forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirik-11294.html)

mirik 17 mar 2012 09:19:07

Jurnal Mirik
 
Hello!

M-am hotarat sa-mi fac jurnal sa nu mai "poluez" topicul "Principii dieta Mihaela Bilic" :"> cu raportul meu saptamanal si nu numai.

Am 26 ani ( inca :p ),si sunt mamica unui pici de 1 an si 3 luni pe care il ador. Si sunt o viitoare slabuta :) . In "tinerete" am fost slabuta dar din 2007 pana la inceputul acestui an am fost tare strangatoare si am adunat pana la 90 kg aproape :( . In 2007 aveam in jur de 57-58 kg 8-> .Cand am ramas gravida aveam in jur de 78 @-) iar dupa ce am nascut aveam aprox 84 kg .

La inceputul acestui an dupa ce am devorat un platou imens de prajituri intr-un timp record am realizat ca este momentul sa fac o schimbare in viata mea. Astfel ca inepand cu 3 ianuarie mi-am schimbat stilul de viata si slava Doamnului se vad rezultatele :) . Am avut pe 4 ianuarie 89,100kg iar acum am ajuns la 75 kg. Mai am mult de munca dar cel mai important este ca incep sa-mi recapat increderea in mine,inep sa ma simt mai bine in pielea mea.

Incepusem sa fac si ceva miscare dar datorita unor probleme am ramas fara timp si fara energie pentru asta dar sper sa reusesc curand sa ma mobilizez sa merg la sala.

rainbow 17 mar 2012 10:50:25

Re: Jurnal Mirik
 
Buna!! si bine te-am gasit la tine in jurnal.felicitari pt kg pierdute!!si mult succes in continuare!!sigur vei reusi!
eu nu prea inteleg cum e dieta asta...poate cand o sa ai timp scri si mai pe scurt cam ce mananci asa in general..>:D<>:D<
si ti-am adus si un buchet de flori,asa de casa noua!>:D<http://www.flori-online-bucuresti.ro...c_lila_mov.jpg

happygirldiana 17 mar 2012 11:01:04

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 984694)
Hello!

M-am hotarat sa-mi fac jurnal sa nu mai "poluez" topicul "Principii dieta Mihaela Bilic" :"> cu raportul meu saptamanal si nu numai.

Am 26 ani ( inca :p ),si sunt mamica unui pici de 1 an si 3 luni pe care il ador. Si sunt o viitoare slabuta :) . In "tinerete" am fost slabuta dar din 2007 pana la inceputul acestui an am fost tare strangatoare si am adunat pana la 90 kg aproape :( . In 2007 aveam in jur de 57-58 kg 8-> .Cand am ramas gravida aveam in jur de 78 @-) iar dupa ce am nascut aveam aprox 84 kg .

La inceputul acestui an dupa ce am devorat un platou imens de prajituri intr-un timp record am realizat ca este momentul sa fac o schimbare in viata mea. Astfel ca inepand cu 3 ianuarie mi-am schimbat stilul de viata si slava Doamnului se vad rezultatele :) . Am avut pe 4 ianuarie 89,100kg iar acum am ajuns la 75 kg. Mai am mult de munca dar cel mai important este ca incep sa-mi recapat increderea in mine,inep sa ma simt mai bine in pielea mea.

Incepusem sa fac si ceva miscare dar datorita unor probleme am ramas fara timp si fara energie pentru asta dar sper sa reusesc curand sa ma mobilizez sa merg la sala.

Buna, Mirik!!!Oau, ce rezultate!Super!Felicitari!>:D< Asa da!Traiasca Mihaela Bilic!Si eu tot pe principiile ei ma bazez, cred ca e cea mai sanatoasa metoda de a slabi:)
Mult spor inainte!

alynutza_x 17 mar 2012 13:26:56

Re: Jurnal Mirik
 
Mult succes in continuare mirik!! Suntem alaturi de tine si in jurnalul tau :D
Trebuie sa te ajung neaparat din urma :D

mirik 18 mar 2012 11:52:37

Re: Jurnal Mirik
 
Buna!

Rainbow multumesc! Mult succes si tie! Trebuie sa reusim! Acum sunt pe fuga dar imediat ce prind putin timp liber o sa scriu cate ceva despre meniul meu.

Diana multumesc! Si eu sunt tare multumita de ea.Daca nu gaseam cartea asta nu cred ca aveam mari sanse de reusita.Ideea mea de dieta era branza de veci (bleah) si piept de pui cu salata de varza (bleah) si apa plata cu lamaie :)) .Nu credeam ca o sa imi vina atat de usor sa imi schimb meniul :) .Mananc mancare gustoasa si asta ma ajuta ca sunt o pofticioasa de felul meu si altfel nu se poate :) .

Alynutza >:D< . Abia astept sa inchinam un pahar de sampanie (virtual) in cinstea kg pierdute >:D<

alynutza_x 19 mar 2012 14:57:52

Re: Jurnal Mirik
 
Buna mirik! Si eu abia astept sa ne atingem tintele :)
A venit primavara cu adevarat si ma bucur tare ca pot iesi in parc, sa ma plimb sa incep sa alerg :D e super!!!
Si a aparut salata si verdeturile :D si mai super!!!
O saptamana frumoasa!! :-*

mirik 21 mar 2012 06:29:13

Re: Jurnal Mirik
 
-900g :)[*3*]

alynutza_x 21 mar 2012 13:43:28

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 989447)
-900g :)[*3*]

Ma omori cu zileee :)))
Bravooo!! Ai un organism super tare :D

mirik 28 mar 2012 08:10:20

Re: Jurnal Mirik
 
S-a mai dus o sapt ;;) si 1600g [*3*]

Saptamana asta mi-am cumparat o pereche de jeans siiiiiii :D au mai ramas pe stand 2 masuri mai mari [*3*].De muuuult timp nu mi s-a mai intamplat asa minune :D .

alynutza_x 28 mar 2012 23:49:14

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 997808)
S-a mai dus o sapt ;;) si 1600g [*3*]

Saptamana asta mi-am cumparat o pereche de jeans siiiiiii :D au mai ramas pe stand 2 masuri mai mari [*3*].De muuuult timp nu mi s-a mai intamplat asa minune :D .

Super tare mirik!! Felicitari!!
Baga o poza sa te admiram si noi :D
Cu slabitul asta in ritm alert al tau ma omori :))

mirik 29 mar 2012 08:12:56

Re: Jurnal Mirik
 
O sa pun la inceputul saptamanii.
>:D<

Almi Ingerash 29 mar 2012 15:16:42

Re: Jurnal Mirik
 
bună mirik :-*

felicitări pentru kilogramele pierdute :) multă baftă să ajungi la greutatea dorită >:D< mult a fost (de dat jos), puțin a rămas :D

te pup :-*

mirik 05 apr 2012 21:50:53

Re: Jurnal Mirik
 
Multumesc Almi >:D<! La fel si tie!

O sa sar raportul saptamana asta ca am dat cu bata in balta in wk .Am fost plecata din tara si mi-a fost imposibil sa tin :( dar nu este >:) asa de negru :)

mirik 11 apr 2012 06:45:46

Re: Jurnal Mirik
 
69.8kg
-2600g in 2 sapt :)

Almi Ingerash 16 apr 2012 08:54:03

Re: Jurnal Mirik
 
bună! felicitări pentru kg pierdute :-*
http://www.pustiul.com/pustiul.com/w.../2010/04/1.jpg

mirik 18 apr 2012 09:45:10

Re: Jurnal Mirik
 
Multumesc Almi!
Cam tarziu sa-ti urez si eu :">

-800g

Timur 19 apr 2012 21:50:43

Re: Jurnal Mirik
 
Bravooo! Felicitari, esti extraordinara!!!!

mirik 25 apr 2012 07:21:39

Re: Jurnal Mirik
 
Multumesc Timur! :-*

-200g

alynutza_x 27 apr 2012 09:46:18

Re: Jurnal Mirik
 
Bravo mirik!
Cum mai esti? Cam rarut pe aici :D
Eu se pare ca-mi revin...incerc sa ma mentin asa si de acum inainte :)
Te pup!

mirik 29 apr 2012 06:39:31

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza >:D<:-*. Sunt bine.A trecut Pastele asa ca incep si eu sa-mi revin dupa 1 sapt si ceva cu frana de mana trasa :p . Abia azi s-a miscat acul la cantar dar important este ca s-a miscat (ma cantaresc zilnic:"> ) .

Nu prea mai am timp sa stau la calculator, din acest motiv intru mai rarut.S-a facut cald si ma tine flacaul pe afara mult timp.

Tu cum mai esti? Pup!

alynutza_x 30 apr 2012 10:31:05

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1026522)
Alynutza >:D<:-*. Sunt bine.A trecut Pastele asa ca incep si eu sa-mi revin dupa 1 sapt si ceva cu frana de mana trasa :p . Abia azi s-a miscat acul la cantar dar important este ca s-a miscat (ma cantaresc zilnic:"> ) .

Nu prea mai am timp sa stau la calculator, din acest motiv intru mai rarut.S-a facut cald si ma tine flacaul pe afara mult timp.

Tu cum mai esti? Pup!

Ma bucur sa stiu ca esti ok :D
Lasa ca e bine ca te misti mereu dupa el si conteaza si asta :D

Eu sunt chiar ok...ieri am fost la un gratar dar nu am exagerat cu nimic si a fost si singura masa de ieri :D
Si la mine a inceput sa se miste acul dar parca ma si simt mai light asa :)) simt la haine :D iupyyy :))

Astept pozele promise :P

mirik 02 mai 2012 07:03:03

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza >:D<.Ce greutate mai ai?
O sa pun si poze :-*

67.7kg
-1100g :D

alynutza_x 04 mai 2012 15:07:52

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1028001)
Alynutza >:D<.Ce greutate mai ai?
O sa pun si poze :-*

67.7kg
-1100g :D

Buna mirik! :) Te cheama Mirela? ca mi-e aiurea sa-ti zic pe id :D
Felicitari pentru kg pierdute :D ma omori :)) repet :P

Eu mai am 500gr sa revin la greutatea de pe ticker :D dar merge ok...cam 1kg pe saptamana si eu...ma simt ok ca scad si ca nu ma mai agit degeaba...
Sper sa mearga asa in continuare :)

La cat mai multe kg date jos in continuare :D

mirik 09 mai 2012 06:33:30

Re: Jurnal Mirik
 
Ma cheama Mirabela.
Ohoo 1kg pe sapt este ff bine! Sa o ti tot asa!

Serviciul cum merge?

-1,5kg
66,2kg

alynutza_x 09 mai 2012 15:46:27

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1034308)
Ma cheama Mirabela.
Ohoo 1kg pe sapt este ff bine! Sa o ti tot asa!

Serviciul cum merge?

-1,5kg
66,2kg

Buna Mira :P imi pare bine :D mi se parea ciudat sa-ti spun pe id :)

Sper sa o tin tot asa cu kg pe saptamana :D

Felicitari pentru kg date jos :D ma omori :)) jur!! mai ai 1kg si iti atingi targetul :D cand vreodata si eu? :))))

Numai muncesc...n-a mers...nu era ce mi sa promis :( e greu...ce sa zic...

alynutza_x 10 mai 2012 15:43:56

Re: Jurnal Mirik
 
Si vin si cu vesti bune azi :D am reusit sa ajung la greutatea de pe ticker :D e super bine!! Sper s-o tin tot asa :D
Te astept cu vesti! :-*

mirik 11 mai 2012 13:25:14

Re: Jurnal Mirik
 
Bravo Alynutza >:D<.

Imi pare rau ca nu a fost bine la job :(

alynutza_x 11 mai 2012 16:10:19

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1036920)
Bravo Alynutza >:D<.

Imi pare rau ca nu a fost bine la job :(

Merci frumos :D
Sunt optimista in continuare :)

Cu jobul inca trag sperante...ca daca nu...ma demoralizez de tot si numai incerc...si mai rau o sa fie...

alynutza_x 11 mai 2012 16:11:03

Re: Jurnal Mirik
 
Meniuri numai pui in jurnalul tau acolo? :D

mirik 12 mai 2012 10:04:20

Re: Jurnal Mirik
 
Nu prea am mai avut timp de stat la calc. Am renuntat cand am plecat la Paris si nici nu m-am mai ocupat.

alynutza_x 13 mai 2012 12:16:57

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1037417)
Nu prea am mai avut timp de stat la calc. Am renuntat cand am plecat la Paris si nici nu m-am mai ocupat.

Esti in Paris acum? :D Te-ai mutat acolo? Sau esti in vacanta?

Visul meu este sa ajung la Paris :) am facut si multa franceza in scoala si ma simt oarecum legata de Franta :)

happygirldiana 13 mai 2012 17:17:22

Re: Jurnal Mirik
 
Buna,Mirik!Felicitari,multe multe felicitari!Te admir pentru munca depusa, se pare ca si cu hipocalorica se poate slabi superb!Vreau sfaturi!Desi cartile Mihaelei Bilic le-am citit, am slabit o data pana la target si stiu cum se face, dar am nevoie de sfaturi, de vorbe, de cuvinte, pentru a-mi gasi din nou ambitia si vointa.......Ai avut un secret?Ai slabit foarte frumos, foarte bine!
Cum ai combatut poftele de dulce?Eu nu reusesc sa ies din intuneric...Vreau sa renunt la dulciuri si la tot ce e nociv, din nou, dar nu pot.Cu gandul spun ca nu e bine si ca nu trebuie sa fac asa si cu faptele fac tot pe dos....Nu stiu ce se intampla cu mine.Parca nu imi mai pasa, am renuntat de tot....

mirik 13 mai 2012 20:05:58

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza as vrea eu :)) .Am fost 2 zile la Paris. Am pus o poza >:D<

Diana nu am combatut pofta de dulce :) am mancat dar cu masura. Am avut si abateri, pentru unele mi-am facut mari procese de constiinta dar nu imi faceau deloc bine sentimentele de vinovatie.Cum zice si Mihaela Bilic suntem oameni si gresim. Important este sa o luam de la capat chiar daca greselile uneori se repeta si avem impresia ca am intrat intr-un cerc vicios.Eu dimineata ma trezesc hotarata sa mananc sanatos si daca pe parcurs apar pofte mi le satisfac cu masura.Daca se intampla sa "pacatuiesc" o iau de la capat si gata.
Eu de exemplu am avut probleme saptamana trecuta cu mancatul noaptea.Vreo 3-4 nopti m-am trezit si am luat 1-2 guri de x,y sau z si dimineata ma simteam foarte naspa :( pana am ajuns la concluzia ca nu este un capat de tara o scapare si apoi mi-a fost mult mai usor sa ma controlez.
Daca tot timpul iti spui ca nu este bine ceea ce faci o sa fie tentatia si mai mare, o sa te incarci cu sentimente de vinovatie absolut inutile care vor duce la "pacate" mai mari.
De cateva zile imi fac de cap cu inghetata la vafa :D . Zici ca sunt copil mic :)) abia astept sa ies cu piticul afara sa-mi iau inghetata :)) . Si imi da un sentiment de satisfacie incredibil.
Un "secret" care m-a ajutat mult la inceput a fost sa-mi fac meniul cu o zi inainte :) .

alynutza_x 14 mai 2012 11:02:22

Re: Jurnal Mirik
 
Vaaai Mira cat imi doresc si eu sa ajung la Paris :(( sper sa reusesc vreodata in viata asta :D banuiesc ca a fost super :D de acolo ai poze sa vedem si noi? :D

Cam ce faci tu...asta fac si eu...daca mi-e pofta tare gust si eu...si ciocolata si inghetata...ca doar cu astea pacatuiesc...atat...evit biscuiti, patiserie si alte nebunii din astea...:D
Mai am zile in care n-am mancare mai diet asa...sau fara grasimi deloc...si fac in asa fel sa mananc mai putin si sa nu depasesc caloriile pe care vreau sa le mananc in ziua respectiva :)
Singura mea frustrare in momentul de fata este faptul ca nu fac sport deloc si mi-e teama sa nu mi se lase pielea prea tare cand o sa slabesc mai mult... :(
Am probleme mari cu picioarele si o ruptura de muschi la spate care imi da dureri infioratoare de nu ma mai pot ridica din pat :( cumplit...si ma dispera asta...
Dar macar nu ma las de dieta...sau de fapt de mancat sanatos...ca nu vreau so privesc ca pe o dieta stricta :)

happygirldiana 14 mai 2012 11:05:45

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de mirik (Post 1038095)
Alynutza as vrea eu :)) .Am fost 2 zile la Paris. Am pus o poza >:D<

Diana nu am combatut pofta de dulce :) am mancat dar cu masura. Am avut si abateri, pentru unele mi-am facut mari procese de constiinta dar nu imi faceau deloc bine sentimentele de vinovatie.Cum zice si Mihaela Bilic suntem oameni si gresim. Important este sa o luam de la capat chiar daca greselile uneori se repeta si avem impresia ca am intrat intr-un cerc vicios.Eu dimineata ma trezesc hotarata sa mananc sanatos si daca pe parcurs apar pofte mi le satisfac cu masura.Daca se intampla sa "pacatuiesc" o iau de la capat si gata.
Eu de exemplu am avut probleme saptamana trecuta cu mancatul noaptea.Vreo 3-4 nopti m-am trezit si am luat 1-2 guri de x,y sau z si dimineata ma simteam foarte naspa :( pana am ajuns la concluzia ca nu este un capat de tara o scapare si apoi mi-a fost mult mai usor sa ma controlez.
Daca tot timpul iti spui ca nu este bine ceea ce faci o sa fie tentatia si mai mare, o sa te incarci cu sentimente de vinovatie absolut inutile care vor duce la "pacate" mai mari.
De cateva zile imi fac de cap cu inghetata la vafa :D . Zici ca sunt copil mic :)) abia astept sa ies cu piticul afara sa-mi iau inghetata :)) . Si imi da un sentiment de satisfacie incredibil.
Un "secret" care m-a ajutat mult la inceput a fost sa-mi fac meniul cu o zi inainte :) .

Eu am incercat si cu meniul inainte cu o zi, am incercat fel si fel de chestii.....Cum zici, parca sunt copil mic:))Trebuie mai multa ambitie si sa las prostiile deoparte!
Multumesc mult pentru raspuns:-*>:D<

alynutza_x 14 mai 2012 11:09:25

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1038590)


Eu am incercat si cu meniul inainte cu o zi, am incercat fel si fel de chestii.....Cum zici, parca sunt copil mic:))Trebuie mai multa ambitie si sa las prostiile deoparte!
Multumesc mult pentru raspuns:-*>:D<

Eu zic ca daca nu-ti cumperi tu prostioare...n-ai cum sa dai gres...trebuie sa te feresti de magazin daca n-ai decat neaparat nevoie...decat doar daca stai cu niste devoratori de dulciuri in casa...cum stau eu cu mama si iubitul meu care sunt nebuni cu dulciurile :)) si ma baga in boala :D da ma abtin cat pot de mult pentru ca stiu ca-mi face rau...si mai ales ca nu ma ajuta sa ajung unde mi-am propus :D

happygirldiana 14 mai 2012 11:12:26

Re: Jurnal Mirik
 
Citat:

Anterior postat de alynutza_x (Post 1038594)

Eu zic ca daca nu-ti cumperi tu prostioare...n-ai cum sa dai gres...trebuie sa te feresti de magazin daca n-ai decat neaparat nevoie...decat doar daca stai cu niste devoratori de dulciuri in casa...cum stau eu cu mama si iubitul meu care sunt nebuni cu dulciurile :)) si ma baga in boala :D da ma abtin cat pot de mult pentru ca stiu ca-mi face rau...si mai ales ca nu ma ajuta sa ajung unde mi-am propus :D

Pai aia e,ca imi cumpar!Imi spun ca nu e bine, stiu ca nu e bine, dar tot fac ce nu trebuie...Ma rog, am dezvoltat destul problema in jurnalul meu, nu are rost sa poluez aerul si pe aici cu lipsa mea de ambitie...:D
Multumesc de sustinere:-*

happygirldiana 14 mai 2012 11:24:17

Re: Jurnal Mirik
 
Mira, intrebare: tu nu iti mai salvezi meniurile?:D Ma uit pe cele din lunile precedente, am nevoie de inspiratie:):D

mirik 14 mai 2012 16:02:41

Re: Jurnal Mirik
 
Nu le-am mai salvat din lipsa de timp.In plus m-am cam obisnuit sa le calculez din ochi.

In ultima perioada am mancat cam asa

Mic dejun: paine prajita cu magiun si lapte dulce/ paine prajita cu unt si magiun si ceai, omleta cu piept de pui afumat si rosii,castraveti, masline/ lapte cu fulgi de ovaz,stafide si nuci/lapte dulce cu baton de cereale

Pranz: mancare de fasole galbena cu pui/mancare de mazare cu pui/ciorbita de pui/ friptura cu salata/mamaliga cu branza si smantana

Cina: in general am mancat friptura cu salata(salata verde,rosie,castravete,ceapa verde,ridiche,ardei) sau salata bulgareasca / friptura cu salata de ardei copti

Gustari: 1-2 gurite din ce aveam pofta, biscuiti, baton cereale, inghetata la wafa :D

mirik 14 mai 2012 16:16:19

Re: Jurnal Mirik
 
Alynutza am pus 3 poze de la Paris.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:15:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO