forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Pebbles (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-pebbles-11612.html)

Rallara 24 mai 2012 19:50:18

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de pebbles (Post 1049414)
sevus :-*
mi-am scos de pe net turbo jam ca atata o vorbit simi cu diana de el de m-au facut curioasa rau
categoric as vrea cat mai mult,sa vad acum cat ma tin bateriile.astazi de ex nu-mi mai arde de nimic
ieri am facut prima oara turbo jam 20 minute(mai mult n-am rezistat) ,dupa care putina zumba,dus si 60 minute de masaj cu centura din aia de vibreaza
categoric o sa maresc "doza" de tj,numai sa mai capat putina rezistenta :D

:))Nu ma uitasem initial din ce oras esti. Dar e limpede acum... de la "servus" am priceput tot.
E bun, suna promitator.:> Cu TF vei avea rezultate vizibile curand. Si eu m-am apucat luni de TJ:) E mai bun pentru mine.
Succes!>:D<

pebbles 24 mai 2012 20:10:10

Re: Jurnal Pebbles
 
:D
sevus care se vrea a fi servus
am probleme cu tastatura,am scos toata tastele ca avea numai taitei in ea si nu mai stau bine acum,unele le-am pierdut/rupt
si tu te-ai dat de gol cu "ceau" :D

Rallara 24 mai 2012 20:15:50

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de pebbles (Post 1049458)
:D
sevus care se vrea a fi servus
am probleme cu tastatura,am scos toata tastele ca avea numai taitei in ea si nu mai stau bine acum,unele le-am pierdut/rupt
si tu te-ai dat de gol cu "ceau" :D

A nu nu, nici nu am observat ca ai papat vreo litera...:))
Da? ;)) Nu as fi zis... aici in Ardeal nu se zice ceau... se zice "sers", "serus"... de genul, stii tu:)) Eu parca as fi mai din Banat mai degraba;)) Dar asa m-am obisnuit, am multe rude acolo si asa am crescut.:D:))

pebbles 24 mai 2012 20:21:08

Re: Jurnal Pebbles
 
hmm....toate colegele mele din cluj raspund cu ceau cand le sun,dar cu un accent mai altfel,un fel de ciaaaauu
si ioi toata ziua,ioi in sus,ioi in jos :D

Rallara 24 mai 2012 20:23:57

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de pebbles (Post 1049494)
hmm....toate colegele mele din cluj raspund cu ceau cand le sun,dar cu un accent mai altfel,un fel de ciaaaauu
si ioi toata ziua,ioi in sus,ioi in jos :D


:)) Nu cumva cu "ceao"?:))
Mda... no ioi tulai ce des il mai folosim "ioi"-ul.#:-s:))

DanielaDa 24 mai 2012 22:28:23

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de pebbles (Post 1048491)
mersi nico! :-*
mersi dia!:-*
stiu ca modul in care m-am ingrasat li se potriveste tuturor,incet incet si nici nu am obsevat
am avut un soc cand m-am uitat la pozele de la majoratul meu,atunci ziceam ca-s grasa,acum zis ca eram manechin
ideea e ca nici inainte nu mancam prea gresit din punct de vedere al mancarii,in schimb seara era masa mea principala
mi-am luat de vreun an de zile un gratar electric si-un aparat de gatit cu aburi de care sunt foarte incantata.
prajeli mancam cam odata pe luna,cel putin 3 fructe pe zi,chestiile dulci nu ma atrag deloc(poti sa faci depozit de ciocolata la mine in casa ca nu ma ating de ea),singura slabiciune erau chipsurile si alunele
acum am inceput sa-mi fac 3 mese regulate + 2 gustari
sper sa existe rezultate :D

Buna Roxana,

Te-am vazut pe la Diana si pe la Claudia si acum cand am vazut ca ti-ai facut jurnal am zis sa ma bag si eu in seama :)
Si eu sunt exact la fel cu dulciurile versus rontaieli (cum le zic eu - in traducere libera chipsuri seara si covrigei, crochete si alte minuni ziua).
Eu cu cele 3 mese + 2 gustari si renuntand la rontaieli am reusit sa scap de 10kg.
E drept, fac si sport dar sportul fara alimentatie = zero. merg la sala de 2 ani si cu exceptia ultimelor 5 luni mai mult m-am ingrasat decat am slabit pt ca stateam linistita ca fac sport si mancam fara limite.
Oricum nu cred ca vei avea probleme cu sportul daca zici ca ai facut handbal.

Iti doresc mult succes in ale slabitului!
Si daca nu e cu suparare am sa mai trec pe aici din cand in cand.
Apropos ti-ai facut cort si nu casa pt ca stii ca ai sa scapi de kg si nu vei mai avea nevoie sa treci pe aici? :)

pebbles 24 mai 2012 22:40:58

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de DanielaDa (Post 1049663)


Buna Roxana,

Te-am vazut pe la Diana si pe la Claudia si acum cand am vazut ca ti-ai facut jurnal am zis sa ma bag si eu in seama :)
Si eu sunt exact la fel cu dulciurile versus rontaieli (cum le zic eu - in traducere libera chipsuri seara si covrigei, crochete si alte minuni ziua).
Eu cu cele 3 mese + 2 gustari si renuntand la rontaieli am reusit sa scap de 10kg.
E drept, fac si sport dar sportul fara alimentatie = zero. merg la sala de 2 ani si cu exceptia ultimelor 5 luni mai mult m-am ingrasat decat am slabit pt ca stateam linistita ca fac sport si mancam fara limite.
Oricum nu cred ca vei avea probleme cu sportul daca zici ca ai facut handbal.

Iti doresc mult succes in ale slabitului!
Si daca nu e cu suparare am sa mai trec pe aici din cand in cand.
Apropos ti-ai facut cort si nu casa pt ca stii ca ai sa scapi de kg si nu vei mai avea nevoie sa treci pe aici? :)

bine ai venit draga mea!>:D<
ideea la mine e ca nu mancam zilnic chipsuri,era "dulcele" ala necesar din cand in cand,care ma facea fericita.cam de 2 ori pe saptamana adica :))
incerc sa fac fata cu sportul,handbal am facut acum multi ani in urma,mi-am pierdut din antrenament ,alergam ture de teren atunci si nu aveam nimic,acum daca alerg 50 m ma consider viteaza
nu plec nicaieri,mi-am ridicat cort ca sa va aud cand stati afara la taclale sau dati tarcoale pe aici si sa va invit la mine,daca aveam casuta si geamurile erau inchise.....ioc
si-n plus de asta,cortul te face sa fii mai.......apropiat de ceilalti :))

pebbles 24 mai 2012 22:45:26

Re: Jurnal Pebbles
 
acum va pup pe toate,ma bag la somn ca maine munca :*:*

cine intra ultima sa inchisa "usa" la cort ca ploua si intra apa

DanielaDa 25 mai 2012 06:30:05

Re: Jurnal Pebbles
 
Citat:

Anterior postat de pebbles (Post 1049414)
sevus :-*
mi-am scos de pe net turbo jam ca atata o vorbit simi cu diana de el de m-au facut curioasa rau
categoric as vrea cat mai mult,sa vad acum cat ma tin bateriile.astazi de ex nu-mi mai arde de nimic
ieri am facut prima oara turbo jam 20 minute(mai mult n-am rezistat) ,dupa care putina zumba,dus si 60 minute de masaj cu centura din aia de vibreaza
categoric o sa maresc "doza" de tj,numai sa mai capat putina rezistenta :D

Neatza!

E bine si asa decat deloc :)
Eu daca ar fivsa fac acasa cred ca nu as misca un deget. Noroc cu sala. Cum e centuraxaia? Da intr-adevar rezultate? As folosi si eu da scap de celulitaxde pe coapse :)

Pup!
Sa ai o zi frumoasa !

pebbles 25 mai 2012 07:01:42

Re: Jurnal Pebbles
 
neataaa!!!:-*:-*
sa vad si eu cat ma tine elanul asta ca de obicei ma plictisesc rapid de orice
de centa nu stiu sa-ti zic.asta si-a cumparat-o tata acum cativa ani (nici in ziua de azi nu stiu pentru ce ca tata eun slabanog) si pana la urma a "uitat-o" la mine
am mai folosit-o de cateva ori dar foarte rar,si niciodata la rand ca sa vad rezultate
o sa vad de data asta


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:13:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO