forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-luna-vreau-sanatoasa-386.html)

Slabuta 07 iun 2009 21:55:04

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 10318)
:) Nici rosiile nu se impaca cu bila, de-aia mai mult pasc :) salata verde [*vaca*]

O sa se termine si programul asta tampit pe care-l am acum, eu m-am bagat in asta, nu am incotro, tre s-o duc la capat.

:) Eu ascult muzica non-stop, functioneaza...sau ar functiona :P, dar acea 1/2 ora libera nu o am . Inca :D

Peste 3 saptamani o sa mi se termine un contract si o sa am de unde sa fur timp si pt mine :D

Mda, e complicat cu bila ta.... Si asa e dificil sa tii un regim, dar cand mai am o problema de sanatate pe langa, care nu iti permite sa papi anumite alimente de regim e si mai complicat. :(

Decat sa faci curatenie, mai bine fura-ti 1/2 ora pentru dans. :D Te binedispui si iti faci un corp frumos. :)

Sa iti termini cu bine contractul, :)

La mine toata viata e un contract... :)) nu se termina niciodata, macar de-ar iesi ceva... :))

Slabuta 07 iun 2009 21:55:55

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 10320)
Si mai e ceva (mereu mai am ceva de adaugat :D), cat timp sunt stresata, nu slabesc :D

De ce? eu invers, slabesc enorm. Sau de la stres papi dulce?

Luna 07 iun 2009 21:57:37

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 10319)
Eu cred ca la toata lumea functioneaza sportul... :) Nu exista nimic mai sigur decat asta, arzi caloriile consumate si este normal sa slabesti.. :)

Tot ce conteaza e sa iti alegi un tip de sport care iti place si pe care il poti face cat mai des posibil. :)

Vroiam sa spun ca dietele la mine nu functioneaza (daca la anii mei nu am incercat majoritatea dietelor, nu am incercat nici una), daca nu adaug sport in program.
Dar cum incep sa-l fac, in 2-3 saptamani am rezultate.

:) Tocmai ce spuneam mai sus ca-mi place sportul. In general :)

Cred ca am povestit, atunci cand am venit printre voi, ca am facut f multa gimnastica si inot, am mai facut si alte sporturi, printre care atletism si handbal, imi place si bicicleta, imi place sa si dansez, deci .... TIME, that's all I need :D

Da si inca ceva: nu am avut mereu 95-98 kg, asta a fost un apogeu nefericit, recent, consecinta a unor situatii despre care nu am vorbit si nici nu vreau sa vorbesc aici.:-s

Luna 07 iun 2009 21:59:27

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 10323)
De ce? eu invers, slabesc enorm. Sau de la stres papi dulce?

Ai noroc intr-un fel.
Atata iti spun. In 3 situatii de stres major in viata mea, m-am ingrasat intre 8-10 kg, de fiecare data, pe parcursul a cateva saptamani. Si nu, nu am mancat dulciuri asa cum iti imaginezi. Doar am pierdut fiinte dragi mie. :(
Sunt multe persoane (organisme) care reactioneaza invers la stres. E cunoscut ca stresul ingrasa, nu doar slabeste.

Luna 07 iun 2009 22:03:51

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Si partea si mai nefericita a fost ca nu am gasit medici care sa ma ajute intr-un fel.
Toti ziceau "da, sigur, de la asta este", dar solutii... nici unul dintre ei nu mi-a dat.

Si crizele de bila tot pe fond de oboseala, stres sau alte probleme afective le fac. :D

Slabuta 07 iun 2009 22:04:49

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 10324)
Vroiam sa spun ca dietele la mine nu functioneaza (daca la anii mei nu am incercat majoritatea dietelor, nu am incercat nici una), daca nu adaug sport in program.
Dar cum incep sa-l fac, in 2-3 saptamani am rezultate.

:) Tocmai ce spuneam mai sus ca-mi place sportul. In general :)

Cred ca am povestit, atunci cand am venit printre voi, ca am facut f multa gimnastica si inot, am mai facut si alte sporturi, printre care atletism si handbal, imi place si bicicleta, imi place sa si dansez, deci .... TIME, that's all I need :D

Da si inca ceva: nu am avut mereu 95-98 kg, asta a fost un apogeu nefericit, recent, consecinta a unor situatii despre care nu am vorbit si nici nu vreau sa vorbesc aici.:-s

Da, imi aduc aminte ca ne-ai povestit despre sporturile din viata ta :) Si ca ai o constitutie mai atletica. :)

Cred ca cele mai fericite femei sunt acelea care au ca meserie un anume tip de sport. :D Au timp de ele... :D

Ce-i drept si eu cand am avut 68 tot din cauza unor probleme, dar eu, spre deosebire de tine, mananc, cand ma simt singura, parasita, fara ajutor... mananc numai dulce (am mancat baclava si cremsnit cat pentru toata viata).

Stres-ul il am doar la munca, in rest se numesc deceptii sau traume emotionale (si nu am avut putine) astea ma doboara cel mai mult. :(


Este pentru prima oara din toata viata mea, cand de un an am o viata mai linistita...

Slabuta 07 iun 2009 22:10:07

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 10326)
Si partea si mai nefericita a fost ca nu am gasit medici care sa ma ajute intr-un fel.
Toti ziceau "da, sigur, de la asta este", dar solutii... nici unul dintre ei nu mi-a dat.

Si crizele de bila tot pe fond de oboseala, stres sau alte probleme afective le fac. :D

Asa sunt majoritatea Luna, iti iau o gramada de bani dar fara nici un folos. :(
Eu am ajuns sa ma tampesc de cap, sa cred in vraji, am avut niste ani de calvar din cauza sanatatii... care m-au marcat tare mult si acum daca am o raceala banala ma panichez foarte repede... :( nimic nu se uita...

Slabuta 07 iun 2009 22:13:06

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 10325)
Ai noroc intr-un fel.
Atata iti spun. In 3 situatii de stres major in viata mea, m-am ingrasat intre 8-10 kg, de fiecare data, pe parcursul a cateva saptamani. Si nu, nu am mancat dulciuri asa cum iti imaginezi. Doar am pierdut fiinte dragi mie. :(
Sunt multe persoane (organisme) care reactioneaza invers la stres. E cunoscut ca stresul ingrasa, nu doar slabeste.

Si da si nu...am noroc. In schimb la mine stres-ul este atat de puternic incat in acele zile totul o ia razna, se produce un dezechilibru total in organism.... dureri de cap insuportabile, stomacul tipa ca un nebun, se activeaza bolile pe care abia le mai tin in limite normale....

Da stiu ca de la stres pot sa si te ingrasi... :(

tanya 07 iun 2009 22:24:28

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Uei Lunici! Eccome ,care este subiectul? Aha .diete..:>

Luna 07 iun 2009 22:28:19

Re: Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 10333)
Uei Lunici! Eccome ,care este subiectul? Aha .diete..:>

Sau modificari pe care stresul le poate produce in organism. :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:12:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO