forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Miky28 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-miky28-2924.html)

miky28 26 feb 2010 11:53:33

Jurnal Miky28
 
Buna fetelor!:)
Dupa o luna de zile, de cand v-am descoperit, m-am hotarat si eu sa-mi fac un jurnal care sper sa ma ajute in a-mi atinge tinta mult visata.
Momentan, dupa mai multe diete, mi-am facut cat de cat o dieta personalizata, care sper sa devina un mod de viata de acum inainte.Desi nu am fost o gurmanda, dintotdeauna am avut probleme cu greutatea, dar cel mai mult m-am ingrasat in ultimii 5 ani, adica de cand am inceput sa lucrez, iar stresul si mancatul haotic si-au spus cuvantul.

Va astept la mine in jurnal sa ma ajutati sa devin si eu o slabuta!
Va admir vointa si va imbratisez pe toate.

miky28 26 feb 2010 12:09:46

Re: Jurnal Miky28
 
Pricipiile ditetei mele isi au izvorul in Dieta Rina's, dieta pe care am tinut-o asta vara si m-a ajutat sa scap de 9 Kg si sunt foarte fericita ca nu le-am pus la loc.
De 2 saptamani am inceput sa fac si sport:aerobic si tae-bo.Incerc sa fac cam 5 zile pe saptamani, aprox. 40min/zi plus plimbari cam in fiecarea seara cu cel mic.Sper sa ma ajute mult lucrul asta.
Incerc sa combin alimentele cat mai corect si ma bazez mult pe salate si carne de pui sau peste.Rar mancare gatita si aia cat mai dietetica.Prajelile le-am scos de mult timp din meniul familiei, iar cand mai prepar ceva dulce folosesc faina neagra sau de secara si cat mai putin zahar.

Astept de la voi sfaturi si sa ma certati cand gresesc.O sa incerc sa scriu in ficare zi meniul meu, pe care mi-l fac incercand sa ma incadrez la 1200-maxim 1400 de calorii/zi.

Suzume 26 feb 2010 12:29:29

Re: Jurnal Miky28
 
Mult succes cu dieta si tine-ne la curent cu meniurile tale zilnice. :)

miky28 26 feb 2010 14:50:41

Re: Jurnal Miky28
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 99210)
Mult succes cu dieta si tine-ne la curent cu meniurile tale zilnice. :)

Merci mult,
O sa incerc sa scriu in fiecare zi ce mananc.Daca nu o sa trec zilnic in jurnal macar sa salvez la meniuri.

Multa bafta si tie!:)

miky28 26 feb 2010 14:56:38

Re: Jurnal Miky28
 
Meniul de ieri a fost cat de cat ok, zic eu, cam multi carbo, dar macar m-am incadrat la calorii.Si daca ieri si cam toata saptamana a fost binisor, azi am dat-o in bara cu o prajitura la pranz.Dar diseara o sa am eu arc de cojocul ei cu o ora de exercitii.

Meniu azi:
Mic dejun: ora 08:40 - o felie paine neagra prajita+100gr. branza dietetica+150ml cafea cu un pic de lapte si indulcitor.
Pranz:ora 12:00 - o jumatate de amandina
Gustare : ora 14:30 - o mandarina

La cina o sa mananc mancarea de mazare pe care am facut-o ieri si este destul de dietetica zic eu, pt. ca are decat mazare (din conserva), o ceapa mica, un pic de morcov si 2 linguri de bulion.


Sper ca in weekend sa ma tin bine si sa nu calc in strachini.

mykydutza 28 feb 2010 19:34:25

Re: Jurnal Miky28
 
Citat:

Anterior postat de miky28 (Post 99186)
Pricipiile ditetei mele isi au izvorul in Dieta Rina's, dieta pe care am tinut-o asta vara si m-a ajutat sa scap de 9 Kg si sunt foarte fericita ca nu le-am pus la loc.
De 2 saptamani am inceput sa fac si sport:aerobic si tae-bo.Incerc sa fac cam 5 zile pe saptamani, aprox. 40min/zi plus plimbari cam in fiecarea seara cu cel mic.Sper sa ma ajute mult lucrul asta.
Incerc sa combin alimentele cat mai corect si ma bazez mult pe salate si carne de pui sau peste.Rar mancare gatita si aia cat mai dietetica.Prajelile le-am scos de mult timp din meniul familiei, iar cand mai prepar ceva dulce folosesc faina neagra sau de secara si cat mai putin zahar.

Astept de la voi sfaturi si sa ma certati cand gresesc.O sa incerc sa scriu in ficare zi meniul meu, pe care mi-l fac incercand sa ma incadrez la 1200-maxim 1400 de calorii/zi.


buna miky!ma bucur ca ni te-ai alaturat...si ca ai luat decizia de a slabi:-*;))si eu tot miky sunt:))este greu de tinur rina?ai pus la loc dupa ce ai terminat cu ea?:-*

alexa.stan 28 feb 2010 19:51:42

Re: Jurnal Miky28
 
Buna bine ai venit printre noi.

Eu zic sa renunti la mazare, pt ca nu-i chiar atat de ok contine foate mult carbohidranti.

mvthebest 01 mar 2010 08:42:27

Re: Jurnal Miky28
 
http://felicitari.rol.ro/images/stor...martisor19.jpg

miky28 01 mar 2010 13:19:13

Re: Jurnal Miky28
 
Citat:

Anterior postat de mykydutza (Post 101293)
buna miky!ma bucur ca ni te-ai alaturat...si ca ai luat decizia de a slabi:-*;))si eu tot miky sunt:))este greu de tinur rina?ai pus la loc dupa ce ai terminat cu ea?:-*


Buna,
Imi pare rau pt. raspunsul meu asa de intarziat.Mie nu mi se pare greu de tinut rina, iar kg pe care le-am dat jos prima data nu le-am mai pus la loc, dar aproape tot timpul am tinut cont de unele principii ale dietei, chiar daca uneori am mai calcat si pe alaturi.

miky28 01 mar 2010 13:21:55

Re: Jurnal Miky28
 
Citat:

Anterior postat de alexa.stan (Post 101301)
Buna bine ai venit printre noi.

Eu zic sa renunti la mazare, pt ca nu-i chiar atat de ok contine foate mult carbohidranti.

Buna,
Consum destul de rar mazare, joi si vineri am mancat dupa o pauza de aprox. un an de zile si sigur nu o sa mai mananc prea curand.
Merci de sfat >:D<.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:56:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO