forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihaela - Keto (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela-keto-12715.html)

mihaela2289 12 oct 2016 15:05:27

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Eu foarte mult timp am tinut regimul disociat pe zile si nici acolo nu aveam voie paine, dulciuri.. Asa ca m-am obisnuit si de ani de zile mananc fara paine. Singurele momente cand mancam paine (cand nu eram la regim) erau cand mancam salata de rosii sau din cand in cand la salata de vinete sau icre.. Dar la fel de bine le puteam manca si fara.

Michelina 12 oct 2016 15:14:49

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2289 (Post 1424462)
Eu foarte mult timp am tinut regimul disociat pe zile si nici acolo nu aveam voie paine, dulciuri.. Asa ca m-am obisnuit si de ani de zile mananc fara paine. Singurele momente cand mancam paine (cand nu eram la regim) erau cand mancam salata de rosii sau din cand in cand la salata de vinete sau icre.. Dar la fel de bine le puteam manca si fara.

Incerc sa analizez serios daca keto e o optiune pentru mine - asa ca o sa te urmaresc cu atentie. Nu te superi ca mai pun intrebari - nu sunt de critica ( fetele stiu ca daca e cineva care nu a reusit sa tina vreo dieta - eu sunt aceea!) - eu sunt ultima care ar avea ceva de criticat la altii.

mihaela2289 12 oct 2016 16:16:56

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Stai linistita, nu am de ce sa ma supar. Eu am primit foarte multe raspunsuri la intrebari legate de keto pe un grup de facebook. Au o lista cu alimente permise, acceptate si interzise, idei de meniuri si sunt f activi in a ajuta pe altii. Daca tu consideri ca e o problema cu painea de exemplu, am vazut ca sunt f multe retete pt a face in casa paine cu carbohidrati putini. Pe mine inca nu m-a tentat sa o fac dar o sa o incerc macar o data. La fel si pizza

mihaela2289 12 oct 2016 20:51:19

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Meniul de maine nu este diferit de cel din ziua a doua, dar mi-a ramas multa mancare gatita. Budinca de creier ai mei nu consuma si nici cu musacaua cu dovlecei nu se omoara. Asadar: O cafea cu unt de cocos, 60g cascaval rucar, 400g musaca si 360g budinca de creier. Total: 1251.56 kcal, 95.45 g proteine, 89.8 g lipode si 10.7 g carbohidrati. Maine muncesc, deci de gatit altceva.. Abia vineri.

butterfly30 12 oct 2016 22:11:50

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Miche, nu te supăra pe mine, dar lasau ținea un fel de combinație tâmpită intre hiperproteica și Keto, un fel de struto-cămilă. Vezi ca m.a.r.g.a.r.i.t vorbește f clar și frumos despre Keto.

mihaela2289 13 oct 2016 08:18:19

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1424496)
Miche, nu te supăra pe mine, dar lasau ținea un fel de combinație tâmpită intre hiperproteica și Keto, un fel de struto-cămilă. Vezi ca m.a.r.g.a.r.i.t vorbește f clar și frumos despre Keto.

Am vizitat si eu site-ul lui Laslau, dar la el am vazut ca apar ca permise alimente care nu au treaba cu keto (mazare, fasole) asa ca informatiile le-am luat din alte parti.

lidiuta 13 oct 2016 11:42:05

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Cum e cafeaua cu unt de cocos?:)

mihaela2289 13 oct 2016 15:40:37

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1424524)
Cum e cafeaua cu unt de cocos?:)

Ciudata :D dar asa mi-a fost recomandata, avand in vedere ca uleiul de cocos este f recomandat in aceasta dieta si pt a-l putea consuma zilnic, sa il pun in cafea. Sincer, nu are niciun alt gust, doar ca vezi o pelicula de ulei deasupra cafelei.

butterfly30 13 oct 2016 19:31:12

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2289 (Post 1424531)
Ciudata :D dar asa mi-a fost recomandata, avand in vedere ca uleiul de cocos este f recomandat in aceasta dieta si pt a-l putea consuma zilnic, sa il pun in cafea. Sincer, nu are niciun alt gust, doar ca vezi o pelicula de ulei deasupra cafelei.

Ai nimerit unul dezodorizat, pt gătit. Cel presat la rece de la solaris de ex are gust de cocos și îl împrumută și cafelei.

mihaela2289 14 oct 2016 09:16:48

Re: Jurnal Mihaela - Keto
 
Da, eu mi-am luat rafinat, bio. Nu stiam ca exista si presat la rece
Meniul de azi: Cafea cu ulei de cocos, Cascaval cu ou fiert, alune de padure si migdale, budinca de broccoli la cuptor cu pulpa de pui dezosata. Total : 126.5 kcal, 83.2 g proteine, 93 g lipide, 21.7 g carbohidrati.
Azi m-am cantarit si cantarul a aratat mai putin cu 1.7 kg, ceea ce m-a motivat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:48:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO