forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul mamicii Timea30 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-mamicii-timea30-11093.html)

Timea30 12 feb 2012 15:42:17

Jurnalul mamicii Timea30
 
Buna!
Numele meu este Timea,am 30 de ani si sunt mamica a doi copii frumosi,Dominik (6 ani) si Kendra (1,7 ani).Nu pot spune ca sunt foarte grasa pentru ca am 66 kg la inaltimea de 170cm,dar totusi am putina burtica si un pic de grasime aici si pe acolo,iar mai ales cand iau pe mine o pereche de tanga si vad ca efectiv ma taie si .....arata oribil.asa ca as vrea sa scap de vreo 6-10 kg.

mutulica 13 feb 2012 17:19:17

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 935358)
Buna!
Numele meu este Timea,am 30 de ani si sunt mamica a doi copii frumosi,Dominik (6 ani) si Kendra (1,7 ani).Nu pot spune ca sunt foarte grasa pentru ca am 66 kg la inaltimea de 170cm,dar totusi am putina burtica si un pic de grasime aici si pe acolo,iar mai ales cand iau pe mine o pereche de tanga si vad ca efectiv ma taie si .....arata oribil.asa ca as vrea sa scap de vreo 6-10 kg.

Buna si bine ai venit>:D<... sa-ti traiasca copilasii:x...
Intr-adevar nu esti grasa, mai ai citeva kg de slabit si de modelat....
Cum vrei sa slabesti, te-ai gindit la vreo dieta?
Faci sport?
bafta la slabit>:D<


nicoleta100 13 feb 2012 17:28:09

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 935358)
Buna!
Numele meu este Timea,am 30 de ani si sunt mamica a doi copii frumosi,Dominik (6 ani) si Kendra (1,7 ani).Nu pot spune ca sunt foarte grasa pentru ca am 66 kg la inaltimea de 170cm,dar totusi am putina burtica si un pic de grasime aici si pe acolo,iar mai ales cand iau pe mine o pereche de tanga si vad ca efectiv ma taie si .....arata oribil.asa ca as vrea sa scap de vreo 6-10 kg.

salutare !
bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
pupam doi copii frumosi!:x:x:x
cred ca sportul ar face minuni asupra celor 10 kg pe care vrei sa le slabesti!:)

Timea30 14 feb 2012 17:08:04

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Mersi de primire!
Acum am facut rost de cartea electronica "Rina 90",imi fac niste scheme si vreau sa incep dieta din 1 martie,combinata cu Pilates (pentru inceput programul de 20 minute) si Tae Bo cu Billy Blancks (programul de 8 minute).Tineti-mi pumnii.!!!!!!

mutulica 14 feb 2012 17:39:52

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 938580)
Mersi de primire!
Acum am facut rost de cartea electronica "Rina 90",imi fac niste scheme si vreau sa incep dieta din 1 martie,combinata cu Pilates (pentru inceput programul de 20 minute) si Tae Bo cu Billy Blancks (programul de 8 minute).Tineti-mi pumnii.!!!!!!

Iti tinem pumnii numaidecit>:D<
De ce tocmai de pe 1 martie?
Si eu si Nico tinem Rina, deci te putem ajuta daca ai nevoie de sfaturi:)...

nicoleta100 14 feb 2012 18:04:21

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 938580)
Mersi de primire!
Acum am facut rost de cartea electronica "Rina 90",imi fac niste scheme si vreau sa incep dieta din 1 martie,combinata cu Pilates (pentru inceput programul de 20 minute) si Tae Bo cu Billy Blancks (programul de 8 minute).Tineti-mi pumnii.!!!!!!

multa ,multa bafta!!!
si eu tin Rina ,te ajut de cate ori ai nevoie!!!>:D<>:D<>:D<

Timea30 14 feb 2012 18:50:23

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Vad ca tineti si voi Rina!Chiar functioneaza?
De ce tocmai 1 martie?
Inca o alaptez pe fetita mea,asa ca vreau sa ma pregatesc sufleteste.Nu vreau sa zic ca incep de maine si dupa 3 zile sa zic ca nu pot s-o fac!Mai bine imi fac un plan ,imi fac un meniu,pentru ca nu toate retetele din carte sunt pe placul meu!
Vreau sa va intreb,lapte nu se poate bea.Eu ador laptele!In rest nu mi se pare foarte greu!
Voi cum stati cu slabitul?Cat aveti de dat jos?

mutulica 14 feb 2012 18:56:50

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 938782)
Vad ca tineti si voi Rina!Chiar functioneaza?
De ce tocmai 1 martie?
Inca o alaptez pe fetita mea,asa ca vreau sa ma pregatesc sufleteste.Nu vreau sa zic ca incep de maine si dupa 3 zile sa zic ca nu pot s-o fac!Mai bine imi fac un plan ,imi fac un meniu,pentru ca nu toate retetele din carte sunt pe placul meu!
Vreau sa va intreb,lapte nu se poate bea.Eu ador laptele!In rest nu mi se pare foarte greu!
Voi cum stati cu slabitul?Cat aveti de dat jos?

Da, functioneaza, fetele au slabit si slabesc foarte frumos cu rina, si mi se pare si o dieta destul de permiseva si sanatoasa, doar ca trebui de tinut si mentinerea ca sa nu se puna kg slabite la loc.
Eu deja am 11 zile de rina, in primele 8 zile am slabit 2 kg, normal ca de acum o sa slabesc mai putin o sa fiu multumita si cu 500 gr, pe saptamina, eu mai am de slabit 4 kg pina la greutatea ideala, apoi mentinerea....
Lapte ai voie doar in ziua de proteine cind alegi sa maninci lacatate.

Timea30 16 feb 2012 14:03:27

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Mai am o intrebare!:(Chiar vreau sa fac dieta aceasta asa cum trebuie!La ziua proteine scrie ca trebuie sa mananci la cina ceea ce ai mancat si la pranz.Dar nu se poate de exemplu ca la pranz sa mananc carne cu salata si seara un chefir,sau 2 oua fierte?

mutulica 16 feb 2012 14:10:52

Re: Jurnalul mamicii Timea30
 
Citat:

Anterior postat de Timea30 (Post 941418)
Mai am o intrebare!:(Chiar vreau sa fac dieta aceasta asa cum trebuie!La ziua proteine scrie ca trebuie sa mananci la cina ceea ce ai mancat si la pranz.Dar nu se poate de exemplu ca la pranz sa mananc carne cu salata si seara un chefir,sau 2 oua fierte?

Buna>:D<
Nu, nu ai voie, mergi doar pe un tip de proteine, daca alegi sa maninci carne la prinz si la cina tot carne, daca alegi lactate la cina tot lactate si tot asa....


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:08:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO