forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mutulica-cristina-viitoare-slabuta-10236.html)

marinuta 08 aug 2013 11:55:44

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Ia toje tebea liubliu daragaia moia:)):))

rozica1965 08 aug 2013 12:38:33

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1287735)
Ia toje tebea liubliu daragaia moia:)):))

spasiba! Sper ca scrisai corect, e un veac de cand nu am mai vb rusa!:))

rozica1965 08 aug 2013 12:41:55

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1287733)
da am cetatenie Ro...dar nu locuiesc in Ro...si da si rusa o vb mult deoarece fratele meu e rus;)

bine ca nu ai dat de mine la ambasada sau unde te-au testat aia!:))

marinuta 08 aug 2013 14:26:29

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
nimeni nu ma testat...doar ca trebuie sa cunosti limba romina...adica noi toti vorbim aceeasi limba doar ca accentul e diferit:)

mutulica 08 aug 2013 15:03:26

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Gata am fost la medic, am facut o ultrasonagrafie intrauterina apoi am fost la ginecolog...cica vroia sa ma puna in spital:-o..am zi nuuuuuu...stai acasa in pat dar nici in spital nu stau.
A scris in carticica medicala ceva de genul SOP - sindromul ovarelor polichistice - zau nu stiu ce inseamna, si ovarele mele au multipli foliculi - tot nu stiu ce inseamna asta. Maine dimineata ma duc sa dau analiza la singe, sa vada hemoglobina..cica sa nu fie mai mica de 100 la cit singe am pierdut.
Medicamente iar, vitamine si fier.
Si cel mai aiurea - nimic miscare, nu am voie sa ma fortez deloc, nici sport nu pot sa fac o vreme:(...sint tare suparata...offff...cum mai slabesc eu...imi zice cineva?
Poate ma bag la o dieta:-/...
Trebuie stau numai in pat...ha o sa stau numai pe aici>:)

CCristina D 08 aug 2013 16:16:37

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1287804)
Gata am fost la medic, am facut o ultrasonagrafie intrauterina apoi am fost la ginecolog...cica vroia sa ma puna in spital:-o..am zi nuuuuuu...stai acasa in pat dar nici in spital nu stau.
A scris in carticica medicala ceva de genul SOP - sindromul ovarelor polichistice - zau nu stiu ce inseamna, si ovarele mele au multipli foliculi - tot nu stiu ce inseamna asta. Maine dimineata ma duc sa dau analiza la singe, sa vada hemoglobina..cica sa nu fie mai mica de 100 la cit singe am pierdut.
Medicamente iar, vitamine si fier.
Si cel mai aiurea - nimic miscare, nu am voie sa ma fortez deloc, nici sport nu pot sa fac o vreme:(...sint tare suparata...offff...cum mai slabesc eu...imi zice cineva?
Poate ma bag la o dieta:-/...
Trebuie stau numai in pat...ha o sa stau numai pe aici>:)

Hello Cris...deci de azi dc nu esti cuminte. iei bataita>:)>:)
Fara sport...te odihnesti:):):)
Mananci sanatos si gata....pe urma tot sport faci>:D<>:D<
Sindromul ovarelor polichistice si eu am avut...adica ai chisturi pe ovare....si eu am avut si pt chisturile alea mi s-au recomandat anticonceptionalele...asa am inceput eu sa iau prima data..si mi le-au distrus. acuma dc nu mai iau posibil sa fac din nou...am inteles ca, cam fiecare femeie are...din cauza racelilor, etc etc...
S din cauza lor apar si dereglarile de ciclu...
DAr chestia cealalta cu foliculii, nu stiu ce inseamna:-s
E bine macar ca ai primit tratament si te grijesti si o sa fie bine>:D<>:D<:-*:-*

Eu sunt pe la ai mei, a tara...astept sa fiarba porumbul:D:D:D:D

GCM 08 aug 2013 16:16:42

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Important e sa te faci bine Cristinuca, apoi slabitul!

mutulica 08 aug 2013 16:20:42

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Multumesc Cris, Codris...sint cuminte ca nu am incotro, m-am saturat de rusix-(x-(x-(
La sport renunt eu pe vre-o 2 saptamini, da oricum ma bate gindul sa ma apuc de rina, ca ma tem ca o sa ramin la 70 daca nu fac sportx-(.
Cris sa ai pofta la porumb..eu am mincat pepene rosu si citeva prune - ultimele din capac>:)

CCristina D 08 aug 2013 16:28:36

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1287819)
Multumesc Cris, Codris...sint cuminte ca nu am incotro, m-am saturat de rusix-(x-(x-(
La sport renunt eu pe vre-o 2 saptamini, da oricum ma bate gindul sa ma apuc de rina, ca ma tem ca o sa ramin la 70 daca nu fac sportx-(.
Cris sa ai pofta la porumb..eu am mincat pepene rosu si citeva prune - ultimele din capac>:)

si eu intru prin piata ccand ma intorc acasa, sa-mi iau pepene, ca am ramas fara:)):))
Eu zic ca e ok rina...si poate nu ar strica cantarului deloc....eu zic ca se deblocheaza sigur:D

mutulica 08 aug 2013 16:45:47

Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1287826)


si eu intru prin piata ccand ma intorc acasa, sa-mi iau pepene, ca am ramas fara:)):))
Eu zic ca e ok rina...si poate nu ar strica cantarului deloc....eu zic ca se deblocheaza sigur:D

pai trebuie si eu sa-mi achizitionez mai multe fructe dar...daca ma apuc de rina...vreau pere:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:34:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO