forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal tuiti2011 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tuiti2011-10614.html)

alexandra123 22 nov 2011 20:48:11

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 854054)
cam slabut stau la capitolul sport, dar im working on it :D

Lasa ca o sa prinzi si tu chef de sport.Atunci nu te mai opresti:D

tuiti2011 22 nov 2011 21:12:07

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 854058)
Lasa ca o sa prinzi si tu chef de sport.Atunci nu te mai opresti:D

o sa fiu un mic duracell, deci :))))))

alexandra123 22 nov 2011 21:35:06

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 854072)
o sa fiu un mic duracell, deci :))))))

Cam asa ceva.:P

tuiti2011 22 nov 2011 21:45:11

Re: Jurnal tuiti2011
 
hai ca am scos bicicleta :) ma uit la vocea romaniei si mai pedalez

am o problema mare cu bicicleta asta, are cea mai incomoda șa din lume..

spuneti-mi si mie pls ce biciclete aveti voi si daca va intelegeti bine cu ele, tre sa o schimb rapid rapid

multumesc

alexandra123 22 nov 2011 21:46:47

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 854109)
hai ca am scos bicicleta :) ma uit la vocea romaniei si mai pedalez

am o problema mare cu bicicleta asta, are cea mai incomoda șa din lume..

spuneti-mi si mie pls ce biciclete aveti voi si daca va intelegeti bine cu ele, tre sa o schimb rapid rapid

multumesc

Eu nu am de nici un fel, apoi fetele nu stiu, pe pinksiren stiu ca are si pedaleaza in fiecare zi o poti intreba pe ea. Eu sunt cu alergatul nu cu bicicleta:D

andrylici 23 nov 2011 17:42:30

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 854109)
hai ca am scos bicicleta :) ma uit la vocea romaniei si mai pedalez

am o problema mare cu bicicleta asta, are cea mai incomoda șa din lume..

spuneti-mi si mie pls ce biciclete aveti voi si daca va intelegeti bine cu ele, tre sa o schimb rapid rapid

multumesc

Eu am o bicicleta de la DHS si are o sa foarte comoda pt ca e lata. Poti sa te uiti la ei pe site ca au si preturile. Acum 4-5 ani cand am luat-o am dat cam 400 lei pe ea. Merita! Acum insa, daca as avea cam 2500-3000 lei, mi-as lua o banda bunuta. Tare visez la ea.

tuiti2011 23 nov 2011 23:07:51

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 855185)
Eu am o bicicleta de la DHS si are o sa foarte comoda pt ca e lata. Poti sa te uiti la ei pe site ca au si preturile. Acum 4-5 ani cand am luat-o am dat cam 400 lei pe ea. Merita! Acum insa, daca as avea cam 2500-3000 lei, mi-as lua o banda bunuta. Tare visez la ea.

mersi, o sa ma uit pe site ul lor, sincer nu prea am auzit de DHS, dar nici nu le am cu articolele sportive sau chestiile de genul asta.

mi-as lua si eu o banda.. dar nu stau f bine cu spatiul. adica apartamentul e mare, are 80 de metri, dar am doar 2 camere, fara balcon .. in sufragerie pica faza, ca e totul vintage, nu pot sa trantesc o banda, iar in dormitor i-am gasit loc bicicletei, dar tre s-o elimin daca vreau banda.

in legatura cu banii .. poate daca fac vreo promisiune solemna ca stau vreo 3-4 luni fara sa-mi cumpar haine si genti, ceea ce e foarte greu de infaptuit .. :p

andrylici, iti mai raspunsesem la un post de-al tau de aici din jurnalul meu, alaltaieri, parca, in principiu te felicitam pt minusul de 1.9, nu stiu daca ai apucat sa citesti :)

andrylici 23 nov 2011 23:25:01

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 855656)
mersi, o sa ma uit pe site ul lor, sincer nu prea am auzit de DHS, dar nici nu le am cu articolele sportive sau chestiile de genul asta.

mi-as lua si eu o banda.. dar nu stau f bine cu spatiul. adica apartamentul e mare, are 80 de metri, dar am doar 2 camere, fara balcon .. in sufragerie pica faza, ca e totul vintage, nu pot sa trantesc o banda, iar in dormitor i-am gasit loc bicicletei, dar tre s-o elimin daca vreau banda.

in legatura cu banii .. poate daca fac vreo promisiune solemna ca stau vreo 3-4 luni fara sa-mi cumpar haine si genti, ceea ce e foarte greu de infaptuit .. :p

andrylici, iti mai raspunsesem la un post de-al tau de aici din jurnalul meu, alaltaieri, parca, in principiu te felicitam pt minusul de 1.9, nu stiu daca ai apucat sa citesti :)

Acum am vazut...nu stiu cum de mi-a scapat post-ul. Multumesc pt felicitari dar mai usor cu ele ca sa nu mi-o iau in cap. In legatura cu numarul caloriilor, trebuie sa vezi cum iti raspunde corpul la un numar putin mai ridicat de calorii si sa lucrezi cu ele. Cert este ca daca introduci sportul in ecuatie, ai sa faci mult mai multe progrese. Cu siguranta. Bafta!

tuiti2011 26 nov 2011 13:07:27

Jurnal tuiti2011
 
n-am mai scris zilele astea

gata cu pregatirea pt dieta, de luni nu mai tin hipocalorica, ci dieta cu proteine, adica o sa am voie in prima etapa:

carne fritpta, fiarta
oua fierte
mezeluri - o sa fiu atenta la ele
grasimi - dar o sa incerc sa nu le consum (gen unt, maioneza)
castraveti
muraturi
masline

- o sa mi fac gratar zilnic, peste la cuptor sau pe grill, cu muraturi asortate. pare cam nesanatos regimul asta si la prima vedere ai zice ca pui, nu scazi, dar eu o sa l adaptez into sanatos :)

fac cumparaturile azi - maine si cumpar numai ce trebuie :D

aa... m-am obisnuit sa beau ceai verde si de soc
:D

andrylici 27 nov 2011 21:59:01

Re: Jurnal tuiti2011
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 858236)
n-am mai scris zilele astea

gata cu pregatirea pt dieta, de luni nu mai tin hipocalorica, ci dieta cu proteine, adica o sa am voie in prima etapa:

carne fritpta, fiarta
oua fierte
mezeluri - o sa fiu atenta la ele
grasimi - dar o sa incerc sa nu le consum (gen unt, maioneza)
castraveti
muraturi
masline

- o sa mi fac gratar zilnic, peste la cuptor sau pe grill, cu muraturi asortate. pare cam nesanatos regimul asta si la prima vedere ai zice ca pui, nu scazi, dar eu o sa l adaptez into sanatos :)

fac cumparaturile azi - maine si cumpar numai ce trebuie :D

aa... m-am obisnuit sa beau ceai verde si de soc
:D

Si eu tin regimul cu proteine de luni pt o saptamana. Mi-a mers foarte bine prima data. Am slabit 8 kg in 2 saptamani si niciodata nu mi-*a fost foame. Maioneza si muraturi nu am mancat insa si nici acum nu o sa mananc in prima saptaman. Mezeluri dimineata si in general de pui sau de curcan. Carnea asa o mananc si eu...fripta. Recomand un sos de iaurt cu usturoi langa o bucatica de carne la gratar. E demential! Cat despre cat de sanatos este...nu este foarte sanatos pt ficat. Sunt muuuulte proteine. Ai grija la oua pt ca sare colesterolul afara. Daca iti plac si mananci multe, mai bine mananci albusul caci galbenusul e cu probleme. Tot in timpul dietei eu am luat vitamine. Faptul ca nu mananci legume si fructe face sa pierzi din vitamine si nu-i bine. Nu este recomandat sa tii mai mult de doua saptamani, este chiar periculos. Ar trebui sa pui in iaurtul; pe care il servesti niste tarate de ovaz sau seminte de in, sau ambele pentru ca o sa ai probleme de constipatie.
In rest...multa bafta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:53:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO