forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit Alina ( Soggy) - raw veganism. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-alina-soggy-raw-veganism-12328.html)

soggy 06 iun 2011 10:52:08

Jurnal de slabit Alina ( Soggy) - raw veganism.
 
Buna ziua!.....mie si pentru eventualele cititoare. m-am decis sa deschid acest jurnal pentru ca imi doresc sa slabesc enorm IMPERATIV si vreau sa-mi pastrez motivatia la cote maxime.
Sunt grasa. si in dimineata asta mi-am calculat grasimea corporala.....sa vezi rezultat.sunt obeza. valoarea este de 37,4. acum pe deasupra sunt si furioasa. nu se mai poate. trebuie sa fac ceva.
am inceput deja dieta deci am trecut de perioada de mobilizare.am inceput sa imi fac si meniuri zilnice.incerc pe cat posibil sa am o dieta sanatoasa, ma documentez si........cel mai important, accept orice sugestie.
voi scrie in fiecare zi aici.un motiv in plus ar fi ca imi place sa scriu fara a avea pretentii ca as avea talent.
am un baietel de 7 luni si vreau sa creasca mandru de mami ca e frumoasa, nu o grasunica obeza ( cuvant greu de pronuntat):-s.
asadar voi scrie zilnic aici.
mai revin doar ca trebuie sa vad ce face baietelul meu
big hugs for everyone!!!

soggy 06 iun 2011 12:48:00

re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Sa continuam.Darius (baietelul meu) se joaca cu jucariutele.:). moment de respiro. voi putea astfel scrie aici.

am facut si cateva munite miscare:D (doar atat) sunt constienta ca trebuie sa fac mai multa miscare dar aici e punctul meu cel mai slab, cred. nu prea reusesc sa ma mobilizez..
astazi m-am cantarit si spre bucuria mea am reusit sa modific ticker-ul.......sper sa scap de kg in plus in perioada pe care mi-am propuso, mai ales ca atunci va fi taierea motului si vreau cu adevarat sa fiu slaba pana atunci.as mai adauga slaba si tonifiata:)), dar e cam scurt timpul pentru un proiect asa ambitios. insa asta nu inseamna ca nu voi face sport si nu ma voi tine de dieta "dragul meu jurnal":).

poate ar fi bine sa scriu cateva cuvinte si despre istoricul kg mele in plus. de fapt cred ca ar fi bine sa spun ca nu am fost niciodata slaba. tot timpulam avut cateva kg de tampon cum spune monti:D. dar asta in limite absolut normale as putea spune. eram o fata normala in privinta asta.in schimb acum.......:-s.
am tot oscilat in jurul a 65 kg tot timpul. am tinut diete de tot felul.unele mai sanatoase altele mai nesanatoase. in ultima perioada inainte de a se naste Darius renuntasem la conceptul de dieta. mancam normal. in acelasi timp si greutatea mea se stabilizase..
nu faceam sport desi cel mai probabil ar fi trebuit.......dar gata ce a fost a fost. ma plictisesc si eu sciiind lucruri ce acum oricum nu pot fi schimbate.
la treaba...........dieta scrie pe fruntea mea. viata mea sau mai bine spus calitatea ei este importanta si trebuie sa ma respect.sa imi respect corpul.
big hugs for everyone!

alinamar 06 iun 2011 14:10:59

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Buna Alina!
Bine te-am gasit la tine in casuta!
Si pe mine ma cheama Alina si am un baietel Darius de 8 luni jumatate :) Frumos nu?? :D
Sa-ti traiasca feciorul si sa fie sanatos!
Ce dieta tii?
Mult succes iti urez!

soggy 06 iun 2011 14:50:37

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 679600)
Buna Alina!
Bine te-am gasit la tine in casuta!
Si pe mine ma cheama Alina si am un baietel Darius de 8 luni jumatate :) Frumos nu?? :D
Sa-ti traiasca feciorul si sa fie sanatos!
Ce dieta tii?
Mult succes iti urez!

Buna Alina!
Bine ai venit:). Ce coincidenta!?Sa traiasca si al tau e mai mare doar cu o luna fata de Darius al meu.
Esti poate din Suceava:D???......ar fi prea de tot.
Eu tin un fel de amestec de dieta:D intre cea pe grupe sanguine, haward hay si un pic din principiile lui monti:). tu ce dieta tii?
ma bucur ca ai trecut prin casuta mea:). noi ne mai vedem si in jurnalul 70-80, desi cred ca tu nu te mai incadrezi acolo. ( te invidiez):((
pup.
big hugs for everyone!!!

jolye79 06 iun 2011 14:54:39

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Buna, Alina! Tot o Alina te saluta si acum, doar ca sirul coincidentelor se cam opreste aici. Baietii mei sunt mai maricei, deja au devenit golanasi!
Am trecut sa-ti urez mult, mult, mult succes!

soggy 06 iun 2011 14:58:08

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Buna Alina!
se pare ca vom forma clubul tizelor:))>:D<
multumesc mult pentru urare. sa-ti traiasca baietii.
Big>:D<for everyone!!!

BornCrank 06 iun 2011 15:35:00

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Buna Alina! Si eu tot Alina sunt. :)

Eu n-am copii, dar avem in comun numele si un scop : a slabi. :)

Sa-ti traiasca baietelul! Multa vointa si ambitie!

soggy 06 iun 2011 15:36:29

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
I`m back.am aflat ceva extraordinar. in dieta monti este permisa cafeaua.e grozav.coderamy MERCI

soggy 06 iun 2011 15:38:53

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
:))buna Alina!
intr-adevar TREBUIE sa slabim si VOM REUSI.
big hugs for all!!!

BornCrank 06 iun 2011 15:54:15

Re: Jurnal Alina (soggy) - Trebuie sa slabesc!
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 679737)
:))buna Alina!
intr-adevar TREBUIE sa slabim si VOM REUSI.
big hugs for all!!!

:)

S-au adunat toate Alinele aici :P

Tii monti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:49:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO