forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mihalcea maria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihalcea-maria-5744.html)

mihalcea maria 02 aug 2010 21:46:04

Jurnal mihalcea maria
 
Buna sunt Mirela .Am 38 de ani si ma lupt cu greutatea de foarte mult timp. Sufar si de hipotiroidie si imi este foarte greu . Insa am reusit intr-un an si jumatate sa slabesc 26 kg cu mari sacrificii.Nu ma plang ,ma bucur ca am reusit si mai vreau sa slabesc pana ajung la greutatea de 67 kg. Va vizitez de foarte mult timp dar nu am avut curajul sa scriu pana acum. De fire sunt cam timida si imi este frica ca nu cumva sa gresesc ceva(nu prea le am cu calculatorul) si sa supar pe cineva. Va pup si doresc tuturor multa sanatate.:-*

minouse 02 aug 2010 22:09:44

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna Mirela si bine-ai venit :-*
Felicitari pt kg slabite, este un numar cu adevarat impresinant ;)
Nu superi pe nimeni daca gresesti sa-ti spun sincer eu am scris odata un meniu la care din gresala n-am apucat sa adaug toate alimentele mancate in acea zi si mi-a ramas un meniu de 600calorii desi eu mancasem in jur de1200 :)
Iti urez multa vointa si la multe kg in minus :-*
http://www.ideachampions.com/heart/dozen-red-roses.jpg

Un Pai Roz 03 aug 2010 08:29:21

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 275561)
Buna sunt Mirela .Am 38 de ani si ma lupt cu greutatea de foarte mult timp. Sufar si de hipotiroidie si imi este foarte greu . Insa am reusit intr-un an si jumatate sa slabesc 26 kg cu mari sacrificii.Nu ma plang ,ma bucur ca am reusit si mai vreau sa slabesc pana ajung la greutatea de 67 kg. Va vizitez de foarte mult timp dar nu am avut curajul sa scriu pana acum. De fire sunt cam timida si imi este frica ca nu cumva sa gresesc ceva(nu prea le am cu calculatorul) si sa supar pe cineva. Va pup si doresc tuturor multa sanatate.:-*

Buna dimineata Maria! :-* >:D<
nu ai cum sa superi pe cineva, nimeni nu stie din prima cum sa foloseasca site-ul, de aceea suntem aici, sa (te) invatam! :-* >:D< cel mai important e sa citesti regulamentul ( Regulament ) eu nu l am citit si m am ales cu o penalizare la inceput de drum....dar am fost iertata :D
Bine ai venit in comunitatea slabutelor si mult spor la slabit! :-* >:D<

mihalcea maria 03 aug 2010 13:07:32

re: Jurnal mihalcea maria
 
Va multumesc din suflet fetelor ca mi-ati raspuns asa de repede si sper sa nu fac vreo greseala. Va pup dulce.

ianna 03 aug 2010 14:48:02

re: Jurnal mihalcea maria
 
Bine ai venit printre noi si de a-ti face curajul sa ne scrii>:D<;;)

daca ai ceva probleme sau nelamuri cu site-ul, intreaba! nimeni nu s-a nascut atotcunoscator:)

urmezi o dieta anume?

mihalcea maria 03 aug 2010 16:09:32

re: Jurnal mihalcea maria
 
Nu neaparat. Medicul endocrinolog mi-a dat cateva sfaturi cu ce am voie sa mananc si ce nu. In concluzie am voie sa mananc de toate dar in cantitati mici si sa stiu sa le asociez. Trebuie sa respect orele de masa si sa iau 3 mese principale si doua gustari . Dar bineinteles ca nu le-am respectat intotdeauna din cauza serviciului. Am program cam greut dar merge. AAA..... si sa beau cat mai multe lichide cam 2 chiar si 3 l pe zi.

mihalcea maria 03 aug 2010 16:12:06

re: Jurnal mihalcea maria
 
AAAAA...... si am uitat sa va spun ca acum cred ca sunt in perioada de platou . Ca de 1,5-2 luni nu mai vrea nici un chilogram sa ma paraseasca.

minouse 03 aug 2010 23:18:16

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 276436)
AAAAA...... si am uitat sa va spun ca acum cred ca sunt in perioada de platou . Ca de 1,5-2 luni nu mai vrea nici un chilogram sa ma paraseasca.

Mi se pare cam lunga perioada asta de platou :(
Cel mai bine e sa scrii aici ce-ai mancat zilnic sa vedem daca gresesti undeva. :)

Slabuta 04 aug 2010 00:26:31

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 275561)
Buna sunt Mirela .Am 38 de ani si ma lupt cu greutatea de foarte mult timp. Sufar si de hipotiroidie si imi este foarte greu . Insa am reusit intr-un an si jumatate sa slabesc 26 kg cu mari sacrificii.Nu ma plang ,ma bucur ca am reusit si mai vreau sa slabesc pana ajung la greutatea de 67 kg. Va vizitez de foarte mult timp dar nu am avut curajul sa scriu pana acum. De fire sunt cam timida si imi este frica ca nu cumva sa gresesc ceva(nu prea le am cu calculatorul) si sa supar pe cineva. Va pup si doresc tuturor multa sanatate.:-*

Buna Mirela si bine ai venit printre noi :)

Urmezi vreun tratament pentru hipotiroidie?
Felicitari pentru un rezultat atat de frumos, minus 26 kg :)

Suntem fete intelegatoare, de aceea sa nu iti fie frica :D
Nu trebuie sa fii timida >:D<

Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 276436)
AAAAA...... si am uitat sa va spun ca acum cred ca sunt in perioada de platou . Ca de 1,5-2 luni nu mai vrea nici un chilogram sa ma paraseasca.

Regimul recomandat de medicul endocrinolog il continui si in prezent?

Doar te cantaresti sau iti monitorizezi si masurile in cm?

Faci si ceva miscarica/sport?

In general, din perioada de platou se iese printr-o schimbare, fie in alimentatie/dieta, fie in sport, fie in ambele, daca nu reactioneaza la schimbarile doar de dieta sau sport.

Daca nu ai scazut nici la cm atunci sigur este vorba de stagnare.

mihalcea maria 05 aug 2010 18:37:45

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna. Da si astazi tot acelasi regim urmez iar ca tratament urmez cu euthyrox de 50 mg.(luni-vineri iar sambata si duminica pauza). Medicul endocrinolog mi-a zis ca sa nu imi fac griji deoarece aceasta perioada de platou poate sa fie cuprinsa intre 3-4 luni. Si din cauza ca acum 3 ani am suferit de o operatie de histeroctomie partiala corpul meu reactioneaza mai greu. Am mai avut si un deces in familie si toate acestea m-au cam dat peste cap. Dar sper sa intru pe fagasul normal. Sincera sa fiu nu prea m-am masurat doar m-am cantarit. Recunosc sport nu prea fac dar merg mult pe jos .


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:28:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO