forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Crissei (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-crissei-7185.html)

crissa17 20 nov 2010 16:37:56

Jurnalul Crissei
 
Da...odata ce am trecut titlul "jurnal" ar trebui sa ma destainui voua, cititoarelor. Am 19 ani, si am avut zeci de incercari de slabit. spre exemplu intre clasa a 6si a 7-a am tinut o sapt regim am slabit 8 kg, le-am pus la loc. Apoi in vacanta dintre clasa a 8-a si liceu, am tinut un regim dat de nutritionist timp de 2 luni am slabit 12 kg, ma simteam altfel, dar in 3-4 luni am pus la loc plus 1-2 kg. Apoi m-am prostit, adica ba tineam regim cu o colega ba asa si la un moment dat am tinut un regim bazat pe mancaruri sanatoase si nu neaparat sa slabesc rapid ca pana atunci. Plus ca imi tineam evidenta, in fiecare zi scriam ce mancam si cat timp faceamm sport si cat slabeam 1 pe sapt. Am slabit vreo 8 kg si atunci, binenteles k le-am pus la loc. Si in clasa a 12-a prin octombrie, am vb cu o colega si ne-am luat niste pastile, cica o sa slabim cu ele, o prostie, nu o sa dau nume sa nu se zica dupaia k fac reclama. Foarte bine, ne-am intalnit cu un om, i-am dat banii ne-a dat pastilele. Am luat pastilele, aveam insomnii si ne era sete MEREU. Foarte bine, eu am slabit 5 kg pr mea vreo 7-8, bine. Si dupa cateva luni eu aveam mai mult, deja incetasem sa le iau, aveam cu 7 kg in plus adik am pus la loc alea 5 kg plus inca 3 si pr mea la fel. Asa ca efectu binecunoscut yo-yo si alte kg BONUS. Si de la 70 cat aveam in clasa a 10 acum am 85, din cauza atator diete esuate, ba am dat ba am pus...as vrea daca e cineva dispusa, sa colaboram in alea slabitului, cum ar fi sa slabim impreuna, sa vb sa fim alaturi una de cealalta in chestia asta. Va pup :*:*

bambina 20 nov 2010 16:42:01

Re: Jurnalul Crissei
 
Ai intalnit de foarte multe ori efectul yo-yo, din ce am citit.
Pentru inceput, ce propui sa faci pentru a slabi? Ce dieta? Ce sport? Daca vrei, pune-ne si niste poze..;;)
Slabutele de pe site vor fi alaturi de tine pe parcursul dietei cu sfaturi si multa vointa!

lucia ely 20 nov 2010 16:56:49

Re: Jurnalul Crissei
 
buna si bine ai venit printre noi>:D<
ce dieta te-ai gandit sa tii?:)
ce sport iti place sa faci?
care e meniu pe ziua de azi?:)
esti clasa a 12-a?sau la facultate?:D

:D ti-am adus ceva>:D<
http://www.nuntadecor.ro/imagini/buchete_flori.jpgde casuta noua>:D<

crissa17 20 nov 2010 17:45:24

Re: Jurnalul Crissei
 
Multumesc pentru buchet. Sunt anul I la facultate. Da, eu nu ma prea pricep cu lucrurile pe site, din cate am citit sunt niste concursuri, si vad aici trebuie sa scriu menuil zilnic dar nu ma pricep, ee, sper ca o sa ma invatati voi, cu timpul. Si vreo sa slabesc 20 kg, tot timpul am zis vreau sa slabesc rapid, nu vreau sa slabesc in 5 luni 10 kg, dar uite de ca nush cati ani incerc, daca mancam cu -200kcal pe zi acum eram cu 30 kg mai slaba, dar....asta e invatam din propriile greseli. Acum, nu stiu am incercat tot felul de diete. Cu piept de pui, oshawa, cu orez, cu piept de pui si salate la gratar, cu legume fructe, toate tin dar dupaia...asa ca nu mai vreau sa tin un regim strict, voi scrie aici in jurnal, in fiecare zi cu ce si cat sport am facut si cu ce am mancat fara sa trisez. Sper ca o sa fiti alaturi de mine, si ne vom sprijinii. Dar va rog spuneti-mi cum caut un jurnal in special. Ca sa pot sa fiu la curecnt cu tot ce spune pers respectiva/ Multumesc va pup

lucia ely 20 nov 2010 17:51:53

Re: Jurnalul Crissei
 
:) deci ca sa cauti un jurnal...poti da CAUTA scriind numele de la jurnal...de ex "Jurnalulu Crissei"
iar ca sa vezi ultimele postari in jurnale....forum eu dau MESAJE NOI:d acolo apar si subiectele noi si tot:)

daca vrei un subiect anume tot la CAUTA:) si il gasesti:)

crissa17 20 nov 2010 18:15:47

Re: Jurnalul Crissei
 
Multumesc mult. Mi-am trecut meniul acolo la meniul de pe 20. 11.2010 :) O sa ma tin sa scriu in fiecare zi. Va pup

lucia ely 20 nov 2010 18:42:40

Re: Jurnalul Crissei
 
ca sa copiezi meniu tau in jurnal:) poti deschide 2 ferestre cu forumu...unu cu jurnalu tau si unul cu meniul ...dai la meniu afisare detaliata sau cv de genu si este jos pt forum sau pt blog:d ca sa pui meniu si dai copy paste:D

micutza1 20 nov 2010 19:31:52

Re: Jurnalul Crissei
 
hey Kriss bine ai venit! >:D< suntem alauri de tin in lupta cu kg!
Sa sti ca ma regasesc in cateva randuri scrise de tine.. toate trecem sau am trecut prin asta .. ai nevoie doar de ambitie si optimism!
Ce te-ai gandit sa faci ca sa slabesti ? Sport ? Alimentatie ? Calorii ? Folosesti calculatorul de calorii ? Este interesanta ideea ta cu slabitul impreuna ... ma tenteaza .. .. sa iti spun ce stiu eu .. sa imi spui ce stii tu .. si sa facem un program ?
Kisses!
Bafta! :">

crissa17 20 nov 2010 23:28:50

Re: Jurnalul Crissei
 
Exact. Da cu calculatorul de calorii, si mancat pana in 1200kcal pe zi, incet incet o sa slabesc, nu mai vreau repede, dupa cum am mai scris aici. Si o sa imi scriu in fiecare zi meniul, vad cate calorii am consumat apoi ma bag in meniul si trec cat sport am facut, cel mai bine ar fi sa am aproape atatea cal date jos cat am si consumat( din alimente), asta ar fi idealul sa dau jos egal sau chiar mai mult decat bag...sper sa ajung la asta...si asa sigur voi slabi. Cine vrea sa fie alaturi de mine, sa se gandeasca si sa ma anunte. De luni sa incepem cu toate cum ar fi si sa ne sprijinim si sa slabim impreuna. Va pup

micutza1 21 nov 2010 00:31:39

Re: Jurnalul Crissei
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 410492)
Exact. Da cu calculatorul de calorii, si mancat pana in 1200kcal pe zi, incet incet o sa slabesc, nu mai vreau repede, dupa cum am mai scris aici. Si o sa imi scriu in fiecare zi meniul, vad cate calorii am consumat apoi ma bag in meniul si trec cat sport am facut, cel mai bine ar fi sa am aproape atatea cal date jos cat am si consumat( din alimente), asta ar fi idealul sa dau jos egal sau chiar mai mult decat bag...sper sa ajung la asta...si asa sigur voi slabi. Cine vrea sa fie alaturi de mine, sa se gandeasca si sa ma anunte. De luni sa incepem cu toate cum ar fi si sa ne sprijinim si sa slabim impreuna. Va pup

well sunt de acord! De luni incepem! Sport - alimentatie sanatoasa - si gandire pozitiva!!!
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:02:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO