forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-yrynuky-sperenta-unei-minuni-11826.html)

yrynuky 27 aug 2012 10:21:07

am revenit
 
Well..ce am uitat sa specific despre mine este ca mai sunt si putin maniaca..adica imi cumpar toate adjuvantele posibile:cinatr alimentat ,cintar uman ,creme lotiuni dau iama in plafar si cumpar tot soiul de seminte ,fainuri ,ceaiuri etc. ,ajung acasa le pun in borcane ,borcanase si borcanele cu etichete si tot tacimul dupa care mai amin putin inceperea "vietii sanatoase" ,ca doar este timp nu?NU-nu este.There is no time like the present .Mihaela Bilic spunea ca niciodata sa nu incepi o dieta de luni pt ca daca nu vei reusi sa incepi in lunea respectiva amini pe lunea viitoate si tot asa,,,si vremea trecea si kilogramele se aduna de parca ar fi puse cu mistria, ca untul moale pe o felie de paine prajita .

lulus07 27 aug 2012 11:53:33

re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni
 
Citat:

Anterior postat de yrynuky (Post 1119189)
Spun asta pentru ca in timpul dietei ma simt super bine slabesc si alte cele dupa care incep sa ma mint singura:hai ca iau o gura ca nu se intimpla nimic ,hai ca merit o pauza /recompensa si alte cele ,lasa ca de maine revin si alte cele .Offffffffff.

Nu esti singura care pateste asa. Sau a patit asa. Si eu, si cred ca foarte multe din fetele de aici au trecut prin asta. Dar cu rabdare si sprijin, se pot face multe. Uita-te la Rozica...
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119334)
Tinerelelor.............ia mai lasati voi fasssssurile astea la varsta voastra...........pai se zice ca batranii nu isi mai tin fassssurile,nu voi,la 20 si ceva de ani!!!!!!:)):)):))

Rozica, tu esti punct de referinta ptr multe din fetele de pe site. O ambitie ca a ta mai rar...

Deci yrynuky, intri aici de cate ori vrei sa vb cu cineva! Bafta multa si spor in toate! >:D<

jeny2105 27 aug 2012 12:22:36

re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1119334)

Tinerelelor.............ia mai lasati voi fasssssurile astea la varsta voastra...........pai se zice ca batranii nu isi mai tin fassssurile,nu voi,la 20 si ceva de ani!!!!!!:)):)):))

asa asa Rozi, da-i la brazda ;)
:)):)):)):)):)):)):))

Citat:

Anterior postat de yrynuky (Post 1119311)
Wow...super tare sunt doar de 1 ora pe site si deja vorbesc cu oameni care nu ma considera ciudata si da sunt oameni care au probleme similare....Blow my mind....:)Multumesc de incurajari..sper sa ma ridic la inaltimea asteptarilor...hugs and kisses...spor la slabit..

ciudata??? sa fii pofticioasa nu cred ca e o ciudattenie, si daca e asa, atunci si eu sunt o ciudata:D si multe alte fete de aici ;)
deci BINE AI VENIIT in lumea ciudatilor :D >:D< si spor la slabit :-*:-*:-*

yrynuky 27 aug 2012 19:12:24

Sfirsitul primei zile
 
Eiiiiiii... cu bune si cu rele am ajuns si la sfirsitul primei zile (cam pentru a 15 oara in ultimii doi ani).Ma simt f bine (evident) si tocmai ce am terminat de pregatit meniul pentru maine..E f ciudat cum functioneaza creierul uman.DEsi esti constient ca nu ai nici macar 24 de ore de cind esti la dieta tie ti se pare deja ca ai mai slabit si parca spatele iti sta mai drept si privirea e mai agera si te simti mai increzatoare si mai frumoasa...Daca senzatia asta ar dura in timp dietele ar fi mult mai usor de tinut si MENTINUT . Spor la slabit...Hugs and Kisses

rozica1965 27 aug 2012 21:14:36

Re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1119441)

Nu esti singura care pateste asa. Sau a patit asa. Si eu, si cred ca foarte multe din fetele de aici au trecut prin asta. Dar cu rabdare si sprijin, se pot face multe. Uita-te la Rozica...
Rozica, tu esti punct de referinta ptr multe din fetele de pe site. O ambitie ca a ta mai rar...

Deci yrynuky, intri aici de cate ori vrei sa vb cu cineva! Bafta multa si spor in toate! >:D<

Ai dreptate.....si eu gresesc de multe ori....am intrerupt slabirea de cateva ori(ca si in prezent....dar este o intrerupere voita,am un scop;)). Irinuca,nu suntem roboti,cedam in fatza ispitelor si remotivarea vine greu! Nu te speria,vei simtii cand este ziua potrivita,vei simtii cand ai fortza sa rezisti in fatza tentatiilor! Acea zi vine brusc,nici eu nu imi amintesc deloc dimineata cand am pus piciorul in prag mancatului nesanatos! Noroc ca am tinut minte data!!!!!!Nu te descuraja......vei putea si tu! Inca o data te sfatuiesc sa citesti Dukan pt startul tau! Crede-ma,e cea mai tare dieta! Apoi continui cu Bilica!

yrynuky 28 aug 2012 10:31:02

Re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni
 
Merci de sfaturi si incurajari...uite acum ma apuc de documentare in domeniul Dukan

yrynuky 28 aug 2012 21:33:32

Re: Jurnal yrynuky - In sperenta unei minuni
 
Buna seara din nou...am terminat si a doua zi cu succes..yupyyyyy...iau fiecare zi pe rind...mai vedem si maine ce se intimpla...calculatorul asta nutritional este absolut extraordinar...nu ma mai satur de claculat...Astazi m-am uitat la niste poze din tinerete :)) de acum 3 ani si am ramas socata .Nu imi venea sa cred cit de bine aratam .Nu va imaginati ca eram vreo silfida ,mereu am avut forme "apetisante" dar eram chiar simpatica .Acum nu ma recunosc.Ma uit la fotografii si vad persoana care parca a trait acum 100 de ani .Imi doresc sa fiu din noua cea persoana ;nu doar fizic cit si psihic .Cind arati bine esti parca mai deschis si mai sociabil ,mai energic si mai vesel .Ce vreau eu sa va intreb este :"Care este momentul in care pierzi contactul cu realitatea? Cum ratezi momentul in care incepi sa pierzi controlul asupra propriilor kilograme? De ce nu luam atitudine la timp?" .Eu personal m-am mintit frumos spunind ca eu pot sa slabesc oricind si chiar f repede .Mereu afirmam acest lucru raportindu-ma la o situatie din trecut din facultate cind am slabit vreo 20 de kg destul de rapid si fara infometare si tortura .Insa odata cu trecera anilor situatia s-a schimbat .Acum nu mai slabesc nici atit de repede si nici atit de usor .Acum ma lupt din rasputeri in fiecare pentru a nu cadea prada tentatiei mincarii .Stiu ca suna ciudat dar mincarea este un drog pt mine . Daca incep sa maninc nu ma mai opresc .De aceea atunci cind tin regim sunt extrem de stricta ,imi refuz orice placere .Nu gust nimic si nu miros nimic apteisant .E ciudat' desi imi place mincarea sanatoase bazata pe legume ,cereale etc. ,si ii recunosc proprietatile si beneficiile ,la fel de usor cad in "pacat" .Eu imi trag toata familia in jocul vietii sanatoase ,le tin teorii si predici ,le gatesc tot felul de chestii interesante ,ii monitorizez f strict ,si totusi eu sunt prima care claheaza .Hmmmmmmm


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:22:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO