forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   :) jurnalul lui wadaa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-lui-wadaa-3113.html)

wadaa21 12 mar 2010 13:49:01

Re: cum poti slabi cand nu esti puf:)
 
asta e ciudat :))

wadaa21 13 mar 2010 13:29:05

:) jurnalul lui wadaa
 
Buna fetelor!!!Ma numesc Madalina ,am 20 de ani 1.57 cm si mai nou 81 de kg,deci trebuie sa reduc cam 25 :((!!Problema e ca e imi este foarte greu sa slabesc ,am reusit sa slabesc 9 kg cu ajutorul danezei ,dar am reusit sa le pun inapoi si inca vro 5 in plus:((!Problema e ca am facut sport in adolescenta si apoi cand am renuntat au aparut suncile:((!!!De pe 22 februarie am inceput sa reduc caloriile si alimentatia nesanatoasa!Fac aerobic cate 1 ora ,5 zile pe saptamana si nu infulec mai mult de 1200-1500 calori pe ziAstazi mam cantarit pt primat data si daca la inceput aveam 78 de kg acum am ajuns la 81 :(( ,Cum este posibil ?ca se observa ca am slabit,imi pica hainele dupa mine ,ohoo ce sa zic de vergeturi ca apar tot mai multe :(( si in general se vede ca tot am dat ceva jos,dar nenorocitul de cantar ma tradeaza !!!Va pup si revin cu mai multe informati despre ce si cum scap de kg:) PUP si O zi minunta

sunrise 13 mar 2010 14:31:35

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Am citit undeva intr-o carte ca e de bine cand faci sport se mai maresc muschi si arata cantaru un pic mai mult dar apoi acestia actioneaza si elimina mai bine gresimea :*

ianna 13 mar 2010 15:09:14

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Citat:

Anterior postat de wadaa21 (Post 116650)
Buna fetelor!!!Ma numesc Madalina ,am 20 de ani 1.57 cm si mai nou 81 de kg,deci trebuie sa reduc cam 25 :((!!Problema e ca e imi este foarte greu sa slabesc ,am reusit sa slabesc 9 kg cu ajutorul danezei ,dar am reusit sa le pun inapoi si inca vro 5 in plus:((!Problema e ca am facut sport in adolescenta si apoi cand am renuntat au aparut suncile:((!!!De pe 22 februarie am inceput sa reduc caloriile si alimentatia nesanatoasa!Fac aerobic cate 1 ora ,5 zile pe saptamana si nu infulec mai mult de 1200-1500 calori pe ziAstazi mam cantarit pt primat data si daca la inceput aveam 78 de kg acum am ajuns la 81 :(( ,Cum este posibil ?ca se observa ca am slabit,imi pica hainele dupa mine ,ohoo ce sa zic de vergeturi ca apar tot mai multe :(( si in general se vede ca tot am dat ceva jos,dar nenorocitul de cantar ma tradeaza !!!Va pup si revin cu mai multe informati despre ce si cum scap de kg:) PUP si O zi minunta


Ca orice dieta...si mai ales cele drastice, precum cea daneza, o data ce ai slabit un numar considerabil de kg... si o intrerupi nu te apuci sa papi ca disperata... ci incepi sa introduci cate un singur fel de produs zilnic sau la 2 zile in cantitati mici si urmaresti cantarul. Altfel se depunde totul la loc...si cam asta ai patzit tu.:)

Cand nu ai putere, vointa sau x motive sa mai tzi un fel de daneza catre mancare sanatoasa..mai bine nu mai tzi diete d`astea.

Acum inteleg ca esti pe calea cea buna ai inceput sa renunti la ce nu e sanatos. Bun asa. Ai rabdare cu tine ca vor disparea kg astea in plus...dar cu papaica sanatoasa ...fara paine, fainoase, prajeli, ulei, grasimi, sucuri, dulciuri, zahar si sport

wadaa21 13 mar 2010 16:09:52

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
cand am tinut daneza,nu am redus nici macar un numar la pantaloni ci sa vazut doar la sani:(Dar acum incepe sa scada cam peste tot:)Dar sunt plina de vergeturi,arat de parca is batuta cu nuiaua de un iubit prea pervers:-o! Ce sa fac sa scap de vergeturi sau macar sa numai fie asa rosii??/

ianna 13 mar 2010 16:14:30

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Citat:

Anterior postat de wadaa21 (Post 116791)
cand am tinut daneza,nu am redus nici macar un numar la pantaloni ci sa vazut doar la sani:(Dar acum incepe sa scada cam peste tot:)Dar sunt plina de vergeturi,arat de parca is batuta cu nuiaua de un iubit prea pervers:-o! Ce sa fac sa scap de vergeturi sau macar sa numai fie asa rosii??/


din cate am citit eu cat sunt rosii le mai poti "vindeca" sa nu se vada asa rau si unele pot disparea daca folosesti o crema buna de vergituri, uleiuri de piele si creme hidratante zilnic si mai ales dupa baie/dus.

plus...nu sta in apa calda fierbine

wadaa21 13 mar 2010 19:01:31

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
deci astazi am avut in meniu urmatoarele:

Baton cereale cu ciocolata Nestle Fitness - 23 grame, 86.7 calorii,1.3 proteine, 1.6 lipide, 16.8 carbohidrati, 1.4 fibre

Parizer cu pui Alpinia- 100 grame, 208.4 calorii, 11.1 proteine, 16 lipide, 5 carbohidrati, 0 fibre

Piept-de-pui-gatit-fara-piele.- 200 grame, 330 calorii, 62 proteine, 7.2 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre

Pomelo - 200 grame,76 calorii1.6 proteine, 0 lipide, 19.2 carbohidrati, 2 fibre

Ridiche-neagra- 150 grame,30 calorii, 1.1 proteine, 0.2 lipide, 7.7 carbohidrati, 2.4 fibre

Fasole-verde-conserva. - 200 grame, 40 calorii, 2.4 proteine, 0.2 lipide, 9 carbohidrati, 3.8 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 873.3 grame, 771.1 calorii, 79.5 proteine, 25.2 lipide, 57.7 carbohidrati, 9.6 fibre

wadaa21 13 mar 2010 19:23:17

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Ieri:

Aripi-de-pui-cu-piele-gatite.(facute pe gratar) - 200 grame, 580 calorii, 53.8 proteine, 39 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre


Morcovi - 100 grame, 41 calorii 0.9 proteine, 0.2 lipide, 9.6 carbohidrati, 2.8 fibre

Castraveti - 100 grame, 12 calorii, 0.6 proteine, 0.2 lipide, 2.2 carbohidrati, 0.7 fibre

Ou-de-gaina. - 200 grame, 286 calorii, 26 proteine, 20 lipide, 2 carbohidrati, 0 fibre

Baton-cu-cereale-miere-mere-si-caise- - 20 grame, 76.8 calorii, 1.6 proteine, 0.7 lipide, 16.1 carbohidrati, 0.5 fibre

Varza.- 100 grame, 31 calorii, 1.6 proteine, 0.2 lipide, 5.7 carbohidrati, 2 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 720 grame, 1026.8 calorii, 84.5 proteine, 60.3 lipide, 35.6 carbohidrati, 6 fibre

Slabuta 13 mar 2010 21:03:03

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Buna Wadaa :) si bine ai venit :)

M-am uitat pe meniul tau, scuza-ma dar este foarte greu de inteles, ce ai mancat si la ce masa.:-/ Este foarte important cand si ce mananci si cu se combina.

Stiu unde este facut si are numeroase greseli. Nu se aduna niciodata gramajul la mancare, pentru ca ai cateodata grame si cateodata ml si nu e tot aia.

Eu iti recomand sa faci meniurile de aici: Calorii - Slabute.ro, cum fac toate slabutele si care le-a ajutat, ai multe informatii care te vor ajuta sa faci un meniu sanatos (raport: proteine, grasimi, etc)

Daca vrei te poti inspira de la ce pap fetele vizitand meniurile lor: Meniuri

Astept un meniu structurat pe mese, ca sa putem discuta constructiv :)

wadaa21 14 mar 2010 00:42:35

Re: :) jurnalul lui wadaa
 
Ok merci de sfaturi:"):dsi asa o sa fac;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:57:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO