forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu..Lidiuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-lidiuta-6630.html)

lidiuta 16 iul 2020 10:11:15

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Salutare!
Am fost in sfarsit la gineco, nu sunt probleme deosebite, trebuie sa fac si o mamografie. Se pare ca un fibrom mic dar pozitionat aiurea imi provoaca hemoragiile intense de la cm. Asta e...
Azi
o felie integrala cu unt si gem, una cu telemea si ardei capia, cafea
banana, doua felii pepene galben
branza proaspata cu rosii
iaurt
diseara as pofti la peste.
O zi buna tuturor!:)

adinico 16 iul 2020 11:01:32

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
bravo bine ca ai fost si nu e nimic grav si te-ai linistit Lidi.
md l-am servit impreuna ca fu si la mine banana cu pepene galben ...la fix;;) ..
iar branza cu rosii urmeaza la pranz si ne-am potrivit si aici .;;)

[*rugaciune*][*rugaciune*] daca m-as brodi pe meniurile tale m-as mai urni si io din greutate....intru sa mai trag un ochi la tine;)

spor sa ai si o zi buna!

lidiuta 16 iul 2020 11:44:48

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Hai să ne mobilizăm să trecem din nou meniurile pe forum, chiar dacă nu sunt uneori cum ne-am dori. Aşa ne-am ajuta la slăbit ca odinioară.
Da, slavă Domnului că nu e nimic grav, am făcut şi papanic. şi aştept rezultatul, ideal ar fi să intru la menopauză ca să scap de neplăceri, dar cum nu ţine de mine, momentan iau tratament şi cu Dumnezeu înainte. Trec oamenii prin situaţii cu adevărat grave în viaţă, aşa că nu e cazul să mă vait.

nikytour 16 iul 2020 11:47:42

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Mă bucur că ești bine. Să ști că mamografia nu doare, doar o ușoară apăsare am simțit eu și nu durează mult. Este bine sa o faci in primele 14 zile de cm.
Sănătate!

lidiuta 16 iul 2020 11:57:54

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Îţi mulţumesc de încurajare!>:D<Avem un centru de radiologie modern care face gratuit investigaţia pe baza trimiterii de la medic, în august am şanse să prind o programare.

Zoe 16 iul 2020 13:06:49

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1451337)
ideal ar fi să intru la menopauză ca să scap de neplăceri, dar cum nu ţine de mine, momentan iau tratament şi cu Dumnezeu înainte. Trec oamenii prin situaţii cu adevărat grave în viaţă, aşa că nu e cazul să mă vait.

nu-ți dori să intri la menopauză, că vine cu alte o mie de „plăceri” după ea, din ce văd prin jur. :-s
dacă fibromul e mic și n-o ia pe arătură, nu-ți fă griji

lidiuta 16 iul 2020 14:16:17

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Aşa e, Zoe, am înţeles că produce alte neplăceri. Asta e ideea doctorului, să-l supraveghem anual. Să vedem dacă un anticoncepţional ajută, doctorul spunea că varianta cea mai bună ar fi un sterilet cu emisie de hormoni, dar nu agreez deloc ideea...

lidiuta 17 iul 2020 08:02:45

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
Salutare!
ieri la pranz am adaugat doi pumni de alune, ca imi era foame, la g2 si putina telemea, iar seara am mancat macrou la cuptor cu salata si un iaurt mic. 6600 pasi si 35 min sport.
Azi
o felie integrala cu dulceata cirese amare, una cu o cana lapte migdale
banana
supa fasole boabe cu rosii
migdale
diseara cred fasole batuta cu salata.
O zi buna tuturor!>:D<

adinico 17 iul 2020 08:12:19

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
buna, laptele de migdale ti-l faci tu ?
dupa meniu ieri ai fost la amidon :D, ca mine azi :D
gata am dat ascultare la scrierea ta asa ca am purces a crie meniurile de azi incepand .....
spor sa ai Lidi! >:D<

lidiuta 17 iul 2020 08:57:37

Re: Jurnalul meu..Lidiuta
 
EI, ma bucur ca te/ai mobilizat cu meniurile. Ne/am sincronizat deci ieri cu alimentatia. Incerc sa ma orientez dupa meniurile primite de la dr nutritionist acum 3 ani, tare bine imi era cand le respectam aproape 100%.
Laptele de migdale il iau din lidl, e cel mai mic pret pt acest produs, parca 7 ron si nu are decat putin zahar...parca laptele are 27 cal la 100 ml, deci e ok. Cel fara zahar e 13 lei la profi, deci dublu ca pret.
Am facut odata acasa la nutribullet acest lapte, am inmuiat migdalele 8 h apoi le/am blenduit... a iesit superbun dar tb consumat rapid, pt ca nu are conservanti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:57:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO