forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal R (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-r-1820.html)

Raluuca 30 nov 2009 20:19:45

jurnal R
 
Uite ca m-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal.:)De ceva timp INCERC sa tin o dieta fara dulciuri,paine,sucuri dar cum spuneam doar incerc nu si reusesc:(.Am 1.60 m iar in urma cu 2 saptamani aveam 43... banuiesc ca acum am 45!De mica am fost grasuta si foarte foarte mancacioasa :">


Intotdeauna la scoala ma plangeam la colegele mele,dar mai mare rusinea ma plangeam ca sunt grasa cu o ciocolata in mana :)).Cand m-am urcat pe cantarul unei prietene,de Revelion, cantaream 49 kg.Ati putea spune ca sunt nebuna la greutatea pe care o aveam eu mai voiam sa slabesc...Insa la mine a fost alta problema : am si aveam un abdomen de invidiat insa coapsele lasau de dorit:(... toata grasimea se depune pe coapse :-<.

Pe 15 iunie,cand am terminat scoala,EU am intentionat sa mergem la pizza, spunand ca e ultima oara cand mai mananc,urmand ca de maine sa incep sa slabesc :D.Asa am si facut :) sport si dieta si incet incet pe 3 iunie ajunsesem la 47 kilograme ;;).Apoi cand am inceput scoala cantaream 45.Eram la greutatea dorita.Insa voiam mai mult, mai mult... asa ca in timpul scolii tot 1400 calorii consumam si am ajuns la 41 kg.Mama a observat de fiecare data la masa cum mancam si mereu ma certa, dar cu cine sa se inteleaga... Intr-o seara mi s-a facut foarte rau, eram foarte slabita si ametita, iar mama de atunci nu m-a mai lasat sa mananc eu cum vreau si imi punea ea in farfurie, uneori dandu-mi si cate o ciocolata intreaga pentru a-si recupera din nou copilul din scheletele care ajunsesem ...Aceasta este povestea mea si cu toate ca am decat 14 ani(nici astia neimpliniti) m-am comportat ca o femeie de 20!

andra_aly 30 nov 2009 20:32:28

Re: jurnal R
 
m-ai facut sa rad...;)femeie..?? ;)) eu am 20 si ma simt copilutza lui mamy;)) bine ca ai facut si u jurnal ca , asa te putem certa dak papi prea mult si prostii si sa ne bucuram daca si slabit ...;) lasa ca ai sa vezi ca o sa reusesti , dar trebuie sa o iei incet-incet...ai de pierdut putin kg...asa ca ai rabdare ..daca nu vrei sa le capeti la lok;)
te-am pupat si ... spor la slabit!!

mvthebest 30 nov 2009 22:35:04

Re: jurnal R
 
La inaltimea ta ai kg normale.. Nu cred ca trebuie sa mai slabesti..

andra_aly 30 nov 2009 22:54:59

Re: jurnal R
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 53145)
m-ai facut sa rad...;)femeie..?? ;)) eu am 20 si ma simt copilutza lui mamy;)) bine ca ai facut si u jurnal ca , asa te putem certa dak papi prea mult si prostii si sa ne bucuram daca si slabit ...;) lasa ca ai sa vezi ca o sa reusesti , dar trebuie sa o iei incet-incet...ai de pierdut putin kg...asa ca ai rabdare ..daca nu vrei sa le capeti la lok;)chiar
te-am pupat si ... Spor la slabit...!!

chiar daca ...dupa mine nu ai nevoie...akum, u decizi..:-/

Raluuca 01 dec 2009 09:05:12

Re: jurnal R
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 53145)
m-ai facut sa rad...;)femeie..?? ;)) eu am 20 si ma simt copilutza lui mamy;)) bine ca ai facut si u jurnal ca , asa te putem certa dak papi prea mult si prostii si sa ne bucuram daca si slabit ...;) lasa ca ai sa vezi ca o sa reusesti , dar trebuie sa o iei incet-incet...ai de pierdut putin kg...asa ca ai rabdare ..daca nu vrei sa le capeti la lok;)
te-am pupat si ... spor la slabit!!


:)) asa mi-a venit pe moment... m-am referit ca multe persoane imi zic ca sunt mica cand ma fac mare sa slabesc dar eu la 20 de ani nu vreau sa mai slabesc... deja sa arat cum vreau :D

Raluuca 01 dec 2009 09:06:43

Re: jurnal R
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 53241)
chiar daca ...dupa mine nu ai nevoie...akum, u decizi..:-/

acum sincer nu as mai vrea sa slabesc... sa mai trec iar prin ce am trecut, dar inca nu stiu cate calorii trebuie sa consum zilnic pentru ca aici pe site spune ca trebuie sa ai peste 18 ani :-?

Raluuca 01 dec 2009 10:18:32

Re: jurnal R
 
buna dimineataa! [*hug*]m-am trezit pe la 9 :D am papat un iaurt nutriday cu 0% grasime :D

Slabuta 03 dec 2009 21:40:48

Re: jurnal R
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 53141)
Uite ca m-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal.:)De ceva timp INCERC sa tin o dieta fara dulciuri,paine,sucuri dar cum spuneam doar incerc nu si reusesc:(.Am 1.60 m iar in urma cu 2 saptamani aveam 43... banuiesc ca acum am 45!De mica am fost grasuta si foarte foarte mancacioasa :">


Intotdeauna la scoala ma plangeam la colegele mele,dar mai mare rusinea ma plangeam ca sunt grasa cu o ciocolata in mana :)).Cand m-am urcat pe cantarul unei prietene,de Revelion, cantaream 49 kg.Ati putea spune ca sunt nebuna la greutatea pe care o aveam eu mai voiam sa slabesc...Insa la mine a fost alta problema : am si aveam un abdomen de invidiat insa coapsele lasau de dorit:(... toata grasimea se depune pe coapse :-<.

Pe 15 iunie,cand am terminat scoala,EU am intentionat sa mergem la pizza, spunand ca e ultima oara cand mai mananc,urmand ca de maine sa incep sa slabesc :D.Asa am si facut :) sport si dieta si incet incet pe 3 iunie ajunsesem la 47 kilograme ;;).Apoi cand am inceput scoala cantaream 45.Eram la greutatea dorita.Insa voiam mai mult, mai mult... asa ca in timpul scolii tot 1400 calorii consumam si am ajuns la 41 kg.Mama a observat de fiecare data la masa cum mancam si mereu ma certa, dar cu cine sa se inteleaga... Intr-o seara mi s-a facut foarte rau, eram foarte slabita si ametita, iar mama de atunci nu m-a mai lasat sa mananc eu cum vreau si imi punea ea in farfurie, uneori dandu-mi si cate o ciocolata intreaga pentru a-si recupera din nou copilul din scheletele care ajunsesem ...Aceasta este povestea mea si cu toate ca am decat 14 ani(nici astia neimpliniti) m-am comportat ca o femeie de 20!


Buna Raluuca si bine ai venit printre noi :)

Multi ani inainte :)

La varsta ta nu trebuie slabire, trebuie o alimentatie sanatoasa, si miscare,si toate problemele cu greutatea se vor rezolova ;)
E suficient sa eviti, prajelile, dulciurile, fast-food-ul, bauturile carbogazoase, mezeluri si vei slabi, organismul se va autoregla, in nici un caz sa nu te infometezi, esti in crestere si corpul tau are nevoie de suficiente vitamine, nutrienti pentru a se dezvolta ;)

Multa sanatate si succes in toate :)

Raluuca 05 dec 2009 10:38:17

Re: jurnal R
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 54335)
Buna Raluuca si bine ai venit printre noi :)

Multi ani inainte :)

La varsta ta nu trebuie slabire, trebuie o alimentatie sanatoasa, si miscare,si toate problemele cu greutatea se vor rezolova ;)
E suficient sa eviti, prajelile, dulciurile, fast-food-ul, bauturile carbogazoase, mezeluri si vei slabi, organismul se va autoregla, in nici un caz sa nu te infometezi, esti in crestere si corpul tau are nevoie de suficiente vitamine, nutrienti pentru a se dezvolta ;)

Multa sanatate si succes in toate :)


Da slabuto stiu... cand voiam sa slabesc asta si faceam :D si slabeam :) legat de vitamine... mananc fructe legume dar mama pe langa imi mai da si catinofort de la hofigal... sunt bune ?sunt din plante:D

Raluuca 12 ian 2010 20:17:19

iar probleme...
 
Buna slabutelor :D am si eu din nou probleme :-< dupa ce ajunsesem in octombrie la 43kg iar apoi m-am mai ingrasat pana la 45 :D si m-am mentinut asa si de sarbatori mi-am cam luat-o in cap ca am slabit si ca pot sa imi fac poftele... azi asa maine asa pana cand am ajuns la 48 in seara asta :(... exact cat aveam inainte sa ma apuc de slabit :( as vrea sa slabesc luna asta macar la 45 sa ajung din nou ;)) ce imi propuneti?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:17:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO