forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal Miruna (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-miruna-2490.html)

Miruna 28 ian 2010 22:54:16

jurnal Miruna
 
Acum ca v-am descoperit ........din intamplare ........m-am decis sa ma alatur voua ......sper sa ma primiti si pe mine in ''marea voastra familie''.>:D<
ce sa spun despre mine?
ma numesc Alina,am 33ani,am doua fetite....si mult prea multe kg in plus.
sper ca nu ma veti ocoli ,ci ma veti sustine si pe mine in lupta cu kg.:-*

ema5288 28 ian 2010 22:55:27

Re: jurnal Miruna
 
bine ai venit!! nu te vom ocoli!! aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie:)

mishutza 28 ian 2010 22:56:28

Re: jurnal Miruna
 
Miruna,prea multe kilograme in plus nu sunt,sunt multicele,dar imi permit ca e felicit cand inca nu e prea tarziu.Eu m-am trezit abia cand aveam 30 de kg in plus ca pot.Ca realizazem si pana atunci ca sunt cam .....obeza.
Iti urez mult succe,alege un mod de slabire sanatos care sa te ajute sa ramai o slabuta pentru tot restul vietii.>:D<>:D<>:D<

Miruna 28 ian 2010 23:08:19

Re: jurnal Miruna
 
iti multumesc Ema pt ca nu mai ocolit ! sper ca alaturi de voi ,voi avea mai multa vointa sa ma apuc de sport si de papa sanatos.de fapt in ale dietelor nu sunt noua nicidecum,am incercat cateva,dar nu am gasit acel ceva care sa mi se potriveasca.

Miruna 28 ian 2010 23:17:02

Re: jurnal Miruna
 
te salut mishutza si iti multumesc de vizita........ce sa zic........kg astea le simt foarte tare.......de obicei ma mentineam la 60kg dar asta a fost inainte de a face bebe.acum bebita mea implineste doi ani iar eu am ramas cu kg in plus .am numarat calorii o perioada in care am dat jos vreo 6kg,dupa care au urmat sarbatorile si onomasticele......si uite asa au venit fuguta inapoi.
ma uit la tickerul tau si arata super.felicitarile mele.un sfat din experienta ta as putea primi?

mishutza 28 ian 2010 23:23:37

Re: jurnal Miruna
 
Pai....numara calorii,e cel mai usor si sanatos mod de a slabi.Scotoceste forumul ....si vezi ce ti se potriveste.
Si rabdare......si plimbari dese si lungi cu fetita ta.Asta in cazul in care nu mai ai timp si de sport.
Si tine aproape,vom reusi noi cu toatele odata si odata:))

Miruna 28 ian 2010 23:41:22

Re: jurnal Miruna
 
mersi de sfat.asteptam sa treaca frigul si o sa iesim la plimbare.;)
o sa mai rasfoiesc prin jurnale sa vad ce au mai facut fetele si sa vad rezultatele lor.
stie cineva care este raportul dintre proteine;lipide;glucide;fibre; ?

ema5288 28 ian 2010 23:44:17

Re: jurnal Miruna
 
cand vorbesti de raportul glucide proteeine lipide, te referi la aportul zilnic?

Miruna 28 ian 2010 23:49:45

Re: jurnal Miruna
 
pai ma refer la cat ar trebui sa consume o persoana ;daca aportul caloric este de 1200calorii/zi cat din aportul asta ar trebui sa fie proteine,cat glucide,lipide,fibre?

andra_aly 28 ian 2010 23:54:59

Re: jurnal Miruna
 
Citat:

Anterior postat de Miruna (Post 73395)
Acum ca v-am descoperit ........din intamplare ........m-am decis sa ma alatur voua ......sper sa ma primiti si pe mine in ''marea voastra familie''.>:D<
ce sa spun despre mine?
ma numesc Alina,am 33ani,am doua fetite....si mult prea multe kg in plus.
sper ca nu ma veti ocoli ,ci ma veti sustine si pe mine in lupta cu kg.:-*

bine ai venit printre slabute!!!>:D<>:D<>:D<
[*52*][*53*][*53*]
bine ai facut ca ai nimerit aici la noi. aici nimeni nu te v-a ocoli, stai linistita. suntem aici ptr a ne ajuta una pe alta:D
asa ca succes !!!>:D<>:D<:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:36:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO