forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mihaella (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaella-9976.html)

mihaella 11 aug 2011 07:50:25

Jurnal mihaella
 
1 ataşament(e)
Buna.Am gasit zilele acestea o Dieta cu supa de legume unde zice cam asa:

Dieta cu supa de legume este una dintre cele mai sanatoase modalitati de a ierde in greutate. Aceasta dieta se poate organiza cu usurinte pe sapte zile, mentinand supa ca fel principal si alternand celelalte meniuri. Spre exemplu, o combinatie potrivita este intre lapte/iaurd degresat si cereale bogate in fibre.
De asemenea, in timpul dietei este recomandat sa se evite alcoolul, bauturile carbogazoase, prajelile. Sunt de preferat apa, ceaiurile neindulcite, sucurile proaspete de fructe sau legume.

Supa de legume se prepara din ceapa, ardei, rosii, telina si varza si se poate concuma in orice cantitate.

Planul dietei cu supa de legume
Ziua 1: Se consuma orice fel de fructe (mai putin banane) in orice cantitate, impreuna cu supa de legume.
Ziua 2: Se consuma legume, in special cele cu frunze si verzi (varza, salata, broccoli, fasole, mazare). Se poate adauga in meniu si un cartof copt, alaturi de supa de legume.
Ziua 3: Se consuma fructe si legume (fara cartof) combinate; alaturi de supa de legume.
Ziua 4: Se concuma banane (maxim 8) si lapte/iaurt degresat, in orice cantitate; alaturi de supa de legume.
Ziua 5: Se consuma carne (preparata pe gratar sau la abur) si rosii; alaturi de supa de legume in orice cantitate.
Ziua 6: Se consuma carne (pui, peste, vita sau porc - dupa preferinte; preparata la gratar) si legume (de orice fel); alaturi de supa de legume.
Ziua 7: Se consuma legume preparate la gratar sau tigaie si orez fiert; impreuna cu supa de legume.


Acum vin si eu cu intrebari,a tinut cineva aceasta dieta?ce rezultate ati avut?:)
mie mi se pare ca seama cu cea facuta cu varza.:D

jessik 11 aug 2011 07:53:44

Re: dieta cu supa de legume
 
si dupa o sapt ce faci.. ar suna binisor ca nu e numai supa.. ai si carne si fructe si legume.. totusi nu ai lactate.. si oua..problema e dupa.. ce mananci..

mihaella 11 aug 2011 08:41:55

Re: dieta cu supa de legume
 
ei spun ca 7 zile 6kg, este una din dietele minune:)) sincera sa fiu eu nu prea iubesc oualele.deci nu e o problema.lactate ai in ziua a 4 a.iar dupa ce slabesti trebuie sa eviti grasimile,dulciurile,painea si pastele fainoase

Geanynna 11 aug 2011 09:04:47

Re: dieta cu supa de legume
 
am incercat si eu...adica am avut o tentativa...:D
in primul rand dupa cateva zile te scarbesti daca papi acelasi fel de supa...te saturi de ea de-ti vine sa fugi in lume:))
si apoi....slabesti cat slabesti...dar kg se cam intorc si ai grija sa nu vina si cu altele in plus decat cele pierdute:(

mihaella 11 aug 2011 10:38:49

Re: dieta cu supa de legume
 
sa speram ca nu va fi asa[*lacrimi*].eu sunt in a 3 a zi,ma simt mai usoara.stiu ca ti se scarbeste de la supa.saptamana trecuta am tinut pe cea a nicoletei luciu,iar duminica nici nu am mai pus gura pe ea,am mancat doar mere si pepene:D

Geanynna 11 aug 2011 11:48:04

Re: dieta cu supa de legume
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 756059)
sa speram ca nu va fi asa[*lacrimi*].eu sunt in a 3 a zi,ma simt mai usoara.stiu ca ti se scarbeste de la supa.saptamana trecuta am tinut pe cea a nicoletei luciu,iar duminica nici nu am mai pus gura pe ea,am mancat doar mere si pepene:D

:-o:-o:-onu stiu despre acea dieta...cat timp ai mancat doar mere si pepene?:-s

mihaella 11 aug 2011 12:18:01

Re: Dieta cu supa de legume
 
dieta nicoletei luciu supa de pui + se mai consuma compot de mere fara adaos de alt aliment.duminica eram dupa o petrecere si nu prea mi-a fost foame,am mancat pe la 11 30 2 felii de pepene si apoi pe la 17 30 un mar si o felie de pepene,in restul zilei doar apa plata.de marti am inceput pe aceasta cu supa de legume.ma bate gandul de saptamana viitoare sa incerc disociata 3/3/3:))

Geanynna 11 aug 2011 12:33:07

Re: Dieta cu supa de legume
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 756232)
dieta nicoletei luciu supa de pui + se mai consuma compot de mere fara adaos de alt aliment.duminica eram dupa o petrecere si nu prea mi-a fost foame,am mancat pe la 11 30 2 felii de pepene si apoi pe la 17 30 un mar si o felie de pepene,in restul zilei doar apa plata.de marti am inceput pe aceasta cu supa de legume.ma bate gandul de saptamana viitoare sa incerc disociata 3/3/3:))

draga mea, esti sigura ca vrei sa faci asta?:-s e foarte periclos ce faci tu, stii?:-s

mihaella 11 aug 2011 13:22:20

Re: Dieta cu supa de legume
 
stiu ca este periculos.multumesc pt sfat :)

Geanynna 11 aug 2011 13:38:36

Re: Dieta cu supa de legume
 
Citat:

Anterior postat de mihaella (Post 756321)
stiu ca este periculos.multumesc pt sfat :)

nu am vrut sa te supar cumva:-s
dar si eu am tinut mai demult diete de genul asta, am slabit..dar din pacate mai repede sau mai tarziu kg au revenit la mine:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:18:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO