forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mihalcea maria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihalcea-maria-5744.html)

mihalcea maria 07 aug 2010 12:56:05

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna fetelor. Sunt foarte suparata pe mine. ieri am facut o gafa foarte mare. Am fost in vizita la cineva unde am fost servita cu bere si alune. De la un timp nu stiu ce se intampla ca nu prea mai am vointa ( adevarul este ca dupa moartea tatalui meu nu prea am vrut sa mai tin cont de nimic). Dupa ce am reusit (si intradevar am avut o vointa de fier )sa slabesc atate kg. parca m-am blocat. Incep regimul si nu mai pot sa il duc pana la capat si nu as mai avea mult, vreo 10 kg pentru ca apoi sa te intreti este mai usor.Recunosc am fost slaba ,iar astazi nu va inchipuiti ce rau imi pare, dar este foarte tarziu. Cred ca imi trebuie o bataita zdravana .Regret,regret dar trebuia sa ma gandesc inainte nu acum cand este prea tarziu. Va pup fetelor si sa nu faceti ca mine.

mysterious girl 07 aug 2010 13:04:32

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 280587)
Buna fetelor. Sunt foarte suparata pe mine. ieri am facut o gafa foarte mare. Am fost in vizita la cineva unde am fost servita cu bere si alune. De la un timp nu stiu ce se intampla ca nu prea mai am vointa ( adevarul este ca dupa moartea tatalui meu nu prea am vrut sa mai tin cont de nimic). Dupa ce am reusit (si intradevar am avut o vointa de fier )sa slabesc atate kg. parca m-am blocat. Incep regimul si nu mai pot sa il duc pana la capat si nu as mai avea mult, vreo 10 kg pentru ca apoi sa te intreti este mai usor.Recunosc am fost slaba ,iar astazi nu va inchipuiti ce rau imi pare, dar este foarte tarziu. Cred ca imi trebuie o bataita zdravana .Regret,regret dar trebuia sa ma gandesc inainte nu acum cand este prea tarziu. Va pup fetelor si sa nu faceti ca mine.

buna mihaela:-*>:D< bine ai venit printre noi.
vreau sa-ti spun sa nu mai fii asa dura cu tine, fiindca toate gresim uneori.
incearca sa-ti gasesti vointa de a ajunge la target si acest lucru doar tu poti sa-l faci. incearca sa te gandesti ce implinita ai fii daca ai ajunge cum vrei:D:D

tii vreo dieta anume acum?

http://initiativedurabile.files.word..._rosekate1.jpg

mihalcea maria 07 aug 2010 14:15:56

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna .Nu tin o dieta anume. Respect ceea ce mi-a recomandat medicul meu endocrinolog. Si anume pot manca orice dar in cantitati mici ,sa stiu sa le asociez ,sa renunt pe cat se poate la dulciuri si grasimi si sa beau 1,5-2 l de apa pe zi. Iti multumesc pentru incurajare.Te pup :-*si o zi cat mai buna.

mihalcea maria 09 aug 2010 12:20:55

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna fetelor. Astazi sunt putin cam suparata si nu prea am chef de nimic. Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi. Eu lucrez un program cam greu si nu prea stiu ce sa imi iau pachet. Programul este de la ora15.00 pana la ora 7.00 a doua zi dimineata,adica 16 ore. Cam ce as putea sa imi iau pachet tinand cont ca stau o noapte intreaga treaza. Cum trebuie sa impart caloriile pentru cele 16 ore. Nu prea am idee. Va rog dati-mi un sfat.

mihalcea maria 12 aug 2010 20:44:54

re: Jurnal mihalcea maria
 
Astazi am fost asa de ocupata ca nici nu mi-am dat seama ce repede a trecut timpul. S-a facut ora 19.30 iar eu nu mancasem nimic in rest am baut lichide si am mancat 3 nectarine.
Mare greseala......ca la un moment dat mi s-a facut asa de rau (ma durea capul si ameteam) incat nu puteam sa ma tin pe picioare si nu intelegeam de ce .
Cauza ????????????? Nu mancasem nimic. Am pregatit repede o pulpita la cuptor si o salata de rosii si cat de cat mi-am revenit.
N-am sa mai fac niciodata asa, cat de ocupata as fi .

mihalcea maria 13 aug 2010 21:07:15

re: Jurnal mihalcea maria
 
Buna seara . Fetelor am nevoie de putin ajutor. Nu stiu cu ce sa incep ,pentru ca imi este rusine de ceea ce fac. M-am zbatut atat ca sa ajung la chilogramele dorite iar acum nu stiu ce se intampla ca nu mai reusesc deloc. M-am apucat sa slabesc deoarece nu ma simteam bine, imi era foarte rau,analizele nu imi ieseau bine,tensiunea era marita(16/11mm.hg) si toate aceste probleme m-au facut sa incep aceasta lupta cu kg. Nu mai zic ca m-a certat si medicul endocrinolog. Am avut atat de multa vointa ca nici mie nu imi venea sa cred. M-am apucat de regim anul trecut in februarie (103 kg.) si pana in octombrie 2009 am slabit 14kg.Pe 2 noiembrie 2009 mi-a murit tatal ,dupa care in urmatoarele 5 luni am mai slabit 12kg.(cred ca din cauza la alergatura, suparare,suferinta),dupa care mi-am pierdut toata vointa.Am avut o perioada unde ma ingrasasem cam vreo 4kg.,am reusit sa ma motivez putin si am reusit sa le dau inapoi,dar nu mai pot ,nu mai am vointa, imi lipseste cu desavarsire. Cad prada repede tentatiilor(inghetata,alune,seminte,sucuri) si nu mai respect programul de masa pe care il tineam, sunt zile cand mananc cele 3 mese ,dar sunt si zile cand nu mananc mai nimic ,ma trezesc ca se face seara si nu am mancat.Totusi reusesc sa ma mentin.
Ce credeti ? Am nevoie de un control de specialitate?
Am gasit acest site de mult timp dar nu am avut curaj sa va scriu si mi-a fost si rusine. Rusine de mine ,de lipsa de vointa la anii mei.
Sper ca nu v-am suparat .
Sunt o persoana foarte timida de imi este teama sa va si scriu ca nu cumva sa gresesc cu ceva, sa va supar sau sa va plictisesc. Nu stiu ce sa mai fac. Am nevoie de un sfat .

mihalcea maria 13 aug 2010 21:23:42

re: Jurnal mihalcea maria
 
De exemplu astazi am mancat numai pepene (cam 700g) si 200g sana cu 50g cereale(fulgi de porumb). Am baut aproape cei 2l de apa si nimic altceva.

lucia ely 13 aug 2010 21:28:24

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 288820)
De exemplu astazi am mancat numai pepene (cam 700g) si 200g sana cu 50g cereale(fulgi de porumb). Am baut aproape cei 2l de apa si nimic altceva.

parerea mea ...e ca mananci fff putin...
corpu tau sa obisnuit cu mancare putina si deaia nu mai da rezultate acum:|
fa bine si creste nr de kcal la 1200 cel putin...si fa mult sport:) si in curand vei vedea rezultate:*:*:*

VentoFreddo 13 aug 2010 21:50:56

re: Jurnal mihalcea maria
 
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 282250)
Buna fetelor. Astazi sunt putin cam suparata si nu prea am chef de nimic. Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi. Eu lucrez un program cam greu si nu prea stiu ce sa imi iau pachet. Programul este de la ora15.00 pana la ora 7.00 a doua zi dimineata,adica 16 ore. Cam ce as putea sa imi iau pachet tinand cont ca stau o noapte intreaga treaza. Cum trebuie sa impart caloriile pentru cele 16 ore. Nu prea am idee. Va rog dati-mi un sfat.

Scuze, Maria, ca nu ti-a raspuns nimeni la intrebare, uite, da click pe linkul asta, poate gasesti acolo ceva sa te ajute>:D<
http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...tate-2978.html
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 287520)
Astazi am fost asa de ocupata ca nici nu mi-am dat seama ce repede a trecut timpul. S-a facut ora 19.30 iar eu nu mancasem nimic in rest am baut lichide si am mancat 3 nectarine.
Mare greseala......ca la un moment dat mi s-a facut asa de rau (ma durea capul si ameteam) incat nu puteam sa ma tin pe picioare si nu intelegeam de ce .
Cauza ????????????? Nu mancasem nimic. Am pregatit repede o pulpita la cuptor si o salata de rosii si cat de cat mi-am revenit.
N-am sa mai fac niciodata asa, cat de ocupata as fi .

E bine ca-ti dai seama ca e gresit sa nu mananci toata ziua si sa mamanci seara asa tarziu..
Am citit ca ai avut toate problemele acelea, si cu sanatatea si cu doliul..dar e timpul sa te gandesti serios si la tine, esti tanara, poti sa-ti remediezi sanatatea, ai avut rezultate uimitoare.Trebuie sa te mobilizezi, sa continui ce ai inceput, o dieta nu functioneaza cateva luni si pe urma gata, te intorci la vechile obiceiuri..trebuie sa o vezi ca pe un mod permanent de viata.O faci pt tine, pt sanatatea ta, pt familie..Sunt sigura ca ai tai te vor in forma si sanatoasa.Hai ca se poate, regula o stii si tu sigur:
Mese regulate, Md consistent, pranz sanatos si cina usoara, 2 gustari mici intre..Apa multa si chiar sport, de ce nu?Chiar daca mergi pe jos, aici gasesti exercitii care te ajuta si sa slabesti si sa-ti modelezi corpul..uite un link care te poate motiva, ai de unde alege;)
http://forum.slabute.ro/search.php?searchid=278387
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 288797)
Buna seara . Fetelor am nevoie de putin ajutor. Nu stiu cu ce sa incep ,pentru ca imi este rusine de ceea ce fac. M-am zbatut atat ca sa ajung la chilogramele dorite iar acum nu stiu ce se intampla ca nu mai reusesc deloc. M-am apucat sa slabesc deoarece nu ma simteam bine, imi era foarte rau,analizele nu imi ieseau bine,tensiunea era marita(16/11mm.hg) si toate aceste probleme m-au facut sa incep aceasta lupta cu kg. Nu mai zic ca m-a certat si medicul endocrinolog. Am avut atat de multa vointa ca nici mie nu imi venea sa cred. M-am apucat de regim anul trecut in februarie (103 kg.) si pana in octombrie 2009 am slabit 14kg.Pe 2 noiembrie 2009 mi-a murit tatal ,dupa care in urmatoarele 5 luni am mai slabit 12kg.(cred ca din cauza la alergatura, suparare,suferinta),dupa care mi-am pierdut toata vointa.Am avut o perioada unde ma ingrasasem cam vreo 4kg.,am reusit sa ma motivez putin si am reusit sa le dau inapoi,dar nu mai pot ,nu mai am vointa, imi lipseste cu desavarsire. Cad prada repede tentatiilor(inghetata,alune,seminte,sucuri) si nu mai respect programul de masa pe care il tineam, sunt zile cand mananc cele 3 mese ,dar sunt si zile cand nu mananc mai nimic ,ma trezesc ca se face seara si nu am mancat.Totusi reusesc sa ma mentin.
Ce credeti ? Am nevoie de un control de specialitate?
Am gasit acest site de mult timp dar nu am avut curaj sa va scriu si mi-a fost si rusine. Rusine de mine ,de lipsa de vointa la anii mei.
Sper ca nu v-am suparat .
Sunt o persoana foarte timida de imi este teama sa va si scriu ca nu cumva sa gresesc cu ceva, sa va supar sau sa va plictisesc. Nu stiu ce sa mai fac. Am nevoie de un sfat .

Nu plictisesti pe nimeni, dimpotriva, am fi bucuroase sa te ajutam, aici sunt multe fete cu situatii chiar mai grele decat ale tale si care au reusit>:D<
Citat:

Anterior postat de mihalcea maria (Post 288820)
De exemplu astazi am mancat numai pepene (cam 700g) si 200g sana cu 50g cereale(fulgi de porumb). Am baut aproape cei 2l de apa si nimic altceva.

f f rau...la ochi asa nu ai nici 600 de calorii:-sAr trebui minim 1200-1300..

VentoFreddo 13 aug 2010 22:02:48

re: Jurnal mihalcea maria
 
Uite ce ai mancat tu..asa nu ajungi nicaieri.
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 23:00
Pepene rosu, 700g - 210 calorii, 4.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 52.5 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, 43.4 zahar
Sana 3.5%, Boni, 200g - 124 calorii, 5.6 proteine, 7.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi porumb, Vitalia, 50g - 161 calorii, 4.3 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 40.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 495 calorii, (mic)14.1 proteine, (mic)7.6 grasimi, 0 colesterol, (mult)93.4 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, 43.4 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1409 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1409 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:46:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO