forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rapsodie-vreau-deci-trebuie-pot-11036.html)

Niculae Roxana 03 feb 2012 11:00:31

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Citat:

Anterior postat de rapsodie (Post 923276)
Hello ,multumesc de vizita>:D<Multumesc enorm pentru sustinere si da,pentru mine,este cea mai buna dieta.tinand cont ca este a 3-a zi si deja cantarul arata cu 1kg mai putin,sunt super multumita:x

Buna>:D<

O fac cu drag....:-*
Daca asa consideri tu...nu mai zic nimic...chiar te inteleg...la fel reactionam si eu la inceputul dietei cand toata lumea striga dupa mine sa renunt la ea...si pana nu m-am convins eu n-am renuntat la ea.
Iti doresc sa ai noroc si sa fie pentru tine dieta asta...sper ca nu te-ai suparat pentru ce am zis despre dieta:P...dar...fiecare cu parerea si organismul ei:)
Si eu am slabit 4 kg in 10 zile de Dukan...dar asta e...
Spor la slabit!
O zi frumoasa!:-*>:D<

rapsodie 03 feb 2012 11:13:42

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Heeei nu am cum sa ma supar mai >:D< sunt constienta ca fiecare organism raspund altfel la orice dieta.Chiar iti multumesc sincer pentru sfaturi.Ideea e ca eu oricum nu ma inteleg prea bine cu fructele&legumele,si tocmai de aia am ales-o .O zi frumoassa si calduroasa ( cu un calorifer pe langa) ;))

Niculae Roxana 03 feb 2012 11:19:20

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Citat:

Anterior postat de rapsodie (Post 923318)
Heeei nu am cum sa ma supar mai >:D< sunt constienta ca fiecare organism raspund altfel la orice dieta.Chiar iti multumesc sincer pentru sfaturi.Ideea e ca eu oricum nu ma inteleg prea bine cu fructele&legumele,si tocmai de aia am ales-o .O zi frumoassa si calduroasa ( cu un calorifer pe langa) ;))

Dap....pai cam asa este....chiar sper sa fii bine...si sa reusesti...
Nu ai pentru ce...o fac cu drag si ajut pe toate fetele care-mi cer parerea....:)
Aha....pai atunci ...bafta...tine-o tot asa...si ai grija....:)
O zi frumoasa si tie....am calorifer langa mine...oricum intr-o ora incepe haosul....viscolul mai exact....si o sa fim disperati pe aici pe la munca...cu decolari...aterizari:(

Pup la tine!:-*>:D<

rapsodie 07 feb 2012 14:05:08

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
okkk,ei bine v-am zis problema mea este vointa si imi da grav de munca.Am rezista,am rezistat ,dar azi ...
Mda...imi vine sa o iau razna,vorba unei prietene rabd ce rabd,dar cand scap rezultatul e ca am rabdat degeaba :(
Nu stiu cum doamne iarta-ma sa fac sa nu mai am "episoade" din acestea :((:((:((

Niculae Roxana 07 feb 2012 16:20:28

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Citat:

Anterior postat de rapsodie (Post 928462)
okkk,ei bine v-am zis problema mea este vointa si imi da grav de munca.Am rezista,am rezistat ,dar azi ...
Mda...imi vine sa o iau razna,vorba unei prietene rabd ce rabd,dar cand scap rezultatul e ca am rabdat degeaba :(
Nu stiu cum doamne iarta-ma sa fac sa nu mai am "episoade" din acestea :((:((:((

Offf....scumpo....te-am avertizat ca nu este bine sa incepi cu o dieta asa de restrictiva....pentru ca vei claca si munca ta va fi in zadar.....:(....inceputul este cel mai greu...din aceasta cauza sfatuiesc pe toate slabutele incepatoare sa tina dieta hipocalorica ...care este o dieta permisiva si sanatoasa....cu care te vei obisnui imediat....si nu vei suferi atat...vei reusi s-o tii.....trebuie doar sa ai grija cum combini alimentele la mese si sa ai un meniu zilnic de 1300-1400 de calorii....va fi altceva....de ce nu incerci si asta?....ce ai de pierdut?....
Tu iei deciziile in ceea ce priveste organismul tau...si ce dieta vrei sa tii...insa sfatul meu sincer este sa incerci hipocalorica ....pana se obisnuieste organismul cu dieta...cu noul stil de viata....
Daca te hotaresti si ai nevoie de sprijin....de un sfat...o parere sau doar de o prietena ma gasesti si la mine in jurnal....
Te pup dulce scumpa!
Sunt alaturi de tine daca ai nevoie de mine!:-*>:D<

kasty 09 feb 2012 09:44:10

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Buna draga mea rapsodie!
Nu fii dezamagita ca nu ai putut tine Dukan
E intradevar f restrictiva si oricat ai fi de carnivora la un mom dat te saturi pt vecie de carne
Eu tin hipocalorica pt ca la mine e prb ca am pofta de dulce uneori de nu mai pot si acolo am voie la gustarea 2 de un dulce dc asta imi doresc( gen un baton cereale, un cub cioco, o cupa inghetata)
Tu cum esti si in sesiune si e normal sa depui un efort suplimentar as zice sa tii o dieta mai putin restrictiva cu max 1400 cal si care te lasa sa iti faci si "mofturile"gen suc light , un dulce sau ceva sarat in fct de ce preferi cat sa treaca pofta.
Bafta in sesiune si bafta si la slabit... ai sa vezi ca vei ajunge la fundul sacului de ciment asa cum iti doresti
:)
pup

bst 23 feb 2012 15:00:20

Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!
 
Salut rapsodie!>:D<

Observ ca noi avem cam aceleasi masuri, inaltime si greutate;;) Sunt si eu de-acord cu ceea ce ti-au zis fetele, e mai usor sa tii dieta hipocalorica, pentru ca poti sa mananci aproape orice. Trebuie sa iti dai seama ca noi avem multicele kilograme de slabit, deci n-avem nevoie de o dieta pe timp limitat, ci de un alt stil de viata...:)

O zi frumoasa iti doresc!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:15:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO