forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lui Roxii (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-roxii-3692.html)

alinush 02 aug 2010 21:24:13

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 275498)
Pfoaaaa albastrii:x:x:xAi mei oscileaza de la caprui inchis daca sunt la intuneric la verde aprins daca sunt la lumina:))Tu ii ai super frumosi inseamna:x:x:xPffff...ce te`as baga la o sesiune de machiat sa vezi pe urma cum arati>:)Eu cred ca iti sta bine si cu creion,important e sa stii cum sa te dai:DDe exemplu eu am ochii mici si nu`mi sta bine oricum.Ma dau pe sus cu negru inchis si jos ma dau cam pana la jumatatea ochiului cu un negru asa sters:DToata lumea ma intreaba cum ma machez ca le place;;)

toata lumea,iimi lauda ochii;)),...mai ales cand am machiez misto(de fapt cand ma macheaza altcineva,ca eu habar nu am..mai bag si eu cateodata ceva culori,da nu.mi iese:-s),is un albastru din ala deschis..iar cu bronzul asta ies mai tare in evidenta>:)
eu nu prea le am cu machiatul..:))

ce misto trebuie sa fie:x

Roxii 02 aug 2010 21:53:27

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 275522)
toata lumea,iimi lauda ochii;)),...mai ales cand am machiez misto(de fapt cand ma macheaza altcineva,ca eu habar nu am..mai bag si eu cateodata ceva culori,da nu.mi iese:-s),is un albastru din ala deschis..iar cu bronzul asta ies mai tare in evidenta>:)
eu nu prea le am cu machiatul..:))

ce misto trebuie sa fie:x

Pfai:x:x:xCe misto:x:x:xCe m`as mai machia daca as avea ochii ca ai tai:))As face tot felul de experimente de machiaje:))

La ochii albastrii cel mai bine ii scoate in evidenta daca te faci la ochi cu mov,maro mai cald,portocaliu:x,auriu;;)roz:">trandafiriu;;)culo area piersicii si bineinteles negru:x:x:x:xPfai ce mi`ar place si mie ochii albastrii sau verzi intens asa:x:x:x:x

alinush 02 aug 2010 22:17:26

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 275582)
Pfai:x:x:xCe misto:x:x:xCe m`as mai machia daca as avea ochii ca ai tai:))As face tot felul de experimente de machiaje:))

La ochii albastrii cel mai bine ii scoate in evidenta daca te faci la ochi cu mov,maro mai cald,portocaliu:x,auriu;;)roz:">trandafiriu;;)culo area piersicii si bineinteles negru:x:x:x:xPfai ce mi`ar place si mie ochii albastrii sau verzi intens asa:x:x:x:x

pff,de culori m-am documentat si eu o gramada:))
da ce folos ca stiu culorile,daca nu stiu sa le aplic:))
si am incercat de multe ori..pur si simplu nu-mi iese deloc..
singurul machiaj care il stiu,si care m- il fac mereu..:ma dau cu maro deschis,pe toata pleoapa,si spre margine o bucatica cu maro mai inchis,si jos..pe jum,tot asa trec oleaca cu maro inchis..ma dau cu rimel..si gata..asta e singurul care-mi iese:)):))
is belea stiu:))
in rest,ma mai machiaza prietena mea cateodata..cand avem amandoua chef..:))
sau ami am o verisoara,care si ea stie sa machieze..
si varmea de aici..
da varmea asta,imi baga niste culori,de ma sperii..bine,nu-mi sta rau..da is prea evidente:))
si eu cum is invatata,ca abia sa se cunoasca machiajul;))

Roxii 02 aug 2010 23:10:41

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 275627)
pff,de culori m-am documentat si eu o gramada:))
da ce folos ca stiu culorile,daca nu stiu sa le aplic:))
si am incercat de multe ori..pur si simplu nu-mi iese deloc..
singurul machiaj care il stiu,si care m- il fac mereu..:ma dau cu maro deschis,pe toata pleoapa,si spre margine o bucatica cu maro mai inchis,si jos..pe jum,tot asa trec oleaca cu maro inchis..ma dau cu rimel..si gata..asta e singurul care-mi iese:)):))
is belea stiu:))
in rest,ma mai machiaza prietena mea cateodata..cand avem amandoua chef..:))
sau ami am o verisoara,care si ea stie sa machieze..
si varmea de aici..
da varmea asta,imi baga niste culori,de ma sperii..bine,nu-mi sta rau..da is prea evidente:))
si eu cum is invatata,ca abia sa se cunoasca machiajul;))

E frumos si asa cum zici tu ca iti faci;;)

Pai dc nu o lasi pe verisoara ta sa te machieze daca zici ca se pricepe;;)Mai ales seara merge la fix un machiaj cu culori mai intense;;)>:D<>:D<>:D<

alinush 02 aug 2010 23:16:06

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 275717)
E frumos si asa cum zici tu ca iti faci;;)

Pai dc nu o lasi pe verisoara ta sa te machieze daca zici ca se pricepe;;)Mai ales seara merge la fix un machiaj cu culori mai intense;;)>:D<>:D<>:D<

da,am iesit intr-o seara in oras...si m-a machiat ea..tot asa cu culori intense..m-a dat si cu mov:-ose vedea super tare..da nu statea rau deloc..
si m-a mai machiat intr-o zi tot asa misto...trebuie neaparat sa invat sa-mi fac machiajul ala..ca mi-a placut super mult;;):x:-*

Roxii 02 aug 2010 23:31:35

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 275721)
da,am iesit intr-o seara in oras...si m-a machiat ea..tot asa cu culori intense..m-a dat si cu mov:-ose vedea super tare..da nu statea rau deloc..
si m-a mai machiat intr-o zi tot asa misto...trebuie neaparat sa invat sa-mi fac machiajul ala..ca mi-a placut super mult;;):x:-*

Ce misto:x:x:x:xIa sa inveti;;)>:D<>:D<>:D<

Ps:Da verisoara ta cati ani are?:-s

alinush 02 aug 2010 23:44:51

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 275729)
Ce misto:x:x:x:xIa sa inveti;;)>:D<>:D<>:D<

Ps:Da verisoara ta cati ani are?:-s

sigur invat..ca imi placea prea mult;;)

varmea are 28 ani..si e super libertina de felul ei>:)
a facut atatea nebunii la viata ei,vai vai:))
in clasa a 10-a a fugit in germania..si avea tot ce-si dorea acasa..parintii ii dadeau bani o gramada,doar ac nu prea o lasau sa iasa..
ea mereu mergea la mine la tara,ca stia ca mama nu-i zice nimic..si mergea la discoteca acolo..ca ai ei nu o lasau..
da chiar daca nu o lasau,cate nebunii a facut:))
na,si a fugit in clasa a 10-a..apoi la 19 ani a fct copchil:-s
a trecut si ea prin multe...
oricum..ii din aia careia ii place sa-si traiasca viata:))
da e super de gasca;;)

Roxii 02 aug 2010 23:59:06

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 275739)
sigur invat..ca imi placea prea mult;;)

varmea are 28 ani..si e super libertina de felul ei>:)
a facut atatea nebunii la viata ei,vai vai:))
in clasa a 10-a a fugit in germania..si avea tot ce-si dorea acasa..parintii ii dadeau bani o gramada,doar ac nu prea o lasau sa iasa..
ea mereu mergea la mine la tara,ca stia ca mama nu-i zice nimic..si mergea la discoteca acolo..ca ai ei nu o lasau..
da chiar daca nu o lasau,cate nebunii a facut:))
na,si a fugit in clasa a 10-a..apoi la 19 ani a fct copchil:-s
a trecut si ea prin multe...
oricum..ii din aia careia ii place sa-si traiasca viata:))
da e super de gasca;;)

Pfff a facut cea mai mare prostie care poate s`o faca o fata libertina:))Sa faca copil asa de tanara:))

Vai deci eu nici nu ma gandesc sa fac de tanara copil[-(Si eu la fel,sunt libertina:))Odata vorbeam cu iubitu de copii asa:))Si facea ca el ar face si acum copil daca as vrea:))Uhaaaa trage frana ca ai sarit calu`:))Nici chiar asa:))Pe la 27-28 de ani asa;;)

alinush 03 aug 2010 00:16:42

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 275751)
Pfff a facut cea mai mare prostie care poate s`o faca o fata libertina:))Sa faca copil asa de tanara:))

Vai deci eu nici nu ma gandesc sa fac de tanara copil[-(Si eu la fel,sunt libertina:))Odata vorbeam cu iubitu de copii asa:))Si facea ca el ar face si acum copil daca as vrea:))Uhaaaa trage frana ca ai sarit calu`:))Nici chiar asa:))Pe la 27-28 de ani asa;;)

da,ei nu-i pare rau ca a plecat..ii pare rau ca a lasat scoala:))
si a platito caruta de bani ca sa o poata continua..a fct scoala fara frecventa si mergea maicasa la examene:))
anu asta are bacul..ca doar de asta vine acum acasa..bine,bacul e aranjat:))ca doar ea nu stie o boaba de nik:))
stii cat i-a cerut pe tot bacul?1600euro:-o
na ce sa-i faci..ea a fugit,acu sa suporte...

da,a facut prostie mare cu copilul,dar de acum asta e..
plus ca ea a stat cu tatal copilului doar asa din mila..da il insela cu o gramada:))
ala era super gelos..dar o iubea muult..plangea dupa ea:-o...si ea statea mai mult cu el pt copil..insa s-a saturat si gata,a terminat-o..
acuma ala il invata pe copchil sa nu aiba incredere in maicasa..il minte o gramada..si plodu tot pe el il credex-(
varmea mereu plange,cand vede ca ii ofera orice..(si barbasu asta tot asa...il iubeste ca pe copilul lui)..si el tot la taicasu vrea..:-s

ce copii roxi?doamne fereste....ce avea iubi tau?:))cred ac nu realiza ce zice;))
copchii trebuie facuti mai tarziu...
eu in primii ani de casatorie vreau sa fiu libera..fara nici un planset de copil..sa ma distrez cu sotul,sa putem pleca oriunde fara griji...:x..abia dupa cativa ani copilul..>:)

eu am o verisoara de o seama cu mine..
deci aia invat super bine la scoala..toti o vedeau cuminte..mama mi-o dadea mereu exeplu..uite alexandra face asta,alexandra face asta..si am oftica mereux-(
si a ramas fata gravida cu unu de 34 ani...
ce soc o avut toata lumea...
plus ca maicasa lucreaza in germania..si ii trimitea bani..si ea mai are inca 7 frati:-o,iti dai seama...
si prin cate chinuri trece matusmea acolo in germania..
sta a niste oamnei care au vrut sa o violeze de nush cate ori..o intepau cu surubelnita,o bateau cu scaunu..deci iti dai seama,ce necaz pe ea cand o auzit ca e gravida fata ei cuminte..:-s

Roxii 03 aug 2010 00:27:31

Re: Jurnalul lui Roxii
 
Citat:

Anterior postat de alinush (Post 275762)
da,ei nu-i pare rau ca a plecat..ii pare rau ca a lasat scoala:))
si a platito caruta de bani ca sa o poata continua..a fct scoala fara frecventa si mergea maicasa la examene:))
anu asta are bacul..ca doar de asta vine acum acasa..bine,bacul e aranjat:))ca doar ea nu stie o boaba de nik:))
stii cat i-a cerut pe tot bacul?1600euro:-o
na ce sa-i faci..ea a fugit,acu sa suporte...

da,a facut prostie mare cu copilul,dar de acum asta e..
plus ca ea a stat cu tatal copilului doar asa din mila..da il insela cu o gramada:))
ala era super gelos..dar o iubea muult..plangea dupa ea:-o...si ea statea mai mult cu el pt copil..insa s-a saturat si gata,a terminat-o..
acuma ala il invata pe copchil sa nu aiba incredere in maicasa..il minte o gramada..si plodu tot pe el il credex-(
varmea mereu plange,cand vede ca ii ofera orice..(si barbasu asta tot asa...il iubeste ca pe copilul lui)..si el tot la taicasu vrea..:-s

ce copii roxi?doamne fereste....ce avea iubi tau?:))cred ac nu realiza ce zice;))
copchii trebuie facuti mai tarziu...
eu in primii ani de casatorie vreau sa fiu libera..fara nici un planset de copil..sa ma distrez cu sotul,sa putem pleca oriunde fara griji...:x..abia dupa cativa ani copilul..>:)

eu am o verisoara de o seama cu mine..
deci aia invat super bine la scoala..toti o vedeau cuminte..mama mi-o dadea mereu exeplu..uite alexandra face asta,alexandra face asta..si am oftica mereux-(
si a ramas fata gravida cu unu de 34 ani...
ce soc o avut toata lumea...
plus ca maicasa lucreaza in germania..si ii trimitea bani..si ea mai are inca 7 frati:-o,iti dai seama...
si prin cate chinuri trece matusmea acolo in germania..
sta a niste oamnei care au vrut sa o violeze de nush cate ori..o intepau cu surubelnita,o bateau cu scaunu..deci iti dai seama,ce necaz pe ea cand o auzit ca e gravida fata ei cuminte..:-s

Pfoaaa:))O carutza de bani ai draq:-oTe storc astia de bani:))

Eh,el e inebunit dupa copii:))Si in plus el fiind mai mare nu l`ar deranja sa aiba de la varsta asta copii,dar pe mine da;;)Si eu sunt de aceeasi parere;;)Intai sa ma bucur de sotziorul meu,sa ne iubim noi 2:x:x:x:xSi apoi plodu/:)Cand apare plodu deja se strica treaba:))Nu prea mai e timp de voi 2:))

Auci:))Aiurea asa...Mai bine ca s`a despartit de el:-sDar na...iti dai seama ca el se simte ranit si poate inca sufera dupa ea si de aia si incearca sa il intoarca impotriva ei pe copil:-s


Pfaaaa ce nasol:|Adevarul e ca astea care par mironosite cand scapa o da in gropi:))Sormea nu o dadea toata lumea exemplu?Mama pai cand mergeam pe strada cu mama si ne intalneam cu cnv mereu zicea ca sormea e cuminte rau si desteapta si nush ce si eu sunt zvapaiata si nush ce:))Si ete ca sormea pleca de nebuna in cipru:))Vai ce aiurea:(Ce oameni:(Si saraca femeie se chinuie acolo pt copii si uite copii ce`i fac:(Pai verisoara`ta tine copilu?:-o


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:40:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO