forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-piersicuta-va-slabuta-9803.html)

Piersicuta 23 iul 2011 22:23:53

Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Bunaa Slabutelor!Sunt piersicuta,noua membra a comunitatii voastre:x!Deci,am 13 ani(sunt mica,stiu),1.58 si 55 kgx-(
Greutatea de 45 de kg cred ca ar fi perfecta pentru mine!
Sunt obsedata de mancare,mananc acum,mai mananc peste 2 minute si este vorba de cantitati industriale.:(Si chiar as vrea sa slabesc pana in august,cand vreau sa ma duc la mare.
Am o problema mare(psihica)!Cand trec pe langa ferestrele magazinelor ma uit in alta parte deoarece imi e rusine de ce vad,in oglinda ma uit decat de la umeri in sus si chiar m-am saturat.Niciodata nu m-am uitat in oglinda si sa spun: Ce bine arat!
:(Oricum,nu ma mai plang!
;;)Planul de atac este urmatorul:
Out dulciuri,sucuri,prajeli!In rest mananc de toate dar portii mici.Iar sport: dansez o ora,fac jogging si ma joc fotbal:D
:-*Sa imi spuneti unde gresesc si...spor la slabiiiit!

Adina14 23 iul 2011 22:47:10

re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de Piersicuta (Post 733545)
Bunaa Slabutelor!Sunt piersicuta,noua membra a comunitatii voastre:x!Deci,am 13 ani(sunt mica,stiu),1.58 si 55 kgx-(
Greutatea de 45 de kg cred ca ar fi perfecta pentru mine!
Sunt obsedata de mancare,mananc acum,mai mananc peste 2 minute si este vorba de cantitati industriale.:(Si chiar as vrea sa slabesc pana in august,cand vreau sa ma duc la mare.
Am o problema mare(psihica)!Cand trec pe langa ferestrele magazinelor ma uit in alta parte deoarece imi e rusine de ce vad,in oglinda ma uit decat de la umeri in sus si chiar m-am saturat.Niciodata nu m-am uitat in oglinda si sa spun: Ce bine arat!
:(Oricum,nu ma mai plang!
;;)Planul de atac este urmatorul:
Out dulciuri,sucuri,prajeli!In rest mananc de toate dar portii mici.Iar sport: dansez o ora,fac jogging si ma joc fotbal:D
:-*Sa imi spuneti unde gresesc si...spor la slabiiiit!

Buna Piersicuta!
Ar fi prea brusc sa slabesti 10kg intr-o singura luna, pana in august.Chiar daca se poate, gandeste-te ca nu te vei putea mentine apoi la greutatea de 45kg.Asa ca take your time, inarmeaza-te cu multa rabdare si creaza-ti un stil de viata sanatos.
Nu trebuie sa te urasti intr-atat, sa-ti fie rusine de tine.Daca am realizat ceva de cand am slabit este ca regret tare mult faptul ca nu ma apreciam chiar si inainte de dieta.Si ce daca eram mai plinuta?Eram eu si trebuie sa fiu mandra de asta!Nici acum nu sunt multumita de cum arat dar incerc sa zambesc de fiecare data cand ma vad in oglinda caci daca eu imi iubesc corpul, si el ma va rasplati frumos cu kg pierdute la cantar!
Mananca putin si des daca spui ca ti se face foame repede ;) Dar ai grija sa nu te infometezi!!!Axeaza-te pe mult sport si rezultatele nu vor intarzia sa apara ;) Mult succes >:D<

Annk 23 iul 2011 23:09:01

re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Bun venit printre noi piersicuto>:D<
Iti urez bine ai venit si spor la slabit dar nu prea repede pentru ca o sa se depuna la loc:-s
Sa ne tii la curent cum iti merge cu slabitul :-*

alecsutzza 24 iul 2011 09:29:48

re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Buna piersicutza si bine te'am gasit:-*
Si eu am 1.55 si am avut 55 kg(si abea acum m'am hotarat sa mai dau jos din ele:">) cv ani buni,si te inteleg perfect,cred ca toate fugim de oglinda la un moment dat,este firesc.Important este ne disciplinam in tot ce tine de alimentatie,sport...astfel incat sa ajungem la un stil de viata sanatos...iar rezultatele vor fi pe masura si de durata.Cred ca toate am experimentat "diete minune",slabind rapid...dar de cele mai multe ori kg revin si chiar in plus fata de cat ai dat jos(uneori si cu probleme medicale).Asa ca nu te grabi,impune'ti niste reguli pe care sa le urmezi,ramai motivata...adauga cv sport si vei reusi,sunt sigura ca te vor ajuta si slabutele.
Succes in continuare>:D<

g30rgiana 24 iul 2011 16:14:16

Re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
salutari tuturor! Ma numesc georgianat si sunt tot noua pe aici :D! Vreau sa devin o slabuta ! Luna viitoare pe 12 august fac 20 de ani si sa zicem ca asta vreau sa fie cadoul meu: sa fac cu adevarat o schimbare in viata mea :D Am 67 kg si as vrea sa ajung la o greutate de 56 avand in vedere ca am 1,66 m. defectul meu cel mai mare? sunt asa o mare pofticioasa si mai ales o devoratoare de dulciuri :">. am mai avut incercari de a da jos unele incununate cu succes ( asta vara) dar dupa cum nu am mai tinut sub control alimentatia si am inceput iar sa mananc haotic am ajuns cam de unde am plecat :) M-am alaturat voua, slabutelor ca sa ma pun serios pe treaba pentru ca nu se mai poate asa :D Planul meu e sa exclud dulciurile rafinate si painea, prajeli oricum nu prea mananc, sa mai reduc si portiile si sa fac cat mai mult sport . Bafta tuturor cu slabitul si la cat mai multe kg minus :D . va pup pe toate!

g30rgiana 24 iul 2011 16:22:31

Re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
piersicuta sper sa tinem legatura si imi cer scuze daca te-a deranjat ca mi-am facut si eu "intrarea" in jurnalul tau, doar ca nu am realizat din prima cum sa procedez ca sa imi fac propriul jurnal. sper sa ne auzim curand :D

Piersicuta 24 iul 2011 21:15:22

Re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 733566)


Buna Piersicuta!
Ar fi prea brusc sa slabesti 10kg intr-o singura luna, pana in august.Chiar daca se poate, gandeste-te ca nu te vei putea mentine apoi la greutatea de 45kg.Asa ca take your time, inarmeaza-te cu multa rabdare si creaza-ti un stil de viata sanatos.
Nu trebuie sa te urasti intr-atat, sa-ti fie rusine de tine.Daca am realizat ceva de cand am slabit este ca regret tare mult faptul ca nu ma apreciam chiar si inainte de dieta.Si ce daca eram mai plinuta?Eram eu si trebuie sa fiu mandra de asta!Nici acum nu sunt multumita de cum arat dar incerc sa zambesc de fiecare data cand ma vad in oglinda caci daca eu imi iubesc corpul, si el ma va rasplati frumos cu kg pierdute la cantar!
Mananca putin si des daca spui ca ti se face foame repede ;) Dar ai grija sa nu te infometezi!!!Axeaza-te pe mult sport si rezultatele nu vor intarzia sa apara ;) Mult succes >:D<

Dap,stiu!;;)Pana in august vreau sa slabesc maxim 5 kg,apoi mai scap de restul!Stiu ca sunt prea multe 10 kg de dat jos in asa un timp scurt!;;)Imi place cum privesti tu situatia,ca te uiti in oglinda si zambesti,voi incerca si eu sa fiu multumita de mine pana slabesc;;)Mersi de incurajare!

G30rgiana,cum sa ma deranjeze?Nu ma deranjeaza!Spor si tie la slabit:x;;)!
Multumesc celor care mi-au dat sfaturi!

De maine incep sa mananc sanatos;;)Urati-mi baftaa!:-*

Adina14 24 iul 2011 22:37:10

Re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!
 
Citat:

Anterior postat de Piersicuta (Post 734695)
Dap,stiu!;;)Pana in august vreau sa slabesc maxim 5 kg,apoi mai scap de restul!Stiu ca sunt prea multe 10 kg de dat jos in asa un timp scurt!;;)Imi place cum privesti tu situatia,ca te uiti in oglinda si zambesti,voi incerca si eu sa fiu multumita de mine pana slabesc;;)Mersi de incurajare!

G30rgiana,cum sa ma deranjeze?Nu ma deranjeaza!Spor si tie la slabit:x;;)!
Multumesc celor care mi-au dat sfaturi!

De maine incep sa mananc sanatos;;)Urati-mi baftaa!:-*

Crede-ma ca uneori nu o sa iti vina sa crezi unde au stat ascunse kg alea.De-asta nu trebuie sa te grabesti sa slabesti fiindca poti elimina uneori doar apa.Daca te infometezi iarasi, iti mananci carnea de vie fiindca slabesti din masa musculara nu din grasime.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:46:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO