forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lui Alexutza2012 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-alexutza2012-11847.html)

kimberly 05 sep 2012 18:07:31

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Buna, Alexandra >:D< Ma bucur ca ai gasit acest site si ma bucur la fel de mult ca te-ai hotarat sa faci o schimbare. Tuturor ne este frica de schimbare, dar aceasta schimbare este una spre binele tau. Te inteleg perfect la problema cu sucurile acidulate, si pentru mine au fost o problema. 5 ani am fost dependenta de cola si nu m-am putut lasa decat atunci cand am intrat la facultatea de medicina si am vazut oameni distrusi in adevaratul sens al cuvantului de la aceste "elixire" ale tinerilor din zilele noastre, de la un stil de viata nesanatos. Mi-a fost foarte greu. Dupa ce m-am lasat de cola, primele zile, nu aveai ce discuta cu mine :) eram mereu nervoasa, aveam pulsul foarte mare, eram irascibila, imi era mereu somn, etc. Ghici ce? Dupa o luna, am observat ca deja au disparut 3 kilograme fara niciun efort, doar renuntand la sucurile acidulate si atunci m-am hotarat sa-mi schimb cu totul stilul de viata. M-am hotarat sa las si dulciurile, nu numai sucurile acidulate. Si uite asa, ne vezi pe toate aici, luptand cu kilogramele, incercand sa schimbam viata noastra in bine, pentru ca ... DA! PENTRU NOI O FACEM! PENTRU SANATATEA NOASTRA SI A FAMILIEI NOASTRE!

Multa rabdare, mult succes, multa vointa si ambitie si nu uita ca ma gasesti mereu aici, pentru un sfat, pentru o incurajare. Te pup :-*

Twisty 06 sep 2012 11:36:19

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
http://img1.imensagens.com/en/have-a-nice-day/6.gif

Alexutza2012 06 sep 2012 12:09:04

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Citat:

Anterior postat de kimberly (Post 1125430)
Buna, Alexandra >:D< Ma bucur ca ai gasit acest site si ma bucur la fel de mult ca te-ai hotarat sa faci o schimbare. Tuturor ne este frica de schimbare, dar aceasta schimbare este una spre binele tau. Te inteleg perfect la problema cu sucurile acidulate, si pentru mine au fost o problema. 5 ani am fost dependenta de cola si nu m-am putut lasa decat atunci cand am intrat la facultatea de medicina si am vazut oameni distrusi in adevaratul sens al cuvantului de la aceste "elixire" ale tinerilor din zilele noastre, de la un stil de viata nesanatos. Mi-a fost foarte greu. Dupa ce m-am lasat de cola, primele zile, nu aveai ce discuta cu mine :) eram mereu nervoasa, aveam pulsul foarte mare, eram irascibila, imi era mereu somn, etc. Ghici ce? Dupa o luna, am observat ca deja au disparut 3 kilograme fara niciun efort, doar renuntand la sucurile acidulate si atunci m-am hotarat sa-mi schimb cu totul stilul de viata. M-am hotarat sa las si dulciurile, nu numai sucurile acidulate. Si uite asa, ne vezi pe toate aici, luptand cu kilogramele, incercand sa schimbam viata noastra in bine, pentru ca ... DA! PENTRU NOI O FACEM! PENTRU SANATATEA NOASTRA SI A FAMILIEI NOASTRE!

Multa rabdare, mult succes, multa vointa si ambitie si nu uita ca ma gasesti mereu aici, pentru un sfat, pentru o incurajare. Te pup :-*

Salut, kimberly :-* si multam pentru vizita in jurnalul meu :)

Sa stii ca de marti nu am mai baut suc. Ma simt extrem de agitata, cum te simteai si tu. Si toata lumea bea cola pe aici, e frigiderul mereu plin la mine la serviciu.
M-am "delectat" zilele astea cu limonada, dar si cu ceiutzuri foarte multe.

Ieri am mancat o salata cu pui, la pranz, si seara am mancat cateva prune si un ciorchine micut de struguri. Am baut 2L de apa. Azi dimineata,surpriza : aveam 70,4 :x
Da, sunt constienta ca o data ce elimin alimente si bauturi care pana acum ma ingrasau, voi da ceva ceva jos, maxim 6 kg. Apoi voi stagna, si apoi iar voi slabi. Sunt constienta ca exista niste praguri,peste care sper sa am rabdarea sa trec.

Astazi am mancat ceva mai light : la pranz , acum, tocmai am mancat niste cartofiori fierti , peste care am pus un iaurtel foarte usor..Si am baut 2 ceaiuri de azi-dimi, dar si apa plata.

Abia astept sa fiu sub 70 kg, apoi sub 65. Sunt 2 praguri extrem de importante pentru mine, si sunt sigura ca aici voi avea tot sprijinul din lume >:D<

Alexutza2012 06 sep 2012 12:09:42

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1125809)

Twisty, esti o scumpica >:D<:-*

MagiqueMe 08 sep 2012 21:01:17

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Alexutzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Nu am intrat de cateva zile pe la tine prin casuta, dar nu te culca pe o ureche!! Sa stii ca sunt aici si te urmaresc, deci TIN'-TE DE TREABA! :) Pup!


Citat:

Anterior postat de Alexutza2012 (Post 1125830)
Salut, kimberly :-* si multam pentru vizita in jurnalul meu :)
Sa stii ca de marti nu am mai baut suc. Ma simt extrem de agitata, cum te simteai si tu. Si toata lumea bea cola pe aici, e frigiderul mereu plin la mine la serviciu.
M-am "delectat" zilele astea cu limonada, dar si cu ceiutzuri foarte multe.
Ieri am mancat o salata cu pui, la pranz, si seara am mancat cateva prune si un ciorchine micut de struguri. Am baut 2L de apa. Azi dimineata,surpriza : aveam 70,4 :x
Da, sunt constienta ca o data ce elimin alimente si bauturi care pana acum ma ingrasau, voi da ceva ceva jos, maxim 6 kg. Apoi voi stagna, si apoi iar voi slabi. Sunt constienta ca exista niste praguri,peste care sper sa am rabdarea sa trec.
Astazi am mancat ceva mai light : la pranz , acum, tocmai am mancat niste cartofiori fierti , peste care am pus un iaurtel foarte usor..Si am baut 2 ceaiuri de azi-dimi, dar si apa plata.
Abia astept sa fiu sub 70 kg, apoi sub 65. Sunt 2 praguri extrem de importante pentru mine, si sunt sigura ca aici voi avea tot sprijinul din lume >:D<


Draga mea, in primul rand felicitari pentru vointa de a renunta la sucuri si mult spor si de acum inainte!
Apoi... avem o problema... vad ca obisnuiesti sa mananci fructe la cina... nu cred ca este alegerea cea mai potrivita... din cate am invatat si eu de pe aici, nu sunt recomandate fructele dupa o anumita ora...
Si cartofii aia fierti cu iaurt...nu stiu ce sa zic... e bine sa evitam cartofii si combinatia cu proteine nu e cea mai fericita...
Daca gresesc ma vor corecta slabutele mai experimentate. :)

Pupi!

MagiqueMe 09 sep 2012 10:28:42

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Scooby-Dooby Dooo.... where are youuuuu???? :D

Sa ai o duminica frumoasa!!!!

MagiqueMe 09 sep 2012 21:20:54

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Alexxxx, pai ce facem aici?
Daca intri o data la 3 zile nu facem nimic... :(

Alexutza2012 09 sep 2012 23:15:36

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Hey, mii de scuze.

Am fost plecata in alt oras, mi-am permis o mica vacanta :)

Sunt ok, am ajuns sub 70 de kg si sunt ffffff fericita :x Am avut mare grija ce am mancat zilele astea. M-am rasfatat putin ieri cu putin tort, pentru ca a fost Sf Marie Mica si pe prietenul meu il cheama Marian ;;) Insa am papat mai putin in restul zilei.

Si eu sunt alaturi de tine, nu stiu daca simti asta :-*>:D<

kimberly 10 sep 2012 09:41:53

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Buuunaaaa dimineataaaaaa >:D< Iti doresc un inceput de saptamana plin de energie si de realizari :-*

MagiqueMe 10 sep 2012 10:45:05

Re: Jurnalul lui Alexutza2012
 
Citat:

Anterior postat de Alexutza2012 (Post 1127613)
Hey, mii de scuze.
Am fost plecata in alt oras, mi-am permis o mica vacanta :)
Sunt ok, am ajuns sub 70 de kg si sunt ffffff fericita :x Am avut mare grija ce am mancat zilele astea. M-am rasfatat putin ieri cu putin tort, pentru ca a fost Sf Marie Mica si pe prietenul meu il cheama Marian ;;) Insa am papat mai putin in restul zilei.
Si eu sunt alaturi de tine, nu stiu daca simti asta :-*>:D<


Ciao, draguta!!

Ma bucur ca esti back! Ma speriasem ca ai capitulat... Felicitari pentru reusita si tine-o tot asa!!!

Pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:58:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO