forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul fericirii... LOREDANA99 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-fericirii-loredana99-11089.html)

LOREDANA99 03 feb 2015 12:47:23

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Da, am mancat carbo sanatosi pe tot parcursul zilei, nu doar dimineata, dar cu limita si am pus cate 200 gr 2 zile consecutiv, apoi nu m-am mai cantarit ca ma enervam, dar simt ca e in plus, se vede la burtica.

CCristina D 05 feb 2015 18:12:48

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Hello bubu, ce faceti voi? Sti scăpat de răceală??
Si pe mi e m.a luat răceala..sper din suflet sa nu răcească si Andrei

LOREDANA99 05 feb 2015 19:05:28

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Seara buna, bubulina! :-*

Tot raciti suntem, dar ceva mai bine. Ia tratament si pune ti masca sa nu ia puisorul. Va pup!

CCristina D 05 feb 2015 21:06:50

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1373877)
Seara buna, bubulina! :-*

Tot raciti suntem, dar ceva mai bine. Ia tratament si pune ti masca sa nu ia puisorul. Va pup!

Off dragii de voi :( Sa va refaceti cat mai repede>:D<
Ce-i dai lui Matei?
:-*

anqutz 06 feb 2015 09:17:32

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Tot racita? Imi pare rau. :( Si eu am avut o perioada in care orice carbo mancam se puneau pe mine. Acum sunt la stadiul la care nu mai am pb asta, m-a ajutat sportul.

Michelina 06 feb 2015 09:47:53

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373897)
Tot racita? Imi pare rau. :( Si eu am avut o perioada in care orice carbo mancam se puneau pe mine. Acum sunt la stadiul la care nu mai am pb asta, m-a ajutat sportul.

Trebuie sa citesc jurnalul tau sa vad cum ai reusit. Eu am impresia ca si carbohidratii buni se pun pe mine.

anqutz 06 feb 2015 10:09:00

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1373902)
Trebuie sa citesc jurnalul tau sa vad cum ai reusit. Eu am impresia ca si carbohidratii buni se pun pe mine.

E cam lung, nu cred ca merita efortul. Long story short, o perioada de tip am tinut low carb si am slabit. Apoi mi-a fost frica de carbo, am avut si perioada de yo-yo, dar in care am pus max 1-2 kg. Ma ingrasam si ma intorceam la low carb. Si tot asa. Pana cand am inceput sa imi structurez mesele calumea, sa mananc mai multi carbo in zilele cu sala si mai putini in zilele fara sala. De ex, daca stiu ca e ziua unei colege si ca voi manca tort, seara o sa ma duc sa "trag de fiare" ca sa ma asigur ca am ars excesul de carbohidrati mancati peste zi.

Daca faci doar cardio conventional nu o sa poti manca la fel de multi carbo.

Michelina 06 feb 2015 12:09:46

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1373905)


E cam lung, nu cred ca merita efortul. Long story short, o perioada de tip am tinut low carb si am slabit. Apoi mi-a fost frica de carbo, am avut si perioada de yo-yo, dar in care am pus max 1-2 kg. Ma ingrasam si ma intorceam la low carb. Si tot asa. Pana cand am inceput sa imi structurez mesele calumea, sa mananc mai multi carbo in zilele cu sala si mai putini in zilele fara sala. De ex, daca stiu ca e ziua unei colege si ca voi manca tort, seara o sa ma duc sa "trag de fiare" ca sa ma asigur ca am ars excesul de carbohidrati mancati peste zi.

Daca faci doar cardio conventional nu o sa poti manca la fel de multi carbo.

Multumesc de rezumat - eu oricum o sa citesc cum ai facut sa treci de la fast food si pufuleti :) la mese corecte.
Eu zic ca mananc destul de corect si cat priveste sportul - acum fac mai mult cardio - alerg. In principiu eu prefer fitness-ul - detest topaiala - dar am vazut ca nu am destul rezistenta, nu am plaman ca sa zic asa (am fost si fumatoare prea multa vreme) - de asta insist acum cu alergatul.

LOREDANA99 06 feb 2015 13:41:31

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Dap ...cica tine vreo 10 zile rino-faringita asta...
Ii dau Panadol baby si Ambroxol picaturi.

Azi e a 2 a zi de dieta pt ca, spre rusinea mea, am 58,9 kg. Poate o fi si retenție de apa ca iau anti inflamatoare si am mancat cam sarat...

mutulica 07 feb 2015 09:19:25

Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99
 
Hello! >:D<

Dupa cum am zis, am jurnalul neactiv:">
Asa ca o sa stau mai mult pe la voi.
Am lipsit o gramada de timp...nu prea stiu ce sa va zic:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:57:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO