forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Montycella (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-montycella-3152.html)

Montycella 15 mar 2010 15:02:54

Jurnal Montycella
 
Buna,

Acum 3 luni de zile m-am apucat sa slabesc. Lucrurile nu au evoluat tocmai bine din moment ce am luat in greutate 5 kg intre timp. Problema mea cea mai mare sunt shaormele (de pui, de porc, de vita, de peste... nu conteaza) ... cand vad o shaormerie parca o iau razna.

Ce sa fac? :-s

Slabuta 15 mar 2010 15:30:02

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de Montycella (Post 118421)
Buna,

Acum 3 luni de zile m-am apucat sa slabesc. Lucrurile nu au evoluat tocmai bine din moment ce am luat in greutate 5 kg intre timp. Problema mea cea mai mare sunt shaormele (de pui, de porc, de vita, de peste... nu conteaza) ... cand vad o shaormerie parca o iau razna.

Ce sa fac? :-s

Bun venit printre noi :)

Cred ca stii si tu ca nu ai voie fast-food in dieta, shaorma are maioneza, sos gras, deci, cu siguranta te ingrasi daca papi asa ceva.

Dar daca iti place asa de mult shaorma, o poti face si acasa, mult mai light :)

Frigi carnea la gratar, iti face salata de varza, castraveti marinati taiati feliute, fara cartofi, fara maioneza si sos de usturoi ;)

Slabuta 15 mar 2010 15:31:02

Re: Jurnal Montycella
 
Acum scotand shaorma din ecuatie :) la ce plan de bataie te-ai gandit? nu poti ramane toata viata cu gandul la shaorma, trebuie facute niste schimbari in alimentatie :)

Montycella 15 mar 2010 15:59:32

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 118489)
Acum scotand shaorma din ecuatie :) la ce plan de bataie te-ai gandit? nu poti ramane toata viata cu gandul la shaorma, trebuie facute niste schimbari in alimentatie :)

Eu m-am gandit sa ma abtin de la paine, in primul rand. In aldoilea rand sa gandesc pozitiv, asta am auzit ca conteaza 80% intr-o dieta.

kiki26 15 mar 2010 16:03:31

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de Montycella (Post 118530)
Eu m-am gandit sa ma abtin de la paine, in primul rand. In aldoilea rand sa gandesc pozitiv, asta am auzit ca conteaza 80% intr-o dieta.

in primul rand, bine ai venit printre noi>:D<>:D<>:D<>:D<
in ceea ce priveste gandirea pozitiva eu cred ca, conteaza in proportie de cel putin 90%.......cel putin la mine.....cum stau prost cu psihicul, cum nu mai pot tine dieta...imi vine sa rod si lemne....parca as manca non stop.... cred ca e vorba de o foame emotionala......
asa ca sfatul meu este sa gandesti pozitiv si sa ai incredere in tine....sigur poti;)

Montycella 15 mar 2010 16:05:57

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 118537)
in primul rand, bine ai venit printre noi>:D<>:D<>:D<>:D<
in ceea ce priveste gandirea pozitiva eu cred ca, conteaza in proportie de cel putin 90%.......cel putin la mine.....cum stau prost cu psihicul, cum nu mai pot tine dieta...imi vine sa rod si lemne....parca as manca non stop.... cred ca e vorba de o foame emotionala......
asa ca sfatul meu este sa gandesti pozitiv si sa ai incredere in tine....sigur poti;)

Buna. Mie mi se intuneca privirea cateodata ca sunt si cxate doua zile in care nu mananac nimic. Doar apa, apa, multa apa. Intr-o zi am baut 5 litri de apa numai sa uit de mancare. :(

Voi sunteti slabute?

kiki26 15 mar 2010 16:08:54

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de Montycella (Post 118542)
Buna. Mie mi se intuneca privirea cateodata ca sunt si cxate doua zile in care nu mananac nimic. Doar apa, apa, multa apa. Intr-o zi am baut 5 litri de apa numai sa uit de mancare. :(

Voi sunteti slabute?

cum adica nu mananci nimic?:-/
e cea mai mare greseala pe care o poti face:-o

siu 15 mar 2010 16:12:45

Re: jurnalul unei pofticioase!!!!
 
da eu le numar si le salvez la meniu saa stiu zilnic cat am mancat

Montycella 15 mar 2010 16:12:58

Re: Jurnal Montycella
 
Citat:

Anterior postat de kiki26 (Post 118549)
cum adica nu mananci nimic?:-/
e cea mai mare greseala pe care o poti face:-o

Nu stiu ce sa ma mai fac... si dupa aia cand mananc o frunza de salata si un mar se pune imediat grasimea pe mine. Parca as fi fabrica de grasime. :(

siu 15 mar 2010 16:13:26

Re: jurnalul unei pofticioase!!!!
 
de ce crezi ca nu e bine?


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:54:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO