forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Dianei (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-dianei-12100.html)

dianeee 11 nov 2012 01:27:33

Jurnalul Dianei
 
Ca orice femeie ce a implinit 30 ani, am constatat ca e din ce in ce mai greu sa mananci orice iti pofteste inimioara si sa ramai la fel de supla. Sunt o mare mancacioasa, as putea spune adepta " Traiesc ca sa mananc si nu mananc ca sa traiesc" :)) Ehhh , macar recunosc care imi sunt viciile...
Bun , ideea e ca de cand ma stiu am putut jongla linistita cu orice fel de mancare si orice fel de ciocolata, mai ales. Am fost o fericita, insa la suma rotunda 30 si rotunjimile siluetei m-au acompaniat.
In momentul de fata , am 182 cm si 68 kg. Stiu, situatia nu e grava, dar nu as lasa-o sa se agraveze . Am nevoie de ajutorul vostru , pentru ca nu sunt genul care sa bea apa plata si sa manance fructe si sa se simta si implinita.
Sunt lesinata dupa dulciuri si oricat am incercat parca nu reusesc sa ma simt implinita daca nu mananc ceva dulce intr-o zi. Oare exista retete dietetice de dulciuri?
Greutatea la care doresc sa ajung este 62 kg. Miscare fac cam de 3 ori pe saptamana : zumba, step kick, pilates, spinning in functie de chef.
Am mare nevoie de sfaturile voastre, sa reusesc sa o las mai moale cu dulciurile si sa ajung la greutatea dorita. Va multumesc anticipat

Anca22 12 nov 2012 10:11:44

Re: Jurnalul Dianei
 
Bine ai venit Diana!
In privinta dulciurilor deocamdata nu sunt in masura sa dau sfaturi ca si eu inca lucrez din greu la acest capitol insa am observat ca de cate ori intru aici pe Slabute si ma mai uit la fotografiile fetelor care au reusit mai imi trece pofta.Eu iti urez mult succes in ceea ce ti-ai propus si te rog sa ne ti la curent cu metodele care le-ai aplicat si au functionat la tine.:-*

dianeee 13 nov 2012 13:23:11

Re: Jurnalul Dianei
 
Pentru inceput mi-am stabilit sa incerc sa nu mai mananc seara dupa ora 19.00, sa mananc doar 2 felii de paine pe seara si sa inlocuiesc dulciurile cu un mar. Pana acum m-a tinut si vad ca usor usor se vede si la cantar, dar mi-e teama ca o sa dau iama in dulciuri cu prima ocazie in care le voi avea la indemana :)

Anca22 13 nov 2012 14:28:17

Re: Jurnalul Dianei
 
Te inteleg ca si eu am dulciuri acasa si e destul de greu:(.Chiar azi ma tenta sa incep o ciocolata care o am in frigider ca m-am gandit ca si asa incepe de maine postul dar am reusit sa ma stapanesc rapid si mi-am stins pofta cu doua pahare de apa:D.Trebuie sa fim ambitioase:)

LOREDANA99 05 dec 2012 23:05:47

Re: Jurnalul Dianei
 
Citat:

Anterior postat de dianeee (Post 1172331)
Ca orice femeie ce a implinit 30 ani, am constatat ca e din ce in ce mai greu sa mananci orice iti pofteste inimioara si sa ramai la fel de supla. Sunt o mare mancacioasa, as putea spune adepta " Traiesc ca sa mananc si nu mananc ca sa traiesc" :)) Ehhh , macar recunosc care imi sunt viciile...
Bun , ideea e ca de cand ma stiu am putut jongla linistita cu orice fel de mancare si orice fel de ciocolata, mai ales. Am fost o fericita, insa la suma rotunda 30 si rotunjimile siluetei m-au acompaniat.
In momentul de fata , am 182 cm si 68 kg. Stiu, situatia nu e grava, dar nu as lasa-o sa se agraveze . Am nevoie de ajutorul vostru , pentru ca nu sunt genul care sa bea apa plata si sa manance fructe si sa se simta si implinita.
Sunt lesinata dupa dulciuri si oricat am incercat parca nu reusesc sa ma simt implinita daca nu mananc ceva dulce intr-o zi. Oare exista retete dietetice de dulciuri?
Greutatea la care doresc sa ajung este 62 kg. Miscare fac cam de 3 ori pe saptamana : zumba, step kick, pilates, spinning in functie de chef.
Am mare nevoie de sfaturile voastre, sa reusesc sa o las mai moale cu dulciurile si sa ajung la greutatea dorita. Va multumesc anticipat

Buna Diana! Bine ai venit! Nu sunt cea mai mare devoratoare de dulciuri dar pe mine dieta low carb m-a ajutat sa scap de "poftele nebune" de dulciuri!! mult succes!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:04:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO