forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal soymary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-soymary-12526.html)

sofymary 02 apr 2014 22:37:40

jurnal soymary
 
Buna"slabutelor" as avea nevoie de o mana de ajutor petru a slabi.
Mi se pare ca nu reusesc sa tin in frau caloriile.
As vrea sa incerc si eu o dieta pe termen lung 4 luni ptr a da jos 14 kg.maxim,in cel mai fericit caz.
Nu mananc mult dar de la dulciuri un ma pot abtine.
Poate mai este cineva in aceeasi situatie si vrea sa-mi impartaseasca experiente.
Astept sfaturi pentru a fi o viitoare"slabuta"cu FINAL FERICIT!!!

butterfly30 03 apr 2014 06:34:07

Re: jurnal soymary
 
sofy, majoritatea celor de aici avem aceleasi probleme, altfel nu eram aici. si da, dulciurile sunt marea broblema a tuturor. parerea mea: uita de calorii si gandeste-te doar sa traiesti sanatos: renunta la zahar, faina alba, cartofi prajiti, fasst-food, sucuri, fa sport minim 40 min/zi minim3/sapt si rezultatele o sa apara repede. sa stii ca exista dulciuri dietetice delicioase, dar nici cu acelea nu trebuie exagerat!
mult succes!:)

serendipity9 03 apr 2014 07:18:52

Re: jurnal soymary
 
Hei! Bine ai venit :) Si eu am o problema cu dulciurile...reusesc sa nu mananc o perioada si apoi dau iarasi iama in ele :)) Oricum, succes in ceea ce ti-ai propus :)

sofymary 03 apr 2014 17:10:32

Re: jurnal soymary
 
vreau sa spun ca cu ajutorul dulciurilor am ajuns la 74 kg.fac sport cate 1h pe zi 5 zile pe saptamana ,dar beau si coca cola 1l pe zi.astazi mi am facut o sticla de 2l de ceai sa incerc sa beau ca apa u mi place.beau 500 ml la sala si atat.nu stiu am nevoie de sustinere in batalia cu kg.

butterfly30 03 apr 2014 19:38:27

Re: jurnal soymary
 
apa s-ar putea sa-ti placa mai mult daca adaugi cateva felii de lamaie cu tot cu coaja, menta, ghimbir, ca sa se aromatizeze. consumul de lichide te ajuta enorm la slabit.:)

sofymary 03 apr 2014 22:07:45

Re: jurnal soymary
 
multumesc ,pentru raspunsuri.am sa incerc si apa cu lamaie

sofymary 04 apr 2014 17:29:19

Re: jurnal soymary
 
fetelor voi cum calculati caloriile consumate la sala

CCristina D 04 apr 2014 19:47:25

Re: jurnal soymary
 
Buna Sofy!

Bun venit printre noi si felicitari pt sportul care-l faci, bravo;;);;)
Si mie imi plac dulciurile, trebuie sa recunosc, dar incerc sa ma limitez la o bucata-doua si nu zilnic....incerc sa-mi fac dulciuri mai dietetice (spre exemplu, acum am la copt niste briose dukan, sper sa iasa bune :D), in rest, mananc destul de multe fructe cand mi-e pofta de dulce:):)
Succes si la cat mai multe kg slabite !!!;;):D

Dierso 05 apr 2014 14:00:45

Re: jurnal soymary
 
Buna Soymary! :)
Uite un pont de gustare:
Au aparut capsunile, o gustare dulce si cu putine calorii! Le gasesti relativ ieftin la carefour/lidl etc. Am luat azi de la carefour si sunt destul de dulci sa sti. Sau poti sa iti faci un mic dejun super cu ele, iaurt si niste cereale. ;)

sofymary 05 apr 2014 15:50:18

Re: jurnal soymary
 
mersi dierso in gnral la gustar de dimi mananc un sándwich la 10 si la 4 un baton special k cu aroma de capsuni 98 caloriii si sanwich cred ca are 125 calorii

sofymary 05 apr 2014 15:56:18

Re: jurnal soymary
 
mic djun la 7 un pahar lapte dgresat 100 ml 33 calorii,biscuiti cu cereale si lapte 50 grame 223 calorii.nes cu lapte 90 calorii fara tigare de dimi un incep bine ziua..problema mea eest ca ar trebui un stiu sa ma vrific cineva ca lucrez si dimi si seara si poate la pranz u am mancar facuta si bag un sándwich d jumatat de paine.nu pera imi placce ca trebuie sa fac mancar la ficar in part sotului meu ii plac prajelile,fiul meu d 8 ani un mananca zarzavatul din ciorba si trbuie sa i fac mancare separat.si ma dispera ca un am nici un ajutor.

sofymary 05 apr 2014 16:48:31

Re: jurnal soymary
 
fetelor daca am un metabolism bazal de 1466 calorii inseamna ca atat trbuie sa mananc si daca mai merg pe jos zilnic 30 min +1h si 10"" sport 5 zile pe saptamana in fiecar zi la sala consum cate 350 calorrii din ce ar trbui sa scad ca sa slabesc 500 gr pe saptamana

sofymary 07 apr 2014 19:57:39

Re: jurnal soymary
 
wow am slabit 1.5 kg intr.-o saptamana.ce fericita sunt.

butterfly30 07 apr 2014 21:26:52

Re: jurnal soymary
 
felicitari! parerea mea e sa nu mai numeri calorii. sa mananci sanatos si sa continui sportul si o sa slabesti in continuare! =D>

sofymary 08 apr 2014 15:38:17

Re: jurnal soymary
 
mersi butterfly,o sa incerc sa un mai numar calorii:P:P:P

Dierso 08 apr 2014 22:01:04

Re: jurnal soymary
 
Felicitari! >:D< Suntem foarte mandre de tine! Cred ca acum esti mult mai convinsa ca stilul de viata pe care il adopti merita. Bravo!

Mihaela1006 09 apr 2014 15:09:16

Re: jurnal soymary
 
Citat:

Anterior postat de sofymary (Post 1345477)
mic djun la 7 un pahar lapte dgresat 100 ml 33 calorii,biscuiti cu cereale si lapte 50 grame 223 calorii.nes cu lapte 90 calorii fara tigare de dimi un incep bine ziua..problema mea eest ca ar trebui un stiu sa ma vrific cineva ca lucrez si dimi si seara si poate la pranz u am mancar facuta si bag un sándwich d jumatat de paine.nu pera imi placce ca trebuie sa fac mancar la ficar in part sotului meu ii plac prajelile,fiul meu d 8 ani un mananca zarzavatul din ciorba si trbuie sa i fac mancare separat.si ma dispera ca un am nici un ajutor.

Cine nu mananca zarzavatul din ciorba "nu creste mare", sau "nu are muschi" sau nu este suficient de destept ca sa faca o chestie, stii tu ce, la 8 ani ii poti spune ceva ca sa il convingi sa incerce legumele. Daca nu fierte fa-le la cuptor, sotate, salata de boeuf, sau in alte variante care ii pot face cu ochiul.
Cu cel mic te poti descurca sa il faci sa pofteasca la o minunatie din farfuria ta. Lasa imaginatia ta libera sau cauta pe net retete gustoase si sanatoase pentru tine si cel mic la inceput, si poti in timp sa il ispitesti si pe sotul tau ;)

sofymary 23 mai 2014 16:41:54

Re: jurnal soymary
 
mrsi mihaela


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:28:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO