forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal tynyty ( Anamaria ) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-tynyty-anamaria-11363.html)

tynyty 03 apr 2012 13:26:08

Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna>:D<,
Nu sunt chiar noua pe acest site....doar ca pana acum nu am fost atat de fascinata sau dornica de slabit ca la carte cred.....Adik ma documentez mereu despre cate o dieta noua, o discutie ceva, incerc mereu lucruri noi dar, de cele mai multe ori fara finalitate.
De azi insa m-am hotarat sa pun piciorul in prag si sa slabesc cele 7 kg care ma innebunesc.....adik cele 7 care au devenit o obsesie....
Stiu ca nu sunt multe dar imi trebuie AMBITIE, AJUTORUL VOSTRU si scris zilnic in jurnal....
Asa ca o sa incerc sa fiu punctuala in fiecare zi si deabia astept sa imi fac multe prietene......apropo de azi urmez dieta Rina ;;)

happygirldiana 03 apr 2012 13:29:19

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004861)
Buna>:D<,
Nu sunt chiar noua pe acest site....doar ca pana acum nu am fost atat de fascinata sau dornica de slabit ca la carte cred.....Adik ma documentez mereu despre cate o dieta noua, o discutie ceva, incerc mereu lucruri noi dar, de cele mai multe ori fara finalitate.
De azi insa m-am hotarat sa pun piciorul in prag si sa slabesc cele 7 kg care ma innebunesc.....adik cele 7 care au devenit o obsesie....
Stiu ca nu sunt multe dar imi trebuie AMBITIE, AJUTORUL VOSTRU si scris zilnic in jurnal....
Asa ca o sa incerc sa fiu punctuala in fiecare zi si deabia astept sa imi fac multe prietene......apropo de azi urmez dieta Rina ;;)

Buna Tynty!Iti urez bun venit chiar daca nu esti noua aici.Ma gandesc ca urmarindu-ne pana acum, te-ai intalnit cu fetele care tin Rina si nu e nevoie sa iti l;as link catre ele, asa e?Ma bucur ca ai gasit o dieta care sa te avantajeze.Acum,daca faci un picut de sport, rezultatele vor fi maxime, negresit!

Cu scris zilnic in jurnal iti vei urmari indeaproape alimentatia si iti vei putea face multe prietene, asa cum iti doresti.Dar ai grija, ca te vor trage de urechiuse daca gresesti;))Glumesc:)

SA ai multa ambitie si sa fii perseverenta!Cu cumpatare (scuze de cacofonie)vei reusi!Aici vei gasi sustinerea de care ai nevoie!

Azi, presupun ca esti la proteine, asa-i?Ce papi?

Te pup!!

tynyty 03 apr 2012 13:56:04

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Sunt fericita ca deja mi-am facut o prietena >:D<. E asa de placut pe forum si in jurnal... chiar imi place, place, place.[*zambet-larg*]
Da intradevar azi e ziua de proteine.
Meniu meu pentru azi este ..... dimineata am mancat o banana, apoi o cana de ceai verde si multa apa bineinteles. La pranz am mancat o salata ( salata verde, ridichi, rosii, ardei gras rosu, ceapa verde), somon afumat file si o felie de paine integrala prajita. Si diseara voi manca tot somon afumat file cu un ardei gras rosu. Si cam asta a fost prima zi....Mai am 89 de zile
[*29*]

happygirldiana 03 apr 2012 14:00:21

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004907)
Sunt fericita ca deja mi-am facut o prietena >:D<. E asa de placut pe forum si in jurnal... chiar imi place, place, place.[*zambet-larg*]
Da intradevar azi e ziua de proteine.
Meniu meu pentru azi este ..... dimineata am mancat o banana, apoi o cana de ceai verde si multa apa bineinteles. La pranz am mancat o salata ( salata verde, ridichi, rosii, ardei gras rosu, ceapa verde), somon afumat file si o felie de paine integrala prajita. Si diseara voi manca tot somon afumat file cu un ardei gras rosu. Si cam asta a fost prima zi....Mai am 89 de zile
[*29*]

Ma bucur ca iti place, draga mea>:D< Imi place veselia ta si tonusul tau;))
Somon....yummy, cred ca e bun, nu am mancat niciodata:D Suna bine meniul tau pentru azi.SA ai grija sa nu te infometezi,poate incerci in acelasi timp sa iti numeri caloriile, sa incerci sa nu scazi sub 1200, asa e mai sigur:D:D;;)Ce zici?

Kclaudyia 03 apr 2012 14:07:46

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna si de la mineeeee!!!!!
>:D<>:D<>:D<
Sa ai muulta vointa si incredere ca vei reusi!
Subscriu la ce a spus Diana.. Tine-te de jurnal si nu numai, sunt foarte multe topicuri interesante, da probabil ca stii deja daca zici ca nu esti chiar noua..

Te va ajuta mult sa postezi meniul zilnic!

Iti urez mult succes!!! >:D<>:D<

tynyty 03 apr 2012 14:26:37

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1004932)
Buna si de la mineeeee!!!!!
>:D<>:D<>:D<
Sa ai muulta vointa si incredere ca vei reusi!
Subscriu la ce a spus Diana.. Tine-te de jurnal si nu numai, sunt foarte multe topicuri interesante, da probabil ca stii deja daca zici ca nu esti chiar noua..

Te va ajuta mult sa postezi meniul zilnic!

Iti urez mult succes!!! >:D<>:D<

>:D<Multumesc mult de incurajari.... o sa incerc sa fiu cat pot eu de perseverenta ... de fel sunt o persoana ambitioasa

tynyty 03 apr 2012 14:28:30

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1004915)


Ma bucur ca iti place, draga mea>:D< Imi place veselia ta si tonusul tau;))
Somon....yummy, cred ca e bun, nu am mancat niciodata:D Suna bine meniul tau pentru azi.SA ai grija sa nu te infometezi,poate incerci in acelasi timp sa iti numeri caloriile, sa incerci sa nu scazi sub 1200, asa e mai sigur:D:D;;)Ce zici?

Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

Kclaudyia 03 apr 2012 14:48:02

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004955)
Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

800?? vai vai... FOARTE putine... Mai adauga o salata langa somon.. salata cu de toate si poti pune si un pic de branzica ;)

happygirldiana 03 apr 2012 14:51:30

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1004955)
Am urmat sfatul tau si am calculat un pic nr caloriilor... intradevar sunt sub 1200 sunt 800 :D. Dar chiar nu stiu ce as putea sa mai mananc azi ca sa mai cresc un pic... foame nu imi este pt k beau de fel multa apa si nu am senzatie de foame....ai u vreo sugestie?:-s

Ma asteptam...Eu inteleg ca nu iti e foame, dar e infometare iar organismul tau va reactiona nu prea bine in timp.Si eu ma infometam cand tineam Rina....Adauga somon la cina si mananca mai multa salata.Branzica nus tiu daca e bine sa adaugi,ca ar insemna ca amesteci proteinele intre ele...:( Ar fi bine pe viitor sa iti calculezi din timp, pentru a sti sigur ce cantitati sa papi pana la 1100 macar, daca nu 1200.E foarte putin,sincer.Poate ai spune ca nu conteaza, ca tu tii RIna, nu hipocalorica, dar mai tarziu te va afecta.Si-asa, eu nu vad bine dietele astea.....

Slabuta 03 apr 2012 15:28:24

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna Anamaria si bine ai venit :)

Cum ti-au spus si fetele nu este bine sa adopti un plan de "infometare" pentru ca organismul nu accepta sa fie batjocorit si te va pedepsi pentru comportamentul tau.

Sunt slabute care se inspira din regulile disocierii, dar au si meniuri sanatoase, te poti sfatui cu ele. Nu uita ca sanatatea este mai importanta decat cateva kg slabite in 3 zile, care oricum se intorc daca nu le spui la revedere intr-un mod sanatos :)

tynyty 03 apr 2012 16:27:48

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Multumesc de sfaturi..... O sa imi fac o salata cu de toate si cu somon afumat sau o conserva de ton

tynyty 03 apr 2012 18:21:03

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
V-am urmat sfaturile... pt care va multumesc inca odata >:D<. Chiar vreau sa slabesc sanatos si nu repede ca apoi sa imi para rau de consecinte.
Asa ca pt cina mi-am facut o salata mare din de toate : salata verde, ceapa verde, ardei rosu, rosii si pe care o mananc cu bucati de hering marinat. Asta se intampla acum la ora 7 ultima masa. [*2*]
Pe viitor o sa incerc sa imi calculez inainte cam ce voi manca in ziua urmatoare ca sa stu sa ma orientez la gramaje
. [*70*]

happygirldiana 03 apr 2012 18:28:22

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1005132)
V-am urmat sfaturile... pt care va multumesc inca odata >:D<. Chiar vreau sa slabesc sanatos si nu repede ca apoi sa imi para rau de consecinte.
Asa ca pt cina mi-am facut o salata mare din de toate : salata verde, ceapa verde, ardei rosu, rosii si pe care o mananc cu bucati de hering marinat. Asta se intampla acum la ora 7 ultima masa. [*2*]
Pe viitor o sa incerc sa imi calculez inainte cam ce voi manca in ziua urmatoare ca sa stu sa ma orientez la gramaje
. [*70*]

Bravo,Anamaria!Asa sa faci!Bafta!
Ne auzim maine.Eu aproape am terminat cu serviciu si ma pregatesc sa plec acasa,trec la sport, la pregatit pachet pentru maine si somn:)
Te pup!

tynyty 04 apr 2012 07:31:27

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna dimineata [*124*] . O noua zi incepe, cea cu nr. 2 - amidon. Aseara mi-am facut un orez cu legume ( ceapa, morcov si ardei rosu) asa ca asta voi papa eu azi.
De dimineata am mancat 2 banane, la pranz orez cu salata si seara tot orez dar jumatate din cantitatea de la pranz. Si bineinteles multa, multa apa.....
Am facut sala 3 luni pana acum 2 saptamani....si mi-a expirat abonamentul si am zis ca ma apuc si eu iar dupa Pasti de sport.... trebuie miscare.
Acasa am aparat de masaj cu benzi si fac in fiecare seara....sper sa vad rezultatele

Kclaudyia 04 apr 2012 09:46:42

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1005498)
Buna dimineata [*124*] . O noua zi incepe, cea cu nr. 2 - amidon. Aseara mi-am facut un orez cu legume ( ceapa, morcov si ardei rosu) asa ca asta voi papa eu azi.
De dimineata am mancat 2 banane, la pranz orez cu salata si seara tot orez dar jumatate din cantitatea de la pranz. Si bineinteles multa, multa apa.....
Am facut sala 3 luni pana acum 2 saptamani....si mi-a expirat abonamentul si am zis ca ma apuc si eu iar dupa Pasti de sport.... trebuie miscare.
Acasa am aparat de masaj cu benzi si fac in fiecare seara....sper sa vad rezultatele

Buna!!

Ce anume faci la sala? Fitness sau aerobic?
Ti-ai calculat orientativ cate calorii are meniul tau?
Sa ai o zi frumoasa!

happygirldiana 04 apr 2012 09:49:04

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1005498)
Buna dimineata [*124*] . O noua zi incepe, cea cu nr. 2 - amidon. Aseara mi-am facut un orez cu legume ( ceapa, morcov si ardei rosu) asa ca asta voi papa eu azi.
De dimineata am mancat 2 banane, la pranz orez cu salata si seara tot orez dar jumatate din cantitatea de la pranz. Si bineinteles multa, multa apa.....
Am facut sala 3 luni pana acum 2 saptamani....si mi-a expirat abonamentul si am zis ca ma apuc si eu iar dupa Pasti de sport.... trebuie miscare.
Acasa am aparat de masaj cu benzi si fac in fiecare seara....sper sa vad rezultatele

Neata, Anamaria!!
Deci a fost bine cu prima zi de Rinuta, da?Cat de cat ai remediat nr de calorii.
Astazi amidonuri;))Mie la amidonuri imi placeau cartofii copti cu usturoi si rozmarin:x:x Yuumy!Cred ca o sa pregatesc si eu maine!:">
Deci refaci abonamentul la sala,da?ASa.Eu iti recomand exercitii cardio, astea ard grasimea, o topesc, dar sa le combini si cu putin fitness pentru tonifiere:)

Te-am pupat!Sa ai o zi minunata!

tynyty 04 apr 2012 09:54:45

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Eu la sala lucrez toate grupele de muschi pe zile. Merg la sala de luni pana vineri. In fiecare zi fac si exercitii cardio si abdomene. Dar cred ca imi voi schimba un pic antrenamentul si o sa ma axez mai mult pe cardio. In legatura cu nr de calorii pe ziua de azi am 1100 sau poate un pic mai mult. Am pus gramajele cu aproximatie. Cand sunt acasa sambata si duminica imi pot cantari mancarea dar la munk nu am cum... Oricum este ok dupa parerea mea ;)

tynyty 05 apr 2012 08:35:27

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Neata draga Jurnalule >:D<. Ieri am fost un pic absenta pentru ca am avut treaba. Am prajiturit aproape toata dupa amiaza. E ziua unei colege de birou [*109*] azi, iar mie imi place foarte mult sa fac prajituri si chiar le fac bune[*70*]. Si asa ca am facut 3 prajituri delicioase, care mi-au ocupat tot timpul ieri.
Azi este ziua nr. 3 - carbo. In meniul meu de azi am mere de dimineata, la pranz paste integrale cu sos de rosii si oregano, cateva saratele si prajituri pentru cina .... o sa imi pun cateva deoparte ca sa le pot manca diseara si bineinteles ciocolata neagra [*51*]. Pana acum vad ca ma descurc bine... incepe sa imi placa dieta asta ... sincer [*zambet-larg*].
in cursul zilei de azi o sa revin cu o istorie despre mine...nu am facut inca acest lucru pentru ca nu am avut timp.... dar trebuie sa imi fac si eu prezentarea...

happygirldiana 05 apr 2012 08:37:19

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna dimineata,Anamaria!
Bucatareasa mica;))Arata bine meniul tau si ma bucur ca te acomodezi cu dieta, inseamna ca rezultatele nu vor intarzia sa apara:)
Maine ai vitamine si poimaine te cantaresti?
Te pup!Sa ai o zi buna!

tynyty 05 apr 2012 09:52:33

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Da maine am vitamine [*lacrimi*]sper sa treaca repede si sa nu fie prea foame [*plans*]. Da trebuie sa ma gandesc ca e doar o zi. In ceea ce priveste cantaritul nu stiu daca ma voi cantari acum sau saptamana viitoare. Acum nu stiu cum e mai indicat. Dupa fiecare 4 zile trecute sau la o saptamana?

Gabitzaaa 05 apr 2012 09:59:32

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1006904)
Da maine am vitamine [*lacrimi*]sper sa treaca repede si sa nu fie prea foame [*plans*]. Da trebuie sa ma gandesc ca e doar o zi. In ceea ce priveste cantaritul nu stiu daca ma voi cantari acum sau saptamana viitoare. Acum nu stiu cum e mai indicat. Dupa fiecare 4 zile trecute sau la o saptamana?

Mai bine la o saptamana:-* si nu te speria de vitamine ca e foarte misto,poti sa mananci legume si fructe,poti sa mananci din 2 in 2 ore.foloseste retetele rina si o sa vezi ca sunt foarte gustoase.eu azi sunt la vitamine si o sa imi fac niste pastai verzi o salata,poate 2,niste fructe daca nu rezisti poti sa iti faci o supica de legume si gata ziua:-*:-*:-*

tynyty 05 apr 2012 14:29:20

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Multumesc Gabitza de sfaturi .... o sa mananc maine fructe si legume si vb ta daca mananc din 2 in 2 ore trece repede ziua

happygirldiana 05 apr 2012 23:51:59

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Buna,Ana!Abia astept sa vii sa spui cum ai trecut peste vitamine:x Mie imi placeau zilele de fructe.Te poti infrupta cuc e fructe vrei si cu cate vrei.Yummy!!!Papa banana,e satiaosa, migdale, nuci.Hranitoare si sanatoase.
Pupici pentru tine!Noapte buna!

tynyty 06 apr 2012 08:40:57

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Neata fetele si jurnale.... Azi intradevar sunt la ziua de vitamine... Stiu ca pot sa trec si peste asta... Am inceput ziua cu o banana, si mai am la mine la munk un mar si o portocala si o sa ies sa imi cumpar si niste capsuni. O sa mananc niste alune si mai pe seara o sa imi fac niste sus de gref acasa....Sunt sigura ca va trece si ziua de azi ... nu a murit nimeni dupa o zi de vitamine :D

tynyty 06 apr 2012 12:06:28

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Dupa cum am promis am sa va povestesc cate ceva despre mine azi.
Numele meu este Grecu Anamaria Violeta, am 24 de ani ( imediat merg pe 25) si locuiesc in Brasov. Sunt casatorita de 1 an jumatate dupa o relatie de 9 ani cu sotul meu. Copii inca nu avem ...poate la anul, ink mai copilarim. Am o pisica persana, Tasha o cheama care acum e in calduri si are un motanel cu care sper sa faca puisori.
Am terminat facultatea, acum sunt la master anul acesta dau dizertatia. Sunt o persoana sociabila, vorbareata, cu simtul umorului bine dezvoltat, spontana.....
Imi place sa fac prajituri si le fac chiar bune...Toata lumea e innebunita dupa prajiturile mele.
Imi place muntele pentru ca aici locuiesc, dar iubesc vara, soarele si marea. Imi plac chestiile spontane, pe moment, cred ca sunt cele mai frumoase amintiri in viata.
Am doua surori una mai mare cu 2 ani si una mai mica cu 2 ani. Eu sunt miezul :D.
Lucrez ca inginer la o firma ....este ok adik nu ma plang. Altceva nu stiu ce sa va mai zic despre mine... o sa va mai povestesc pe parcurs
;;)

tynyty 09 apr 2012 12:45:48

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Am lipsit weekendul acesta.... am fost ocupata cu sarbatorile astea :D. Am avut sambata ziua de amidon si duminica am pus ziua de proteine ca sa mananc peste. Si azi e ziua de carbo.....Am mancat niste covrigi si fructele dimineata.... am multa treaba azi la munk ... mai tarziu pap o bucatica de prajitura :x si ciocolata neagra diseara

happygirldiana 09 apr 2012 18:09:29

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Te pup,Ana! Sa iti fie de bine si sa o seara minunata!
Ne auzim maine, poate:)POate ai chef de stat la povesti:):-*

happygirldiana 10 apr 2012 08:13:47

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Neata, neata, Ana!
Hai, te astept cu noutati, cum e cu madam RIna?DAr cu sportul?Sau tu nu intri pe aici pentru ca esti ocupata cu pregatirile de Pasti?
Pupic pentru Ana:-*

tynyty 10 apr 2012 08:30:30

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Neata .... Cu pregatirile de Pasti nu ma pregatesc asa de zor. Eu mereu fac mancarea sambata, si un pic de curatenie fac in fiecare zi.
Cu madam RINA, aseara am pecit un pic.....:D. Dar am zis sa treaca si sarbatorile astea odata si incep in forta. Pentru k de Pasti oricum voi devia de la subiect. In legatura cu sportul tot dupa Pasti voi incepe iar abonamentul la sala.
U ce ai mai facut?

happygirldiana 10 apr 2012 08:33:24

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1010373)
Neata .... Cu pregatirile de Pasti nu ma pregatesc asa de zor. Eu mereu fac mancarea sambata, si un pic de curatenie fac in fiecare zi.
Cu madam RINA, aseara am pecit un pic.....:D. Dar am zis sa treaca si sarbatorile astea odata si incep in forta. Pentru k de Pasti oricum voi devia de la subiect. In legatura cu sportul tot dupa Pasti voi incepe iar abonamentul la sala.
U ce ai mai facut?

Eu mai nimic.In weekend am fost la parinti, ieri si azi la serviciu iar de maine incep si eu sa mai pun la punct pe acasa ordinea si apoi ma pregatesc sa gatesc, incep sa fac praji si mancarurile buuune si dietetice;))

tynyty 10 apr 2012 09:33:35

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Este bine ca faci si mancare dietetica....Esti o ambitioasa....Si eu sunt, dar in conditiile in care eu tb sa slabesc doar vreo 5 kg am zis ca daca pap de Pasti tot ce vreau nu are nimic....:D

happygirldiana 10 apr 2012 10:10:55

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Citat:

Anterior postat de tynyty (Post 1010453)
Este bine ca faci si mancare dietetica....Esti o ambitioasa....Si eu sunt, dar in conditiile in care eu tb sa slabesc doar vreo 5 kg am zis ca daca pap de Pasti tot ce vreau nu are nimic....:D

Eh, eu zic ca am grija ce mananc, de-asta si vreau sa gatesc mai dietetic si mai sanatos.Sper sa nu sar calul.dar avand in vedere ca pe 19 si 20 dupa PAsti sunt la tara, la parinti si mama gateste demential, s-ar putea acolo sa sar calul.Dar macar bag mai mult sport:))

tynyty 23 apr 2012 08:41:15

Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )
 
Neata!!!
Am lipsit o perioada de timp ... dar am revenit. De azi merg si la sala si ma pun serios pe treaba ....
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:11:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO