feb 2011 16:35:14

re: Jurnal Lola S
 
o sustin pe Cassy !!!
nu te infometa ca doar iti vei slabi organismu,,,
il vei invatat fara mancare vei slabi putin...si apoi va stagna...
apoi nu vei mai stii ce sa faci ca sa slabesti..

pune mana si mananca sunt fete care au slabit cu 1600 de kcal...
tu nu aduni acolo poate nici 500:|

micu dejun trebuie sa fie cea mai consistenta masa..
paine cu sunca....oua fierte cu salata..
branzica ...iaurt cu cereale ...lapte cu cereale

fructele se mananca doar la gustari nu ca mese principale!!
neaparat sa ai 3 mese +2 gustari...
nu-ti fie frica sa mananci ca nu te vei ingrasa atata timp cat mananci cuu cap...si nu mananci cantitati industriale...

la pranz si cina mananca ...ciorbe...supe si salate cu carnita sau mancarica cu legume:)
si ai grija sa ai minim 1200-1300 de kcal

Lola S 02 feb 2011 16:37:59

re: Jurnal Lola S
 
Cassy,ai foarte mare dreptate:x:x:xAsa am sa si fac>:D<>:D<>:D<
Chiar nu m-am gandit sa imi iau un sandvis pe drum...Profa sta destul de departe,dar se poate merge pe picioare;;);;);;)Si asa ma gandeam eu ce sa fac pe drumul pana acolo:)):))

Fetelor,la scoala voi ce mancati?

Cassy 02 feb 2011 16:41:26

re: Jurnal Lola S
 
Citat:

Anterior postat de Lola S (Post 506620)
Cassy,ai foarte mare dreptate:x:x:xAsa am sa si fac>:D<>:D<>:D<
Chiar nu m-am gandit sa imi iau un sandvis pe drum...Profa sta destul de departe,dar se poate merge pe picioare;;);;);;)Si asa ma gandeam eu ce sa fac pe drumul pana acolo:)):))

Fetelor,la scoala voi ce mancati?

Scumpa.. eu pap de dimineata cand plec, la 7 jumate 2 iaurturi mici ( 140g fiecare) cu 30 g cereale si 2 lingurite de cacao sau lapte cu cereale. La scoala mai mananc pe la 12 un mar sau cateva migdale,arahide si apoi la 14:00 pranzul.
Eu numai mananc paine de 6 luni, ca altfel imi faceam sandwich pt la scoala..si nici cu mancarea de regim nu pot sa ma duc la scoala ca nu-mi place ca sa fiu singura care mananca pe acolo:-s.
Tu poti sa-ti iei sandwich din paine neagra , din feliute subtiri in care sa-ti pui sunca, castravete, branzica, ou feliute:-?, gogosar:-?? sau iti poti lua un iaurt de baut, dar sa nu fie cu fructe, pentru ca are mult zahar si coloranti..:-s

justbelieve 02 feb 2011 16:41:59

re: Jurnal Lola S
 
Citat:

Anterior postat de Lola S (Post 506620)
Cassy,ai foarte mare dreptate:x:x:xAsa am sa si fac>:D<>:D<>:D<
Chiar nu m-am gandit sa imi iau un sandvis pe drum...Profa sta destul de departe,dar se poate merge pe picioare;;);;);;)Si asa ma gandeam eu ce sa fac pe drumul pana acolo:)):))

Fetelor,la scoala voi ce mancati?

La scoala iti poti lua un fruct gen mar,banana,portocala, un iaurt ,un baton de cereale fara zahar,un sadwich din paine integrala si carnita,o mana de alune,nuci.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:13:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO