forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-luna-vreau-sanatoasa-386.html)

ali 31 mai 2009 12:28:46

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8812)
Buna, Ali >:D<
te inteleg si imi pare rau ca suferi. E dificil si contraindicat sa stai pe scaun la astfel de probleme, toata greutatea apasa pe vertebrele alea saracele. Daca poti ridica-te periodic, cat mai des si uite-te pe geam cum creste iarba ;) Es decir, fa pauze, iti faci TIE un bine. >:D<
Nu ti se da medical pt problema asta :-o ?
Mergi la un bazin si inoata putin, te vei simtzi bine din prima zi. Sau daca nu stii sa inozti, pur si simplu mergi in apa, fortifica bine centurile abdominala si paravertebrala, esentziale pentru sustzinerea coloanei.

Sanatate multa si recuperare rapida![*7*]

Para ti [*1*]

Buna Luna ,creo que me he equivocado ,otravez estoy mal y con dolores de espalda y casi sin poder moverme ,,pero quiero piensar que no es nada serio , am vazut un pic meniul tau ,imi place ca ai multe fructe ,cred ca in primul rand este f sanatos ,eu chiar ma gandesc la o dieta pe grupe de alimente ,cum este cel disociat ,insa pe mese (dim,pranz,cina), eu cred ca cel putin pe mine la mezcla de clases de alimentos y por suposto hiotiroidismo me he engordo ,nu cantitatea(care era destul de redusa ) si nici alimentele grase si prajite care nu le mancam ci mai degraba combinatile ,in aceasi mancare consumam ,proteine ,glucide ,carbohidrati (chiar in cantitati mici fiind),Iti doresc o duminica minunata ,asa cum esti tu ,pupici

Luna 31 mai 2009 13:49:07

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de ali (Post 8906)
Buna Luna ,creo que me he equivocado ,otravez estoy mal y con dolores de espalda y casi sin poder moverme ,,pero quiero piensar que no es nada serio , am vazut un pic meniul tau ,imi place ca ai multe fructe ,cred ca in primul rand este f sanatos ,eu chiar ma gandesc la o dieta pe grupe de alimente ,cum este cel disociat ,insa pe mese (dim,pranz,cina), eu cred ca cel putin pe mine la mezcla de clases de alimentos y por suposto hiotiroidismo me he engordo ,nu cantitatea(care era destul de redusa ) si nici alimentele grase si prajite care nu le mancam ci mai degraba combinatile ,in aceasi mancare consumam ,proteine ,glucide ,carbohidrati (chiar in cantitati mici fiind),Iti doresc o duminica minunata ,asa cum esti tu ,pupici

No me gusta nada que no hay adelanto en cuanto tus dolores :(

Surpriza pe care o am este ca nu am facut mare efort saptamana asta, doar mers pe jos, si ala lejer, insa ma mentin la 92.6-92.9 si simt, vad cum m-am subtziat.
Sunt de aceeasi parere cu tine vis-a-vis de amestecarea alimentelor si am de gand sa continui cu inlocuirea mesei de seara cu cirese :)

Cam acelasi stil de a manca il aveam si eu, mezclandolo todo :D
Vad ca mancand asa imi prieste ;;), cel putzin, la cat de dezordonata mi s-a parut a fi saptamana asta, ma simt totusi mai supla :P. Nu am avut chef sa ma masor, poate o fac maine de dimineatza, la raport :)

O duminica placuta si tie >:D<cu mult repaus la pat si poate un masaj usor, circular cu niste Fastum , Voltaren si/sau alcohol de romero.;)
Que mejores pronto ! :-*

Luna 31 mai 2009 14:02:05

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
31 mai

Dimineatza
Cafea cu zahar, 3 biscuitzi integrali fara zahar (55 grame)
Gustare:
1pahar Cola normala :D
Pranz:
O portzioara mancarica de cartofi cu carnitza, destul de dietetica (ulei de masline f putin, dafin, usturoi, patrunjel din belsug)


In plan:
Gustare si cina : cireshici ;;):x

Apa: 1 litru si 1 cana ceai cozi cirese

Miscare: sper sa reusesc sa pedalez 20-30 minute

Luna 31 mai 2009 15:59:09

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Modificari in plan :D

31 mai

Dimineatza
Cafea cu zahar, 3 biscuitzi integrali fara zahar (55 grame)
Gustare:
1pahar Cola normala :D
Pranz:
O portzioara mancarica de cartofi cu carnitza, destul de dietetica (ulei de masline f putin, dafin, usturoi, patrunjel din belsug)

Gustare: 100 g inghetzata :"> = 98.6 calorii :P
Apa: 300 ml

In plan:
cina : cireshici ;;):x

Apa: 700 ml si 1 cana ceai cozi cirese

Miscare: sper sa reusesc sa pedalez 20-30 minute

Luna 31 mai 2009 16:05:54

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8904)
Buna scumpa Luna>:D<
Cred ca inca nu ai facut ochisori sau i-ai facut dar esti ocupata. :)

Am trecut sa iti urez un sfarsit de weekend frumos, cu dispozitie buna, (frigarui deliciosi :D ) si sa nu fii suparata pe mine :">

Te imbratisez si iti trimit un pupic :-*
Ce zici de un ceai pe balcon? :D

Buna, Slabuta, ochisorii ii facusem, dar se pare ca acum de-abia i-am deschis mai bine :D si am vazut poza si mesajul. Imagineaza-ti :D

Nu am facut frigarui, maine poate :D :)) Asta daca nu imi aduci si mie o bucatzica :P

Week-end frumossi tie si la toata lumea ;) >:D<

Mi s-au terminat cireseleeeeeeee :(( Mai am cateva, scofalcite :((, vreo 200-300g chinuite, amarate :-s

E ceaiul de la ora 5 :) ? oh, ca pe vremuri, cu dulceatza si prajiturici ;;)
Unde-s prajituricili :) ?

Pupicei si la tine acolo :-*

Slabuta 31 mai 2009 16:32:02

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8932)
Buna, Slabuta, ochisorii ii facusem, dar se pare ca acum de-abia i-am deschis mai bine :D si am vazut poza si mesajul. Imagineaza-ti :D

Nu am facut frigarui, maine poate :D :)) Asta daca nu imi aduci si mie o bucatzica :P

Week-end frumossi tie si la toata lumea ;) >:D<

Mi s-au terminat cireseleeeeeeee :(( Mai am cateva, scofalcite :((, vreo 200-300g chinuite, amarate :-s

E ceaiul de la ora 5 :) ? oh, ca pe vremuri, cu dulceatza si prajiturici ;;)
Unde-s prajituricili :) ?

Pupicei si la tine acolo :-*

Eu tocmai ma apuc sa faci frigarui. :D Cum sunt gata iti pun o portie, sa papi si tu. :D

Da o fuga pana la piata, daca ai una in zona si mai umpleti frigiderul cu cirese. Am vazut ca iti priesc. :)

Fara prajiturici. :P Nu exista asa ceva in vocabularul meu. :)) Trebuie sa caut pe net sa vad ce inseamna. :))

Pup, pup pe obraz si ochisori. :-*

Luna 31 mai 2009 17:34:12

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8936)
Eu tocmai ma apuc sa faci frigarui. :D Cum sunt gata iti pun o portie, sa papi si tu. :D

Da o fuga pana la piata, daca ai una in zona si mai umpleti frigiderul cu cirese. Am vazut ca iti priesc. :)

Fara prajiturici. :P Nu exista asa ceva in vocabularul meu. :)) Trebuie sa caut pe net sa vad ce inseamna. :))

Pup, pup pe obraz si ochisori. :-*

Astept frigaruile :)
Deja am vb cu al meu sa mergem sa ne aprovizionam cu cirese :))

Sa iti explic ce -s alea prajiturici ? :))

Take a look ;) Imi lasa gura apa :)) Oi fi masochista ? :-/:-s
Ideea e ca am un Schweppes langa mine, amar si bun la bila (mi s-a cam aplecat de la mancarica, de la usturoi :D), mai iau o gura si zau de nu-mi trece pofta de prajiturici :P Parca si de cirese mi s-a mai dus o tzara , da' nu di tat >:)

http://1.bp.blogspot.com/_FIv0KrLD2W...IMG_573737.JPG

Luna 31 mai 2009 17:41:33

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Mai adaug la meniu un suc light, 330 ml :D

Slabuta 31 mai 2009 18:27:33

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8939)
Astept frigaruile :)
Deja am vb cu al meu sa mergem sa ne aprovizionam cu cirese :))

Sa iti explic ce -s alea prajiturici ? :))

Take a look ;) Imi lasa gura apa :)) Oi fi masochista ? :-/:-s
Ideea e ca am un Schweppes langa mine, amar si bun la bila (mi s-a cam aplecat de la mancarica, de la usturoi :D), mai iau o gura si zau de nu-mi trece pofta de prajiturici :P Parca si de cirese mi s-a mai dus o tzara , da' nu di tat >:)

http://1.bp.blogspot.com/_FIv0KrLD2W...IMG_573737.JPG

Gata vin cu farfuria. :D pregateste-ti furculita. :P

http://forum.slabute.ro/slabuta/slab...garui-gata.jpg

Le mai lipseste pentru contrast dovlecelul, pe care nu l-am gasit cand am fost la magazin, dar oricum au fost foarte buni. :)

Lasa Schweppes-ul ala, are numai nebunii in compozitie. ;)

Vrei sa sparg monitorul, ca sa mananc prajitura asta delicioasa? :))
Hai fugi la cirese, sunt mai bune. :)

Luna 31 mai 2009 19:44:46

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8946)
Gata vin cu farfuria. :D pregateste-ti furculita. :P

Le mai lipseste pentru contrast dovlecelul, pe care nu l-am gasit cand am fost la magazin, dar oricum au fost foarte buni. :)

Lasa Schweppes-ul ala, are numai nebunii in compozitie. ;)

Vrei sa sparg monitorul, ca sa mananc prajitura asta delicioasa? :))
Hai fugi la cirese, sunt mai bune. :)

Sunt convinsa c-au fost delicioase frigaruile , numa' ce ma uit la ele si le vreau :((
Nu reusesc sa deslusesc ce e chestia aia portocalie :D Ardei :-/

Am dat gata vreo 150 g cirese pe drum :)) Vai mie, daca ma intzepi iese suc de cirese :))

:D Lasa monitorul in pace, ca strangi bani de bicicleta, nu de alt monitor [*7*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:57:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO