forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-miti77-cea-4-zile-manca-numa-cartabos-carnati-1918.html)

miti77 10 dec 2009 09:34:55

Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
BUNA DIMINEATA ,pentru ca nu am gasit un locusor unde sa ma plang am deschis acest jurnal,vreau sa va zic ca la ora asta ma simt groaznic, doua saptamani de lupta cu foamea cu gatitul sepatat , in casa in trei feluri ,mie la dieta,sotu bun gustos ,copii asa mai lait pentru ca-s copii,si uite asa duminica am sacrificat si un porc ,,slabutelor....'' strig dupa ajutor ,de duminica sa dus de rapa toato treaba cu dieta mea ,azi dimineata m-am masurat si din fericire inca nu se vede cartabosul care l-am mancat ,si jumari si de toate ce mai ,nu stiu ce sa fac ,i-mi vine sa fug de-acasa dar unde ?

Bia:) 10 dec 2009 09:44:59

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Citat:

Anterior postat de miti77 (Post 56066)
BUNA DIMINEATA ,pentru ca nu am gasit un locusor unde sa ma plang am deschis acest jurnal,vreau sa va zic ca la ora asta ma simt groaznic, doua saptamani de lupta cu foamea cu gatitul sepatat , in casa in trei feluri ,mie la dieta,sotu bun gustos ,copii asa mai lait pentru ca-s copii,si uite asa duminica am sacrificat si un porc ,,slabutelor....'' strig dupa ajutor ,de duminica sa dus de rapa toato treaba cu dieta mea ,azi dimineata m-am masurat si din fericire inca nu se vede cartabosul care l-am mancat ,si jumari si de toate ce mai ,nu stiu ce sa fac ,i-mi vine sa fug de-acasa dar unde ?

In primul rand bine ai vanit printre noi>:D<
Stai linistita cu toate avem o zi in care pur si simplu nu ne putem abtine de la bunatati.Eu de exemplu ieri am mancat ciocolata si am baut si cola ca o sparta, iar dupa acea mi-a venit sa mor de ciuda:((
Sport faci? Eu zic ca daca te ti in continuare de dieta si daca mai faci si putin sport e ok.Pentru ca ieri mi-am "permis" mai multa ciocolata am dublat seriile de abdomene si am facut mai mult aerobic prin casa.
Nu ai de ce sa iti faci griji.Fa sport si tinete de dieta si totul va fi bine:-*

roseadria 10 dec 2009 09:45:37

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
miti e jale.....daca incepi de-acum cu "bagatul"....ce-ai sa faci pina dupa sarbatori?????
Eu zic ca ai 2 variante : ori maninci ce ai chef acum cu sarbatorile si bea niste ceai de slabit ca sa nu depui ; ori......fermoar la gura si maninci numai de dieta indiferent ce vezi in fata ochilor. Ultima varianta e cam grea tinind cont ca ai taiat porcul si ai si copii si vei face mincare asa ca de sarbatori.....deci , nu stiu.....

mayya 10 dec 2009 09:48:31

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Citat:

Anterior postat de miti77 (Post 56066)
BUNA DIMINEATA ,pentru ca nu am gasit un locusor unde sa ma plang am deschis acest jurnal,vreau sa va zic ca la ora asta ma simt groaznic, doua saptamani de lupta cu foamea cu gatitul sepatat , in casa in trei feluri ,mie la dieta,sotu bun gustos ,copii asa mai lait pentru ca-s copii,si uite asa duminica am sacrificat si un porc ,,slabutelor....'' strig dupa ajutor ,de duminica sa dus de rapa toato treaba cu dieta mea ,azi dimineata m-am masurat si din fericire inca nu se vede cartabosul care l-am mancat ,si jumari si de toate ce mai ,nu stiu ce sa fac ,i-mi vine sa fug de-acasa dar unde ?

Buna dimineata "Miti77",eu cred ca in perioada asta e greu de inceput un regim de slabire,dar poti incepe prin a manca ordonat,adica carnea oricare ar fi ea trebuie preparata numai la cuptor/gratar/fiarta,niciodata nu alege ca si garnitura pentru carne cartofii,painea,orezul ingrasa asocierea dintre ele ,o poti consuma cu o salata de muraturi /varza murata ori daca iti plac legumele congelate din comert!!Dulciurile daca iti dau bataie de cap si la fel poftesti des e bine sa le mananci dimineata cand corpul arde mai repede caloriile...iar seara diferenta dintre ultima masa si somn sa fie de cel putin 3 ore,sa nu uiti sa bei lichide(apa/ceaiuri fara zahar) si nu uita de miscare care e la fel important!!sa ne spui mai multe despre tine ca de exemplu de cate ori mananci pe zi,ce sport faci daca ai timp...spor la slabit!!! si multa sanatate!!

miti77 10 dec 2009 10:07:23

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine ,conteaza foarte mult ,pentru ca nimeni nu ma sustine,as avea o intrebate care ceai ar fi indicat ca sa-mi pastrez kg.pe care le am ,niciodata nu m-am priceput la cumparat un ceai mai ales ca in supermarket e plin raftul dar degeaba daca nu stii ce sa alegi ,de ex. cu ceva timp an urma am luat un ceai care a fost exact ca si ceaiul ,, fructe de padure'' si nimic in plus .

roseadria 10 dec 2009 10:12:21

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Eu nu stiu ce ceai sa-ti recomand ca nu prea stiu ce se gaseste prin tara. insa alea chinezesti merita sa le incerci.....sau mai e unul italian dar nu pot sa-i zic numele ....

Slabuta 10 dec 2009 15:23:24

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 56081)
Eu nu stiu ce ceai sa-ti recomand ca nu prea stiu ce se gaseste prin tara. insa alea chinezesti merita sa le incerci.....sau mai e unul italian dar nu pot sa-i zic numele ....

Rose daca ai incercat acel ceai italian si ai avut rezultate ii poti spune numele. :)

nicol30 11 dec 2009 15:43:19

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
Citat:

Anterior postat de miti77 (Post 56079)
Multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine ,conteaza foarte mult ,pentru ca nimeni nu ma sustine,as avea o intrebate care ceai ar fi indicat ca sa-mi pastrez kg.pe care le am ,niciodata nu m-am priceput la cumparat un ceai mai ales ca in supermarket e plin raftul dar degeaba daca nu stii ce sa alegi ,de ex. cu ceva timp an urma am luat un ceai care a fost exact ca si ceaiul ,, fructe de padure'' si nimic in plus .

chiar m-a distrat mancatul caltabosului....ai fost sincera si comica in acelasi timp, am si eu momente din astea chiar daca am inceput dieta de mult timp dar revin si tot nu ma las
in legatura cu ceaiul eu folosesc Naturavit vrac, il fac cat de tare doresc si chiar da rezultate, pretul e la 4,5 - 5 lei sau Biovit tot vrac...e mai bland cu organismul, cand nu gasesc Naturavit, Ceaiul Naturavit cand te-a taiat te duci vere nu astepti ca altfel faci pe tine :)):)):))...sa nu iei la pliculete ca nu-si face efectul la fel!
Bafta multa iti doresc!

miti77 15 dec 2009 22:49:36

Re: Jurnalul ,,miti77'' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
x-(BUNA SEARA SLABUTELOR ,VREAU SA VA ZIC CA NU MAI TIN NICI O DIETA ,ACUM MA CONSOLEZ,NU STIU.... CUM SA O NUMESC ,MA MINTESC ,AM ZIS CA DUPA SARBATORI AM SA INCERC DIN NOU ,DE ACEEA NU AM SA VA MAI VIZITEZ PENTRU CA NU MERIT SA FIU PRINTRE VOI ,VOI SANTETI LUPTATOARE IAR EU O MANCACIOASA ,VA PUP CU DRAG SI VA DORESC SARBATORI FERICITSE TUTUROR .:-*

mvthebest 25 dec 2009 15:42:40

Re: Jurnalul ,,miti77\'\' cea care de 4 zile manca numa cartabos si carnati
 
De Sfintele Sarbatori iti doresc sa ai parte de tot ce ai si mai vrei, de tot ce nu ai si iti doresti, de tot ce iti lipseste si nu stii! Primeste lumina in adancul sufletului tau si lasa bucuria sa iasa la suprafata! Craciun Fericit
http://img.kudika.ro/comunitate/gree...97377586_1.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:13:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO