forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal "TrashyNovel" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-trashynovel-1753.html)

Slabuta 05 dec 2009 15:40:56

Re: Jurnal "TrashyNovel"
 
Citat:

Anterior postat de TrashyNovel (Post 54339)
Am fost destul de ocupata in ultimul timp(clasa a XII-a) si nu mi-am mai updatat jurnalul. Imi pare rau pentru asta, dar mai rau imi pare pt mine, pentru ca nu am niciun control asupra mea, pentru ca sunt cel mai mare dusman al meu si ca oricat as incerca sa fiu optimista reusesc tot timpul sa ma afund si mai tare "in marile probleme existentiale". Mancarea ramane in continuare cea mai buna prietena a mea, careia ii "povestesc" tot ce am pe suflet, care ma alina atunci cand sunt suparata si imi da forta atunci cand sunt prea obosita. Simt asa o agonie care se mareste cu fiecare gura de paine mancata si o furie groaznica care ma determina sa ma pedepsesc si sa-mi fac procese de constiinta. E un cerc vicios din care parca nu reusesc sa ies, iar atunci cand gasesc o modalitate de a scapa cineva ma trage inapoi.

Buna :)

Bine ca ai revenit printre noi :)

Eu zic sa faci schimb :) Sa nu povestesti mancarii tot ce ai pe suflet, ci sa ne spui noua, cand simti ca nu mai poti, esti trista vino aici si o sa incercam sa te ajutam :)

Nu fi trista si eu eram foarte panicata in a XII dar nu a fost chiar asa de negru dracul :) La tine se manifesta prin mancat, la mine se manifesta prin nemancat, nici una dintre aceste 2 nu aduce lucruri bune :(

Asa ca nu te mai intrista, capul sus si fii puternica, mancarea nu trebuie sa te conduca ;) :) tu esti cea care conduce si impune regulile :)

TrashyNovel 06 dec 2009 11:32:44

Re: Jurnal "TrashyNovel"
 
As vrea sa fie totul atat de simplu, doar ca eu intotdeauna am fost o persoana care s-a ridicat singura, fara ajutor si nu am fost niciodata de parere ca trebuie sa-mi spun problemele, iar in momentul de fata nu pot spune ca e "dracul atat de negru" pentru ca nu ma simt extrem de stresata si nu vad totul atat de in tragic, dar totusi simt nevoia sa mananc.Poate acum in vacanta o sa reusesc sa-mi tin un program mai strict pentru ca nu o sa mai fiu atat de obosita.

TrashyNovel 17 ian 2010 08:53:03

Re: Jurnal "TrashyNovel"
 
Buna fetelor. Imi pare rau pt absenta indelungata, dar am avut niste probleme de sanatate si am fost in spital. Evident ca nu am mai putut sa imi tin "dieta", dar cat am stat acolo am slabit si am pus la loc in perioada de recuperare :P.
Cu kilogramele pot spune ca am stagnat si sper sa reusesc sa o iau de la capat si sa reusesc ce mi-am propus.

Liviutzza 17 ian 2010 08:57:57

Re: Jurnal "TrashyNovel"
 
Buna Delia:)Ai avut probleme de sanatate din cauza dietei?Sper sa te faci bine:)Cu slabitul trebuie sa o iei incetisor...fara infometare..Eu am inceput de ieri dieta scarsdale:)care nu presupune un anume numar de calorii..ceea ce este super:)Ce planuri ai?poopici>:D<

TrashyNovel 18 ian 2010 14:34:52

Re: Jurnal "TrashyNovel"
 
Buna! Nu am avut probleme din cauza dietei. Planurile mele nu sunt foarte marete, deoarece inca merg pe un teren instabil si nu ma pot avanta acum sa tin o dieta. Dar in general evit dulciurile si mancatul noaptea. Sper macar sa nu ma ingras, daca tot nu reusesc sa slabesc. Ma bucur pt tine ca poti tine o dieta, dar eu chiar nu reusesc sa ma tin dupa un program fix. Eu imi stabilesc singura programul, astfel reusesc sa dau si randament.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:33:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO