forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal silviadm (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-silviadm-9541.html)

silviadm 01 iul 2011 20:13:15

Jurnal silviadm
 
:x:x:x:xslabutzele...maine vin cu cv interesant cred ...inseara asta nam nici o idee:-s:>

dupy 01 iul 2011 20:30:11

re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 707726)
:x:x:x:xslabutzele...maine vin cu cv interesant cred ...inseara asta nam nici o idee:-s:>

ai inceput bine:))))
Bun venit..jurnalului tau:D:))) ca thu te plimbi p`aici de mai mult timp;;)
si pune-l la semnatura d-acum:>

eh, mai trec p`aici:-*:-*

Georgii 01 iul 2011 20:34:05

re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 707726)
:x:x:x:xslabutzele...maine vin cu cv interesant cred ...inseara asta nam nici o idee:-s:>

Vecinico,bine te'am gasit la tine in jurnal;;).Maine te asteptam cu meniul pe aici>:).

silviadm 02 iul 2011 07:34:39

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 707758)
Vecinico,bine te'am gasit la tine in jurnal;;).Maine te asteptam cu meniul pe aici>:).

da vecinico....de luni incep sami trec meniul evetual,eu am trecute oricum toate meniurile de cand mam inscris si se vad bn si de acolo:D
....azi o s pun o retzeta pe care o so incerc chiar azi ...am chef de ceva bun,dietetic,gustos si ciudat si poate o s le incercati si voi:x:x:xdak sunteti curioase de nou:D;;)

silviadm 02 iul 2011 08:20:13

Re: Jurnal silviadm
 
cum inghetzata ne place la toate::>:x
;;)retete de inghetzata:x
Inghetzata de pepene galben
1albus de ou
200g pepene galben mic
25 g de fructoza
125g iaurt degresat mic
3picaturi esenta vanilie(scria vanilie bourbon-dar nu ma obosesc s caut de aia eu raman la clasica vanilie)
Pune pepenele taiat bucatele la congelator toata noaptea
A doua zi cand bucatile de pepene sunt congelate trebuie maruntite cu un blender
Apoi, amesteca rezultatul cu iaurtul, indulcitorul si esenta de vanilie pana obtii o compozitie omogena
Pune inghetata in forme si las-o la congelator 1-2 ore:x
SPER S IASA CEVA

marina19 02 iul 2011 08:21:14

Re: Jurnal silviadm
 
hey ti ai facut jurnal >:D<
ft frumos :-* ...avem unde sa venim la tine cu cafeaua :)))

silviadm 02 iul 2011 08:47:20

Re: Jurnal silviadm
 
INGHETZATA DE FRUCTE:x
3 cutiutze de 125g fiecare de iaurt 0%(grasimi cred)de fructe
50g fructoza
2 albusuri
Preparare:se poate face si fara robot de bucatarie.Maruntind bn fructele din iaurt il amestecati cu fructoza si apoi adaugati albusurile,amestecati bn pana ce obtineti un continut omogen.il puneti intrun castronel de plastic cu capac si il lasati la congelator 1-2ore.






http://www.veganblog.it/wp-content/u...-fragola-1.jpg

Georgii 02 iul 2011 09:21:18

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 708038)
INGHETZATA DE FRUCTE:x
3 cutiutze de 125g fiecare de iaurt 0%(grasimi cred)de fructe
50g fructoza
2 albusuri
Preparare:se poate face si fara robot de bucatarie.Maruntind bn fructele din iaurt il amestecati cu fructoza si apoi adaugati albusurile,amestecati bn pana ce obtineti un continut omogen.il puneti intrun castronel de plastic cu capac si il lasati la congelator 1-2ore.






http://www.veganblog.it/wp-content/u...-fragola-1.jpg

Neatsa >:D<.
Vaiiiiii mi'a venit apa in gura la pozaa:((.
Eu nu pot papa fructe,fir'ar.Dar cand o sa fiu in faza 2 poate imi permit sa fac si euu asa delicatesaa[*66*].

Alexik 02 iul 2011 09:22:55

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 708063)
Neatsa >:D<.
Vaiiiiii mi'a venit apa in gura la pozaa:((.
Eu nu pot papa fructe,fir'ar.Dar cand o sa fiu in faza 2 poate imi permit sa fac si euu asa delicatesaa[*66*].

Poti lua iaurt natural si bagi cacao.Si ai inghetata de cacao:P

silviadm 02 iul 2011 10:06:53

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 708065)
Poti lua iaurt natural si bagi cacao.Si ai inghetata de cacao:P

da ....soluti pt slabutzele SB:x:x:x

silviadm 02 iul 2011 10:08:55

Re: Jurnal silviadm
 
mamhotart azi imi fac clatite dietetice o s scriu reteta dupa ce fac eu:x:x:xsi va arat pozele:x;;)

Georgii 02 iul 2011 10:12:30

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 708065)
Poti lua iaurt natural si bagi cacao.Si ai inghetata de cacao:P

Nu mai am cacao:-s.Dar cumpar azi si fac si eu lunib-).Sper sa imi iasa:)).

silviadm 02 iul 2011 10:14:56

Re: Jurnal silviadm
 
AM PLEKT S MA CANTASESC:-s:-ssX_XX_XSEE YA!

Georgii 02 iul 2011 10:18:55

Re: Jurnal silviadm
 
Sa vii mai slabuta inapoi>:).Ca daca nu :-wb-).

silviadm 02 iul 2011 14:19:29

Re: Jurnal silviadm
 
AM FACUT[*137*]........FAC CLATITE[*fericit*]

silviadm 02 iul 2011 16:02:18

Re: Jurnal silviadm
 
mam chinuit o gramada...:"> am gresit din prima in loc de zahar vanilat am pus praf de copt nam citit pe pungutza:">dupa ce miam dat seama am zis totusi s pun zahar vanilt se faceau dar nu erau bune:-s ...am aruncat si am facut alt aluat calumea dar tura asta nu se mai prindeau
:-&am aruncat tot la gunoi:">X_X...=((
ooofffff

silviadm 02 iul 2011 16:03:36

Re: Jurnal silviadm
 
acum sport cai mai sanaos#:-s:>;;):x

silviadm 03 iul 2011 08:32:20

Re: Jurnal silviadm
 
sapt asta am s revin cu poze noi....;;)
Dar parca de cand fac cardio de asta si aerobica mai intens...mi se vede celulita pe picioare mai tare:-s#:-s...nu se vede knd stau normal dar knd fac sport da:((dak o s se vada si knd merg?:((...dincauza ca am slabit rrapid?:-s:-s:-s:-/

Madalina Nenciu 03 iul 2011 08:54:18

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 708873)
sapt asta am s revin cu poze noi....;;)
Dar parca de cand fac cardio de asta si aerobica mai intens...mi se vede celulita pe picioare mai tare:-s#:-s...nu se vede knd stau normal dar knd fac sport da:((dak o s se vada si knd merg?:((...dincauza ca am slabit rrapid?:-s:-s:-s:-/

Buna dimi Silvia si bine te-am gasit l!!!!
[*1*][*1*][*1*][*1*]pentru ca vin pentru prima data in vizita la tine,ti-am adus si floricele de ''casa'' noua !!
Booon, acum sa trecem la oile noastre!;;)
First, arati foarte bine!!!Chiar bine de tot!!:x:xCelulita???Ei bine toate fetele(inclusiv cele slabe de cad pe strada:P) au celulita!Asta se face doar din alimentatie si atat, punct!!Daca u zici ca esti prietena buna cu sportul, prin multa munk se va reduce si celulita si o sa te tonifiezi de mama-mama[*ok*][*ok*]
Asa ca nu fi suparata, nu ai de ce!!Asta se rezolva repede!!:x:x
Te pupic!!!:-*:-*

silviadm 03 iul 2011 19:56:39

Re: Jurnal silviadm
 
:x:x:x:x:Dmultu Mada pt floricele,acum miroase frumos in jurnal la mn:x:x>:D<si pt toate complimentele...dar banuiesc k teai uitat la pozele din album:-s[*inima-sparta*]nu la asta de la avatar :))k nare nici o legatura cu mine:-s
Cat de celulita...sper sa mi se duca:-s,azi chiar dak am zis k no s plec de acasa ....ei bn am plekt am fost la peste[*83*]....deci pt scarsdale sapt asta no s mai cumpar peste>:)...si am profitat ca era o gradina zoologik si am avut spatiu unde s alerg am facut doua ture dar cu pauza de cinci ori de vreo 30 sec cami iesea limba doi metri:-s afara#:-scam 2 km tura:x:x;;)
[*plans*]dar feteleeeeeeeeee am facut o greseala mare nam avut paine integrala si am mancat alba [*plans*]am alergat eu dar degeaba ........sapt asta scot paine de tot din meniu........:((grea decizie dar ce s fac#:-s[*ganditor*]
[*hug*]la toate slabutzele!sunteti invitate cu idei si sfaturi in jurnalul meu plin de floricele...:">

silviadm 03 iul 2011 23:36:22

Re: Jurnal silviadm
 
http://hot.wendy.ro/wp-content/uploads/2010/02/a144.jpg
Noapte Buna !

silviadm 04 iul 2011 08:23:33

Re: Jurnal silviadm
 
http://img1.imensagens.com/en/good-morning/33.gif

silviadm 04 iul 2011 09:13:12

Re: Jurnal silviadm
 
[*aerobic*][*gimnastica*][*abdomene*]:x:x;;);;)incep devreme k ieri na fost miscare exagerata tre s acopar golul de ieri:D;;)

steffany 04 iul 2011 12:29:49

Re: Jurnal silviadm
 
Buna Silvia vin la tine in casuta sa iti urez un inceput de saptamana frumos si fara tentatii . Esti binevenita oricand la mine in casuta , te astept cu drag ! Sa ai o zi frumoasa ! :-* :-* :-*

Georgii 04 iul 2011 15:23:54

Re: Jurnal silviadm
 
hello vecinica mea scumpa,de fapt nu.(esti my bff,da nu zici la nimeni:-$)..ce mai faci tu?
ti'a trecut supararea de dimineata cu cantarul?
sper ca m'ai ascultat,ai sa vezi tu maine dimineata ca nu e adevarat ce zicea cantarul ala[-X.un inceput de saptamana cat mai frumos si fara tentatii[*128*][*128*][*128*].

silviadm 04 iul 2011 22:54:25

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 710457)
hello vecinica mea scumpa,de fapt nu.(esti my bff,da nu zici la nimeni:-$)..ce mai faci tu?
ti'a trecut supararea de dimineata cu cantarul?
sper ca m'ai ascultat,ai sa vezi tu maine dimineata ca nu e adevarat ce zicea cantarul ala[-X.un inceput de saptamana cat mai frumos si fara tentatii[*128*][*128*][*128*].

[*117*][*128*]mss la fel sis!

silviadm 04 iul 2011 23:12:58

Re: Jurnal silviadm
 
http://r12.imgfast.net/users/1211/28...les/770964.gifsi vise placute slabutzelle:-*:-*

silviadm 05 iul 2011 20:17:14

Re: Jurnal silviadm
 
[*plans*]na fost nimeni la mn in vizita..nici macar eu:-s
[*106*]

silviadm 05 iul 2011 20:42:20

Re: Jurnal silviadm
 
[*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*1*][*1*][*1*][*102*][*102*][*102*][*102*][*117*][*65*][*54*][*54*]miam colorat casutza hihihi
azi am vaz k am 50.6 kg mai am 5 zile sper s reusesc si sapt asta aproape 1kg:xasa o s stiu k mai am doar o sapt si ajung unde miam propus deocamdata.....
Na avut leg ca mam vaz cu mai putine kg ...dar azi am fost mai lenesa,nu am facut sport ...am zis la amiaza k ma apuc de sport si mam apucat de curatzenie#:-sapoi am iesit afara...
oricum am mers toata ziua azi de dim am inceput...maine fac sport[*aerobic*] astai sigur mia lipsit:((....azi chiar miam luat coarda[*coarda*]:x;;)deci maine aerobica cardio si coarda,promis..!

Georgii 05 iul 2011 20:58:53

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 712270)
[*53*][*53*][*53*][*53*][*53*][*1*][*1*][*1*][*102*][*102*][*102*][*102*][*117*][*65*][*54*][*54*]miam colorat casutza hihihi
azi am vaz k am 50.6 kg mai am 5 zile sper s reusesc si sapt asta aproape 1kg:xasa o s stiu k mai am doar o sapt si ajung unde miam propus deocamdata.....
Na avut leg ca mam vaz cu mai putine kg ...dar azi am fost mai lenesa,nu am facut sport ...am zis la amiaza k ma apuc de sport si mam apucat de curatzenie#:-sapoi am iesit afara...
oricum am mers toata ziua azi de dim am inceput...maine fac sport[*aerobic*] astai sigur mia lipsit:((....azi chiar miam luat coarda[*coarda*]:x;;)deci maine aerobica cardio si coarda,promis..!

Sis:x:x:x!
Bau,bine te'am gasit:">.Bravo pentru 50,6kg..eu ti'am zis atunci ca nu ai cum sa ai ce zicea cantarul ala..b-).
Tine'te de sport si ai sa iti vezi visurile implinite:>.
E bine ca ai mers pentru ca si asa consumi calorii,si la curatenie la fel>:).
Iti doresc o noapte bunaaa si dulcee asa ca tine>:D<.Bye sis':-*:-*:-*!

silviadm 05 iul 2011 21:57:08

Re: Jurnal silviadm
 
noapte buna![*doarme*][*viseaza*]

silviadm 06 iul 2011 08:21:26

Re: Jurnal silviadm
 
http://4.bp.blogspot.com/_nGHsO9QWd6...odMorning5.gif

flor1ana 06 iul 2011 14:21:16

Re: Jurnal silviadm
 
bunaaa. Tot inainte ! :D si felicitari pt kilogramele slabite!

silviadm 06 iul 2011 22:03:31

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 712288)
Sis:x:x:x!
Bau,bine te'am gasit:">.Bravo pentru 50,6kg..eu ti'am zis atunci ca nu ai cum sa ai ce zicea cantarul ala..b-).
Tine'te de sport si ai sa iti vezi visurile implinite:>.
E bine ca ai mers pentru ca si asa consumi calorii,si la curatenie la fel>:).
Iti doresc o noapte bunaaa si dulcee asa ca tine>:D<.Bye sis':-*:-*:-*!



thanks sis[*52*] ...k esti aproape de mn si ma sustii mai ales in momentele de "groaza" [*9*]prin care trec uneori:-*:-*:-*

silviadm 06 iul 2011 22:05:37

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de flor1ana (Post 713045)
bunaaa. Tot inainte ! :D si felicitari pt kilogramele slabite!

>:D<mss la fel si tie bafta in ceea ce'ti doresti si numai zile fara tentatii!;;);;)

silviadm 06 iul 2011 22:17:49

Re: Jurnal silviadm
 
;;)nici nu mi'am dat seama cum a trecut timpul:xmiam facut aici multe prietene,de care greu vor mai scapa acum de mine>:)b-)aici am invatzat sami fac o alimentatie sanatoasa[*106*],aici imi petrec o mare parte din timpul meu liber[*7*] si tot aici miam facut un hobby de care sunt mandra si nu mai reusesc si nici nu mai vreau s ma dezvatz de el:SPORTUL[*abdomene*][*dansand*][*aerobic*][*danseaza*]


silviadm 08 iul 2011 07:59:21

Re: Jurnal silviadm
 
buna fetele...;;)ieri a fost o zii ciudata pt mn [*95*]mii se intampla des cand stiu k va urama ceva nashpa sau knd sitiu kam facut ceva rau.:-s..de ieri sa int cateva chestii urate,si acum dim am vaz ca de fapt nu mai am 50.6kg ori nu mai am ori nam av mereu[*lacrimi*]=((sper s reusesc s ajung la kg dorite:o3 sapt asta am mancat niste paste ,putine de tot,cu sos facut dar fara ulei
o bucatica de pizza,
si ieri 2 prajiturele mici .....dar am facut sport mereu#:-s#:-s
cu ce ma incurajati k nu ma mai suport asa?!:-s

silviadm 11 iul 2011 10:17:14

Re: Jurnal silviadm
 
:xprima zi in dieta South Beach:x:x;;)mmmmmm ce bineee este...pare s fie un inceput promitzator;)) ....acum ma bag la aerobica...[*aerobic*][*gimnastica*]:x

marina19 11 iul 2011 12:00:50

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 718407)
:xprima zi in dieta South Beach:x:x;;)mmmmmm ce bineee este...pare s fie un inceput promitzator;)) ....acum ma bag la aerobica...[*aerobic*][*gimnastica*]:x

si eu am reinceput de astazi SB :x:x
dorm putin ca sunt ft obosita si dupa ma bag la aerobic sport ceva :D

Georgii 11 iul 2011 20:47:34

Re: Jurnal silviadm
 
Citat:

Anterior postat de silviadm (Post 718407)
:xprima zi in dieta South Beach:x:x;;)mmmmmm ce bineee este...pare s fie un inceput promitzator;)) ....acum ma bag la aerobica...[*aerobic*][*gimnastica*]:x

uu,succes mult in sb sis':-*.
ai grijaa ca sunt cu ochii pe tine:-w:-".>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:00:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO