forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu medeeams (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-medeeams-3557.html)

aussie_girl 11 iun 2010 17:00:21

re: Jurnalul meu medeeams
 
Alinut, cred ca ai ajuns, ai si aterizat..esti bine linistita. Te pup iubita si ai grija de voi!! (deh..pe tine cade sa ai grija si de buburuzica, si de sot..si de tine)..

sa nu ne uiti si sa vii repede, repede..nu de alta da' vreau sa sarbatoresc cu tine cand ajung eu sun 65 de kile!! Vezi?? o iau treptat..right now, visez sa ajung sub 65..hihihi

pupicei

LoLy 11 iun 2010 17:44:51

re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede,deja ne lipsesti! >:D<

http://www.romanaderoma.com/MyGraphi...iaggioVita.gif

LoLy 13 iun 2010 21:26:53

re: Jurnalul meu medeeams
 
Cum stai cu despachetatul? V-ati acomodat deja? :):-*

http://www.ginevra2000.it/images/cose_belle.jpg

aussie_girl 14 iun 2010 21:37:07

re: Jurnalul meu medeeams
 
Alinut cum esti?? totul ok?v-ati asezat la "locul" vostru?

te pupicesc si astept sa apari!!

LoLy 15 iun 2010 23:02:54

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ne lipsesti mult,dar te asteptam...cu rabdare>:D<>:D<>:D<

http://www.zwani.com/graphics/i_miss...ages/pic59.jpg

LoLy 16 iun 2010 08:10:32

re: Jurnalul meu medeeams
 
O zi buna! :)

http://www.desicomments.com/dc1/01/72551/725511.jpg

VAmedeea 16 iun 2010 10:57:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna, Mede!
Te pup, spor la treaba!>:D<

VAmedeea 18 iun 2010 20:07:00

re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, felicitari pt ticker. Mai ai un pic si intri pe liie dreapta. Super!
[*103*][*103*][*103*][*2*][*2*][*2*][*65*][*65*][*65*]

medeeams 20 iun 2010 19:24:50

re: Jurnalul meu medeeams
 
buna scumpelor ..si voi mi-ati lipsit..spuneam ca aici netul merge doar cu chiavetta tim ..atat..si semnalul e foarte slab drept pt care se incarca greu..voi vedea cum voi rezolva pe viitor.
Important e ca dieta merge inainte si..am si rezultate!!bravo Cami,mergem inainte!Ai grija nu ma dezamagi!
Loly i miss you!>:D<
Ame bine ai revenit!
si va dau si dovezile cantarului.Va pup si va imbratisez pe toate!!:-*:-*>:D<>:D<

VAmedeea 20 iun 2010 19:45:46

re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, pune si poze cand poti. Sa te vedem slabuta!>:D<
Sa nu iti iei vodafone prin ADSL ca merge naspa, pica, viteza de descarcare mica si mai sunt si destul de scumpi. Sper sa te avem cat de curand cu noi mai mult. Cat despre chiaveta, stiu cum e ca am stat si eu vreo luna asa. Renuntam sa mai intru asa de greu mergea. Pup dulce!>:D<

medeeams 20 iun 2010 20:16:16

re: Jurnalul meu medeeams
 
Dovada cantarului:)

LoLy 20 iun 2010 20:36:12

re: Jurnalul meu medeeams
 
Felicitari pt dieta si te asteptam sa revii cat mai repede! Ne lipsesti mult! :-*>:D<

medeeams 20 iun 2010 20:46:05

re: Jurnalul meu medeeams
 
1 ataşament(e)
sper sa se fi incarcat

medeeams 22 iun 2010 09:32:01

re: Jurnalul meu medeeams
 
si voi imi lipsiti..iti dai seama..intram aproape toate ziua la taifas cu voi1!
Apropo,Loly...am savurat ciocolata de zmeura si de portocala !!
oricum parca e altfel decat cea simpla.
Fetelor imi merit o matura pe cocoasa:am trisat ieri cu o inghetata de-asta de-a italienilor.E criminala...si nu o mai savurasem de 4 ani!!Oricum daca ma intrebati care e dulcele meu preferat voi raspunde ca Inghetata.Sotul mi-a zis ca am rezistat eroic la cum ma stie el!ideea e ca mi s-a parut extrem de dulce si am cedat-o fiicamii la un moment dat,insa Buna!!rau
Gata!
Va dau meniul de ieri:
08:00 o piersica
09:00 wasa cu gem c.,iaurt 0%
13.00 inghetata
15:00 ton cu rosii si castraveti,um
19:00 ciorba de pui c.,cascaval,cioco de zmeura

Apa plata cu lamaie.

Loly...help...nu gasesc lapte 0% decat latte marema si nu-mi place ca e dulce la gust si 500ml costa 0.82,e k..sau mi se pare cam multisor?E latte fresco.La supermarket nu am gasit cu 0% ,dar imi amintesc ca imi spuneai tu de un anume tip..insa nu pot da paginile in urma sa controlez ca se incarca greu..pls!
Va pup.
Aussie cum iti merge?Voi intra mai des la mine in jurnal ca e mai accesibil.
Ame sper ca esti bine,ca nu am reusit sa citesc nimic sa vad daca au fost k analizele in tara.Stiu ca era k colesterolul .Te pup si pe tine
va imbratisez cu drag!
take care

medeeams 23 iun 2010 08:46:00

re: Jurnalul meu medeeams
 
Meniul de 22 .06.2010
10.00 paine neagra prajit cu iaurt0%

13.00 1para
13.30 rosii castraveti,piept de pui fiert,2feliute salam
19.00 paste integrale cu sos de rosii,1rosie

LoLy 23 iun 2010 17:12:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 228006)
si voi imi lipsiti..iti dai seama..intram aproape toate ziua la taifas cu voi1!
Apropo,Loly...am savurat ciocolata de zmeura si de portocala !!
oricum parca e altfel decat cea simpla.
Fetelor imi merit o matura pe cocoasa:am trisat ieri cu o inghetata de-asta de-a italienilor.E criminala...si nu o mai savurasem de 4 ani!!Oricum daca ma intrebati care e dulcele meu preferat voi raspunde ca Inghetata.Sotul mi-a zis ca am rezistat eroic la cum ma stie el!ideea e ca mi s-a parut extrem de dulce si am cedat-o fiicamii la un moment dat,insa Buna!!rau
Gata!
Va dau meniul de ieri:
08:00 o piersica
09:00 wasa cu gem c.,iaurt 0%
13.00 inghetata
15:00 ton cu rosii si castraveti,um
19:00 ciorba de pui c.,cascaval,cioco de zmeura

Apa plata cu lamaie.

Loly...help...nu gasesc lapte 0% decat latte marema si nu-mi place ca e dulce la gust si 500ml costa 0.82,e k..sau mi se pare cam multisor?E latte fresco.La supermarket nu am gasit cu 0% ,dar imi amintesc ca imi spuneai tu de un anume tip..insa nu pot da paginile in urma sa controlez ca se incarca greu..pls!
Va pup.
Aussie cum iti merge?Voi intra mai des la mine in jurnal ca e mai accesibil.
Ame sper ca esti bine,ca nu am reusit sa citesc nimic sa vad daca au fost k analizele in tara.Stiu ca era k colesterolul .Te pup si pe tine
va imbratisez cu drag!
take care

E GRANAROLO verde si e de lunga conservatie si costa 0,69 cel de 1/2 l si 1,29-1 l.Se gaseste oriunde,in oricare supermarket (si in cele mici).

P.S. Scuza-ma ca nu ti-am raspuns mai repede,dar numai acum am vazut

aussie_girl 23 iun 2010 18:38:29

re: Jurnalul meu medeeams
 
Alinut, ma bucur sa te vad pe aici. De acum stiu, intru la tine in jurnal si sigur gasesc vesti. Te pup si ai grija de tine. Tu fata sigur ajungi rapid la numarul ala de il vrei..esti asa constiincioasa ca pe mine ma faci sa ma jenez puterniiiiiic!! ioiii mamaa!!!

te pup>:D<

medeeams 23 iun 2010 23:31:26

re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 229591)
E GRANAROLO verde si e de lunga conservatie si costa 0,69 cel de 1/2 l si 1,29-1 l.Se gaseste oriunde,in oricare supermarket (si in cele mici).

P.S. Scuza-ma ca nu ti-am raspuns mai repede,dar numai acum am vazut

Nu e nici o problema,a fost bine asa..maine merg la spesa..asa ca fac in timp.Sarna!:-*

Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 229674)
Alinut, ma bucur sa te vad pe aici. De acum stiu, intru la tine in jurnal si sigur gasesc vesti. Te pup si ai grija de tine. Tu fata sigur ajungi rapid la numarul ala de il vrei..esti asa constiincioasa ca pe mine ma faci sa ma jenez puterniiiiiic!! ioiii mamaa!!!

te pup>:D<

Si eu ma bucur..incerc sa fiu la zi insa imi este imposibil..pana se incarca o pagina...mama mia!
La 53?..Sper,dar cine stie?!

[B][COLOR=#0000ff]Ma crezi ca ..inca nu constientizez ca am slabit atat..se vede..da!Insa pana nu ma vad slaba...asa cum imi doresc..pt mine si 50 ar fi ideal..acum sper sa am tarie sa pot continua cat mai mult cu monti si sa slabesc cat mai mult.:-*>:D

LoLy 28 iun 2010 15:21:25

re: Jurnalul meu medeeams
 
Ciao Mede! Ce mai faci tu? Ai gasit lapte?! :)

http://gifzona.com/i/god_mon/dobroe_utro_032.gif Iti doresc o sapt cum o vrei tu! >:D<>:D<>:D<

VAmedeea 29 iun 2010 09:15:59

re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, eu sunt bine iar analizele mi-au iesit in mare parte mai bune decat m-as fi asteptat. Am mari sperante sa ajung la o doza minima de cortizon, sau mai bine zis acceptabila si atunci o sa ma desumflu. Ca nu mai am de gand sa adaug sare in mancare sper eu pt tot restul vietii. E suficient cat iau din legume, apa, si alte alimente gata preparate.
Te pup si sper sa ai o saptamana usoara. Imi e dor de tine si de sfaturile tale intelepte.>:D<

Slabuta 02 iul 2010 11:51:37

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Medeea cum e in Italia? :)
Te-ai obisnuit? Aveti de gand sa stati mult acolo? :)

Cred ca ti-e tare greu sa gasesti unele produse, mai ales ca la ei se cheama altfel, banuiesc :)

Sa ai un weekend minunat >:D<

http://dl10.glitter-graphics.net/pub...pwkrmbvuat.gif

LoLy 09 iul 2010 09:06:15

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Sper ca esti bine! Probabil ai ajuns deja la target!!! :-*>:D<

http://www.desicomments.com/dc1/02/81574/815741.jpg

VAmedeea 09 iul 2010 10:37:12

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, mai da pe aici, macar sa ne mai spui ca e totul ok. Te pup!>:D<

medeeams 11 iul 2010 14:59:30

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Salve dragele mele!!!!!!!!
Lolyy bravo!!oau cate kg ai slabit!!Bravo!da,am gasit Mukki de 0,1%,apoi si granarolo.sarna
Ame ma bucur de vizita,sunt bine,sapt viit ma mut la casa mea.sper sa-mi pun adsl cat mai curand-telecom,ca doar asta prinde bine aici in zona.
Slabuta,da,mie mi-a placut aici de prima data cand am venit...M-am adaptat usor.
Si am mai stat si inainte cativa ani buni,atat eu cat si sotul...asa ca e ca la noi acasa pt ca am revenit in aceeasi zona.Nu..in privinta produselor cred ca aici ai de unde alege!Se gasesc..am gasit si wasa..apropo care era cea permisa? Cu cat la suta fibre?
Nu mai stiu nimic de Cami,Alesiana,magda..avand in vedere ca mi se incarca paginile greu din cauza netului...imi e greu sa citesc din urma.Eventual vacer un favor...data viitoare cand mai intrati la mine spuneti-mi cate ceva de fiecare,pls.Si ms ca ma vizitati chiar dcnu sunt"acasa".>:D<>:D<
Ame si mie imi e dor devoi tare mult,taremult!
va pup si o zi minunata!>:D<>:D<>:D<


VAmedeea 11 iul 2010 16:15:20

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, uite toate sa zicem ca trecem prin faza in care in fiecare dimineata ne spunem: AZI MA SIMT MINUNAT! Am inceput sa numerotam zilele fara abateri si sa ne punem tinte mai usor de atins, gen: 10 zile fara abateri, apoi 15... Ideile sunt ale Cameliei.
Gasca e ok, am avut si zile cand toate eram intoarse pe dos, dar acum suntem in urcare. Cami a slabit f. bine de cand nu mai are abateri, Alesiana la fel.
La Loly a inceput sa se miste cantarul dupa vreo 2 luni in care abea, abea...
Magda se mentine bine, vrea sa inceapa din nou faza I. Si eu sunt din nou la faza I dar mai fac mici greseli, in sensul ca nu respect tot timpul intervalul de timp dintre mese si mai pacatuiesc cu cate ceva sarat.
Emi (Vento) e si ea la mentinere. La fel si Allanah (dar nu stiu daca pe ele le stii).
Sunshine a trecut pe SB pt ca de Monti nu se tinea ca lumea. Mai sunt si fete noi.
Cam atat. Astept sa iti pui tu ADSL si sa vb mai pe indelete.
Fetita ce-ti face? Cred ca a crescut!>:D<>:D<>:D<

ras_cristalin 15 iul 2010 08:46:49

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Neata Mede ;;) ~o)
Acum cred ca esti in toiul pregatirilor pentru mutare. Eu nu mai suport sa ma mut nicaieri, mi-au fost de ajuns cei 3 ani de studentie migratoare.
Cu tickerul stai foarte bine, mai ai doi pasi :)
Sa ai o zi frumoasa

medeeams 15 iul 2010 17:33:06

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna fetelor!
Multumesc pentru ca ma tii si pemine cat de cat informata,Ame.Da le cunosc si pe allanah si pe vento.Si la tine a miscat cantarul bine,nu numai la Cami.Si ma bucur nespus ca sunteti bine.:)
Meniul pe ieri 14.07.2010

09.00 o piersica si un mar
13.00 omleta cu dovlecei,cioc cu zmeura 70%
20.00 fasole cu carnati ,cioc cu zmeura 70%
22.00 migdale crude

15.07.2010
09.00 lapte de soia si 2 batoane a la magda(le-am facut ieri,sunt fff bune)
13.00 salata cu ton si cruditati,cioc 70%
19.30 supa crema dedovlecei cu putina smantana ,cioc 70%

pe curand,va pup si o zi buna va doresc.pupici

medeeams 15 iul 2010 17:35:21

Re: Jurnalul meu medeeams
 
am uitat: az dimineata m-am cantarit si am 57kg...:)incepem!!!

VAmedeea 15 iul 2010 17:49:34

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, bine ai revenit. Lasa ca 2 kg. se duc repede. OPricum, nu cred ca tii dieta ca sa slabesti, nbu? Scopul principal e sanatatea. Pup!>:D<

ianna 21 iul 2010 17:08:20

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de medeeams (Post 255636)
am uitat: az dimineata m-am cantarit si am 57kg...:)incepem!!!

esti pe ultima suta de metrii! succes>:D<

aussie_girl 21 iul 2010 17:15:28

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Alina uite ca am ajuns sa te mai si vizitez si mai ales sa citesc cum merge cantarul tau in jos.Bravo draga mea!! Si l amine a mers binisor. M-am apucat d emiscare mai cu forta..si nu am mai facut abateri. Ti-a zis Ame ca am facut tot felul de "incentives" doar doar or sa ma mobilizeze si pe mine si le alte fete doritoare de "intrat in forma".
Tu clar ne lipsesti de la Monti!! M-as bucura mult sa re-apari si sa fii cu noi acolo.

te imbratisez cu drag!!:-*>:D<

ps. ce face buburuzica ta?? :)

LoLy 23 iul 2010 22:30:27

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede scumpa cand ai de gand sa te intorci la noi?! :-/ Ne lipsesti mult! :((:((:((

http://www.flori-flori.ro/resources/...file_278_m.jpg Iti doresc un w/e placut!!! :-*:-*:-*

VAmedeea 23 iul 2010 22:54:41

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna, Mede! Sper ca esti bine si se rezolva mai repede cu netul tau. stiu cum e, trebuie sa astepti o luna ca sa fie functional. Greu se mai misca lucrurile si pe la ei. Te pup!>:D<

VAmedeea 26 iul 2010 10:00:31

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Mede, m-am gandit sa iti umplu casa cu flori ca e cam goala si singurica. Te pup!
http://pozedinromania.ro/Albums/62/o...lori_1711.jpeg

ras_cristalin 01 aug 2010 13:19:22

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Am venit sa aerisesc la tine in casuta, sa fie frumos cand vii inapoi ;;)
http://smar2wo.electronist.net/oferte/imo/Ferestre.jpg

LoLy 01 aug 2010 14:20:21

Re: Jurnalul meu medeeams
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=317

Adella 04 aug 2010 12:19:51

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Hei,ce mai faci? In concediu? Te asteptam acasa;;)

medeeams 10 aug 2010 00:58:55

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 255686)
Mede, bine ai revenit. Lasa ca 2 kg. se duc repede. OPricum, nu cred ca tii dieta ca sa slabesti, nbu? Scopul principal e sanatatea. Pup!>:D<

Asa e..sanatatea!Stii ca ammustrari de constiinta..de cand nu mai tindieta asta!?Abia astept sao reiau.Acum e un fel de faza 2. 2zile tin bine,2 nu...


Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 273955)
Am venit sa aerisesc la tine in casuta, sa fie frumos cand vii inapoi ;;)
http://smar2wo.electronist.net/oferte/imo/Ferestre.jpg

Oo ms,ms,...bine ca nu m-ati uitat!:D

medeeams 10 aug 2010 01:08:09

Re: Jurnalul meu medeeams
 
Buna fetele si ms ca mai treceti si pe la mine sama vizitati.MS pt flori loly.ame...bravo cami si nu renunta pt ca se poate si e pacat..ca e asa de bine sa te simti bine in pielea ta!!Lumea de aici imi spune ca am slabit mult...fusesem in vacanta acum 2 ani si faceau comparatie,insa abia astept sa reincep monti.Deocamdata nu pot din mai multe motive..vreau o casa mai mare si asta ma preocupa acum,iar dupa speer sa reiau iar leg cu voi ca taaare imi mai lipsiti!!:((:((
Adella esti pe baricadenu gluma ,bravo,felicitari!As vrea sa fie concediu!
I miss u toooooooo!!!!Si nici nu va imaginati cat si cumimi lipsiti!poopsi pe curand!

medeeams 10 aug 2010 01:11:05

Re: Jurnalul meu medeeams
 

MASURATORILE:2 iul:99,4 kg-1 aug
:96,4 kg,deci -3kg (pt mine e f.bine)
-gat:35=35
-brat:35-33 (-2cm)
-puls:15=15
-piept:105-103 (-2 cm)
-talie:105-101 (-4 cm)
-burta:120-117 (-3 cm)
-sold:111-107 (-4 cm)
-coapsa:64-62 (-2 cm)

Loly oau!!Felicitari!Cum te simti,esti bine,sper!bravo pt kg pierdute!>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:56:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO