forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal rbm - pentru sanatate (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rbm-sanatate-10566.html)

rbm 07 nov 2011 16:12:21

Jurnal rbm - pentru sanatate
 
va salut ,slabutelor, sunt noua si eu pe aici, ma incadrez la 100 +, dar sa speram ca in curand TOTUL se va schimba!

cu siguranta ma numar printre cei ce au incercat diverse metode de slabire, remodelare, etc...dar fara folos sau cu efect yo-yo. eu zic sa nu disperam si sa ne stabilim telul, cautam ajutor si apoi sa zambim victoriosi in cel mai scurt timp.

mi-as dori sa pot impartasi cu voi aceasta odisee a stilului sanatos de a trai si sa primesc de la voi sfaturi, incurajari, raspunsuri. ca si multi dintre voi (probabil), ma lupt cu hipotiroidie, hipertensiune.am o minune de fetita, de 6luni :x, foarte nazdravana, care ne-a luminat viata dupa 4 ani de tratament, rabdare si incredere in Dumnezeu.

in asteptarea gandurilor voastre bune,va doresc sanatate si imc cat mai mic!

ElisaDay 07 nov 2011 20:43:16

Re: Jurnal rbm - pentru sanatate
 
salut rbm >:D< daca vrei cu adevarat o sa se schimbe totul :* slabutele sunt alaturi de tine :)
sa-ti traiasca fetita :*

Anorien 08 nov 2011 16:04:02

Re: Jurnal rbm - pentru sanatate
 
Bine ai venit si mult succes!
Sa-ti traiasca fetita si sa va bucurati sanatosi de ea!

Ce plan ai legat de procesul de slabire? Mai alaptezi? Sport faci?

Vuvuzela 08 nov 2011 16:14:42

Re: Jurnal rbm - pentru sanatate
 
Bun venit alaturi de noi >:D< :-*! Sa iti traiasca fetita si sa iti aduca numai bucurii! Iti doresc mult succes cu dieta, cu ambitie si rabdare o sa ajungi la greutatea pe care ti-ai propus-o. Ti-ai stabilit deja o dieta si un program pentru sport?

rbm 09 nov 2011 12:19:08

Re: Jurnal rbm - pentru sanatate
 
salut, slabutelor, multumesc de mesajele de bun venit.

ca sa raspund la intrebari, nu alaptez, sportul meu consta in impinsul caruciorului cel putin 1 ora si 30min in oras (mers constant), nu am timpu fizic sa merg la sala, si , cel mai important factor, inca nu am ales dieta..conceptul de dieta nu-mi este necunoscut, acum 2 ani am slabit 26 kg in 6 luni,mancand hipocaloric de 3 ori pe zi.momentul in care am inceput sa ma ingras la loc a fost cand am inceput sa mananc carne, la indemnul imperativ al medicilor (stiti povestea : cand sarcina se va produce, copilul trebuie sa aiba rezerve de nutrienti pt a creste normal)...6 luni nu am mancat carne si nu am resimtit lipsa ei deloc ...si totusi proteina din carne e necesara

ce-mi doresc e sa slabesc in termeni rezonabili dar mai intai trebuie intarita motivatia.tentatia e mare cand sunt cu frigiderul aproape ;;) dar cu atata sustinere din partea voastra o o sa reusesc.

spanacul si pestele imi plac cel mai mult, mi-ar lua o zi intreaga sa spun ce-mi place, dar mai bine va spun ce refuz sa mananc : brocolli, cascaval, oua,conserve.o sa ne fie un pic mai greu pe iarna cu legumele proaspete dar o sa ne descurcam

va pup, astept vesti de la voi si nu uitati : imc cat mai mic

PS : fun fact : pe sarcina am luat 7 kg, dupa sarcina 14 kg (ce simetrie draguta, nu-i asa???? :(()


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:20:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO