forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal slabit Tanya (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-tanya-508.html)

tanya 01 mai 2009 18:27:54

Jurnal slabit Tanya
 
1 ataşament(e)
    • Prima zi ,n-a fost rau dar ma chinuie o durere de stomac de la neinspirata idee a curei cu lichide :( buun ..deci am mincat : mic dejun -1 felie paine cu 1 rosie ,o cafea cu o lingurita de miere : pranz -cca 200 grame orez fiert cu morcov condimentat cu marar si frunze de usturoi proaspat+o salata verde :cina- piure de dovlecel cu morcov condimentat cu un pic de parmezan +1 ou fiert :gustare ora 16 un mar mare si un ceai (de slabit ) fara zahar .Urmeaza aerobicul si tratamentele de infrumusetare vreau sa incerc scrubul de cafea *-:) I'am happy !

Luna 01 mai 2009 21:32:55

Re: Jurnal slabit Tanya
 
:) Tanya, iti urez multa ambitie si perseverenta, sa ajungi la ceea ce ti-ai propus si sa ne bucuram impreuna de succes! ;)

Am adus floricele de bun venit! >:D<

http://www.florilabucuresti.ro/image...iri_simplu.jpg

Luna 01 mai 2009 21:39:54

Re: Jurnal slabit Tanya
 
Si acum, ca ai jurnal iti pot scrie aici :)

Si eu am incercat acum 2 ani un tratament homeopatic, probabil ca nu am perseverat, l-am tinut doar 3 luni si nu am continuat pt ca nu am vazut imbunatatiri :(sau poate ptr ca eram eu prea "incarcata" la mansarda :P. In final am renuntat.

Nu imi aduc aminte cum se numeau remediile, dar o sa caut sa vad daca mai am flaconasele. Puneam sub limba pastilutele si nu aveam voie sa folosesc pasta cu menta sau sa mananc guma, bomboane cu menthol. Fusesem la o renumita doctorita homeopata, la care in luna mai mi s-a dat programare ptr octombrie tocmai.

Concomitent, mergeam la acupunctura si dupa ce m-a invinetit si mi s-a facut butuc unul din picioare am renuntat.:( Iarasi nu stiu daca am facut bine, dar asa am simtit eu atunci:(, sa renunt.

Mare dreptate ai, pana nu se face liniste la mansarda, nu se vindeca nimic.
Psihicul e dusmanul fizicului.

Pup si iti doresc un week-end frumos, odihnitor >:D<

tanya 02 mai 2009 04:26:20

Re: Jurnal slabit Tanya
 
1 ataşament(e)
Nu au un efect chimic le-am dat si fiului meu ,modul de actionare seamana cu al homeopatiei in sensul ca contrapune emotii antagoniste tip :iubire -ura ,zgarcenie -generozitate iar unicul rau e ca pe moment iti scoate la suprafata emotiile negative dar te si ajuta sa reactionezi .Orice miscela e personalizata iau consulentii au moduri diferite .Se poate face si singur alegerea dar la noi nu sunt farmacii sau centre naturiste sa prepare. Oricum sa ne tinem pumnii draga mea ,ma bucur ca te-am cunoscut te simt o persoana speciala mersi de flori esti o dulce smakkk .Iti trimit si eu ceva din gradina mea si gata zbor la servici !

danuta 02 mai 2009 05:31:14

Re: Jurnal slabit Tanya
 
Bine ai venit Tanya!
Sunt apropiata de varsta cu tine,stiu ca e mai greu decat la 20 de ani dar vom reusi....sunt sigura;;)
O floricica si de la mine
http://i306.photobucket.com/albums/n...k/2301da6c.jpg

Luna 02 mai 2009 09:15:50

Re: Jurnal slabit Tanya
 
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 5588)
Nu au un efect chimic le-am dat si fiului meu ,modul de actionare seamana cu al homeopatiei in sensul ca contrapune emotii antagoniste tip :iubire -ura ,zgarcenie -generozitate iar unicul rau e ca pe moment iti scoate la suprafata emotiile negative dar te si ajuta sa reactionezi .Orice miscela e personalizata iau consulentii au moduri diferite .Se poate face si singur alegerea dar la noi nu sunt farmacii sau centre naturiste sa prepare. Oricum sa ne tinem pumnii draga mea ,ma bucur ca te-am cunoscut te simt o persoana speciala mersi de flori esti o dulce smakkk .Iti trimit si eu ceva din gradina mea si gata zbor la servici !

Ce frumoase lalele ai in gradina ;;)!
Wow ...si folosesti o terminologie :-s ...consulentii... habar nu am ce-s aia, dar daca iti fac bine, aia e important :)

Pupicei si urari de un week-end frumos! >:D<

ali 02 mai 2009 12:17:48

Re: Jurnal slabit Tanya
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 5602)
Ce frumoase lalele ai in gradina ;;)!
Wow ...si folosesti o terminologie :-s ...consulentii... habar nu am ce-s aia, dar daca iti fac bine, aia e important :)

Pupicei si urari de un week-end frumos! >:D<

Buna Tanya

ali 02 mai 2009 12:24:37

Re: Jurnal slabit Tanya
 
Citat:

Anterior postat de ali (Post 5625)
Buna Tanya

Ma bucur ca ti-ai deschis un jurnal ,cred ca dieta acestei Luciu mi se pare un dezastru ,nu trebuie sa ne lasam pacalite ,eu nu cred ca pe termen mediu si lung aceasta Luciu a mancat numai supa ,si daca a facuto a fost o inconstienta ,nu trebuie sa credem tot ce ni se spune ,aceste"vedete"folosesc multe metode ,insa bineanteles ca nu recunosc,avand bani cred ca isi permit tot felul de tratamente care ajuta a slabi mai repede .Ai mare grije de stomacel si mananca echilibrat

tanya 02 mai 2009 16:43:54

Re: Jurnal slabit Tanya
 
1 ataşament(e)
Nu era dieta acelei Luciu ci a unei colege care a slabit 40 kg acum imi vine sa rad de prostia mea ,inca ma mai doare stomacul ,nu inteleg cum colega mea n-a murit a tinut-o 6 luni :-/ cica ...in fine .. nu va mai spun ce-a baut ca va am pe constiinta dupa:D..Eu zic ca putem slabi si la 40 cu perseverenta si un psihic pozitiv ,redescoperind placerea miscarii ..si bucuria de a trai intr-un corp armonios si sanatos >:D<smakk !!!!!!!

tanya 02 mai 2009 17:09:33

Re: Jurnal slabit Tanya
 
1 ataşament(e)
Ciao Danuta ! Ma bucur ca te cunosc :) eu sunt convinsa ca la 40 de ani vointa perseverenta sunt mai accentuate si daca cineva doreste cu adevarat si se straduie e imposibil sa nu obtina rezultate .Picatura care a umplut paharul la mine a fost cind in aceeasi zi mi-au crapat pantaloni ,bluza si mi-au plesnit ciorapii x-( am spus STOP!:D Gata schimbam directia! Asa ca mi-am suflecat minecutele si v-am gasit pe voi una mai splendida ca cealalta ,facem chef la final ![*dansand*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:20:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO