forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei mamici fericite (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-mamici-fericite-12440.html)

roxana1985 02 nov 2013 09:41:04

Jurnalul unei mamici fericite
 
:xBuna din nou slabutele mele dragi! M-am intors din nou cu forte proaspete si ambitia de a deveni din nou o slabuta. In urma cu doua luni am dat nastere unui minunat baietel , Eduard Gabriel. In urma sarcinii au ramas ceva kg in plus pe care doresc sa le elimin intr-un mod sanatos si echilibrat tinand cont ca alaptez. Aceasta este noua meacasuta, am considerat ca asa se cade, o viata noua, nevoi noi, jurnal nou >:D<;;) . O sa incerc sa fiu cat mai activa pe forum, sa postez meniuri si sa scriu despre noua mea experienta, deoarece una este sa ti o dieta fara sa mai ai o persoana care depinde de alimentatia ta. Mananc sanatos voi avea un bebe sanatos ;). Sper sa pot ajuta alte tinere mamici in situatia mea si sa primesc la randul meu ajutor de la ele in lupta cu kg si in ceea ce priveste cresterea si alimentatia unui bebe. Va pupacesc si va astept la mine in casuta.:x>:D<:-*

rommyna 02 nov 2013 12:33:08

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Roxana, bine ai revenit! Iti doresc mult succes in lupta cu kg si adoptarea unui stil de viata sanatos pentru tine si micutul bebe. Am vazut poze cu voi, este un dragut! Sa va traiasca mare si sanatos! :-*

Cateva burtici si mamici cu experienta sunt deja intr-un jurnal care-l gasesti aici: Jurnalul mamicilor 2011. Suntem mai multe fete, dintre ele majoritatea sunt mamici cu experienta, unele au bobitze de cateva luni, altele puiuti de cativa ani si suntem si cateva gravidute ce asteptam sa intram in randul mamicilor. Sunt sigura ca vei gasi multe sfaturi utile aici sub toate aspectele de interes: cresterea copiilor, slabitul si sportul dupa sarcina, dar si sprijin moral si incurajari. :-*

Mult succes in noua incercare!

roxana1985 02 nov 2013 19:35:06

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Citat:

Anterior postat de rommyna (Post 1310301)
Roxana, bine ai revenit! Iti doresc mult succes in lupta cu kg si adoptarea unui stil de viata sanatos pentru tine si micutul bebe. Am vazut poze cu voi, este un dragut! Sa va traiasca mare si sanatos! :-*

Cateva burtici si mamici cu experienta sunt deja intr-un jurnal care-l gasesti aici: Jurnalul mamicilor 2011. Suntem mai multe fete, dintre ele majoritatea sunt mamici cu experienta, unele au bobitze de cateva luni, altele puiuti de cativa ani si suntem si cateva gravidute ce asteptam sa intram in randul mamicilor. Sunt sigura ca vei gasi multe sfaturi utile aici sub toate aspectele de interes: cresterea copiilor, slabitul si sportul dupa sarcina, dar si sprijin moral si incurajari. :-*

Mult succes in noua incercare!

Multumesc mult pentru calduroasa primire! Nu m-am indoit nici o clipa ca aici in casuta slabutelor si viitoarelor slabute nu voi gasi cele mai bune sfaturi si un imens sprijin . Cu ajutorul vostru am mai scapat odata de surplusul de kg si nu era datorat aducerii pe lume a unei minuni. Atunci am avut mai mult de munca , aproape 30kg si am reusit , m-am mentinut pana am ramas insarcinata si nici pe perioada sarcinii nu au revenit , decat 15 kg, deci va fi bine si voi reusi cu siguranta, mai ales cu o sustinere din partea voastra .:x>:D< pupicei

Prapadeala 04 nov 2013 08:22:09

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Neata!

Si eu sunt o mamica de un baietel de 2 luni si jumatate. Pe cat e nascut Eduard?
Sper sa reusim amandoua sa slabim asa cum ne dorim. Te asteptam si in casuta mamicilor >:D<

Tu cum ti-ai propus sa slabesti? Eu incerc sa mananc echilibrat si cat mai am timp sa fac si sport.

roxana1985 04 nov 2013 10:51:45

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Puiul meu este nascut pe 24 august. Felicitari pt bebelus, de slabit mi-am propus sa incer sa papa cat mai echilibrat , fara dulciuri (pana de Craciun mi-am propus sa nu pap nimic dulce) fara sucuri, prajeli, pizza, paste cel mult odata la doua saptamani. Nu vreau sa elimin prea multe, pentru ca alaptez. Am vazut ca ai cam aceeasi greutate de start, inainte de nastere aveam si eu 72 dar in momentul de fata oscilez intre 63.5 -65 , probabil retin lichide , pentru ca e cam mare diferenta la cantar . Acum sper sa slabesc intr-un mod sanatos si frumos. A-si dori sa ajung iar la 50 de kg, desi cand am ramas insarcinata la prima vizita de 8 saptamani , aveam 54.5 . Offff, abea astept sa fiu din nou o slabuta, sa dea D-zeu sa reusesc sa ma mentin dupa asa cum am reusit prima data. Pupicei si ne vedem in casuta mamicilor:D>:D<:x

Prapadeala 04 nov 2013 10:55:33

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Eu zic ca nu e cat retinem lichide ci cat de plini ne sunt sanii. Eu mananc ciocolata neagra ca sa imi tina pofta de dulce.
Eu oricum am vazut ca am o nevoie mare de carbo de cand alaptez asa ca mai scap in biscuiti fara zahar sau mai multa cioco neagra.
Puiul meu e nascut pe 15 august;;)

roxana1985 04 nov 2013 11:07:31

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
sa sti ca ai dreptate , daca nu pap carbo ma simt slabita, dar macar sa-i pap pe aia buni, ca pana astazi m-am cam scapat in toate tampeniile :D . De astazi inerc sa pap mai sanatos, atat pentru binele meu cat si a bebelului .

roxana1985 11 nov 2013 08:21:56

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
>:D<Buna dimineata !!! Am inceput o noua saptamana in care sper sa-mi mearga mai bine , saptamana trecuta nu prea am slabit:( tare greu se vede ceva si chiar am grija ce pap. offffffffffff. Dar speranta moare ultima, mai bine mai incet dar sigur decat sa slabesc repede sa pun la loc. ;). Puiul ma chiama la papa, vine mamaaaaaaa:-*:x

Anne10 31 dec 2013 01:41:56

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
Anul nou ce va sosi sa-ti aduca multa sanatate, realizari si bucurii! <:-P
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...img.php?pid=19

loredana2200 09 feb 2014 14:07:12

Re: Jurnalul unei mamici fericite
 
buna Roxana si multa bafta la slabit!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:02:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO