forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul lui Spidy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-spidy-10734.html)

spidy1972 21 dec 2011 10:47:24

Jurnalul lui Spidy
 
In sfarsit m-am decis sa-mi fac si eu casuta mea, toate slabutele sunt binevenite!
In cateva randuri am sa va povestesc cate ceva despre mine, intodeauna am fost o persoana mai plinuta/bine facuta, dupa prima nastere am reusit sa slabesc si sa ma mentin foarte bine, in schimb dupa a 2 a nastere lucrurile s-au schimbat in rau... In 2004 ajunsesem la 145 kg... de atunci ma tot chinui sa slabesc, in 2008 am reusit sa ajung la 90 kg unde pot spune ca eram multumita tinand cont de inaltimea mea... dar din pacate din cauza stresului si problemelor personale, dieta si incercarea de a renuntas la fumat mi-au pus capac... am inceput sa sufar de anxietate, atacuri de panica si oboseala cronica...
Am fost la psihiatru si mi-a dat un tratament pentru 6 luni de zile care banuiesc ca mi-a dereglat metabolismul si here I am la 137 kg...
De 1 an de zile tot imi promit ca de maine ma apuc de slabit, ziua la servici tineam regim dar seara cand ajungeam acasa dadeam iama in frigider... pana in data de 7 decembrie cand in sfarsit am reusit sa spun "GATA"!
Nu pot spune ca am tinut un regim anume pentru inceput am scos pepsi 99%, semintele 100%, painea si dulciurile 98% :), am mancat foarte multe preparate din legume, cereale integrale cu lapte, carnita nu prea multa ca nu sunt o carnivora inraita.
De pe 7 decembrie si pana acum am slabit 4.5 kg si 17.5 cm (plus sau minus, tinand cont ca se poate intampla sa masor putin mai jos sau mai sus etc.)
Cam atat pentru moment, va pup si va imbratisez cu drag! :-*

GabrielaV 21 dec 2011 11:53:58

Re: Jurnalul lui Spidy
 
Buna Spidy

Ma bucur ca ai renuntat la ideea de a ne "parasi ".... si ti-ai facut o casuta aici

Eu ma bazez mult pe tine, colega de "suferinta " , cu povestea asemanatoare cu a mea ..... in sustinere de-a lungul acestui lung drum ....

barbuta 21 dec 2011 12:52:37

Re: Jurnalul lui Spidy
 
1 ataşament(e)
buna claudia ma bucur ca ti-ai facut jurnal ,iti urez mult succes si sper sa ma apuc si eu serios de dieta:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

vera37 21 dec 2011 13:10:07

Re: Jurnalul lui Spidy
 
buna claudia si bine te-am gasit in casuta ta! :)>:D<>:D<
sa o stapanesti sanatoasa si cu kg cat mai multe date jos

spidy1972 21 dec 2011 13:23:10

Re: Jurnalul lui Spidy
 
Citat:

Anterior postat de GabrielaV (Post 881696)
Buna Spidy, Ma bucur ca ai renuntat la ideea de a ne "parasi ".... si ti-ai facut o casuta aici
Eu ma bazez mult pe tine, colega de "suferinta " , cu povestea asemanatoare cu a mea ..... in sustinere de-a lungul acestui lung drum ....

Buna Gabriela, iti multumesc mult pentru mesaj, da m-am hotarat sa mai stau, nu ti-am citit povestea dar promit ca o voi face, multa bafta in continuare si la cat mai putine kg >:D<:-* intodeauna voi fi aici pentru oricine are nevoie de sustinere!
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 881720)
buna claudia ma bucur ca ti-ai facut jurnal ,iti urez mult succes si sper sa ma apuc si eu serios de dieta:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Buna barbuta (care este numele tau real?) multumesc la fel si tie, fi barbata si hai sa ne apucam serios de slabit, vom avea un drum lung si anevoios, dar cu siguranta vom reusi!>:D<:-*
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 881728)
buna claudia si bine te-am gasit in casuta ta! :)>:D<>:D< sa o stapanesti sanatoasa si cu kg cat mai multe date jos

Multumesc mult Vera, sa dea Domnul, la fel iti doresc si tie si poate ne vom intalni toate salbutele vara asta :-*>:D<

barbuta 21 dec 2011 13:27:21

Re: Jurnalul lui Spidy
 
roxana,ma cheama

spidy1972 22 dec 2011 10:42:41

Re: Jurnalul lui Spidy
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 881737)
roxana,ma cheama

roxi ce frumusica esti in poze >:D<:-*

vera37 22 dec 2011 10:44:42

Re: Jurnalul lui Spidy
 
buna claudia! ce faci? tot la serviciu? :)

barbuta 22 dec 2011 20:34:36

Re: Jurnalul lui Spidy
 
asa e in poza da ,dar in realitate nu prea:((:((:((>:D<>:D<>:D<

spidy1972 23 dec 2011 13:42:57

Re: Jurnalul lui Spidy
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 882297)
buna claudia! ce faci? tot la serviciu? :)

da pe la servici, pana acum luam concediu pe 21-23 dec pana pe 3-5 ianuarie dar anul asta si azi sunt la sv si s-ar putea sa lucram si saptamana viitoare :((:((:((
Tu ce mai faci? cum merge cu dieta??
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 882647)
asa e in poza da ,dar in realitate nu prea:((:((:((>:D<>:D<>:D<

ete na roxi... poza arata cum esti si in realitate :>>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:17:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO