forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-luna-vreau-sanatoasa-386.html)

Slabuta 31 mai 2009 19:50:27

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8952)
Sunt convinsa c-au fost delicioase frigaruile , numa' ce ma uit la ele si le vreau :((
Nu reusesc sa deslusesc ce e chestia aia portocalie :D Ardei :-/

Am dat gata vreo 150 g cirese pe drum :)) Vai mie, daca ma intzepi iese suc de cirese :))

:D Lasa monitorul in pace, ca strangi bani de bicicleta, nu de alt monitor [*7*]

Am folosit ardei gras galben si portocaliu. :D Rosu nu era la magazin cand am fost eu. :D
Imi pare rau ca nu am avut dovlecei si ciuperci.. :(( Saptamana trecuta facusem cu toata gasca frigaruile si au fost asa de buni, numai ca eu eram tare flamanda si uitam sa le fac poze. :))

Pai, asa nespalate le-ai mancat?:-/ Mie de la spalate mi se face rau, dar de la alea, nici nu vreau sa imi aduc aminte. :))

Da, strang bani cica, da nu de bicicleta, de un dermatolog mai bun :)) Care sa imi rezolve fata. Dimineata m-am trezit cu un cos dureros pe tampla si unul sub barba. :(

ali 31 mai 2009 22:37:12

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Buna seara Luna ,multumesc din suflet ptr interesul tau la problema mea medicala, ,desigur ca as vrea sa imi impartasesti din experienta ta si sa aplic sfaturile tale .Felicitari cat de corect si bine stii spaniola .Iti doresc sa ai parte de o saptamana frumoasa ,linistita si fara tentatii culinar. Un abrazo muy forte y muchos besitos

Luna 31 mai 2009 22:55:04

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
31 mai

Dimineatza

Cafea cu zahar, 3 biscuitzi integrali fara zahar (55 grame)
Gustare:
1pahar Cola normala :D
Pranz:
O portzioara mancarica de cartofi cu carnitza, destul de dietetica (ulei de masline f putin, dafin, usturoi, patrunjel din belsug)

Gustare: 100 g inghetzata :"> = 98.6 calorii :P
Iar gustare :"> : cirese cca 150 g
Cina: 6 crackers cu pateu :D si 300 g cirese

Apa: 500 ml

Miscare: Nu am pedalat nimic :"> Mers pe jos 20 minute :D

Luna 31 mai 2009 23:07:57

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de ali (Post 8987)
Buna seara Luna ,multumesc din suflet ptr interesul tau la problema mea medicala, ,desigur ca as vrea sa imi impartasesti din experienta ta si sa aplic sfaturile tale .....Iti doresc sa ai parte de o saptamana frumoasa ,linistita si fara tentatii culinar. Un abrazo muy forte y muchos besitos

Un abrazo fuerte a ti tambien y que pases una linda semana >:D<
:) Multumesc pentru aprecieri ;)

Luna 01 iun 2009 09:44:03

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
1 iunie 2009

dimineatza- cafea cu zahar si 4 biscuiti integrali fara zahar (80 g), 4 cirese :D

mishutza 01 iun 2009 10:07:33

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Vai,m-ati innebunit cu niste cirese.Deci,tre sa cumpar cirese,si tu esti vinovata,hihihi.
Spor la slabit Luna,si o zi frumoasa iti doresc.

Slabuta 01 iun 2009 11:18:28

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Acum vorbesc cu copilul - Luna. :D

Sa nu iti pierzi zambetul, veselia, spontaneitatea, bucuria si inocenta unui copil. :)
(prajiturica este pentru tine, iti dau voie azi :D )

http://i81.photobucket.com/albums/j2...ypinkkitty.gif

Luna 01 iun 2009 15:15:02

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 9015)
Vai,m-ati innebunit cu niste cirese.Deci,tre sa cumpar cirese,si tu esti vinovata,hihihi.
Spor la slabit Luna,si o zi frumoasa iti doresc.

:) Imi pare rau, Mishutza >:D< Ti-as trimite vreo juma' de kg daca as putea :D

Spor si tie si multa sanatate ;), am vazut ca ai o gramada de probleme si tu! :(

Luna 01 iun 2009 15:18:17

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 9026)
Acum vorbesc cu copilul - Luna. :D

Sa nu iti pierzi zambetul, veselia, spontaneitatea, bucuria si inocenta unui copil. :)
(prajiturica este pentru tine, iti dau voie azi :D )

Multumesc, Slabutza, din fericire nu le-am pierdut inca ;) [*28*]

As papa eu prajiturica:), dar nu mai are loc ... :D ...de cirese [*5*]

Am vrut sa tin o zi intreaga numai de cirese, dar nu am reusit :(, m-a luat foamea aia adevarata la orele 15.00 :D

Luna 01 iun 2009 15:23:48

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
1 iunie 2009 - mai completam ca ne lasa memoria pana diseara :D

dimineatza- cafea cu zahar si 4 biscuiti integrali fara zahar (80 g), 4 cirese :D vreo 250 cal
GUSTAROAIE: 435 g cirese = 274 cal

pranz la 15.00 - 200 g cordon bleu prajit repede in 20 g ulei :"> (340 calorii +caloriile uleiului, cred ca vreo 180 :"> = aprox 520 cal)

Apa: 300 ml

Sport ZERO barat, Lucru la PC: pana acum 6 ore


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:37:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO